Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 susenje cureceg mesa?!

Ići dole 
+5
grujo
Bogdanik
dr.nenad86
sestoperac
SALE KV
9 posters
AutorPoruka
SALE KV

SALE KV


Broj poruka : 71
Datum upisa : 31.07.2010
Godina : 43
Lokacija : KRALJEVO

susenje cureceg mesa?! Empty
PočaljiNaslov: susenje cureceg mesa?!   susenje cureceg mesa?! Icon_minitimeČet Nov 18, 2010 9:31 pm

pozdrav za sve forumase,molim za pomoc oko pripreme i susenja cureceg mesa,jer do sada nikada to nisam radio,planiram u subotu da zakoljem par komada,u pitanju su pazinske tovne curke,stare su 6.meseci,curke imaju oko 17kg,curan oko 25kg,a curana sam planirao da susim,pa bih vas zamolio za pomoc oko pripreme i susenja mesa.unapred hvala cheers
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

susenje cureceg mesa?! Empty
PočaljiNaslov: Re: susenje cureceg mesa?!   susenje cureceg mesa?! Icon_minitimeČet Nov 18, 2010 9:48 pm

Jesu li karotinirane ?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

susenje cureceg mesa?! Empty
PočaljiNaslov: Re: susenje cureceg mesa?!   susenje cureceg mesa?! Icon_minitimeČet Nov 18, 2010 9:55 pm

Njam, njam.......................... lol!
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

susenje cureceg mesa?! Empty
PočaljiNaslov: Re: susenje cureceg mesa?!   susenje cureceg mesa?! Icon_minitimeČet Nov 18, 2010 10:31 pm

"Komsijo imas li ti doma pusnicu? Da mi ispusis jedno dvatrista grama , suvo puseno!"
Elem, uhvatis curana, zakoljes ga. Ocerupas ga. Izvadis iznutricu. Iseces delove tela , batak, karabatak , kril(ca)a, grudi i ostatak tela po zelji. Ubacis u pusnicu. Ispusis (izdimis) curana i zoves nas na podvarak ! Lol
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

susenje cureceg mesa?! Empty
PočaljiNaslov: Re: susenje cureceg mesa?!   susenje cureceg mesa?! Icon_minitimeČet Nov 18, 2010 10:33 pm

Ovo na pocetku je jedan rado citiran klip , nadam se da znate. Da se ne uvredi neko. Inace prilika je bila tako dobra.
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

susenje cureceg mesa?! Empty
PočaljiNaslov: Re: susenje cureceg mesa?!   susenje cureceg mesa?! Icon_minitimePet Nov 19, 2010 1:42 pm

e slatko sam se nasmejao,
Bogdanik ti si ludak Very Happy Laughing Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
SALE KV

SALE KV


Broj poruka : 71
Datum upisa : 31.07.2010
Godina : 43
Lokacija : KRALJEVO

susenje cureceg mesa?! Empty
PočaljiNaslov: Re: susenje cureceg mesa?!   susenje cureceg mesa?! Icon_minitimePet Nov 19, 2010 8:58 pm

hvala na savetu Bogdanik,sve to sto si napisao mozes i sam da ispusis(izdimis).
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

susenje cureceg mesa?! Empty
PočaljiNaslov: Re: susenje cureceg mesa?!   susenje cureceg mesa?! Icon_minitimePet Nov 19, 2010 10:48 pm

Nadji na youtubeu stvarno postoji ovaj klip . Inace se u leskovcu to tako zove odnosno prostorija za dimljenje mesa pusnica. A vec sam ispusio i pilice i curke.
Nazad na vrh Ići dole
vrscanin




Broj poruka : 41
Datum upisa : 19.09.2010
Lokacija : Vrsac

susenje cureceg mesa?! Empty
PočaljiNaslov: Re: susenje cureceg mesa?!   susenje cureceg mesa?! Icon_minitimeSub Nov 20, 2010 12:22 am

Sale moras odrati kozu i tako je usoliti i dimis je dva puta. a u salamuri drzi 2-3 dana.i nazovi na probu ja donosim vino.
Nazad na vrh Ići dole
pedja cb

pedja cb


Broj poruka : 353
Datum upisa : 02.09.2010
Godina : 48
Lokacija : Indjija

susenje cureceg mesa?! Empty
PočaljiNaslov: Re: susenje cureceg mesa?!   susenje cureceg mesa?! Icon_minitimeSub Nov 20, 2010 6:10 pm

Sale pazi sada ovako. Oljuštis 500g krompira probariš 15 minuta u vreloj vodi da bude kuvan 75% izvadiš ga iz vode i staviš da se cedi a u tu vodu ubaciš 200gr španaća 2-3 minuta da se kuva i cedi. Uzmeš šniclu belog mesa debljine 1cm to je komadina kao tanjir ali nemoj da te plaši izlupaj je malo i posoli sa solju majčinom dušicom i bosiljkom jako malo nepreteruj elem sa jedne strane snicle staviš španac a sa druge polovine parmezan ili neki drugi sir koji se topi tanko sečenu šnitu slanine tanko sečen praziluk i šangarepu i sad to urolaš kao sarmu a možes zakačiti i ččkalicama samo da nezaboraviš da ih izvadiš. E onda lepo uviješ tu šniclu u slaninu i staviš u pekač. Ondak onaj krompir umotaš u tanko sečenu slaninu i staviš pored mesa u pekač i turis u rernu na 200 oko 30 min. Meso sečeš pod uglom od 45 stepeni sluziš uz šardone. Naravno ženu ispratiš a svastiku pozoveš na veceru [i] Twisted Evil . Šalim se meni to prolazi kod komšinice Laughing , e sad MESO : ćureće meso ima specifičan šmek ja u salamuru ubacim odmah prvi dan par čenova belog luka i grancicu ruzmarina a drugi dan i grančicu bosiljka posle 72h uz okretanje mesa naravno vadim meso perem stavim u pusnicu na 2 a bogami ova zima je topla mozda i koji dim više. PS. Neznam koliko sam kompetentan da raspravljam o hrani pošto važem jedva metar i osamnaest elephant
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

susenje cureceg mesa?! Empty
PočaljiNaslov: Re: susenje cureceg mesa?!   susenje cureceg mesa?! Icon_minitimeSre Nov 24, 2010 8:58 am

Jao majko mila ovo je fenomenalno ! ovaj post ni slucajno da se brise Pedja svaka cast na receptu ! Embarassed sada cu se i postide toga da sam madjarica !!
Nazad na vrh Ići dole
filip kam.

filip kam.


Broj poruka : 22
Datum upisa : 28.06.2011
Godina : 35
Lokacija : Kraljevo - Srbija

susenje cureceg mesa?! Empty
PočaljiNaslov: Re: susenje cureceg mesa?!   susenje cureceg mesa?! Icon_minitimeSub Jul 02, 2011 5:29 pm

mislim da bi moralo da se odvoji meso od koske. posto se lako kvari meso ako je do same koske.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





susenje cureceg mesa?! Empty
PočaljiNaslov: Re: susenje cureceg mesa?!   susenje cureceg mesa?! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
susenje cureceg mesa?!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno-
Skoči na: