Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Talijanka...

Ići dole 
+39
ivica.m
Marjan
Raša 2
Milos-shomy
dejanraska
Matija95
makimk
Ivan/Rex
ludi-schumi
SDnebojsa
solim
ШУМАДИНАЦ
Banjalucanin
Dragan-Opovo
Milan Mladenovac
MarkoKV
misko
bozidar prorocic
Nemanja Ars
rasa
Mirko_98
boze
Beca272
braneOS
mokijam
szrtoma
dusan dragan
mik
Milan zr
SALE KV
skembi69
lazar lucic
toma
Alexandar
Jovo13
mmilan
dalibor
Luckyboy
zoranknez
43 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimeSre Dec 21, 2011 11:09 pm

Ljudi kakva je situacija kod vas sto se tice nosena, moje nose jos uvek, dok su domace koke odavno prestale tek neko neko jaje ali zato italijanke vade prosek . Cool
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePet Dec 23, 2011 8:48 pm

Moje stare se izmitarile pa sad opet nose,bas su se brzo izmitarile,tj pronele su i pre nego sto su se skroz izmitarile dok domacim treba bas dosta da se izmitare,mlade me jedino nerviraju,samo dve nose Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePet Dec 23, 2011 9:52 pm

da li bi mi odgajivaci pomogli brojem tel ili slicno da se povezem sa njima zanimaju me srebrna posebno i jarebicasta ili zlatna
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePet Dec 23, 2011 10:06 pm

Božidare,koristi privatne poruke kada želiš da nabaviš broj telefona,adresu .... Exclamation Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePet Dec 23, 2011 10:27 pm

E ljudi,veliki pozdrav za sve vas ovde.Nov sam medju vama i svega tri poruke imam pa jos uvek ne mogu slati privatne-malo bzvz dok ne ispunim normu ali svakako mi se jako dopada ovaj sajt i vidim da ima dosta odgajivaca iz Kraljevai okoline i cele Srbije.Mozda cu napraviti malu digresiju ali me zanima da li neko od vas zna nekog odgajivaca i da li ima neko blize mome mestu ko drzi faverole ili amroke ili plimutroke?E da,drzao sam i ja Italijanke i zahvalne su za jaja strasno ali sam imao jednog divljeg pevca koji kada me vidi sa ulice prelece iz dvorista i bezi a nikad ali nikad ga nisam pojurio.I naravno crko je letos kada sam ih prasio protiv vasaka i kada sam hteo da ga uhvatim samo mi je lipsao odjednom.Od tada sam zatro cistu rasu ali su mi od njega ostali melezi koji su isti kao pravi s tim sto ima i belih i crnih.Molio bih ovako za odgovor dok ne dobijem pravo na privatne poruke.Hvala vam Smile
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePet Dec 23, 2011 10:40 pm

ja bih koristio tu opciju za privatne poruke ali neznam kako
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePet Dec 23, 2011 11:06 pm

Klikom miša na PM korisnika koga želite da kontaktirate

Talijanka... - Page 5 58088184
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePet Dec 23, 2011 11:31 pm

Moram da imam najmanje iskucanih 20 poruka da bih mogao da saljem privatne poruke zato pitam ovako javno,hvala svakako na pomoci ali dok ne ispunim normu nista od privatnih poruka na zalost Sad
Nazad na vrh Ići dole
Milan Mladenovac




Broj poruka : 71
Datum upisa : 28.12.2011

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimeSre Dec 28, 2011 7:38 pm

Pozz svim ljubiteljima Italijanke, ja sam nov ovde, vidim da nas ima dosta...zanima me da li ima neko jos neku od boja,a ne samo jarebicaste i srebrnaste? Jovo sta si uradio sa petlovima?
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 10:24 pm

Imao sam crno-bele kolumbija ali mi je jedina koka uginula a petlove sma poklao,mogu da ti nabavim broj od ovog coveka od kog sam nabavio jaja od njih,a one petlove sam zakalo Wink
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 10:32 pm

moze li neka slika od tih crno bele kolumbija ako si pravio neke fotke
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePet Dec 30, 2011 9:46 am

http://www.avikultura.com/t474p70-talijanka evo ovde slika kad su bili mali,ovde par losijih slika petlova kad su malo porasli

Talijanka... - Page 5 Fotografija-0100-1

Talijanka... - Page 5 Fotografija-0099-2

A evo slika od italijanki od coveka od kog sam nabavio Wink

Talijanka... - Page 5 IMG_0054

Talijanka... - Page 5 IMG_0034

Talijanka... - Page 5 IMG_0012
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePet Dec 30, 2011 11:14 am

prelijepo svaka cast beravo majstore jako mi se dopadaju tvoji primjerci
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePet Dec 30, 2011 11:59 am

Moje su samo ove male, i ovi petlovi sa srebrnim a ovo dole nisu moje Wink
Nazad na vrh Ići dole
Milan Mladenovac




Broj poruka : 71
Datum upisa : 28.12.2011

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePet Dec 30, 2011 2:34 pm

Jovo, hvala u sv.slucaju ali ne treba mi broj. Koke mu imaju male kreste, a jedan petao je losiji...resio sam da uvezem. Imas li srebrnih petlova?
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePet Dec 30, 2011 4:12 pm

Ova boja generalno ima manje kreste nego jarebicaste,ali ovde su bile i mlade,tek sto su pronele,sa staroscu i kreste dosta porastu Wink
Srebrnog imam samo jednog,ovog sa 10-te strane,kao i jednog jarebicastig,ostale sam poklao.
Nazad na vrh Ići dole
Milan Mladenovac




Broj poruka : 71
Datum upisa : 28.12.2011

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePet Dec 30, 2011 5:03 pm

Ako su mlade,onda su mu ok...tek treba i da im padne kresta...inace razumem se prilicno u Italianere ili Leghorn kako god hoces. Vidim da mnogi ljubitelji ne znaju da je to ista rasa i da je Leghorn engleska rec za grad Livorno i da sada postoje tri tipa Leghorna ( holandski, americki i engleski), pri cemu je engleski za nijansu manji i ima krace telo pa to dovodi do zabune.
Nazad na vrh Ići dole
Milan Mladenovac




Broj poruka : 71
Datum upisa : 28.12.2011

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePet Dec 30, 2011 5:04 pm

Upravo sam hteo da objavim sajt na kojem moze dosta da se nauci o italijankama ali mi ne daju da objavim
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePet Dec 30, 2011 5:07 pm

Nisu italijanke i leghorni ista rasa,mnogi ih mesaju i svrstavaju u istu rasu ali ima dosta razlika,leghorni su za nijansu sitniji i rep im je lepezast dok je kod italijanki vise skupljen nego lepezast,leghorn je takdoje malo bolja nosilja od italijanki.Evo razlike kod koka,levo leghorn,desno italijanka Wink

Talijanka... - Page 5 Scan0077

A inace postoje tri tipa leghorna.
Nazad na vrh Ići dole
Milan Mladenovac




Broj poruka : 71
Datum upisa : 28.12.2011

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePet Dec 30, 2011 5:11 pm

znam ja to Jovo,imao sam belog leghorna, to ti je engleski leghorn levo, a desno je holandski...inace sto posto ista rasa, zao mi ja sto sada ne mogu da ti dam sajt da to i proveris. Inace sva tri varijeteta poticu iz livorna od tih kokosaka pa su vremenom nastala sva tri tipa.
Nazad na vrh Ići dole
Milan Mladenovac




Broj poruka : 71
Datum upisa : 28.12.2011

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePet Dec 30, 2011 5:15 pm

Leghorn is the English word for Livorno, the city where this breed must have originated. However, the breed has been brought to the current degree of purity outside its country of origin. Leghorns of different types were selected in various countries, but they all have yellow shanks and white ear-lobes. The Leghorn belongs to the lightweight breeds.

The breed became famous for its exceptional egg laying ability. In the first half of the Twentieth Century it was the national breed in the Netherlands, when about 70% of the commercial poultry stock consisted of Leghorns. In the Fifties, the specially selected egg-producing breeds kept in professional poultry farming were replaced by crossings called hybrids. Poultry fanciers, however, took over the task of caring for the Leghorn and are still preserving it today for future generations.

The Leghorn is called by names that differ from country to country. In the Netherlands, United States and Great Britain the breed is called Leghorn. In Italy, the country of origin, the breed is called Livorno; Belgium has also adopted the name Livorno which coexists together with the name in use in German speaking countries, which is Italiener (German for ‘Italian’). Since Belgium is also a French-speaking country, the French name “Leghorn type moderne” (Italiener type) is another denomination being used in the country. However, in German speaking countries the name Leghorn is specific for the American Leghorn.

The Dutch type is rather elongated in shape, but also very strong in its appearance. The general appearance is that of a slender bird, with broad shoulders that become progressively narrower towards the tail. The eyes are orange red. The cock’s single comb stands up erect, while the hen’s comb’s blade is lopped and falls over on one side. The rose comb variation is also recognised. The comb spike is protruding backwards.
The cock weighs between 2.5 and 3.5 kg, the hen between 2.25 and 2,75 kg. The bantam cock will weigh 700 to 800 g and the bantam hen will be 600 to 700 g.
The following colour varieties are recognised in the Dutch selection type (please click on the name on the picture to open the page corresponding to the specific colour variety):
Nazad na vrh Ići dole
Milan Mladenovac




Broj poruka : 71
Datum upisa : 28.12.2011

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePet Dec 30, 2011 5:16 pm

to je text sa zvanicnog sajta koji sam prekopirao, ukucaj leghorn.nl i sve ce ti biti jasno.
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePon Jan 02, 2012 9:56 pm

Zanima me koja hrana se pokazala kao najbolja za koke za nosenje?Neko iskustvo savet?
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePon Jan 02, 2012 10:31 pm

pa ovako ako hoces da imas kvalitetno domace jaje bez mnogo posebnih hraniva zitarice i obavzeno puno zelenisa koje talijanske jako vole ako hoces neki veci procenat nosenja to je izvaredan kocnetrat veterinarskog zavoda iz subotice
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitimePon Jan 02, 2012 11:25 pm

ako su pustene nadje ona sve sto joj treba . a i jaja su puno kvalitetnija
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Talijanka... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Talijanka...
Nazad na vrh 
Strana 5 od 14Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina :: Krupne rase zivine-
Skoči na: