Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Zemljotres ...

Ići dole 
+11
Danijel
grujo
SALE KV
dalibor
Alexandar
Rea
rtomek
Don
Sale77-Nis
dr.nenad86
Bogdanik
15 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 8:55 am

Iako je bio slab i epicentar bio daleko od mene sada vidim oko desetak ptica bacilo po 4,5 letna pera. Sinoc kao da sam znao dao sam vitamin u vodu da malo ublazi sok i ubrza oporavak. Zanimljivo da neke i dalje pevaju.Kako su prosle vase ptice?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 2:05 pm

A da li mislite da je epicentar bio slucajno u Kraljevu........... Laughing

Ne bi me cudilo da ovih dana bude nekih stotinak kilometara od NIsa istocno....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 4:43 pm

Ja sam se danas cuo sa nasim clanom Grujom koji je iz Kraljeva kaze decko da je bio haos a epicentar nije bio u Kraljevu nego pored ali uvek kako biva na zalost i tugu bilo je i zrtava!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Don

Don


Broj poruka : 13
Datum upisa : 01.11.2010
Lokacija : Mostar

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 4:46 pm

Evo su poceli i oko mostara zemljotresi u pola minute nekoliko slabijih a ptice u kafezima i letaljkama da polude valjda ce se smiriti Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 5:50 pm

Nažalost desilo se šta se desilo ...nadaj mo se da će na ovom i stati i da neće biti ponovnih zemljotresa
Ukoliko ima među forumašima neko ko je pretrpeo štetu u ovim nemilim događajima i misli da bi mi,na bilo koji način mogli da pomognemo slobodno da se javi , pokušaćemo da nađemo rešenje da pomognemo !

pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 6:05 pm

Nazalost samo nekih pet minuta pre udara , posto sam gledala teve cula sam kako mi ptice divljaju po voalijerama a i one unutra rucno hranjene . Prvo sam pomislila da su mozda komsinske macke dosle da nesto letece ulove ako uspeju , ali kada sam istrcala napolje naravno nije bilo nigde nikog . Popalila sam svetla kako bi one koje su izasle iz kuca i sisle sa jaja mogle lako da se vrate . Setkala sam dokle god se jadni nisu smirili bilo je udaranja o zicu i krestanja haos . Koliko sam se vratila u krevet kad ono udarna vest na ekranu . U mom mestu se nije nista desilo i nije niko nista osetio ni od ukucana moje porodice . Od jutros samo razmisljam koliko o ljudima tamo toliko pa jos i vise o pticama koje sam tamo prodala to su rucno hranjeni mezimci i nebi znali da se snadju van bez pomoci ljudi . za mnoge od nas je ovo dokaz da treba da zahvalimo svim svecima sto imamo stvorenja koja mogu da predvide i ono sto tehnologija moze da potvrdi . Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 6:20 pm

Bogami u Kragujevcu je dobro drmalo.
A sto se tice ptica cinimi se da su OK, nisu bacili perije i pevaju normalno.
Mozda kanarinci to podnose bolje od drugih vrsta ?
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 7:53 pm

Ni ja nisam primetio nikakve promene ni kod kanarinaca ni kod dijamantskih golubica...
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 8:18 pm

Post sam napisao na brzinu, sada posle prebrojavanja perja mogu da kazem da je samo jedan nagrabusio i ostao bez 6 pera u oba krila ma da ipak peva. Kanarinci i ptice u letelici nisu reagovale tj nisu bacale pera. Ne znam dal se treslo ali ima stotinak km od Kv i Le.
Nazad na vrh Ići dole
SALE KV

SALE KV


Broj poruka : 71
Datum upisa : 31.07.2010
Godina : 43
Lokacija : KRALJEVO

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 10:24 pm

ljudi pozdrav za sve forumase,Kraljevo i okolina su danas izgledali gore nego za vreme bombardovanja,kuce bez krovova,staklo i lom po ulicama,napukle kuce i popadali dimnjaci,jezivo.ja srecom nisam imao nikakve stete,mada mi nije bilo svejedno jer imam malu bebu i trebalo je sici sa drugog sprata kuce a ne uplasiti je,a napolju kao u horor filmu-totalni mrak,a nebo puno ptica koje lete na sve strane,strasno.
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeČet Nov 04, 2010 2:14 pm

Crying or Very sad !!!


Poslednji put izmenio grujo dana Čet Nov 04, 2010 2:57 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeČet Nov 04, 2010 2:20 pm

Poz svima ,
evo da i ja dam komentar povodom ovog zemljotresa koji se dogodio u mom gradu.Iskreno vam mogu reci da sam ja taj strahoviti zemljotres prespavao.To vece sam kucicu za psa premazivao sandolinom do 01.00 u noc,tako da sam posle toga onako opijen mirisom sandolina zaspao kao medved.Prvi poziv sam dobio nekoliko minuta posle zemljotresa i cuo sta se dogodilo i sav u cudu potrcao da vidim sta mi se desilo sa pticama i na svu srecu i one spavaju punim snom.Iako sam udaljen od centra nekih 4.5 km to drmanje zemljotresa se nije toliko osetilo kod mene (dal zbog nove gradnje ili ...?),a sto je najcudnije na okolnim krovovima oko moje kuce su popadali crepovi i srusili se odzaci.Imao sam srecu !!!
Inace centar Kraljeva je dosta pogodjen.Na vecini kuca starije gradnje je popucao zid a neke su toliko ostecene da zivot u njima nije moguc.I sada sta raditi svi se pitaju :Da li krpiti ili rusiti i izpocetka?- A sta ako zemljotres ponovo drmne tom jacinom ?
Ovi prizori razlupanog stakla,crepova,cigle, otpale fasade i maltera sa kuca i zgrada koji su se nalazili po ulicama nisu vidjeni ni za vreme bombardovanja.U stanu kod moje majke je sve polomljeno sto je bilo od stakla ,cak je i pec "6" uspela da se prevrne,neverovatno ali istinito.Zalosno je videti sve to ali mora se dalje.Moglo je biti i gore !!!
U svemu tome ja sam imao jedan peh,da mi je toga jutra oko 09.30 nestao pas kojem sam predhodne veceri zavrsio kucicu.Stene koje sam dobio (mesanac AST i dodz-a)imao je 2,5 meseca,poceo je da raste uz moju decu koja su ga bas zavolela nestao je bez ikakvog traga,a nije hteo da izadje iz dvorista,hm.
Vec dva dana kada dodjem sa posla idem po okolnim ulicama u nadi da cu ga videti negde ali do sada ni traga ni glasa.Sada imam kucicu ali nemam psa.Nadam se da cu ga nekada naci a kod koga ga nadjem ............bice veselo !!!!

Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimePet Nov 05, 2010 12:05 am

Zemljotres se osetio i kod nas u Vranju doduse ne toliko jak,a ovo je treci put za nekih dva meseca kako se i kod nas pomalo oseti zemljotres.Prva dva puta epicentri su bili negde na kosovu, a sad u Kraljevu pa je zemljotresa bilo i u Hrvatskoj i u Turskoj i to sve u nekoliko dana,bas me cude sva ova desavanja.
Ptice reaguju na takva desavanja i obicno se desi da se ocupaju sto se dogodilo i kod nekoliko odgaivaca u Vranju.
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimePet Nov 05, 2010 8:21 am

Kod mene tih problema sa pticama nije bilo,iako se i kod nekih odgajivaca ovde i dogodilo.Ptice su mi toga jutra,posle glavnog udara zemljotresa, pevale kao i ostalih dana.
Zanimljivo je to dok sam sinoc stajao bas pored ptica dogodio se zemljotres jacine 4.4 rihtera a one se nisu ni pomerile,to mi je malo cudno scratch ,jer sam imao priliku pre nekoliko godina videti kako se ptice uznemire pred zemljotres.
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimePet Nov 05, 2010 10:07 am

grujo ::
Kod mene tih problema sa pticama nije bilo,iako se i kod nekih odgajivaca ovde i dogodilo.Ptice su mi toga jutra,posle glavnog udara zemljotresa, pevale kao i ostalih dana.
Zanimljivo je to dok sam sinoc stajao bas pored ptica dogodio se zemljotres jacine 4.4 rihtera a one se nisu ni pomerile,to mi je malo cudno scratch ,jer sam imao priliku pre nekoliko godina videti kako se ptice uznemire pred zemljotres.

Grujo druze izgleda da su tvoje ptice navikle na potrese pa im to dodje sasvim normalno Smile
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimePet Nov 05, 2010 10:28 am

Neznam,
nekada sam drzao i divlje ptice koje su zemljotres osetile po nekoliko sekundi pre potresa,ali neznam to da li kada ptice spavaju moze da osete tako nesto ili samo kad su budne scratch
Nazad na vrh Ići dole
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimePet Nov 05, 2010 11:03 pm

grujo ::
Neznam,
nekada sam drzao i divlje ptice koje su zemljotres osetile po nekoliko sekundi pre potresa,ali neznam to da li kada ptice spavaju moze da osete tako nesto ili samo kad su budne scratch
Sigurno osete i kad spavaju. Imao sam tigricu pre 15 godina i nocu se po koji put znala udarati po kafezu. Sledeceg jutra bi culi na vestima da je te noci bio neki zemjotres koji mi nismo osetili ali ona jeste. Inace kanarinci manje reaguju na ovakve potrese. Pre dvadesetak dana i u Skoplju je bio malo jaci zemjotres u 22 i 30h. Odmah sam otisao kod ptica i kanarinci su mirno spavali dok stiglici su bili po zicama.
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeSub Nov 06, 2010 8:48 am

Znaci da razlicite vrste ptica,drugacije reaguju na takve neke pojave.Iz prica sam uvideo da divlje ptice mnogo pre i bolje osete tako nesto pa sigurno tako i reaguju.
Nazad na vrh Ići dole
klokkende




Broj poruka : 70
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 52
Lokacija : Uzice

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeSub Nov 06, 2010 10:47 am

Moja deca imaju trigricu u kuci i ona je bas burno reagovala i to sigurno 10-15 minuta pre nego sto se desio potres. Ustvari papagaj je i zenu i mene probudio pre potresa.
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeSub Nov 06, 2010 12:00 pm

klokkende ::
Moja deca imaju trigricu u kuci i ona je bas burno reagovala i to sigurno 10-15 minuta pre nego sto se desio potres. Ustvari papagaj je i zenu i mene probudio pre potresa.

A sta je bilo sa kanarincima?
Nazad na vrh Ići dole
klokkende




Broj poruka : 70
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 52
Lokacija : Uzice

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeSub Nov 06, 2010 1:37 pm

Sa kanarincima.... nemam pojma, osim sto su 2-3 mlada muzjaka bacili sitno perje!
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeSub Nov 06, 2010 2:55 pm

U principu skoro sve zivotinje se uznemire kratak period pre zemljotresa. ja pamtim kada je bio onaj jak zemljotres u Bukurestu, zivina ga je predosetili koji minut ranije jer se izuzetno uznemirila.
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeNed Nov 07, 2010 7:13 pm

Pozdrav svima.Grujo a odakle si ti?Ja sam samo 6 km udaljen od epicentra,tj Vitanovca,steta mi je ravna nuli,mada je bas dobro prodrmalo,glavni talas je nekako otisao iz Vitanovca ka Kraljevu i tamo haos napravio,a ovamo prema meni je bilo dosta slabije jer nista nije ruseno,na nekim starim kucama dimnjaci i tako nesto.

Svi kazu da zivotinje nisu reagovale pred ovaj zemljotres,i nikom nije jasno zasto jer sam cuo price da su pre kokoske pred zemljotres izletale iz kokosara i krestale,medjutim sada nista,samo su psi lajali kao ludi ali tek posle zemljotresa,medjutim moje kuce se nije culo,ja sam odmah izasao napolje da vidim jer mi je zivina u redu,medjutim vidim da su sve u kokosaru i miruju,samo su mi se misirke razletele po mraku gde su znale,spavale su mi na drvetu pa su neke pale na zemlju,valjda ih zbacio zemljotres od potresa onda su se poplasile kada je komsijsko kuce proslo pored njih i onda su odletele i nestale u mraku,video sam da nema sanse da ih nadjem i vratio sma se u sobu.Ujutru su bile po komsijskim kucama i drvecu i sve su dosle kuci.Tigrica mi je ujutru kad sam je izneo napolje bila skroz zgucena i preplasena ali to je verovatno i zato sto je bio zemljotres u 6 sati a ja sam je odmah posle izneo,ali se brzo oporavila,nisam primetio da joj je opalo neko pero,mada se i mitari u zadnje vreme pa ne bih ni povezao to sa tim.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeUto Maj 22, 2012 8:51 pm

Opet aktivna tema, stanje u Leskovcu je katastrofa Zemljotres ... 936724

Sa svima koje sam kontaktirao ptice su im polomljene, bez jednog ili bez oba krila.Ko je imao mlade po gnezdima, mladi napusteni, parovi sve pucupani bez letnih pera za koje je reproduktivna sezona zavrsena. Cak i parovi kod kojih je jedan partner bacio bar 3,4 pera i kod njih je pauza minimum 3,4 nedelje. Ovo se odnosi na faunu, ja sam nekako imao srece, dan pred zemljotres sam aktivirao nocno svetlo u pticarniku gde su sva pera na broju, a par stiglica koje imam napolju nisu burnije reagovali, samo su malo bili ucutali kad sam ih obilazio jutros.

Uzimajuci u obzir ovo promenljivo vreme i ova kolebanja temperature. Nevremena koja se desavaju svaki dan, provala oblaka, grad i orkanski vetrovi, mogu da kazem da ne pamtim goru sezonu za stiglice u prirodi.
Kakvo je stanje kod vas?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitimeUto Maj 22, 2012 10:30 pm

Danas me je tokom dana zvalo oko dvadestak pticara uglavnom onih koji cuvaju FE , svi imaju "urgentni " problem kako da im ptice zaustave mitar jer su jutors nasli dosta perja po kavezima i volijerama, ptice rascupane i bez krila, najcesce oba....... Koje vitamine i sta da koriste, svi u panici, ali ptice su samo prezivele stres nocas tokom zemljotresa i tako odreagovale , i to je to....

Kod kanarinaca je situacija mnogo bolja, kod mene nikakvih problema nije bilo, a i kod kolega sa kojima sam se cuo.....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zemljotres ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Zemljotres ... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zemljotres ...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno-
Skoči na: