Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Nemacka opatica

Ići dole 
+2
dusan dragan
Vasa
6 posters
AutorPoruka
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Nemacka opatica Empty
PočaljiNaslov: Nemacka opatica   Nemacka opatica Icon_minitimePon Avg 30, 2010 9:50 pm

Prvi par sa kojim sa nastupio na golubarsku scenu bio je par Nemackih opatica i hamburskih kalota


Nemacka opatica 0420birmingham20heppner
Nemacka opatica Heppner2005firstressml


slike sa neta
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Nemacka opatica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemacka opatica   Nemacka opatica Icon_minitimePon Avg 30, 2010 10:18 pm

Slike mojih opatica, malo stare , a ovo mi je brat blizanac negde pre 6 godina Shocked affraid

Nemacka opatica F1000012

Nemacka opatica F1000006u
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Nemacka opatica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemacka opatica   Nemacka opatica Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 2:13 pm

Opatice jednog mog prijatelja, mislim da ih jos i zove casne sestre Very Happy
Nemacka opatica Dsc01289dusan
Nemacka opatica Dsc01258dusan
Pozdrav !!!
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 43
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Nemacka opatica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemacka opatica   Nemacka opatica Icon_minitimePet Mar 25, 2011 10:32 am

Postoje dva tipa opatica Nemacki i Kandaski (americki)...slike koje si dao sa neta Vaso su Kanadski tip, a one koje si drzao su nemacki...

Ono sto je postavio Dusan Dragan, je nesto izmedju Very Happy

Pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
salle55

salle55


Broj poruka : 259
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Rača

Nemacka opatica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemacka opatica   Nemacka opatica Icon_minitimePet Mar 25, 2011 1:20 pm

Devedesetih godina je Noke iz Vranja izlagao Nemacke opatice svuda po Srbiji.Imao sam i ja nekad davno njih...
Nazad na vrh Ići dole
salle55

salle55


Broj poruka : 259
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Rača

Nemacka opatica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemacka opatica   Nemacka opatica Icon_minitimePet Mar 25, 2011 1:34 pm

Moja opatica nekad davno...Nemacka opatica Nonduifrood
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Nemacka opatica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemacka opatica   Nemacka opatica Icon_minitimePet Mar 25, 2011 5:16 pm

Moje opatice su bile od Noke iz Vranja..... od njega sam uzeo kao pocetnik ali sam se opredelio za belorepce i njih drzim skoro 8 godina
Nazad na vrh Ići dole
salle55

salle55


Broj poruka : 259
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Rača

Nemacka opatica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemacka opatica   Nemacka opatica Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:21 pm

iamo sam i ja dva para od njega,ubacio zbog krvi al nikad nisam mogao da uradim nista sa njima...
Nazad na vrh Ići dole
gruza




Broj poruka : 6
Datum upisa : 04.04.2012

Nemacka opatica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemacka opatica   Nemacka opatica Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 10:54 am

Pozdrav golubari
Exclamation Exclamation Exclamation


Poslednji izmenio Luckyboy dana Čet Apr 05, 2012 3:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Procitaj pravila foruma)
Nazad na vrh Ići dole
gruza




Broj poruka : 6
Datum upisa : 04.04.2012

Nemacka opatica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemacka opatica   Nemacka opatica Icon_minitimePet Apr 06, 2012 10:07 am

Pozdrav i izvinjenje zbog mog propusta
Zanima me u kojim sve bojama postoje nemacke opatice?
Nazad na vrh Ići dole
gruza




Broj poruka : 6
Datum upisa : 04.04.2012

Nemacka opatica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemacka opatica   Nemacka opatica Icon_minitimeUto Apr 17, 2012 1:48 pm

Ako neko ima nemacke opatice u jos nekoj
boji sem crne neka se javi. Cuo sam da su dosta
retke ali ih to cini i zanimljivim. Ako neko zna u
kojim sve bojama postoje neka odgovori.
Pozdrav i unapred hvala svima.
Nazad na vrh Ići dole
suljaga

suljaga


Broj poruka : 75
Datum upisa : 05.08.2010

Nemacka opatica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemacka opatica   Nemacka opatica Icon_minitimeUto Apr 17, 2012 3:54 pm

Evo nesto starije literature o opaticama:
Golub Opatica
(Nönnchen Taube)

Nazvana “Opaticom” po obojenoj glavi i delu vrata koji su kao veo koprena). Jedna od najstarijih nemačkih rasa golubova, nastala u okolini Hamburga, a takodje i jedna od najstarijih engleskih rasa golubova prevrtača, nastala od uvezenih primeraka iz Nemačke. Iako se dosta teško odgaja, ova rasa se i danas svidja mnogim golubarima.

Glava okrugla, široka, sa srednje visokim, zasvodjenim čelom. Ima široku, belu ćubu, bogatu perjem, pruženu pravilno sa obe strane glave u vidu uvojka (rozete). Oči biseraste sa crvenkastim (kod crvenih I žutih primerka) odnosno mat-sivim kolutovima oko očiju. Noge kratke , gole.

Boja perja bela, jedino glava (do ćube pozadi, guša i mali deo vrata spreda, gde se boja završava polukružno, zatim velika letna pera (sedam ili osam) i rep (odozdo i odozgo) su u boji. Glava, rep i letna pera treba da su pojednakog inteziteta boje.
Odgaja se u sledećim bojama, a prema unapred navedenim crtama: crna, plava, srebrna, crvena, žuta i vugasta.

Veće greške: Gruba struktura kostiju, veliko i dugačko telo, dugačak kljun, zatvorena boja ili krljane oči, kod crnih i plavih otvorene boje očnih kolutova, tanka rupičasta, obojena ili vrlo nisko postavljena “kapa” , uglasto ili špicasto obeleženo obojenje na vratu spreda, manje od 6 obojenih lisa išaranih belom bojom, bela perja u repu, perje druge boje na belom polju tela na ma kojem mestu.

Manje greške; Nešto tanji kljun, jako priljubljena “kapa” uz vrat, previše spušteno obojenje na vratu, manje od 7 lisa ali isti broj na oba krila, obojeno perje na butini, malo belila na crno obojenim lisama ili crnim perajima repa.

Veličina nožnog prstena: IV

Preuzeto iz knjige “Golubarstvo” 1975 god.
Vojislava Drinjovskog i ing. Milenka Peurače


Poslednji izmenio suljaga dana Čet Apr 19, 2012 3:14 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
gruza




Broj poruka : 6
Datum upisa : 04.04.2012

Nemacka opatica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemacka opatica   Nemacka opatica Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 7:46 am

Hvala kolega ovo mi mnogo znaci,
tek sam poceo sa drzanjem ove rase
pa me zanima da li mogu da se nabave
kod nas u jos nekoj boji sem crne.
Pozz. Sasa.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nemacka opatica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemacka opatica   Nemacka opatica Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nemacka opatica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Nemacka lastavica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Golubovi :: Letači-
Skoči na: