Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Priprema stiglica za parenje...

Ići dole 
+16
Dalibor Vasic
Bojana.C
nikola j
vlada130168
zucko
SrdjanKG
IGOR 72
BORA
GRANDE
sestoperac
Zika
Laza
Danijel
belobradi
Bogdanik
Petar
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 44
Lokacija : Kragujevac

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 9:33 pm

Kada moze da pari stiglic recimo koi je nabavljen bez boje kao pile sa koliko starosti?
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 10:08 pm

Oni su plodni isto i kao kanarinci sa devet meseca sigurno samo je pitanje dali je ptica spremna za parenje, jer u prirodi sa budjenjem proleca pocne da klija sve ono sto njima treba i samo vreme ih tera da u tom periodu budu spremni. Ja imam neko moje iskustvo s parenjem tih mladih stiglica bez boje, a to je da su mi uvek omasili prvu turu neki cak i drugu i nagaze tek u trecoj turi, a to je negde pocetkom juna. Znaci da im treba vremena, a i mi im trebamo dati sansu i nikako nesmemo menjati tog stiglica koga smo namenili toj zenki.Naredne sezone je vec druga prica,ti isti stiglici upare odmah u prvoj turi negde sredinom Aprila meseca, a pocetkom maja vec ima mnladih. To je neko moje iskustvo. Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
IGOR 72

IGOR 72


Broj poruka : 88
Datum upisa : 03.01.2010
Godina : 51
Lokacija : Skopje Makedonija

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 03, 2010 6:13 pm

[img]Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Slika173v.th[/img][img]Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Slika158.th[/img][img]Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Slika160.th[/img][img]Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Slika161j.th[/img]


Maslacak biljku koju ptice veoma mnogo vole,ja je dosta koristim oko pripreme stiglica za bastardiranje,moja je sreca sto imam dobrog asistenta(moj sin Bubo) on mi svaki dan ubere po pola najlon kesu. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 03, 2010 8:22 pm

Igore, ovo sto si naveo je zakon za pripremu. Maslacak u ovom obliku je odlican i za prehranu, dobar je davati ga kanarinkama pri odhrani mladih - jednostavno kad god ga ima treba ga davati svim pticama.

Samo kad stavis slike bastarda nemoj reci da su tvoji vec Bubovi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 03, 2010 8:28 pm

Potpuno se slazem sa obojicom! Uglavicen maslacak je nezamenljiv u pripremi stiglica,a i drugih ptica slicnih njima!
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 03, 2010 8:31 pm

Zemo odlicna stvar za pripremu stiglica i ja ga koristim dajem pticama svaki dan i to list, cvet i ovako kao ti kad krena da formira seme i ovo odsranjivanje makazama onog dela iznad semena je dobro iz razloga sto nepravimo toliko prljavstine u kavezu jer to hoce da se razleti i napravi lom u citavoj prostoriji. Pozdrav ....
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 10:41 pm

Procitao sam sve prethodne postove, Danijele svaka cast, toliko iskustva.... stvarno svaka cast.... Hteo bih da se oprobam u bastardiranju, i intersuje me kada pocinjete da spremate stiglica za parenje????
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 6:21 am

Stiglice za parenje spremam Jajcanom hranom(1 zumanac 2 kafene kasike samlevenog bambi keksa i pola belanca) i nigrom.Parenje radim s proleca.Gotove hrane za pripremu ,proklijalo seme ne praktikujem jer parim u sezoni parenja kada ptice vec imaju pojacan nagon za parenjem koji je samo potrebno dobro usmeriti (pojacavanje ovog prirodnog nagona moze imati smrtni ishod-da se ptica presili) .Ovo je ptrebno kada se pari zimi van sezone parenja i kad je potrebno stvoriti nagon za parenje, i ljudima koji pare van sezone parenja svaka cast jer je to parenje po meni teze.
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:36 pm

poz ljudi treba mi informacija imam zenku stiglicu cuvammje mu velikoj letelici,dosta je mirna imam je od prosle god a moj komsija ima muskarca nesto starijeg koji izuzetno dobro peva pa smo pravili neke planove da pokusamo da ih uparimo,on kaze da mu se desavalo da kad treba da ga hrani stiglic mu napada prst da li je moguce da tu nesto ispadne.pozzzzzzz
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:41 pm

Moguce , pustite ih zajedno i bice tu svasta. Predlazem da ih sto ranije spojite ! Taj sto napada prst je dobar i za sparivanje sa kanarinkom.
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:49 pm

a kolko vremena bi trebalo da ih silimo pre nego sto ih pustimo zajedno....
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 5:12 pm

Muzjaku treba malo duze silenje , ali ako su oni par i zaljubljeni jedno u drugo do usiju usiljenost nije bitan faktor i ptice se mogu siliti zajedno i muzjak moze da skace neusiljen skroz i da pni jaja . Fauna se sprema za parenje cele godine , samo se sada pripreme malo intenzivnije. Jajcana plus klijavo seme muzjaku , i za mesec dana on je spremen. Zenke se spremaju krace ali isto kako muzjak.
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimePon Feb 07, 2011 7:54 am

hvala....
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimePet Mar 18, 2011 10:13 pm

Koliko sati dnevnog svetla je potrebno stiglicu da bi pario???
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimePet Mar 18, 2011 11:33 pm

14 + Smile
Nazad na vrh Ići dole
Bojana.C




Broj poruka : 18
Datum upisa : 19.08.2011

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimePet Apr 13, 2012 11:38 pm

Pozdrav svima,
imam pitanje za vas iskusne, ali pre toga da vam napisem kako se stvari desavaju u mojim kavezima.
Dakle imam 3 stiglica koji su kod mene jedan 3 godine, a druga dva po 1 godinu i skroz su mirni jedu iz ruke, dobio sam ih kao vec obojene ptice, tako da im ne znam starost i kod mene nisu nikada parili.Hranjeni su odlicno tokom cele godine i pevaju neprestano celog dana,spistaju krila i plesu na precagi, stoje jedan ispod drugog i kada im menjam papir tada se vide i skacu jedan na drugog da se biju a kljunovi su im skroz beli....pre 10-ak dana sam doneo tri zenke malino, mlade, neparene, godisnjakinje, koje su pre 2-3 dana pocele da nose papir u ustima neprestano sto je znak da hoce da se pare, one stoje preko puta stiglica na pola metra razdaljine i sve 3 su u jednom vecem kavezu.Stavio sam gnezo kod zenki i jedna je pocela da savija gnezdo, tada sam ostale dve odvojio u drugi kavez, a nju stavio u prilicu stvaio gnezdo i materijal .Dok je savijala gnezdo ubacio sam jednog stiglica kod nje i ona ga je posle par minuta tukla neko vreme da bi na kraju to prekinuli i sada stoje zajedno na sipkici i dodiruju se kljunovima.Inace stiglici ih gledaju ceo dan i kao sto sam napisao neprestano pevaju.Doneo sam veceras jednog mog kanarinca muzijaka i stavio ga ispod zenki da nemogu da ga vide.Inace planiram i ostala dva muzijaka da pustim na zenke kanarinca.Vase misljenje me zanima, dali ce tu nesto biti ?
Dali sam uopste dobro uradio ?
Gde sam grasio ?
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 14, 2012 12:39 pm

Bojana.C ::
Pozdrav svima,
imam pitanje za vas iskusne, ali pre toga da vam napisem kako se stvari desavaju u mojim kavezima.
Dakle imam 3 stiglica koji su kod mene jedan 3 godine, a druga dva po 1 godinu i skroz su mirni jedu iz ruke, dobio sam ih kao vec obojene ptice, tako da im ne znam starost i kod mene nisu nikada parili.Hranjeni su odlicno tokom cele godine i pevaju neprestano celog dana,spistaju krila i plesu na precagi, stoje jedan ispod drugog i kada im menjam papir tada se vide i skacu jedan na drugog da se biju a kljunovi su im skroz beli....pre 10-ak dana sam doneo tri zenke malino, mlade, neparene, godisnjakinje, koje su pre 2-3 dana pocele da nose papir u ustima neprestano sto je znak da hoce da se pare, one stoje preko puta stiglica na pola metra razdaljine i sve 3 su u jednom vecem kavezu.Stavio sam gnezo kod zenki i jedna je pocela da savija gnezdo, tada sam ostale dve odvojio u drugi kavez, a nju stavio u prilicu stvaio gnezdo i materijal .Dok je savijala gnezdo ubacio sam jednog stiglica kod nje i ona ga je posle par minuta tukla neko vreme da bi na kraju to prekinuli i sada stoje zajedno na sipkici i dodiruju se kljunovima.Inace stiglici ih gledaju ceo dan i kao sto sam napisao neprestano pevaju.Doneo sam veceras jednog mog kanarinca muzijaka i stavio ga ispod zenki da nemogu da ga vide.Inace planiram i ostala dva muzijaka da pustim na zenke kanarinca.Vase misljenje me zanima, dali ce tu nesto biti ?
Dali sam uopste dobro uradio ?
Gde sam grasio ?



Po meni si dobro uradio, i ja bih tako uradio. S tim što ja nemam parove za ovu godinu, ali od godine bože zdravlje biće tri para za bastardiranje sigurno sa štiglićem. Naime, ja sam mlade ženke spojio sa štiglićima u letelice, po parovima, da se ženke navikavaju na štigliće i na tu boju, kao i štiglići, pa početko proleća odgodine krećem...
E sad, vidim da su ti štiglići prilično silni, te ostale dve kanarinke stavi u parilice posebno, i okači gnezda ako nisi već, i slobodno pusti štigliće, i nastavi da ih siliš, kad snesu prestani sa siljenjem. Moj drugar sada ima dva para za bastardiranje sa štiglićem, silio je prvo posebno mužijake i nešto malo ženke, i posle nekog vremena ubacio u parilice po parovima, nastavio zajedničko siljenje, jedna ženka snela 3 jajeta, a druga još uvek vrti gnezdo. Možda ova metoda i nije pravilna, ali svako ima svoj metod rada.

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
vladimir




Broj poruka : 25
Datum upisa : 26.04.2010

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 08, 2012 11:35 am

Bogdanik ::
Pa koji su znakovi kod stiglica da znamo da je TAJ pravi.
kolege vase misljenje ako moze?ima dve zenke u kavezu sa muzjakom danas sam primetio da se njih dve hrane i ljube sta se desava.da li stiglic ne obraca paznju na njih dve ili nesto drugo u pitanju stiglic je star11 meseci drugi koji je sa kanarinkom na 3 god,kad ga pustim prvo sa jednom se ljubi pa ga odvojim sa drugom prvo se malo tuku a posle ljube inace jos nenose materijal za gnezdo da cujem vase misljenje sta predlazete vi poz.hvala
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 08, 2012 5:04 pm

Tema jeste priprema stiglica za parenje, ali je u temi bastardiranje. Ne razumem bas da li kada kazes zenka mislis na stiglica ili na kanarinku. Suvise konfuzno objasnjavas pa cu pokusati da ti dam neki odgovor.Prtepostavljam da pricas o stiglicima to ljubljenje nema nikakve veze sa spremnoscu za parenjem, to je samo dobar znak i licno mu ne pridajem veliku vaznost. Ptice mogu imati potomstvo da se nijednom ne poljube niti hrane, sve zavisi od samih ptica. Hranjenje je vec znak da su ptice svidjaju jedna drugoj i tu postoji neka "hemija", znak sparivanja stiglica je takodje i simulatano vrtenje repom 2 partnera, istovremeno muzjak i zenka se javljaju i to rade uz horizontalno pomeranje repa. To su sve znakovi zaljubljenosti i ovi znakovi mogu biti dobar predznak, mogu znaciti da ce ptice uskoro poceti da svijaju gnezdo ali mogu se tako ponasti i celog leta i uci u mitarenje bez potomstva, jednostavno nema pravila. Ja ti konkretno predlazem da odvojis u jednoj volijeri muzjaka i zenku koji se po tvom misljenju najbolje ponasaju, da im pruzis prostor i mir, pojacas ishranu bogatu belancevinama i vitaminima i cekas rezultate.
Nazad na vrh Ići dole
vladimir




Broj poruka : 25
Datum upisa : 26.04.2010

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 09, 2012 9:42 am

Bogdanik ::
Tema jeste priprema stiglica za parenje, ali je u temi bastardiranje. Ne razumem bas da li kada kazes zenka mislis na stiglica ili na kanarinku. Suvise konfuzno objasnjavas pa cu pokusati da ti dam neki odgovor.Prtepostavljam da pricas o stiglicima to ljubljenje nema nikakve veze sa spremnoscu za parenjem, to je samo dobar znak i licno mu ne pridajem veliku vaznost. Ptice mogu imati potomstvo da se nijednom ne poljube niti hrane, sve zavisi od samih ptica. Hranjenje je vec znak da su ptice svidjaju jedna drugoj i tu postoji neka "hemija", znak sparivanja stiglica je takodje i simulatano vrtenje repom 2 partnera, istovremeno muzjak i zenka se javljaju i to rade uz horizontalno pomeranje repa. To su sve znakovi zaljubljenosti i ovi znakovi mogu biti dobar predznak, mogu znaciti da ce ptice uskoro poceti da svijaju gnezdo ali mogu se tako ponasti i celog leta i uci u mitarenje bez potomstva, jednostavno nema pravila. Ja ti konkretno predlazem da odvojis u jednoj volijeri muzjaka i zenku koji se po tvom misljenju najbolje ponasaju, da im pruzis prostor i mir, pojacas ishranu bogatu belancevinama i vitaminima i cekas rezultate.
Hvala puno!
Trenutno im dajem zumanac, proklijao niger, maslačak, šargarepu i Ce De hranu za šumske ptice. Ima u njoj svega i svačega.
Šta još predlažeš da dodajem u ishrani!!!


Poslednji put izmenio marjan pirot dana Sre Maj 09, 2012 12:35 pm, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : Pisanje velikim slovima!)
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 09, 2012 3:47 pm

U vodi rastvoren ferti vit od oropharme ili e vitamin Quiko ili bilo koji drugi vitamiski preparat rastvorljiv u vodi sa dominacijom E vitamina. U najgorem slucaju AD3E u vodi. Zabluda je da se stiglici mogu spremiti u Maju za parenje, to bi nas narod nazvao tovenje praseta na Badnje vece. Od Septembra do Aprila se spremaju, sada je samo fotofinish, mada uvek moze da se posreci i izvuce koje gnezdo.
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimePon Maj 28, 2012 11:48 pm

koje mi dimenzije trebaju da bi upario stiglica i kanarinku...visina je 2m, duzina 1m i dubina 70cm...zanimame kako da podelim na boksice za parenje...totalni sam pocetnik u ovome...
Nazad na vrh Ići dole
bigi




Broj poruka : 5
Datum upisa : 11.07.2013

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 11, 2013 6:51 pm

pozz narode moze li mi neko pomoci kako da pripremim zenke stiglica.posto nikako nemogu da ih usilim a muzijaci su tolko usiljeni da ih jure po kavezu da ih gaze ima li neka fora sa zenkama neki posebn tretman za pripremu zenki?
Nazad na vrh Ići dole
bigi




Broj poruka : 5
Datum upisa : 11.07.2013

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 11, 2013 6:58 pm

Od kojeg meseca se pripremaju parovi stiglica za reprodukciju?
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 11, 2013 10:15 pm

Parovi se spremaju tokom cele godine, ali za pocetak mozemo uzeti Avgust.

Avgust/mitarenje
Najbitnije za zdravlje jedne ptice i samim tim pokazatelj da li je ptica zdrava, je perje Ptica mora biti savrseno izmitarena da bi mogla da se koristi u reprodukciji. To znaci, pusti ptice da lete, poziciraj volijeru na mestu da u toku dana bar 2 sata bude malo sunca koje direktno pada na volijeru, ali umereno ne da im prokuvaju glave. Ponudi im raznovrsnu ishranu, zelenis, korove iz prirode, krastavac. Voda za kupanje, obavezno cista. Vecinu ostalog imas na forumu, moras malo da se pomucis i sa citanjem i sa cuvanjem ptica dok ne dobijes rezultate. Nazalost, maksimalan ulozen trud ne garantuje rezultate, pa ti zelim i srecu i pitaj sta ti nije jasno, jer na tvoje pitanje ne postoji jednostavan odgovor.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema stiglica za parenje...   Priprema stiglica za parenje... - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Priprema stiglica za parenje...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Priprema stiglica za parenje
» Priprema za parenje kanarinaca
» Priprema živine za izložbe!
» Priprema izložbenih primeraka ptica za izložbu!
» Parenje tigrica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Bastardiranje-
Skoči na: