Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Hrana i Ishrana Papagaja

Ići dole 
+38
stojan
Mokosha
pajja
jomabo
misko01
goran092
Farmaflekica
Carli
ZARKOTEKICA
steva27
Milos993
kasper
Iwan97
Sale77-Nis
Bobi*
northstar
makimk
goranpirot
batinic
shikis
Dragomir
skorkovic
Aleksandar Djuric
Djerdan
Tihomir
ZokiLi88
rade
Bojan_ManUtd
igorsand
golub978
acca
GoranKac
ATOS
ljubaribolovac
n.ekv
Luckyboy
mime30
Rea
42 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Djerdan




Broj poruka : 3
Datum upisa : 20.11.2011

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 24, 2011 8:07 pm

Interesuje me cim se sve usiljavaju papagaji osim sa kuvanim jajima i mlevenim keksom
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 24, 2011 10:53 pm

Najbolje ti je da ih silis klijavim semenjem,ima sve o tome na forumu, najcesce se za papagaje klija proso,suncokret i psenica.

Pozdrav cheers Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
Djerdan




Broj poruka : 3
Datum upisa : 20.11.2011

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimePet Nov 25, 2011 11:14 am

Hvala drugar,svaki savet je koristan cheers
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimePet Nov 25, 2011 11:42 pm

Nema na cemu,za to forumi i sluze!

Pozdrav Smile
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimePon Dec 19, 2011 12:28 am

Kojim se sve papagajima moze davati niger, s'obziom da pojacava nagon za parenjem ?
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 36
Lokacija : Kraljevo

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 27, 2012 5:04 am

da li bih neko mogao da mi kaze koliko daje bar klas papagajima...ja mojima dajem svaki dan po jedan, mada mislim i kilo da im dam, da bi pojeli u danu...pa me zanima da li valja toliko da jedu bar klas...
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 27, 2012 8:51 am

Ne znam koju vrstu papagaja imate i koliko ptica? Ne moze bar klas da im steti ali ne bi trebalo da dominira u odnosu na osnovnu semensku hranu
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 36
Lokacija : Kraljevo

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 27, 2012 1:48 pm

pa pored dve supene kasike hrane, pojedu i jedan bar klas...a imam personate...hvala...
Nazad na vrh Ići dole
shikis




Broj poruka : 33
Datum upisa : 08.09.2011

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 28, 2012 2:33 pm

posto ne znam gde da pitam,krenucu odavde,a ako gresim vi me uputite.
Voleo bih da mi kolege kazu koriste li kalcijum u ishrani ptica pre parenja i kojeg proizvodjaca koriste,koliko sedaje i ima li potrebe da se daje cele godine.Dajem im raznoliko seme i povrce ali ipak mislim da bi im i to trebao davati.
Nazad na vrh Ići dole
n.ekv

n.ekv


Broj poruka : 156
Datum upisa : 09.08.2010

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 28, 2012 5:58 pm

Moji uvek na raspolaganju imaju grit.
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 28, 2012 7:46 pm

Shikis najbolje ti je da pticama stavis sipinu kost i ako hoces grit ili minerale(mada je to veoma slicno).
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 36
Lokacija : Kraljevo

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 6:45 pm

da li bi neko mogao da mi kaze kako sprema meku hranu? mislim na kuvano jaje i keks u mleku...sta se dodaje i koliko treba i da li treba da odstoji...nisam im jos davao i ne umem...
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 7:22 pm

Skoro svako pravi drugaciju hranu. Moja preporuka je da kupite gotovu hranu jer ce Vam i izaci povoljnije a i izbalansirana je bas za ptice. Uostalom sada su i jaja poskupljala pa nije vise ni ta hrana koja se sprema bas jeftina.
A evo kako sam ja nekad spremao? jaje, keks, prezla, plavi mak, narendana sargarepa i ako je priprema za parenje onda i klijavo seme, ako je naprimer prihrana kod mitarenja onda bez klijavog semena. A inace svako doda nesto po svom ukusu. Neko doda hranu za bebe, neko ovo, neko ono. Samo mleko ne bi trebalo da bude u hrani.
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimePon Apr 16, 2012 2:58 pm

Ja pravim smesu od 400gr pettit keksa usitnjen u blenderu 200gr plavog maka 200gr orahe 100gr griz i 100gr psenicnis klica sve to dobro izblendam da postane sitno stavim u plasticnu posudu koja lepo dihtuje i skladiram na suvo u tamno mesto e kad skuvam jedno jaje onda dodam 3-4 kafene kasicice te hrane ludi su za njom odma navale cim im stavim obicno praktikujem da ne ostane nista nego da je pojedu svu cim im je stavim ovako hranim i tigrice i crvene rozele u dobi pripremu za parenje svaki dan uz dodatak voca i povrca i klijanog suncokretovog semena a zimi 2 puta nedeljno im dam jaje sa tim sto moze da stoi duze stavljam im vise u posudu za jaja
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimePon Apr 16, 2012 3:05 pm

hteo bih da pitam u vezi ishrane sa suvim vocem srednje papagaje rozele nimfe dali im se moze davati urme,musmile,smokve dali je to ok za njih ili bi to bolje bilo da im se daje jesenos i zimi
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimePon Apr 16, 2012 5:45 pm

bolje zimi suvo voće,ali koje nema na sebi šećera u prahu..
Nazad na vrh Ići dole
goranpirot




Broj poruka : 49
Datum upisa : 15.04.2012
Godina : 54
Lokacija : Pirot

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimePon Apr 16, 2012 7:15 pm

Batinic ne znam ko vam je dao ovaj recept za hranu ali ja to mojim pticama ne bih smeo da dam.200 gr.plavog maka i 200 gr.oraha na 400 gr.keksa.Orasi su isuvise masni a od plavog maka ce dobiti zatvor.Sa tim namirnicama treba oprezno,barem ja tako znam.Samo prenosim svoje iskustvo,ja 200 gr.plavog maka potrosim za dve godine a posebno ga ukljucujem ako ptica ima proliv.Kolega ako ste primetili da ovakva hrana cini dobro vasim pticama i postizete uspeh u razmnozavanju naravno vi slobodno dajte.Na kraju neko je dobro rekao da svako od nas ima neki recept ali ovo mi nekako bas ekstremno.
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 17, 2012 8:55 am

gorane ovu smesu koristim vec mozda 10 godina ovako sam spremo kanarince i stilice ranije naravno uz dodatak nigera i konplja i nikada ali bas nikada nisam imo problem sa zatvorom stavljam jos i ne to jedno jaje E-vitol uzmem 5 tablete istucam ih tucnikom i stavim ih u 100ml maslinovoh ulja posto je evitol za humanu upotrebu a rastapa se samo u ulju posto je na uljnoj bazi od ovg rastvora na to jedno jaje stavljam 15 kapi one kapaljke za nos tako da kanarinke sam spremo za 10 dana a stiglice za15 dana ali naravno oni su dobijali i pupuljke od maslacka hocu da kazem da ovaj recept koristim duze vreme i nisam video nekiproblem sa izmetom ili da se ptica muci kad izvrsava nuzdu u principu pazim na feces posto on je pokazatelj zdravlja ptice tako da to je moja tabela i ja cuje koristiti jos dugo a ako ima nekoneku drugu tabelicu neka je napise i spodeli sa drugima ova tabelica koju sam ja izneo je na bazi ugljenih hidrata a kako se stvara energija i sta ptica prvo trosi kod pojacanog napora to svi znamo tako da to je pozzz nadam se dacemo da diskutiramo jos i da cete izneti neku tabelicu koju koristite vi
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 36
Lokacija : Kraljevo

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 03, 2012 8:22 pm

ja sam spremam jajcanu hranu...na jedno zumance, izrendam malo sargarepe i dodam supenu kasiku mlevene plazme...zanimame koliko to moze da stoji u hranilici, a da se nepokvari...posto pticama u 6 ujutru dam semensku hranu, a u 7 uvece jajcanu...jajcanu im dajem uvece, jer hranilicu ne ostavljam duze od pola sata u kavezu...
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimeSre Jul 04, 2012 12:09 am

batinic ::
Ja pravim smesu od 400gr pettit keksa usitnjen u blenderu 200gr plavog maka 200gr orahe 100gr griz i 100gr psenicnis klica sve to dobro izblendam da postane sitno stavim u plasticnu posudu koja lepo dihtuje i skladiram na suvo u tamno mesto e kad skuvam jedno jaje onda dodam 3-4 kafene kasicice te hrane ludi su za njom odma navale cim im stavim obicno praktikujem da ne ostane nista nego da je pojedu svu cim im je stavim ovako hranim i tigrice i crvene rozele u dobi pripremu za parenje svaki dan uz dodatak voca i povrca i klijanog suncokretovog semena a zimi 2 puta nedeljno im dam jaje sa tim sto moze da stoi duze stavljam im vise u posudu za jaja
zdravo batinic kada smo ja i ti pricali o spremanju hrane(iz domace kuhinje) bas na ovakvu smesu sam mislio i ja imam istu tabelu samo sto u smesu dodam i frutolino bebesku hranu za ovo redovno dobijam kritike ali meni to jest pticama odgovara i nemam nameru da je menjam a sto se tice zatvora nikada nisam imao problem ako im ne pravim sam smesu barem jednom nedeljno pticama stavim po jednu mineralku plavog maka zato sto redovno dobijaju sveza jaja da ne bi uhvatili proliv pogotovo leti kada je jaka vrucina pored maka dajem im i bananu krastavac jabuku ako je ima sargarepu crvenu papriku koru od lubenice u stvari sve sto vole da jedu od voca i povrca pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
northstar

northstar


Broj poruka : 25
Datum upisa : 06.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 05, 2012 4:19 pm

Pozdrav,

Da li iko zna gde kod nas u Srbiji ima da se kupi osnovna hrana za papagaje u paletama (kuglicama). Odrala sam pete obilazeci najvece i najmanje pet sopove po Beogradu, ispale su mi oci trazeci po netu i online prodavnicama, i jedino sto imaju je paletirana hrana za kanarince i tukane, Versele Lagina (Nutri bird), ali za papagaje nema, sto je porazavajuce. Nedavno sam dosla iz Amerike i tamo odgajivaci i vlasnici papagaja hrane svoje ptice kuglicama umesto zrnastom hranom. Zapravo, odnos je 80% palete, 20% zrno, uz dodatak voca, povrca i jaja, naravno. Puno sam citala o paletiranoj hrani i strucnjaci kazu da je to za ptice najbolje jer tako ptica duze zivi, ne moze da oboli od masne jetre i balans hrane i vitamina je u paletama najidealniji. Inace, ja imam dve tigrice i kaludjericu, a za kaludjericu narocito kazu da je sklona oboljenju jetre i da je za nju hrana u paletama obavezna. Iz Amerike nije bilo smisla donositi tu hranu jer sta ako mi se ptica navikne na to, a posle ovde nemam nigde da kupim tu hranu i time joj samo napravim stetu. Ako iko zna gde moze da se nabavi ili naruci ovakva hrana, javite, bila bih vam vise nego zahvalna.

Pozdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
n.ekv

n.ekv


Broj poruka : 156
Datum upisa : 09.08.2010

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 05, 2012 4:28 pm

Mišljenja su različita za ili protiv peleta. Ja sam uvek pristalica onoga što je prirodno. Da su pelete zravije, rasle bi na drvetu, a ne u fabrici od koje neko treba da zaradi. Ameri su baš poznati po zdravoj ishrani...

Opustite se staramajko, kupujte Vašim mezimicama sto raztnovrsnije semenje, voće i povrće i biće lepe zdrave i vesele.
Nazad na vrh Ići dole
northstar

northstar


Broj poruka : 25
Datum upisa : 06.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 05, 2012 4:38 pm

Slazem se, i moj zdravi razum negde kaze da ptice ne jedu palete u prirodi Smile No i sami znate kakva je danasnja "nauka" (namerno sam nauku stavila pod navodnike). Inace svojim pticama kupujem najkvalitetniju hranu koja moze da se nadje kod nas, od najboljih proizvodjaca. Citajuci ovu temu pocecu i da stavljam seme da klija, a i dodavacu vise belog suncokreta. Lepo je kad imas od koga da dobijes savet. Hvala alien
Nazad na vrh Ići dole
northstar

northstar


Broj poruka : 25
Datum upisa : 06.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 09, 2012 1:01 am

Ako neko ima savet kako da naviknem papagaja da jede povrce i voce, pomagajte Smile
Nazad na vrh Ići dole
Bobi*

Bobi*


Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.08.2012
Lokacija : Pancevo

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitimePet Avg 17, 2012 9:03 am

Imam i ja jedno pitanje vezano za ishranu nimfe.
Do sada sam mu kupovala standardnu hranu za nimfe, gricka bar klas ponekad (koliko cesto da mu dajem?), uvek se nadje neka sargarepica, jabuka, lubenica...i sipina kost mu je uvek u kavezu.
Medjutim kuvano jaje, keks, mak...to mu bas nikada nisam davala? Nije mi jasno kako tacno to da uradim?
Skuvam tvrdo jaje, izvadim zumance, pomesam sa malo keksa (kog keksa?) i stavim u posebnu hranilicu?
Ne jedu belance?
Da li ce jedno zumance za njega samog biti mnogo?

Malo sam zbrkano napisala, ali nije mi bas najjasnija procedura Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Hrana i Ishrana Papagaja
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Ishrana
» Najbolja jajcana hrana
» Ziva hrana za ptice
» Hrana za insektivorne ptice
» Ishrana egzota

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji-
Skoči na: