Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Hrana i Ishrana Papagaja

Ići dole 
+38
stojan
Mokosha
pajja
jomabo
misko01
goran092
Farmaflekica
Carli
ZARKOTEKICA
steva27
Milos993
kasper
Iwan97
Sale77-Nis
Bobi*
northstar
makimk
goranpirot
batinic
shikis
Dragomir
skorkovic
Aleksandar Djuric
Djerdan
Tihomir
ZokiLi88
rade
Bojan_ManUtd
igorsand
golub978
acca
GoranKac
ATOS
ljubaribolovac
n.ekv
Luckyboy
mime30
Rea
42 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimePet Avg 17, 2012 9:35 am

Ćao Bobi !
Jaje se kuva (15-20 min da ključa voda)
Pasiraš ga viljuškom (celo jaje),dodaš prezlu ili malo plazme i posoliš sve sa makom,promešaš sve to i daš mu u posebnu hranilicu ili tacnicu jednu malu kašičicu i posle 2 sata mu skloniš i to je to,ostatak ti pojedi..hahaaha!
Bar klas je kao poslastica,ja mojima dajem svaki dan po jedan ili svaki drugi..
Nazad na vrh Ići dole
Bobi*

Bobi*


Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.08.2012
Lokacija : Pancevo

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimePet Avg 17, 2012 9:46 am

Very Happy

Danas se bacam na posao !
Odkako je imao problemcic sa okom van sebe sam, i sada je to vec malo popustilo i krstarim po forumu i skupljam bas lepe informacije. Mozda nije pravo mesto, ali moram ovde da izrazim odusevljenje sa celim forumom, i brzinom reagovanja na poruke. Ja sam veliki ljubitelj pernatih drugara, ali nisam strucnjak. Hvala svima koji jesu, a imaju volju da odgovaraju na dosadna pitanja Very Happy .
Vec za koji dan kacim sliku mog Cicija i poslastice koje sam mu napravila (ne znam da li cu stici danas).


Nazad na vrh Ići dole
Bobi*

Bobi*


Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.08.2012
Lokacija : Pancevo

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimePet Avg 17, 2012 6:40 pm

Skuvala sam jaje pripremila mak, keks, i sad mi pade na pamet da li i ljusku da izmrvim ili samo belance i zumance ? Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimePet Avg 17, 2012 10:00 pm

bez ljuske...
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimeSub Avg 18, 2012 12:30 am

U to sve sto je naveo kolega Mime ja dodajem i pivski kvasac jer je bogat B vitaminom a ima ga da se kupi u prodavnicama zdrave hrane.
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimeSub Avg 18, 2012 9:22 am

I ja pivski kvasac dajem papagajima u jajčanu hranu..
Bogat je vitaminima grupe B (B1,B2,B5,B6,B12...),esencijalnim aminokiselinama(lizinom,leucinom..),gvozdjem,selenom,cinkom,magnezijumom,kalijumom
,natriumom,kalc,vaznim ezimom koji sadrzi sumpor i nukleinskim kiselinama....
B-vitamin je pravi "nervni "vitamin,jaca zivce leci razne poremecaje i osigurava pravilan rad nervnog sistema.
Kvasac je odličan za dobar rad creva..
Nema štetnih posledica..
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimeSub Avg 18, 2012 11:12 am

Kako se dozira?
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimeSub Avg 18, 2012 11:32 am

Ja ga stavim u jajčanu hranu toliko kao kad solim spremljenu hranu (a volim slanije haha!)
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimeSub Avg 18, 2012 11:59 am

Hahaha,hvala! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
kasper

kasper


Broj poruka : 90
Datum upisa : 20.05.2010
Godina : 43
Lokacija : Kikinda

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimeSub Avg 18, 2012 12:04 pm

Ljusku stavis u mikrotalasnu na 40 sek samo da se prosusi izdrobis i zajedno sa gritom das.Bar ja tako radim
Nazad na vrh Ići dole
Bobi*

Bobi*


Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.08.2012
Lokacija : Pancevo

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimePon Avg 20, 2012 9:02 am

Hvala na odgovorima.
Ja sam u nedostatku odgovora neki dan malo ljuske izmrvila i dodala u jajcanu hranu. Pojeo je, ali nesto mu se nije bas mnogo dopalo.
Da li moze obicnog svezeg kvasca da se malo nadrobi tj posoli? Posto pivski nemam a svezeg imam.
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimePon Avg 20, 2012 3:44 pm

NE SVEŽI KVASAC!!!!!! Lepo je rečeno suvi povski!!!
Nazad na vrh Ići dole
Bobi*

Bobi*


Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.08.2012
Lokacija : Pancevo

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimeUto Avg 21, 2012 9:46 am

DOBRO !!!!
Samo bez tenzije. Ko pita ne skita.
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimeUto Avg 21, 2012 2:48 pm

Izvini,možda je delovalo napadno ali sam naglasio (ne sveži kvasac) jer bi to verovatno bilo zadnje što si dala ptici...
Nazad na vrh Ići dole
Bobi*

Bobi*


Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.08.2012
Lokacija : Pancevo

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimeSre Avg 22, 2012 10:47 am

Razumela sam, hvala cheers .
Nazad na vrh Ići dole
Milos993

Milos993


Broj poruka : 53
Datum upisa : 18.09.2012

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimeSre Sep 19, 2012 5:51 pm

Hvala na savetima jako su korisni...
Nazad na vrh Ići dole
steva27




Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.04.2012
Lokacija : Prokuplje

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimeUto Mar 12, 2013 7:43 pm

Moze li meni neko da pomogne? Trazio sam po celom nisu protein mix za papagaje i nigde nema. Ako neko zna gde ima u nisu neka javi. Hvala
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimePon Apr 01, 2013 2:32 pm

nema u nisu nista samo bg ili novi sad ali imas na netu salju brzom postom udruzimo se i narucimo zajedno i tada se isplati zbog dostave
kupio sam velikog aleksandra lik mi dao ovu mesavinu koju mu je davao
Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Dscn74181
a ja sam uzeo ovu na merenje malo za probu a lepo izgleda
Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Dscn74172
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 06, 2013 12:24 pm

to sareno su granule ili kako ih neki zovu vitamini u peletu
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 06, 2013 9:20 pm

Gde si kupovao ovu kombinaciju sa druge slike?Ko proizvodi?
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 06, 2013 10:01 pm

u prodavnici a proizvodi versele laga
Nazad na vrh Ići dole
Carli




Broj poruka : 21
Datum upisa : 22.02.2012
Godina : 40
Lokacija : Kikinda

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimeSub Sep 14, 2013 11:16 am

pozdrav za sve forumase. interesuje me koja je cena bara u klasu kad se kupuje na 40-50kg. dobio sam ponudu od jednog proizvodjaca ali mi se cini da je cena nerealno visoka. molio bih vas da ni neko kaze svoje iskustvo po kojoj ceni nabavlja bar.
Nazad na vrh Ići dole
Carli




Broj poruka : 21
Datum upisa : 22.02.2012
Godina : 40
Lokacija : Kikinda

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimeNed Sep 15, 2013 11:44 pm

da li neko moze da mi da odgovor?
Nazad na vrh Ići dole
Carli




Broj poruka : 21
Datum upisa : 22.02.2012
Godina : 40
Lokacija : Kikinda

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimeUto Sep 17, 2013 8:18 am

hvala vam nedeljko i rade na odgovoru, ne mogu vam odgovoriti na pm nisam vredan na forumu kao sto vas volim spiunirati:-) trazio mi 1.7e po kili. taj rade kod vas je kud u kamo povoljniji ako je za 1e. pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitimeUto Okt 08, 2013 2:39 pm

poz da skratim imam zakoa-ogita koji ima 10 mes jeo je jabuku svaki dan tamanio je ali sada vec mesec dana nece da je okusi vec je grizne i odmah baci zasto tako.sta da radim
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Hrana i Ishrana Papagaja
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Ishrana
» Ziva hrana za ptice
» Hrana za insektivorne ptice
» Najbolja jajcana hrana
» Jajcana ishrana

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji-
Skoči na: