Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 jecham - dvoriste i u njemu

Ići dole 
+13
Aleksa
rade
dr.nenad86
Alexandar
Srdjan
Rale
Luckyboy
Vasa
fuz80
Laza
pedja cb
Gasa NS
jecham
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimeSub Jan 29, 2011 11:53 am

A evo i mladih(jednomesecnih) zeka.
jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 V2ka5hu5ro7s1xriazla
jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Du27cyaz8e9csc6uc1x
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 20, 2011 10:38 pm

Tuzna prica.
Prepelice su prosle noci otisle u vecna lovista.
Nesto (najverovatnije neko kuce ili vise njih) je upalo u podrum(izgleda da nisam lepo zatvorio vrata) i napravilo haos.Pobilo sve prepelice i iznelo ih napolje. Pojedine smo nalazili zakopane u zemlji a veci deo je bio na gomili.
jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Dscf4083

izgled kaveza


jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Dscf4084
jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Dscf4085e

i jedna zatrpana
jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Dscf4090o
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 21, 2011 8:07 am

Au, ovi napravise pravi pokolj,bas tuzno.I kod mene je bilo svasta ,napali su volijere neki psi lutalice. Mad
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimePet Apr 22, 2011 11:31 am

Evo i lepsih slika
jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Javor
jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Jagodacrvena
jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Jabukastubasta1jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Kruskastubasta
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimeČet Maj 12, 2011 10:07 pm

Evo i novog kucnog ljubimca. Glavni "krivac" za njegov dolazak u nasu kucu je REA, jer je to poklon od nje.Hvala REA jos jednom. Prle je za sad miran i plasljiv. Uglavnom je u kavezu a po malo se setka i po sobi. Jos nije neki letac, pa hoce da prodje i kroz zid, al mu to za sad ne uspeva.
jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Prle1
Nazad na vrh Ići dole
pedja cb

pedja cb


Broj poruka : 353
Datum upisa : 02.09.2010
Godina : 48
Lokacija : Indjija

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimePet Maj 13, 2011 9:42 pm

koje ti je to drvo sa crvenim listom
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimePet Maj 13, 2011 10:13 pm

evo da ja odgovorim,
crveno drvo sa slike je crvenolisni javor (Acer palmatum)
(ili neka njegova podvrsta)
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 14, 2011 11:45 pm

jecham ::
Evo i novog kucnog ljubimca. Glavni "krivac" za njegov dolazak u nasu kucu je REA, jer je to poklon od nje.Hvala REA jos jednom. Prle je za sad miran i plasljiv. Uglavnom je u kavezu a po malo se setka i po sobi. Jos nije neki letac, pa hoce da prodje i kroz zid, al mu to za sad ne uspeva.
jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Prle1



Meni je drago sto ste ti i tvoja polovina bili moji gosti . I sada ni slucajno da vam nepada na pamet da nesvratite kada se nadjete u mom kraju . Prletu nesumnjam da ce biti lepo sa vama, jer nikada me nije prevario osecaj . Uvek sam mogla u ocima ljudi da vidim iskrenost i ljubav prema bilo kojoj ptici ili zivotinji . Verujem da ce mali Prle biti mazen i pazen.
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 15, 2011 10:13 am

pedja cb ::
koje ti je to drvo sa crvenim listom
Kao sto rece Aleksa drvce je Javor i to Acer palmatum-Blood good.

A sto se tice Prleta za sad je dobar. Obozava da izadje iz kaveza i buni se kad treba da ide unutra.Navikavas epolako na nas , a i mi na njega. Malo citamo literaturu o tigricama i obrazujemo se.
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 12, 2011 12:16 pm

Posto je staro jezerce zatrpano(stara folija od bazena je pocela da pusta vodu i nije joj bilo spasa), doslo je vreme da se pravi novo - betonsko.
U planu su dimenzije 2m x 1,5m i dubina oko 1- 1,2m.
zemljani radovi su trenutno prekinuti a za sad izgleda ovako:
jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Bazen1
jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Bazen3
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 12, 2011 11:45 pm

Dobra lokacija za jezerce . Postavljaj i dalje slike da vidimo kako napreduju radovi do samog finala Cool
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimePon Jun 13, 2011 6:01 pm

I meni se cini da je lokacija dobra jer ce leti biti u hladovini i necu imati problema sa algama. radovi se nastavljaju krajem nedelje.
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 10:34 pm

Radovi na bazenu se nastavljaju u subotu, a od danas je nova ptica u dvoristu
jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Kanarinac1
kanarinca sam menjao za zebice iz prvog legla.


evo svih ptica na okupu
jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Ptice1
jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Ptice2[img]
Nazad na vrh Ići dole
filip kam.

filip kam.


Broj poruka : 22
Datum upisa : 28.06.2011
Godina : 35
Lokacija : Kraljevo - Srbija

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 02, 2011 5:12 pm

bas su slatki. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 07, 2011 12:48 am

Lepo lepo cheers Sve vas pozdravljam prleta ljubim !
Nazad na vrh Ići dole
Angel

Angel


Broj poruka : 30
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 27
Lokacija : Kać

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 3:03 pm

Lepa družina, a i dvorište Wink
na sb ga nisam video...
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 30, 2011 1:46 pm

Napokon su i ribe stigle u bazence(koji i dalje nije zavrsen, a kad ce ne znamo).
jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 23480888
jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 88395920
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimePet Apr 13, 2012 1:42 pm

Evo malo novih slika
patuljaste zeke

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 1zeke
crveni japanski javor


jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 1javor
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 14, 2012 5:33 pm

Evo jos malo slika od juce

Aronija u cvetu
jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 1aronija

3 stubaste jabuke i 1 kruska.
jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 1stubasto
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 14, 2012 5:42 pm

lepo je sve ovo jecam... vidi se da uzivas u svom dvoristu

pre dvadesetak dana i ja sam uzeo dve sadnice aronije i jedna vec cveta ,citao sam o njima i ako je sve istina obogaticemo se za 5 godina.... Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 9:32 pm

meni pola nece slika da otvori, mozda i vise od pola, tek je otvorilo od poklanih prepelica, ko da sam baksuz Very Happy

zbog takvih desavanja(tacnije kod mene su nastradale patke i kokoske) uzeo sam masinu REX-a Very Happy
eno ga upravo sad dezura oko stale i ceka koji ce nesretnik da naidje i da zavrsi tu karijeru...

za patuljaste zeke sto se tice ja trenutno iz tri legla imam 18 zecica, u jednom gnezdy dve se okotile sad se hvala bogu zecici odvojili stariji u jedan kraj mladji u drugi...
ja dajem zecicama granule kad imaju mlade, a kad nemaju kukuruz(nekad i mesano sa granulama) baliranu detelinu ili svezu(sad im dajem trenutno listove od maslacka to pojedu za sekundu)...

inace u proslom kocenju od jedne zecice sam imao neverovatno lepe zecice (a sad drugi muzjak i sve braonkasti, beli i tako mesavina neka :S)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: jecham - dvoriste i u njemu   jecham - dvoriste i u njemu - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
jecham - dvoriste i u njemu
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno :: Ostale životinje-
Skoči na: