Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Hibridi (basterdi) morke (Numida meleagris)

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Hibridi (basterdi) morke (Numida meleagris) Empty
PočaljiNaslov: Hibridi (basterdi) morke (Numida meleagris)   Hibridi (basterdi) morke (Numida meleagris) Icon_minitimePet Dec 31, 2010 2:41 am

Dosao sam na ovu temu jer sam pre petnestak godina na izlozbi sitnih zivotinja u Kragujevcu prvi put video nesto sto je licilo na morku a bilo je zute boje perije posuto belim biserima ali malo cudnije glave i tela,upitao sam coveka koji je bio tu sta je to nasta je on odgovorio da je to orpington morka,dobijena ukrstanjem petla rase orpington i morke.
Naime kasnije sam saznao kao sto dolazi do basterdiranja raznih vrsta ptica tako se to desava i kod morki.Desava se da ako morke drzimo sa ostalom domacom i rasnom zivinom moze doci i ne treba se iznenaditi kada se potomstvu pojave pilici koji nisu ni morke ni kokoske,rec je o basterdima koji po obliku tela podsecaju na morke dok su po boji i velicini totalno razliciti.
Naravno takvo potomstvo (basterdi) su neplodni i oni se dalje ne mogu koristiti u priplodu.
Pre jedno pet,sest godina takve basterde sam video i kod jednog prijatelja odgaivaca rasne zivine u selu Cumicu nadomak Kragujevca gde se morka uparila sa petlom rase Juznosrpski (Kosovski,Turski) pevac,jedinke su bile crne boje dugackog vrata i uspravnog repa kao kod Juznosrpskog pevaca,crnih nogu,a telo kao kod morke i isto se oglasavali kao morka.
Iako gajim morke i rasnu i ukrasnu zivinu ja takve hibride nikada nisam imao u svom jatu,ko zna mozda jednog dana...
Malo sam istrazivao po netu i nasao iste takve basterde dobijene ukrstanjem sa paunovima.
Evo malo slika preuzetih sa neta morka x domaca i rasna zivina...
Hibridi (basterdi) morke (Numida meleagris) Guinhen1sideHibridi (basterdi) morke (Numida meleagris) GuinhenplumageHibridi (basterdi) morke (Numida meleagris) Guinnnblonde7mosHibridi (basterdi) morke (Numida meleagris) 200911221528204b09bb041Hibridi (basterdi) morke (Numida meleagris) 39372miracleingrassHibridi (basterdi) morke (Numida meleagris) 3guinhensHibridi (basterdi) morke (Numida meleagris) 62291898Hibridi (basterdi) morke (Numida meleagris) Elpolloguineojuntoaunve
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Hibridi (basterdi) morke (Numida meleagris) Empty
PočaljiNaslov: Re: Hibridi (basterdi) morke (Numida meleagris)   Hibridi (basterdi) morke (Numida meleagris) Icon_minitimePet Dec 31, 2010 4:54 pm

Jesu lepe i neobicne, al je meni najlepsa stara klasicna morka(biserka).
Nazad na vrh Ići dole
 
Hibridi (basterdi) morke (Numida meleagris)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Biserka-Minorka-Dukat (Numida meleagris)
» Hibridi medju egzotama
» Ćubaste morke - vrste (rod Guttera)
» Ћурка ( Meleagris)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina :: Paunovi i divlje morke-
Skoči na: