Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri)

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri) Empty
PočaljiNaslov: Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri)   Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri) Icon_minitimeČet Jul 15, 2010 6:47 pm

Moj mladi bradonja koga sam kupio od naseg velikog prijatelja ,forumasa i velikog odgajivaca srednjih papagaja Robija, pozdrav za Robija

Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri) Img1881y

Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri) Img1882k
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri)   Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri) Icon_minitimeČet Jul 15, 2010 8:26 pm

Kazi nam nesto o njemu, koliko je star, da li je rucno hranjen, kako se ponasa i u kojim ga uslovima drzis?
Ja bas volim kad neko cuva tako jednog papagaja, kao psa Smile ali nekako bi mi vremenom bilo zao da bude samo on jedan, pa bi mu nasao par Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri)   Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri) Icon_minitimeČet Jul 15, 2010 9:42 pm

Vaso lep je ja cu nabaviti jesenas sljivoglave ako bog da ili velike aleksandre ali nemoj dugo da bude sam nadji mu druga ili drugaricu Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri)   Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri) Icon_minitimeČet Jul 15, 2010 11:06 pm

Lazo drzim ga u kavezu koji i jeste namenjen srednjim i velikim papgajima.
On je februarsko ili martovsko pile, znaci da je relativno mlada ptica i nije rucno hranjena.
Samim tim sto je mlad postoji mogucnost uz veliki trud i strpljenje da se mlada ptica nauci da govori i naravno smiri.Za sada nije mnogo nemiran ali i nije miran kao sto bi bio rucno hranjeni papagaj.
Razlika izmedju rucno hranjenog papagaja i papagaja hranjenog od strane roditelja nije velika ukoliko se uzima mlada ptica. Mlada ptica se brzo privikava na gazdu , ali kao sto sam rekao ukoliko se ulaze dosta truda.
U planu mi je da mu kupiram krila i da bude pusten po ceo dan van kaveza , da bude na stajalici.
Mislim da u mom slucaju ce ovaj moj biti sam jer mi nije u planu da ih izvodim jer su potrebni uslovi za te srednje papagaje.

Sale i sljivoglavi su lepi aleksandri , rastom su isti kao i bradati, 33cm a sto se tice velikog ne bih ti preporucio jer ih ubrajaju u najglasnije papagaje, moj prijatelj je kupio rucno hranjenog i sad ga prodaje badava jer ne moze ceo komsiluk da spava od njega.
Nije bitno da li je papagaj hranjen rucno ili od strane roditelja, njegove glasovne sposobnosti ostaju.
Nije ti los ni KINA aleksandar , on ti je isti kao i bradati sti sto je ovaj veci i u proseku rastu do 50cm , a veliki aleksandar raste do 58cm, a mali aleksandar raste do 40cm.
Veliki aleksandri su ti najjeftiniji od velikih papgaja, ali ne da se spavati Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri)   Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri) Icon_minitimeČet Jul 15, 2010 11:07 pm

Evo nekoliko podataka o bradatom aleksandru

Bradati aleksandar rasprostranjenost: ostrvo Nias, Indonezija.

Stanište: Bradati aleksandar živi u svim tipovima šuma u otvorenom oblastima na visini do 2.000 m, redovno se javlja na lokalitetima mangruva, šumarcima kokosovih palmi, kultivisanim oblastima, parkovima, vrtovima i urbanim područjima.

Status: Bradati aleksandar je vrlo česta ptica, populacija je smanjena na zbog trgovine sa njima.

Navika: Bradati aleksandari žive nomadski u grupama od 10 do 50 ptica, uglavnom se mogu videti kako lete nisko preko širokog zemljišta, a zatim se uspinju i smeštaju se u visokom drveću, bučan, kada sleti na stabla, tih je samo kad se hrani, ostaje u jednoj oblasti, lokalne migracije određuju dostupnost hrane, povremeno jata više od 10.000 ptica tokom sezone berbe pirinča, tada su pirinčana polja izvorište hrane, okuplja se u većim jatima u smiraj dana na visokim stablima, šikarama od šiblja ili bambusa; povremeno se mešaju sa jatima Slaty-Headed Parakeets (Psittacula himalayana); lete sporije od ostalih vrsta Psittacula, poziv promukao, krik kao truba ili piskavo zviždanje.

Prirodna ishrana: Bradati aleksandar u ishrani koristi semenje, voće, bobice, mali orasi, kestenje, pupoljci, cvetovi i nektari (posebno Parkia speciosa and Erythrina variegata cvetova), često izaziva znatna oštećenja na pirinačanim poljima.

Ponašanje tokom parenja: sezona parenja u Indiji, Burmi i Andamanovim ostrvima od decembra do aprila, na Javi cele godine osim aprila; sezona parenja varira u zavisnosti od nadmorske visine i klimatskih uslova; gnezde se u šupljim granama ili trulim stablima; takođe redovno koristi stara gnezda detlića; oblažu ih raspadnutim drvećem; leglo 3 do 4 jaja, dimenzije jaja 29,5 x 24,2 mm (1,16 x 0,95 inča).

Bradati aleksandar je srednje bučan do veoma bučan papagaj; mlade ptice su osetljive tokom aklimatizacije, jer su uglavnom premlado ulovljeni, stariji su izdržljivi i prijemčljivi kad se aklimatizuju, težak žvakač; redovno im treba obezbediti zalihe svežih grana, nije stidljiv; uživa u kupanju i oprašivanju; povremeno nesuparen; kolonije samo u velikim kavezima za ptice.
Smeštaj: u kavezu sa zaštitnom ogradom najmanje 2,5 x 1 x 2 m (9 x 3 x 6 stopa), minimalne temperature u toku aklimatizaciju 20 °C (67 °F), inače ne manje od 5 °C (41 °F ); najmanje 1,5 m² (15 kvadratnih stopa) površine po paru u zajedničkim kavezima, metalne konstrukcije, kavez od drveta bude brzo uništen.

Hrana: mešavina semena od neoljuštenog pirinča, šafranike, heljde, razna prosa, semena trave za kanarince, zobi, pšenice i konoplje, prosa u prahu; u manjim količinama suncokret, jestivo kuvano kestenje, voće (jabuke, banane, oskoruše i bobice bazge), zeleniš (maslačak, cveće, Mišjakine) i povrća (šipka, polusuvog kukuruza, šargarepe, slatke paprike, krastavci): hrana od jaja, smekšan beli hleb i pecivo za uzgoj.

Parenje : Bradati aleksandar kao vrsta se ređe razmnožava, ali nije teško ga razmnožavati u odgajivačnicama; potrebno je izolovati par, uzgoj počinje u martu, prosečna leglo 3 do 4 jaja, period inkubacije 22 dana; period perjanja 7 nedelja, mladi su nezavisni posle 14 dana; kutije za gnezdo 25 x 25 x 40 cm, (10 x 10 x 16 inča); dno sa trulim drvećem.

Preuzeto sa neta
Nazad na vrh Ići dole
maja




Broj poruka : 1
Datum upisa : 02.11.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd

Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri)   Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri) Icon_minitimeUto Nov 02, 2010 7:03 pm

Da li neko moze da mi kaze kako da pripitomim bradatog Aleksandra tj. zenku koja je stara 3-4 godine??Problem je u tome sto sam je dobila pre godinu dana,sto znaci da je vec bila starija ptica,ali verujem da postoji nacin na koji moze da se pripitomi i nauci bar neka rec i ako je vec starija Smile. Inace, jedino sto sam shvatila kad "peva" je upozorenje da ce da zazvoni telefon ili zvono na vratima. Vrlo malo leti ,skoro nikako ,jednostavno nece mislim da je uplasena. Svaki dan se bar jednom dnevno hrani nekom sargarepom,jabukom,krastavcem iz ruke i opet je uplasena(bar ja tako mislim). Jednostavno je divlja,a ja molim sve koje imaju ideju da mi kazu sta mi je ciniti da mog papagaja pripitomim. Hvala unapred! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Vladakg

Vladakg


Broj poruka : 65
Datum upisa : 01.10.2012
Godina : 31
Lokacija : Kragujevac

Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri)   Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri) Icon_minitimeSub Feb 23, 2013 12:58 pm

Evo jedne mutacije bradatog aleksandra, slika je sa neta.
Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri) 130744313359336124131364
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri)   Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Mali aleksandar(Psittacula krameri)
» Mali aleksandar
» Belgiski Bradati Bantam
» Belgijski Bradati Vatermael
» Antverpen bradati...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: