Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)

Ići dole 
+51
tomislav šimunić
pajja
Pjevac
ivankv
ikkacc
žako
ciki
Moreno
dandzy
jomabo
vasko
DadaDada
neshns
miticsinger
Vladakg
goranpirot
IgorV
marinac1
Kyuzo
gaborka
Iwan97
ExploCaty
skorkovic
florida
Mateas78
Vasa
boze
psittacula
Atyesz
Gero
ljubaribolovac
ATOS
acca
rade
pedja cb
Dalibor Vasic
pocetnik
MILAN
Caki1
dr.nenad86
Rea
Sale77-Nis
Caba-Su
fuz80
mime30
sasar_le
kasper
Grumpy
szigics
Luckyboy
rtomek
55 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
IgorV

IgorV


Broj poruka : 36
Datum upisa : 05.01.2013
Lokacija : Kovačica

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimeČet Jan 24, 2013 7:52 pm

Čuo sam da neko daje, pa reko da li može da šteti...
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimeČet Jan 24, 2013 10:56 pm

Ja dajem integralni...
Dobar je energetski izvor. 100 g očišćenog od pleve, neoljuštenog i neglaziranog (integralnog) pirinča oslobađa 360–370 kalorija. U toj težini zrna sadrže: vodu 13,1 g, proteina 9,2 g, masti 2,2 g, ugljenih hidrata oko 74-80% (odnosno 73 g skroba), sirovih vlakana 0,67 g, mineralnih materija 1,2 g (108 mg fosfora, 9 mg kalcijuma, 35 mg magnezijuma, 4,36 mg gvožđa, 86 mg kalijuma, sumpora, mangana bakra, 1,1 cinka, kobalta, fluora), vtamine B kompleksa (B1 0,41 mg, B2 0,091 mg i nikotinamida 5,2 mg) i vitamina E.
Nazad na vrh Ići dole
IgorV

IgorV


Broj poruka : 36
Datum upisa : 05.01.2013
Lokacija : Kovačica

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimePet Jan 25, 2013 8:00 am

Hvala na detaljnom odgovoru. Nabaviću integralni...
Nazad na vrh Ići dole
Vladakg

Vladakg


Broj poruka : 65
Datum upisa : 01.10.2012
Godina : 31
Lokacija : Kragujevac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimePon Jan 28, 2013 10:26 pm

Dogodila mi se nesreca, zenka pevajuceg mi je ubila lutino zenku rozele na moje oci. Zajedno je od oktobra par pevajucih bio sa parom lutino rozela u volijeri 2.5X2.5X1.5m i odlicno su se slagali, evo vec 4 meseca i odjednom mi se ovako nesto desi iz cista mira i to na moje oci. Da li neko ima neko obasnjenje zasto se ovo dogodilo? Sad Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimePon Jan 28, 2013 11:15 pm

Ženke pevajućeg papagaja su vrlo agresivne u sezoni parenja. Dešava se da ubiju i mužjaka.
Nazad na vrh Ići dole
Vladakg

Vladakg


Broj poruka : 65
Datum upisa : 01.10.2012
Godina : 31
Lokacija : Kragujevac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimePon Jan 28, 2013 11:36 pm

Za to znam, ali nije mi logicno da budu sada agresivne u sred zime. Mada i ovo vreme vise nije normalno, na sta ptice ocigledno reaguju. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
miticsinger

miticsinger


Broj poruka : 42
Datum upisa : 06.03.2012
Godina : 61
Lokacija : 18412 zitoradja

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimeUto Jan 29, 2013 9:44 pm

-i kod mojih se pojavi ostra svadja izmedju muzjaka i zenke ali ne traje dugo,a ako hocete recite mi posle kog vremena su polno zreli,ovi kod mene su stari oko pet,sest meseci.
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimeUto Jan 29, 2013 10:40 pm

Možda ne reaguju na ovo mekano vreme,možda reaguju na to što potiču sa jugo-istoka Australije a na jugu su najtopliji meseci januar i februar.Tamo je sad leto a krv nije voda!Svadja je dobar znak ! Hormoni ih cimaju,posle tog je zatišje i parenje !
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimeUto Jan 29, 2013 10:49 pm

Video sam kod jednog kolege gde ih je držao 10 parova u jednoj volijeri.I sve je bilo ko!To jest bez ubijanja.
Postavili su se tako da se znalo ko je alfa mužijak i ko prvi bira ženku i gnezdo.Perje je letelo ali kad se sve postavi kako alfa mužijak hoće onda je mir,on to održava.Gnezdili su se normalno,bez problema.Milina je bilo gledati tako uskladjeno jato,pevali su kao hor.Ali kad je cena standard pevajućih pala skroz na skroz čovek se razočarao i proda celo jato...
Nazad na vrh Ići dole
Vladakg

Vladakg


Broj poruka : 65
Datum upisa : 01.10.2012
Godina : 31
Lokacija : Kragujevac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimeUto Jan 29, 2013 11:27 pm

@miticsinger Polno su zreli sa 8 meseci.

Desavaju se i meni svadje izmedju muzjaka i zenki kod svih parova s vremena na vreme, ali ovo mi se nikad nije desilo da mi zenka pevajuceg toliko rani zenku rozele da ugine posle 2 dana, iako je duplo manja od nje Sad sledece zime pevajuci idu po kavezima i po parovima, ne mesam ih vise sa ostalim vrstama. Na greskama se uci. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimeUto Jan 29, 2013 11:33 pm

Zato je tako i prošla što je druga vrsta...
Nazad na vrh Ići dole
IgorV

IgorV


Broj poruka : 36
Datum upisa : 05.01.2013
Lokacija : Kovačica

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimeSre Jan 30, 2013 8:04 pm

Ništa od mojih pevajućih, sve sami mućkovi...
Nazad na vrh Ići dole
neshns




Broj poruka : 15
Datum upisa : 06.02.2012

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimeČet Jan 31, 2013 12:12 am

Шта мислите, због чега мужјак певајућег "слободно време", док женка лежи у једној кућици, он чами у другој која је слободна, да ли "безецује" ту кућицу и чува је, или спава у мраку, обзиром да нон-стоп држим упаљену неонку?
Nazad na vrh Ići dole
pedja cb

pedja cb


Broj poruka : 353
Datum upisa : 02.09.2010
Godina : 48
Lokacija : Indjija

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimeČet Jan 31, 2013 1:15 am

mime30 ::
Video sam kod jednog kolege gde ih je držao 10 parova u jednoj volijeri.I sve je bilo ko!To jest bez ubijanja.
Postavili su se tako da se znalo ko je alfa mužijak i ko prvi bira ženku i gnezdo.Perje je letelo ali kad se sve postavi kako alfa mužijak hoće onda je mir,on to održava.Gnezdili su se normalno,bez problema.Milina je bilo gledati tako uskladjeno jato,pevali su kao hor.Ali kad je cena standard pevajućih pala skroz na skroz čovek se razočarao i proda celo jato...
ja imam 12 parova u jednoj volijeri i svi rade tri puta godisnje bez problema
Nazad na vrh Ići dole
neshns




Broj poruka : 15
Datum upisa : 06.02.2012

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimeSub Feb 16, 2013 12:10 am

у каквим комбинацијама су упарени?
Nazad na vrh Ići dole
IgorV

IgorV


Broj poruka : 36
Datum upisa : 05.01.2013
Lokacija : Kovačica

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimeUto Mar 26, 2013 12:32 pm

Evo i mojih pevajućih...

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/59/13030023.jpg/
Nazad na vrh Ići dole
IgorV

IgorV


Broj poruka : 36
Datum upisa : 05.01.2013
Lokacija : Kovačica

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimeSre Mar 27, 2013 10:12 am

Da li neko zna zašto ženka čupa perje? Na stomaku i vratu skoro da i nema.
Nazad na vrh Ići dole
IgorV

IgorV


Broj poruka : 36
Datum upisa : 05.01.2013
Lokacija : Kovačica

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimeČet Mar 28, 2013 5:12 pm

Zar baš niko ne zna? Sad
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimeUto Apr 09, 2013 9:52 am

IgorV, prvo probaj da odvojis par pevajucih da nisu pored rozele ili drugih pevajucih da bi se smirili.Ako si postavio kucicu za lezenje onda mozda i zbog gnezda cupa perje(naravno, ako nema neke parazite na povrsini koze).Slikaj pa da vidimo sliku zenke ,najbolje.Kad useljavas istu vrstu u volijeru(pevajuce) mora zajedno da se ubace pa neka sami formiraju dominaciju..itd Smile
Nazad na vrh Ići dole
DadaDada




Broj poruka : 2
Datum upisa : 12.05.2013

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimeNed Maj 12, 2013 2:03 pm

Potrebna mi je pomoć iskusnih Smile
Pre par dana sam dobila par pevajućih papagaja, kupila sam im veći i prostraniji kavez od onog u kome su pristigli, i još poneke igrakice za isti, ovih par dana su boravili s nama u dvorištu okačeni ispod krošnje drveta, pored stola gde i mi boravimo tokom celog dana, uveče smo ih unosili u pomoćnu prostoriju,sad je ovo malo zahladnelo ne znam smem ih li držati napolju i po ovakvom vremenu, naravno ne po kiši.
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimeNed Maj 12, 2013 4:44 pm

Moze napolju ali negde gde nema promaje i direktnog sunca ceo dan.Dovoljno je zavetrina i sunce pre podne,i naravno ne na kisu.
Nazad na vrh Ići dole
DadaDada




Broj poruka : 2
Datum upisa : 12.05.2013

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimePon Maj 13, 2013 12:52 am

Hvala na odgovoru, imamo lepu nadstrešnicu, zatvorenu sa 3 strane (ospod nadograđene sobe,nema promaje) tu su bili danas, ali mi se popodne mužjak malo nakostrešio, pomislila sam da mu je hladno pa sam ih ipak sklonila unutra Smile
Nazad na vrh Ići dole
miticsinger

miticsinger


Broj poruka : 42
Datum upisa : 06.03.2012
Godina : 61
Lokacija : 18412 zitoradja

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimeUto Maj 14, 2013 1:07 pm

mozez ih drzati napolju bez problema sto se tice vremena ali razmisli o nocnim grabljivicama i mackama.moras ih zastititi od njih...
Nazad na vrh Ići dole
vasko

vasko


Broj poruka : 16
Datum upisa : 29.11.2011
Lokacija : Kicevo

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimePet Maj 17, 2013 12:32 am

Sta mislite koja je ova mutacija i jeli ptica muzjak ili zenka? Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Sam0360i
Nazad na vrh Ići dole
marinac1

marinac1


Broj poruka : 53
Datum upisa : 08.10.2012
Godina : 41
Lokacija : lazarevac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitimeUto Jun 04, 2013 1:34 pm

slikaj je od napred,odozgo se tesko moze odrediti
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 7 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)
Nazad na vrh 
Strana 7 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Visebojni papagaj(Psephotus varius)
» Kraljevski papagaj
» Ogrlicasti papagaj (Barnardius barnardi)
» Moj papagaj Akica
» Braonuhi papagaj - Pyrrhura

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: