Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Pomoć ptičara

Ići dole 
+23
sasaznas
Matija95
Sasa.Ml
Laza
dr.nenad86
Miks
MILAN
Sale77-Nis
dusan dragan
papayajamaica
skorkovic
pedja cb
mime30
Rea
Luckyboy
Banjalucanin
rade
Dalibor Vasic
psittacula
Alexandar
Dacha
fuz80
farmacy
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimeSub Avg 27, 2011 2:56 pm

Nema teme jer si kompletnu iskopirao sa drugih sajtova a onda postavio link ka drugom forumu. Pocni da se pridrzavas pravila foruma.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimeSub Avg 27, 2011 3:32 pm

Hm, pa morao sam odnekle da preuzmem i da otvorim temu, da bi se i drugi priključili posle da pišu, ja nisam mogao da izmislim podakte brate i da pišem iz svoje glave. Zanimala me je ta ptica da znam o njoj što više i to. Šta sam trebao da uradim, da samo stavim sliku ptice, i da prokomentraišem da piše šta ko zna o njoj i da li ima kakvih iskustava sa njom, samo zato što mene zanima... Ali dobro nije bitno.... Wink
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimeSub Avg 27, 2011 3:53 pm

A izvini nisam te najbolje razumeo, kako to misliš postavio sam link ka drugom forumu, ti si mi rekao da nisam ostavio podatke odakle sam preuzeo informacije, ja sam se izvinio jer sam zaboravio, i postavio sam linkove odakle sam preuzeo informacije.
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimeNed Nov 06, 2011 8:32 pm

Imam jedno pitanje. Jedan odgajivac guldova mi je rekao za knjigu pod nazivom ,,Standard" u kojoj su napisani kriterijumi za ocenjivanja mnogih vrsta ptica na takmicenjima. Gde bih mogao da nabavim tu knjigu? Ako imate neki link da je porucim preko neta...
pozdrav i hvala u napred
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimeNed Nov 06, 2011 8:43 pm

Standard guldova kao knjiga ne postoji na Srpskom jeziku,postoji takozvana plava knjiga,koja se zove Standardi za ocenjivanje ptica.
Gde može da se nabavi,nova mislim nigde,polovna bude ponekad na oglasima i berzama.
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimeNed Nov 06, 2011 8:57 pm

Pa to sam mislio, Standardi za ocenjivanje ptica. Hvala lucky
Nazad na vrh Ići dole
Sasa.Ml

Sasa.Ml


Broj poruka : 4
Datum upisa : 30.05.2011
Lokacija : Nis

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimeNed Nov 06, 2011 11:08 pm

Knjiga izgleda ovako ,ako te nesto zanima iz nje mogu da slikam i da ti posaljem Wink
Pomoć ptičara - Page 3 41338862.th
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimePon Nov 07, 2011 8:11 am

Hvala Vam. Videcu danas ili sutra sa mojim komsijom, Zeljkom Aleksicem.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimePon Nov 07, 2011 3:00 pm

Luckyboy ::
Standard guldova kao knjiga ne postoji na Srpskom jeziku,postoji takozvana plava knjiga,koja se zove Standardi za ocenjivanje ptica.
Gde može da se nabavi,nova mislim nigde,polovna bude ponekad na oglasima i berzama.


Novih standarda za ocenjivanje ptica tj. "plavih knjiga" ima jos 3 primerka kod predsednika SOF-a Slobodana Kulica i sve tri su rezervisane vec za predstavnike Portugalskog Saveza. A polovnih ima po berzama ili kod odgajivaca koji imaju vise komada.



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimeSub Feb 11, 2012 9:51 pm

Gde mogu da nabavim prirucnik PTICE SRBIJE?
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimePon Feb 27, 2012 2:57 pm

ako ima neki pticar iz BACKE PALANKE koji ide u pancevo na berzu neka mi se javi na PM potrbna mi je mala pomoc
hvala
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimeUto Feb 28, 2012 9:26 pm

ovom prilikom bi se zahvalio nasem drugu Raletu koji mi je izasao u susret
hvala king
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimeUto Apr 24, 2012 9:59 pm

Koliko vremena mogu embrioni da ostanu zivi u jajetu dok ih roditelji ne greju(ne leze na njima)?
Nazad na vrh Ići dole
sasaznas

sasaznas


Broj poruka : 105
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 53
Lokacija : Bijeljina RS BiH

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimeUto Apr 24, 2012 10:48 pm

zavisi od temperature u pticarniku
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimeUto Apr 24, 2012 10:57 pm

Pa nekih 13-18stepeni je bilo. Nesto sam premestao zebe jer sam napravio neku policu. I otisao sam od ptica misleci da ce se vratiti na jaja. Vracam se posle sat ipo i jedan par se vratio na jaja drugi ne i celo gnezdo srusili, sve preko jaja pobacali. Odmah ih vratim na staro mesto i rucno popravim gnezdo a oni se odmah vrate na jaja. Pipnuo sam jaja i bila su ne bas skroz ledena ali poprilicno hladna. Ne znam da li su zivi embrioni
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimeUto Apr 24, 2012 11:50 pm

ja mislim da su ostali zivi...
sad nisam bas siguran, ali mislim da su zivi...

npr meni preko leta su lezali na jajima, a kad ih unesem u kucu one i ne legnu pa se izvodilo, a kad je malo odraslo pile oni su ga samo hranili nisu skoro ni lezali na njemu...
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimeNed Jun 03, 2012 8:46 pm

Malopre su mi se izvela 3 pileta standard/izlozbenih zeba. Dva pileta su potpuno normalna, ziva naravno. A trece cini mi se da nije zivo, da ne dise, i ono je prosto oblika ljudskog fetusa, nema kljun i skoro kao lopta je. Takodje na sebi nema nimalo perja. Cini mi se kao da se izvelo pre vremena. U cemu li je problem?
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimeSub Jul 07, 2012 2:30 pm

Molim sve pticare koji posecuju berze da mi jave da li znaju decka koji prodaje Japanske prepelice mislim da se Milos zove i da mi posalju njegov broj, on je iz Mladenovca. Greskom sam bacio njegove vizit karte i sad nikako ne mogu da dodjem do njega, ima jeftine kaveze za prepelice a to mi je sad neophodno!!! Hvala svima unapred!!!!!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimeSre Feb 27, 2013 11:48 pm

Dali neko može da nabavi ovaj proizvod?http://www.ebay.co.uk/itm/Parrot-Palm-Fruit-Extract-Parrot-Delicatessen-African-Grey-Treat-Food-Palm-Oil-/170925953133?pt=UK_Pet_Supplies_Birds&hash=item27cbfb106d
Nije nešto skup a nemože se ovde nabaviti.
Ili možda neko zna ili može od negde da nabavi hladno cedjeno ulje crvene palme
Pomoć ptičara - Page 3 515qbcpfsdlsl500aa300

Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimePet Jan 10, 2014 11:08 pm

Zanima me hoce li neko nositi ptice preko Indjije ili obliznjeg grada na izlozbu u Sombor?
Nazad na vrh Ići dole
Vox

Vox


Broj poruka : 75
Datum upisa : 18.11.2015
Lokacija : Pancevo

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimeSub Dec 05, 2015 6:19 pm

Da li mogu dobiti razmeru semena za hranjenje zeba i kanarinaca. Kad dodje vreme zetve kupio bi pojedinacno seme i pravio mesavinu, hvala na pomoci
Nazad na vrh Ići dole
suljaga

suljaga


Broj poruka : 75
Datum upisa : 05.08.2010

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimePon Dec 07, 2015 8:13 pm

Obicno na svakoj kutiji hrane za ptice pise sastav hrane. Ovo je iz FARM COMMERC-a  iz Cantavira

Hrana za kanarince

Minervit 6%
Svetlo seme 36%
Seme uljane repice 28%
Ljušteni ovas 8%
Seme konoplja 8%
Seme lana 7%
Muhar 1%
Proso 6%

Hrana za egzote

Minervit 6%
Muhar 42%
Proso 33%
Svetlo seme 12%
Ljušteni ovas 3%
Seme konoplja 3%
Grit CaCo 1%
Nazad na vrh Ići dole
Vox

Vox


Broj poruka : 75
Datum upisa : 18.11.2015
Lokacija : Pancevo

Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitimePon Dec 07, 2015 8:29 pm

Hvala na pomoci, vidim da je muhar za egzote dosta zastupljen. Danas sam posebno kupio muhar i niger, da li bih mogao to seme da klijam i zajedno sa zumancetom davati mojim zebama?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pomoć ptičara - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoć ptičara   Pomoć ptičara - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pomoć ptičara
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Sekcija ptičara Subotice - Novosti
» Udruzenje odgajivaca sitnih zivotinja Subotica (Sekcija pticara)
» Nimfe (Nymphicus hollandicus)
» Sta da radim?
» Pomoc!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno :: Razno o pticama i pticarenju-
Skoči na: