Forum za ljubitelje ptica

PrijemGalerijaRegistruj sePristupi

Delite

Ostavljeno jaje

Ići dole 
AutorPoruka
acko

Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2010

Ostavljeno jaje Empty
PočaljiNaslov: Ostavljeno jaje   Ostavljeno jaje Icon_minitimePon Jun 14, 2010 10:33 am

Da odmah iznesem problem...
Od ovih mojih šimlera, mužjak je nestao, ženka je ubrzo prestala da leži na jajetu.
Prethodno su ležali nedelju dana na njemu.
Već oko 3 dana ne leže.

1.Nije li prekasno ili mogu da jaje podmetnem pod pismonoše koji su upravo napravili gnezdo i ženka je snela?

2. Kako će se pismonoše ponašati sa tri jaja, a i kasnije ako se ovo podmetnuto izlegne a njihova su još u začetku?

Hvala puno na odgovorima!
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi

Broj poruka : 162
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 45

Ostavljeno jaje Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostavljeno jaje   Ostavljeno jaje Icon_minitimePon Jun 14, 2010 10:58 am

1.Naravno da je prekasno.To jaje se zahladilo i zametak je uginuo.Drugo,cak i da imas neku LUDU SRECU zbog ovih jakih vrucina i da podbacis jaje pod pismonose i da se izvede pile opet nista nisi uradio.To pile ce se izvesti nedelju dana pre od ostalih pismonosa a roditeljima nece moci da se stvori golubije mleko za tako kratko vreme.Znaci opet nista.
2.Pismonose mogu da leze na 3 jajeta i bez problema da odhrane 3 pileta SVL-a.To znam iz iskustva.
3.Moj konacan odgovor.....BACI TO JAJE i ne maltretiraj pismonose nego ih pusti da normalno leze (ako je to moguce zbog veleikh vrucina)... Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
acko

Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2010

Ostavljeno jaje Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostavljeno jaje   Ostavljeno jaje Icon_minitimePon Jun 14, 2010 12:51 pm

da, da.....
hvala za ove informacije....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Ostavljeno jaje Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostavljeno jaje   Ostavljeno jaje Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Ostavljeno jaje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Golubovi-