Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 serinus mozambicus x serinus leucopigius

Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost




serinus mozambicus x serinus leucopigius Empty
PočaljiNaslov: serinus mozambicus x serinus leucopigius   serinus mozambicus x serinus leucopigius Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 7:28 pm



--------------------------------------------------------------------------------

davne 2007godine zeleci da muzjaku mozambik cajzle nadjem zenku i da ga uparim , greskom sam dobio zenku sivog pevaca misleci da je to siva mutacija mozambika.medjutim ptice su se pocetkom aprila uparile ,snele jaja i uprvom leglu dobio sam 5 mladih.tri su bila zuta na muzijaka a dva sivoplava na zenku.zenka i muzijak su odlicno hranili mlade.od hrane sam koristio jajcanu mesavinu CeDe ,rendanu sargarepu,niger seme,seme i list maslacka i bar.od toga para iste godine sam izlegeo jos tri legla sa po pet mladih i jedno leglo sa 4 mlada.zadnje leglo sam izlegao u oktobru kada sam roditelje posto je zahladilo uneo u kuhinju.inace gajim glostere koji su mi cele godine napolju na terasi.od svih mladih da ih nazovem bastarda nijedno nije bilo plodno.neke ptice su otisle u rumu neke u backu palanku, neke u ns ali ko god je probao da ih pari nije nista izlegao.zao mi je sto nemam slike da vam pokazem ,imam neke ali se vidi ceo volijer sa pticama.mladi zute ptice od ovog para nisu imale tako jarko zutu boju kao mozambik, a ove kojr su licile na sivog pevaca bile su sivo plave sa zutom flekom na ledjima izmedju krila.inace se ne bavim uzgojem bastarda, to radi moj brat iz beceja i proslog leta je od zelene gloster zenke izlegao jedno leglo bastarda od stiglica a jedno leglo od cajzle. eto toliko pticari od gase i puno pozdrava iz ns.



Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




serinus mozambicus x serinus leucopigius Empty
PočaljiNaslov: Re: serinus mozambicus x serinus leucopigius   serinus mozambicus x serinus leucopigius Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 7:31 pm

ovako izgleda siva mutacija mozambika cheers
serinus mozambicus x serinus leucopigius 43083926
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

serinus mozambicus x serinus leucopigius Empty
PočaljiNaslov: Re: serinus mozambicus x serinus leucopigius   serinus mozambicus x serinus leucopigius Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 9:32 pm

Gaso da nije ovo mozda neki bastard jer ne bi trebao da ima ovo belo na glavi i na bradi scratch
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

serinus mozambicus x serinus leucopigius Empty
PočaljiNaslov: Re: serinus mozambicus x serinus leucopigius   serinus mozambicus x serinus leucopigius Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 9:36 pm

serinus mozambicus x serinus leucopigius 43083926

a i ovde pise BLUE mozda je neka plava mutacija u pitanju ????
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




serinus mozambicus x serinus leucopigius Empty
PočaljiNaslov: Re: serinus mozambicus x serinus leucopigius   serinus mozambicus x serinus leucopigius Icon_minitimePon Jul 26, 2010 10:06 am

siva ili plava zar nije isto?
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

serinus mozambicus x serinus leucopigius Empty
PočaljiNaslov: Re: serinus mozambicus x serinus leucopigius   serinus mozambicus x serinus leucopigius Icon_minitimePon Jul 26, 2010 10:18 am

To mu dodje isto nego me cudi sto ima obe beline scratch
Javice se neko ko mozda zna da potvrdi , za sada nek ostane siva mutacija cheers
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




serinus mozambicus x serinus leucopigius Empty
PočaljiNaslov: Re: serinus mozambicus x serinus leucopigius   serinus mozambicus x serinus leucopigius Icon_minitimePon Jul 26, 2010 10:28 am

desilo se isto sto i kod zutih lipohrom kanarinaca doslo je do mutacije i nastali su dominantno beli.vidis da isto kao i i kod dominantno belih imaju zuta pera u krilu. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




serinus mozambicus x serinus leucopigius Empty
PočaljiNaslov: Re: serinus mozambicus x serinus leucopigius   serinus mozambicus x serinus leucopigius Icon_minitimeSub Avg 21, 2010 10:00 pm

pronasao sam u racunaru sliku iz 2007 kada sam uspeo da uparim mozambika i sivog pevaca. serinus mozambicus x serinus leucopigius P1010008of.th

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





serinus mozambicus x serinus leucopigius Empty
PočaljiNaslov: Re: serinus mozambicus x serinus leucopigius   serinus mozambicus x serinus leucopigius Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
serinus mozambicus x serinus leucopigius
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)
» Serinus atrogularis Reichenowi - (Yellow-rumped serinus)
» Štanc cajzla, žutarica( Serinus serinus)
»  Mutacije žutarice( serinus serinus)
» Hybrid king of odgajivačnica "Serinus&Habibi"

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Bastardiranje-
Skoči na: