Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus)

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Empty
PočaljiNaslov: Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus)   Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Icon_minitimeUto Dec 07, 2010 5:06 pm



Poslednji izmenio Vasa dana Uto Dec 07, 2010 5:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus)   Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Icon_minitimeUto Dec 07, 2010 5:07 pm

Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus)   Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Icon_minitimeUto Dec 07, 2010 5:23 pm

Ova mala ptica pripada familiji najmanjih belookih pevača. Zivi u šumama tropske Azije,istočne Indije i Kine. Zbog svojih malih dimenzija, njegova ishrana se sastojij od biljnog nektara i malih insekata. Lako je prepoznatljiv upravo zbog svojih belih okvira oko oka po čemu je i dobio naziv.
Njegova glava, ledja i krila su zuto-zelene nijasne a stomak je beo. Ova ptica je duga svega 8-9 cm.
Ova ptica ima dve podvrste Zosterops japonicus i Zosterops meyeni .



Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus)   Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Icon_minitimeUto Dec 07, 2010 5:24 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus)   Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Icon_minitimeUto Dec 07, 2010 5:25 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus)   Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Icon_minitimePon Jan 23, 2012 11:19 pm

Sutra idem kod kolege po jedan par zostera.molim te da mi napises sa cime se hrane u zatocenistvu i dali ima hrane kod nas.da ne uzmem ptice a nemam pojma sta jedu.

Dali je njihov pjev jako glasan da mi ne uzrunaju druge ptice?koji je preduvjet za razmnozavanje?


I koje temperature podnosi?

Zaznao sam sta jedu.dali neko zna kako bi se slagali sa gouldovima u istoj volijeri?
Nazad na vrh Ići dole
florida

florida


Broj poruka : 80
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 44
Lokacija : ledine

Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus)   Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Icon_minitimeUto Jan 24, 2012 5:52 pm

sto se tice hrane meni se najbolje pokazala padovan hrana za mekokljunce. ona ti je kompletna sto se tice ishrane, uz obavezno davanje banana, kivija , jabuka, samo jabuke malo izlupas da budu mekse ja ih stavim u kesu i samo malo izgazis i tako im das obozavaju voce. mozes im i kako kad i skuvati jaje pa izrendej pa i im i to povremeno dajes, sto se tice razmnozavanje treba da imas uparen par gnezdo mozes i sam napraviti od polovine malo veceg kokosa i lepo zasuskanog temperatura kod mene je uvek iznad 20 stepeni tako da nikad nisam imao problem to ti je to otprilike...
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus)   Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Icon_minitimeUto Jan 24, 2012 6:10 pm

Kako da znam sta je muzjak a sta zenka?

Dali da im u cempres uvucem gnjezdo ili u neki drugi grm?

Jel im dosta za razmnozavanje kavez s40cm,duzine60cm,visine 80cm?
Nazad na vrh Ići dole
florida

florida


Broj poruka : 80
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 44
Lokacija : ledine

Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus)   Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Icon_minitimeSre Jan 25, 2012 8:36 pm

vidi ovako, u principu bi muzjak trebalo da ima malo veci okvir oko ociju i nesto svetliji stomak od zenke ,i za nijansu je krupniji. muzjak bi trebalo i da peva, moze cempres samo nemoras da ga zavlacis da se nevidi nema potrebe sto se tice dimenzija uvek moze i vece ako se upare i ta dimenzija je ok.
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus)   Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 12:13 am

Stigli su danas.ja zasad neprimjecujem nikakvu razliku.mozda sa vremenom i skuzim.covjek od kojeg sam uzeo garantira da je par.
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus)   Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 1:44 pm

U pravu si.razlika se vidi ali ako ih dobro promotris
Nazad na vrh Ići dole
florida

florida


Broj poruka : 80
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 44
Lokacija : ledine

Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus)   Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 5:56 pm

polako nisam ni ja odmah sve skapiro to je jedna mnogo dobra i pametna ptica. ja vodim brigu trenutno oko 650 kom .ta ptica se i da jako pripitomiti ja kad ih hranim svuda ih ima po meni blesave ptice nacisto . koliko si dao za par ako nije tajna i dali su iz uvoza ili izvedene kod odgajivaca.. poz...
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus)   Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 7:08 pm

dao sam par gouldova za par zostera.ptice su od kolege a on ih je kupio navodno u italiji

Dali su zahtjevni sto se tice razmnozavanja kao i gouldovi ili je teze sa zosteropsima?gouldove uspjesno razmnozavam vec nekoliko godina a za ovo su mi rekli da je cudo razmnozavat ih
Nazad na vrh Ići dole
Kyuzo




Broj poruka : 25
Datum upisa : 08.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Srbija

Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus)   Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Icon_minitimeNed Avg 19, 2012 8:59 pm

Vasa ::
[...] Ova ptica ima dve podvrste Zosterops japonicus i Zosterops meyeni . [...]
Morao bih ovde da ispravim Vasu - uprkos tome sto su slicnog izgleda, Z. japonicus, Z. meyeni i Z. palpebrosus nisu podvrste vec tri razlicite vrste.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus)   Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Singapusrski belooki pevač (Zosterops palpebrosus)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Srpski pevač - slavujar
» Drozd pevac (Turdus philomelos)
» Juznosrpski (kosovski;turski) pevac
» Sivi africki pevac (serinus leucopygius)
» Takmicenje kanarinaca pesme "srpski pevac slavujar"

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Mekokljunci-
Skoči na: