Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Nimfe (Nymphicus hollandicus)

Ići dole 
+80
ZQKY
sibin
darko1977
neshns
NklCn
slavko73
Duska
Simeun
lepotica cana
cvrki
caki_pr
Zeljko 99
steva27
IgorV
miticsinger
blagodar
rado7rado
žako
acafbatocina
Vladakg
Mima10
goranpirot
Laza
Milos993
anita75love
nimfa smoki
Carli
makimk
Kyuzo
Bobi*
parrots
lejla
Miro NZ
Ivan/Rex
Tihomir
Nidzo
toma
Matija95
goran74
shikis
acahaski
Aleksandar Djuric
skorkovic
rade
Iwan97
zvucnik
Mirko_98
Rozela
kasper
Dalibor Vasic
Bojan_ManUtd
boze
Alen
ljubaribolovac
psittacula
Danijel
GoranKac
Viktor 86
dusan dragan
mime30
pedja cb
Rea
ATOS
ax00
MILAN
momoks
Dare
salle55
Gile
dr.nenad86
suzic69
ceda80
fuz80
bojan93pn
Grumpy
igorsand
Sasha
Luckyboy
chule
rtomek
84 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimePon Apr 02, 2012 9:11 pm

pozdrav
da vas pitam dobio sam danas ninfu zenku koja je stara oko 3 mj.a u jednoj vecoj volieri (v1,60-s1,00-d0,80)imam muzjaka starog oko godinu pa dali smiem zajedno da ih drzim posto zenka jos slabo i leti i nova je u kavezu
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimePon Apr 02, 2012 9:22 pm

Mozda je bolje da je ostavite jos bar neko vreme odvojenu dok malo poraste i ojaca jer kako Vi kazete, jos je mlada. Ali ako je odrasla i ako nije mnogo manja od muzjaka mozete je ubaciti sa muzjakom, ne bi trebalo da bude problema...
Nazad na vrh Ići dole
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimePon Apr 02, 2012 9:41 pm

ok hvala na savjetu
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimeNed Apr 08, 2012 7:37 pm

kako da poraste perje nimfi na vratu, odvajao sam je i mazao ali pocne malo da raste i cim je pustim kod muzjaka njoj nestane perja... ali nije da joj opadne nego ga nema uopste u kavezu...
evo zenke
Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 168g9jp
a evo muzjka
Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Rbeatd
Nazad na vrh Ići dole
Miro NZ




Broj poruka : 8
Datum upisa : 25.11.2011

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 11, 2012 7:27 pm

Pozdrav,
zanima me drzi li neko u volijeri zajedno australske zebraste zebe i nimfe.
Vidim da u prirodi zive na istom podrucju pa me zanima mogu li ljeti drzat 10ak zeba s jednim parom nimfi u volijeri 4m x 2m 2,5m
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 11, 2012 8:16 pm

mislim da nebi bilo problema na tako velikom prostoru....
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimeČet Apr 26, 2012 9:20 pm

danas sam video da su mi se parile nimfe, i jos pre 10-15 dana sam video da su se parile...
malocas kad sam isao da ih nahranim video sam jaje od nimfe, e sad prepravio sam neki zvucnik stari u kucicu koji je dimenija V18xD28xDubina14cm i otvor 6 cm
ja mislim da im je ova kucica mala ali nemam sad za nimfe od cega da napravim kucicu pa cu pokusati sa ovom, i onako mi je zenka positna...
e sad sutra cu da ih prebacim u kavez od zecice koji se negde 1mx40-akx40ak cm...

sad da li mi je to pametno sto hocu da ih prebacim u drugi kavez, zbog togrica samo ih prebacujem da ih ne bi uznemiravale...

MOLIM BRZ ODGOVOR...
sutra moram se probudim u 6 da bih sve uradio... ili posle skole
Nazad na vrh Ići dole
pedja cb

pedja cb


Broj poruka : 353
Datum upisa : 02.09.2010
Godina : 48
Lokacija : Indjija

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimeČet Apr 26, 2012 10:31 pm

ako je snela jaje nediraj je gdeje tuje a i prostor 100x40x40je mali za nimfe
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimePet Apr 27, 2012 8:10 am

Ako su ti nimfe same u tom kavezu nediraj ih pa nek snese jaja gde je opocela pa ces videti kasnije ,ako dobro bude cuvala jaja ,neka je za sad tu.Ako budes dirao i premestao snece jaja dole onako sa stajalice pa moras cekati onda drugu turu.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimePet Apr 27, 2012 2:08 pm

e ovako...
nimfe su mi sa tigircama pa zbog toga sam hteo da ih premstim...
a snela je na dnu kaveza i to jaje je bilo polomljeno tj naprslo pa sam ga ja bacio, a sad sam im ubacio kucicu i odmah su se zainteresovale za nju... prvo je zenka usla u kucicu, a posle i muzjak...
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimeSub Apr 28, 2012 10:35 pm

malocas(pre mozda pola sata) kad sam dosao kuci video sam da mi zenka lezi u kucici pogledam unutra i jedno jaje ima...
sad cemo videti da li ce sta biti, tj ako budu lepo lezali...
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimeNed Apr 29, 2012 9:08 am

Super ako ima jaje ,onda bi trebalo da leze u kucici . Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimeNed Apr 29, 2012 10:18 am

leze leze, naizmenicno se menjaju i video sam da muzjak hrani zenku, ili su se ljubili nisam siguran...
slika cu sad kad bude neko lezao...
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimeNed Apr 29, 2012 12:42 pm

Ako ne dozvoljavaju da cesto gledas ,a videces po njima nemoj ih uznemiravati cesto,sto manje to bolje,samo poneka kontrola i to je to.. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimeNed Apr 29, 2012 1:55 pm

ne otvaram ja gore poklopac Very Happy
imam samo kroz ulaz da pogledam i to kroz zicu, i sa zadnje stane neke rupe mozdau precniku 1cm i to je to :d
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimeUto Maj 01, 2012 1:55 pm

kako da uhvatim ili da namamim zenku nimfe barem da sidje u dvoriste i da je onda uhvatim, posto mi je izletela pre 10-ak minuta iz kaveza...
OCE GLAVA DA MI PUKNE SAMO SE DERU...
trenutno je na orasu negde oko 15m od zemlje Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimeUto Maj 01, 2012 4:55 pm

nema nimfe, odleprsala u...
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimeUto Maj 01, 2012 7:41 pm

i da pre 10-ak minuta sletela nimfa prvo na kucu pa na kavez pa na travu i onda sam joj ja prisao dao joj da jede, posle pola minuta-minut ja bacio jaknu na nju i uveo je u kavez...
odmah je jela i to ko provaljena, a zatim verovali ili ne muzjak odmah u gnezdo, a posle par minuta odmeni ga zenka...
dok je jela muzjak je sve vreme bio uz nju...
Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 29za5wj
Nazad na vrh Ići dole
kasper

kasper


Broj poruka : 90
Datum upisa : 20.05.2010
Godina : 43
Lokacija : Kikinda

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimeSub Maj 26, 2012 6:12 pm

Moze li nimfa da odhrani rozelu ako su se jaja izlegla u isto vreme?
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimeSub Maj 26, 2012 9:26 pm

Koliko pari nimfi moze da se drzi u volijeri 1x1x2 DxSxV ?

Nazad na vrh Ići dole
pedja cb

pedja cb


Broj poruka : 353
Datum upisa : 02.09.2010
Godina : 48
Lokacija : Indjija

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimeSub Maj 26, 2012 10:18 pm

Aleksandar Djuric ::
Koliko pari nimfi moze da se drzi u volijeri 1x1x2 DxSxV ?

mnogo ali nece ti raditi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimePet Jun 08, 2012 11:41 am

nimfa je ponovo pocela da nosi jaja ali ovog puta svaki dan ( 3 jajeta sam izvadio) i za sada jos uvek hrane mladog iz prosle ture, video sam da se pare 2 puta(da li to znaci 2 oplodjena jajeta ili nema ni kakve veze, pa mogu biti sva oplodjena)
i da koliko dugo mogu jaja da mi stoje napolju dok ne stavim da ona lezi na njima, inace sad nesto posebno i ne provode vremena u kucici valjda je vrucina samo udju nahrane mlado budu malo s njima i pale napolje Wink
Nazad na vrh Ići dole
shikis




Broj poruka : 33
Datum upisa : 08.09.2011

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimeSre Jun 20, 2012 12:32 pm

jaja nisi trebao da vadis te se nadam da si ih vratio.ona sama zna kada treba da pocne da nosi ponovo jaja.Mladi su ti verovatno izleteli do sada svi iz kucice pa vec polako mozes da razmisljas da ih odvojis od roditelja. A sto se tice vremena drzanja jaja,njih ne treba puno drzati jer zenke posle treceg jajeta ostaju da leze na njima
Nazad na vrh Ići dole
lejla




Broj poruka : 10
Datum upisa : 21.06.2012

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimeČet Jun 21, 2012 7:46 pm

pozdrav svima.treba mi pomoc.imam dve nimfe muzjaka i zenku.stari su dve i po godine.pare se ali zenka nece da udje u kucicu da snese i da lezi na jajetu vec i seje okolo po kavezu.sta da radim pomagajte!!!!!hvala puno.
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitimeČet Jun 21, 2012 11:12 pm

lejla ::
pozdrav svima.treba mi pomoc.imam dve nimfe muzjaka i zenku.stari su dve i po godine.pare se ali zenka nece da udje u kucicu da snese i da lezi na jajetu vec i seje okolo po kavezu.sta da radim pomagajte!!!!!hvala puno.

http://www.avikultura.com/t1074p390-upoznavanje
Na ovomlinku gore bi bilo lepo da nam se predstavis . Cisto da se u poznamo .
Ako nisi procitala ceo post od prve strane topolako uradi na tenane . verujem da ces negde tu naci odgovor ili bar neko resenje koje ces probati da primenis .
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 8 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nimfe (Nymphicus hollandicus)
Nazad na vrh 
Strana 8 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitanje? Nimfe
» Problem sa okom nimfe
» Krvavo oko nimfe (hitno !)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: