Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Kućice za ptice - razne ideje

Ići dole 
+30
Dare
marinac1
makimk
Sale83
rade
Ivan/Rex
sgrubi
Aleksandar Djuric
Dusko
momoks
skorkovic
Marjan
Mossad
vladogouldovi
Nemanja Ars
žako
rtomek
gogagrizli
pticar
ZQKY
jecham
Alexandar
Vasa
Herkules
Srdjan
Rea
papayajamaica
fuz80
vecos
acko
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimePet Jan 14, 2011 11:45 pm

Senica oce sigurno posto se mom komsiji senica nalegla u postancko sanduce sto nebi i u tetrapak a za vrapca neznam .
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimeSub Jan 15, 2011 5:58 pm

Dali znas na kojoj visini da otvorim rupu (ulaz) jel nije preduboko na 13cm. visine ?
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimeSub Jan 15, 2011 10:30 pm

pa jedno 10 cm bilo bi OK
Nazad na vrh Ići dole
pticar

pticar


Broj poruka : 39
Datum upisa : 16.09.2010
Godina : 52
Lokacija : prijedor

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 8:16 pm

Odlicne ideje i jos na tetrapak zalijepiti neki prirodni materijal,cesto koristim kod sebe lisce i grane trske i kudelju za unutrasnjost koju isitnim jer ako je iz jednog komada ptica je zna povuci i izbaciti sve vani !
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimePon Feb 28, 2011 10:29 pm

Evo jedne kućice koju sam ja sklepao za moje aleksandre pošto su staru proglodali pa ću videti kako će se pokazati ove sezone.
Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Imag0091mKućice za ptice - razne ideje - Page 2 Sdc10508


Poslednji izmenio gogagrizli dana Ned Okt 30, 2011 5:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 2:55 pm

ovu ću postaviti kod Rozela trebalo bi da se dobro pokaže
Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Sdc10512h
Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Sdc10513kn


Poslednji izmenio gogagrizli dana Ned Okt 30, 2011 6:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 2:56 pm

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Sdc10514f


Poslednji izmenio gogagrizli dana Ned Okt 30, 2011 6:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 2:57 pm

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Sdc10512n
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 5:08 pm

jako pedantno i lepo odradjeno , svaka cast

pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 6:30 pm

zanimljiva gnezda , mnoga rešenja sam video ali ovo je nešto novo ...mislim da bi bila savršena za krajevske papagaje pošto oni ( po literaturama) vole gnezda sa olaznim tunelom!

lepo i kvalitetno svaka čast

pozz ROBY
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 6:43 pm

pa videliste ovu obicnu kutiju (vidi se u pozadini i iza ove) sto sam postavio preove varijante ona mi je i dala ideju ya ovo resenje jer citajuci ovde na forumu da treba tunel a u kutiji obicnoj ima i previse slobodnog prostora cas sam je prekratio i napravio ovo sto mislim da ce biti dobro resenje. Inace obe su u bazi 32x32 avisina je 50. Ako se pokaze dobra sve sledece ce biti ovog modela samo vece ili manje. Very Happy cheers
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 7:20 pm

stim što je kod ove druge visina ulaznog tunela 50 a visina boravka svega 22 cm jer smatram da više i ne treba mada vreme će pokazati da li sam u pravu............
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 7:45 pm

ja sam pravio neke poput one što sa vidi u pozadini ..znači klasičnog oblika sa ulaznom rupom o gonjem uglu , pa sam iznutra postabio jednu dasku 10 cm široku kao terasu iznutra ...da kad ptica ulazi nebi skočila na jaja odnosno mlade , to rešenje se pokazalo dobrim a ženke su redom svoja jaja uvek nosila ispod te " terase" .....e i to je jedno dobro rešenje

pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 8:50 pm

pa u princupu to bi bilo isto stim što sam ja uklonio deo iznad terase i dobio ovaj model i ako bude nosila jaja gde treba nikako neće moći da skoči na njih .........pratićemo i dokumentovati dešavanja...
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 16, 2011 9:55 pm

gogagrizli kako su ti se pokazale ove kućice s tunelom i za koje si to papagaje napravio?
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 17, 2011 4:34 pm

ove godine ništa nisam uradio sa njom a namenjena je rozelama pa će mo da vidimo na proleće šta će biti.....
Nazad na vrh Ići dole
Nemanja Ars

Nemanja Ars


Broj poruka : 20
Datum upisa : 09.11.2011
Lokacija : Kragujevac

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimePon Nov 21, 2011 3:55 pm

Da li znate mozda koliki precnik rupa treba za razlicite vrsta ptica?
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimePon Nov 21, 2011 4:42 pm

što se mene lično tiče ja tablice ne gledam radim kućice i otvore odokativno ....... ništa ne fali i ako je veći ulaz bitno je da može da uđe u kućicu .....
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 16, 2012 9:22 pm

Gnjezdo od mojih rozelaKućice za ptice - razne ideje - Page 2 110316083235
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimePet Feb 17, 2012 10:33 am

e ovako nameravam da napravim za BARABANTE ako mi ne uspe nešto što radim s panjevima trenutno....
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimePet Feb 17, 2012 2:19 pm

Pokazala se super jer mladi nakon nekog vremena predju u ovaj lijevi dio kucice a zenka nesmetano lezi na novim jajima u desnom djelu
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 23, 2012 9:00 am

Ovakva su moja gnjezda za gouldove.pokazala su mi se od svih daleko najbolja.Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 20120223085445
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 23, 2012 11:28 am

Da li imaš neku prečku unutra na toj kosini ?
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 23, 2012 12:16 pm

Ima centimetar promjera preckica koja djeli ljevi dio od desnog.
Nazad na vrh Ići dole
Mossad




Broj poruka : 21
Datum upisa : 11.01.2010
Godina : 40
Lokacija : Kragujevac

Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 23, 2012 6:17 pm

vladogouldovi ::
Ima centimetar promjera preckica koja djeli ljevi dio od desnog.

Da li mozes da kazas koje su dimenzije cele kucice?
Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućice za ptice - razne ideje   Kućice za ptice - razne ideje - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kućice za ptice - razne ideje
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» rozenkolis
» dimenzije kućice za leženje jaja za papagaje
» Vestacka gnezda, kamuflaza - zanimljive ideje
» kavez za kanarince
» regal za ptice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Smestaj i oprema-
Skoči na: