Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)

Ići dole 
+51
tomislav šimunić
pajja
Pjevac
ivankv
ikkacc
žako
ciki
Moreno
dandzy
jomabo
vasko
DadaDada
neshns
miticsinger
Vladakg
goranpirot
IgorV
marinac1
Kyuzo
gaborka
Iwan97
ExploCaty
skorkovic
florida
Mateas78
Vasa
boze
psittacula
Atyesz
Gero
ljubaribolovac
ATOS
acca
rade
pedja cb
Dalibor Vasic
pocetnik
MILAN
Caki1
dr.nenad86
Rea
Sale77-Nis
Caba-Su
fuz80
mime30
sasar_le
kasper
Grumpy
szigics
Luckyboy
rtomek
55 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Vladakg

Vladakg


Broj poruka : 65
Datum upisa : 01.10.2012
Godina : 31
Lokacija : Kragujevac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimeUto Jun 04, 2013 6:44 pm

Mutacija je opalin, a to je muzjak Smile Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimeUto Jun 11, 2013 10:58 am

https://2img.net/r/ihimg/scaled/thumb/526/sonyn.jpg
E bas mi ne ide sa slikama. Pozdrav svima. Treba mi pomoc oko odregjivanja pola pevajuceg. Kupila sam par (nisu jos par ali trebalo bi da budu). Rekli su mi da su mladi oko 5-6 meseci. zabunu mi pravi muzjak, opalin, manji je od zenke, a ono sto me zbunjuje je da nema crvene boje kako treba tek nekoliko vrhova pera i to na legja ispod krila ali ne i na straznjicu ili iznad repa. Probacu da stavim slike kako valja pa molim za misljenje. Procitala sam temu i vidim da i nije tako lako odrediti pol nama pocetnicima. hvala
Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimeUto Jun 11, 2013 11:28 am

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Ch
Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 S-chn
Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Son-chern
Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Sony9n
Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Sony30n
Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Sony068n
Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Sony-grbn
Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Sonyn
Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimeSre Jun 12, 2013 12:00 pm

vec par dana kod mene a ova siva zenkica je dominantna u kafezu, s vremena na vreme tuce ovog opalina (recimo muzjaka) i u odnosu na njega peva cesce i glasnije. njega nema, samo bi da se sakrije negde i uvek stoji dole ispod nje. jos sam u nedoumici dali je opalin muzjak, sa obzirom da nema crveno prema repu nego samo malo ispod krila, ali ima jake boje koje mislim da zenke nemaju???mozda je premlad, kako su mi rekli da je tek 5 meseci, ali karakteristicna je crvena boja na staznjici iznad repa i kod jako mladih pilica jos dok su u gnezdu? ???pomagajte, ako znate, a ja cu probati da slikam opalina tako da mu se i legja vide......boja crvena
Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimeČet Jun 13, 2013 5:55 pm

ne znam dali sam uspela staviti slike ali o ovome je rec, opal se nije dao lako uhvatati pa smo morali sa rukavicama. Ovo su mu legja do glave, crveni deo je tek prosaran, , znaci dilema je jeli musko ili zensko?

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 %3Ca%20href=Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Grb2 [/url]Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Sony068nv


Poslednji put izmenio Luckyboy dana Čet Jun 13, 2013 6:23 pm, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : greskom polate visak fotografija)
Nazad na vrh Ići dole
dandzy




Broj poruka : 4
Datum upisa : 26.08.2013
Godina : 36
Lokacija : Crepaja

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimePon Avg 26, 2013 8:27 pm

Dobar dan.
Evo i mene bounce 
Davno sam imao ptice,razne golubove.Tako da od malih nogu gajim ljubav prema pticama
posebno.I tako pre neki dan setam pijacom i naletim na neke pticice,naravno  dobijem
zelju da ih imam kuci.Odmah se krenulo u akciju nabavljanja materijala za kavez.Evo danas vec ptice u kavezu.Hteo sam od vise vrsta po par,ali se predomislih,dobio sam od prijatelja par pevajucih papagaja.I eto me sa vama. Imam odmah i par pitanja. Smile
Dimenzije kaveza su 1,5m/duzina  0.6m/sirina  1m/visina  Interesuje me da li je to dovoljno veliko za 2 para da se drzi u njemu.
A drugo pitanje je.Posto ce jos malo zima,pa da se pripremim. Sa cim bi bilo najbolje obloziti kavez? Folija,Stiropor,Gips ploce(ovo mi je prvo palo na pamet) ili pak nesto drugo?

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Medium_qg5mio

Eto kaveza,a ptice nisam uspeo da uslikam lepo,mutne slike,ali bice
Nazad na vrh Ići dole
IgorV

IgorV


Broj poruka : 36
Datum upisa : 05.01.2013
Lokacija : Kovačica

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimePon Avg 26, 2013 9:01 pm

Pozdrav komšija,
Mislim da kavez tih dimenzija je za jedan par dovoljan, ako nemaš uslova za bolji, ali za dva para je mali.
Što se tiče izolacije, većina kaže da je folija dovoljna, a ti ako možeš pruži im i bolje. Najvažnije je da nema kiše, vetra i promaje.
Toliko od mene...
Nazad na vrh Ići dole
Moreno




Broj poruka : 4
Datum upisa : 30.08.2013
Lokacija : Obrenovac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimePet Avg 30, 2013 11:45 pm

Pozdrav svim forumasima,
ljubitelj sam ptica oduvek,  nadam se da cu na ovom mestu prijatno provoditi vreme uz nova saznanja.
Interesuju me pevajuci papagaji (psephotus haematonotus) i voleo bih da se informisem detaljnije o njima, jer nameravam da ih kupim.
Moreno
Nazad na vrh Ići dole
marinac1

marinac1


Broj poruka : 53
Datum upisa : 08.10.2012
Godina : 41
Lokacija : lazarevac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimePon Dec 02, 2013 2:45 pm

Dandzy,ne znam sta ti je bilo sa pevajucim ali mislim da neces uspeti da drzis 2 para u volijeri,bice mnogo tuce...
Nazad na vrh Ići dole
dandzy




Broj poruka : 4
Datum upisa : 26.08.2013
Godina : 36
Lokacija : Crepaja

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimeČet Dec 05, 2013 9:09 pm

Za sad imam tri para pevajucih,napravio sam im 3 volijere,tako da je sad oke,a sto se tice tuce,znam,posto sam prebacivao voajere,pokusao sam da ubacim sva tri para u jednu volijeru,da bih mogao bez problema da prebacim volijere,znaci nisam mogao da verujem,opsti haos Smile Tako da sam morao brze bolje to da odradim,sad im je bar se nadam super,u zatvorenom su prostoru,veseli,pevuse...
Jedino sto nisam siguran da li se radi o tri para,na poklon sam dobio jedan radni par,koji su provereni,dobar prijatelj mi ih pokloni,ove godine su prvi put radili,i izvukao je 15 mladih. A ostala dva para (bar mislim da su dva para) cu videti na prolece.

Jedno pitanje,kod mutacija,da li moze da se desi da zenka ima izrazitu crvenu tufnu na ledjima?
Nazad na vrh Ići dole
Vladakg

Vladakg


Broj poruka : 65
Datum upisa : 01.10.2012
Godina : 31
Lokacija : Kragujevac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimeNed Dec 08, 2013 12:26 pm

Postavi slike ta dva preostala para pa cemo ti pomoci u odredjivanju pola Smile pozzz
Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimeSub Jan 11, 2014 11:42 pm

zdravo kolege. citala sam ranije na forumu da su pevajuci odlicni roditelji, da cak odgledaju i tuge mladunce ako im podmetnemo jaja...E sad kako to kad u drugom postu pise da je muzjak jako agresivan i sa svojim sinovima, da ih neretko ubije cim se pojave iz kucice, i da se zato preporucuje udaljiti muzjaka u drugi kafez dok zenka sama ne odgleda male. racite kada se tacno dvoji muzjak sa koliko dana starosti od recimo prvog pileta a da to ne bude prerano za zenku da je izmrcvarim sama hraneci ih...onda kada se muzjak ponovo vrati kod zenke zbog druge ture parenja, dali kad svi mladunci se vec osamostoje pa ih sklonimo iz roditeljskog kafeza, i sta je sa mladuncima druge vrste papagaja, dali i oni mogu kao i pevajuci da ostanu dovoljno dugo u istom kafezu sa zenkom pevajuceg - hraniljom?
Nazad na vrh Ići dole
ciki




Broj poruka : 1
Datum upisa : 25.02.2014

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimeUto Feb 25, 2014 7:44 am

hitno mi treba pomoc i savet!!! imam pevajucu pticu kod mene je 4 meseca sinoc je snela jaje i ne lezi na njemu zanima me dali je ikako moguce izleci se ptic bez muzjaka ja bih rekla ne ali opet da pitam
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimeUto Feb 25, 2014 9:10 am

Ne, nema šanse. Jedino..........po duhu svetom.
Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimeNed Mar 09, 2014 10:59 pm

ciki ::
hitno mi treba pomoc i savet!!! imam pevajucu pticu kod mene je 4 meseca sinoc je snela jaje i ne lezi na njemu zanima me dali je ikako moguce izleci se ptic bez muzjaka ja bih rekla ne ali opet da pitam
jedino ako hoces da je zoves Deva Marija.Very Happy
salim se naravno. bar su ti 2 stvari sigurne, da je zenka i da je polovo zrela. mozes je cuvati kao mezimicu ili je dati nekom odgajivacu kojem treba polovo zrela zenka pevajuceg, a da ti u zamenu da mladu pticu, mozda uz neku doplatu..
Nazad na vrh Ići dole
Vladakg

Vladakg


Broj poruka : 65
Datum upisa : 01.10.2012
Godina : 31
Lokacija : Kragujevac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimeSre Mar 26, 2014 2:06 am

Jel može neko da mi kaže kojeg je pola ovaj plavi opalin? Inače ptica je stara godinu dana, ja sam ga ostavio kao mužjaka mada počinjem da sumnjam, sa ovom zenkom je pola godine zajdno i nisu se uparili dok mi ostali parovi vec imaju jaja. Hvala unapred Smile
Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 2014-03-25-105549
Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 2014-03-25-105607
Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 2014-03-25-105611
Nazad na vrh Ići dole
ikkacc




Broj poruka : 31
Datum upisa : 20.09.2013
Godina : 38
Lokacija : leskovac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimeSre Mar 26, 2014 5:23 pm

izgleda kao muzjak..Ali to sto su muzjak i zenka zajedno u volijeri, ne znaci da ce se svaki put upariti..jos kod pevajucih Smile pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Vladakg

Vladakg


Broj poruka : 65
Datum upisa : 01.10.2012
Godina : 31
Lokacija : Kragujevac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 02, 2014 12:23 am

Ipak jeste muzjak, danas sam napokon video da se pare. Hvala u svakom slucaju Smile pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dandzy




Broj poruka : 4
Datum upisa : 26.08.2013
Godina : 36
Lokacija : Crepaja

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 02, 2014 1:49 pm

Imam jedno pitanje Smile

Imam jedan par proverenih (proslu sezonu radili) papagaja. Evo sad ce 2 nedelje,od kad sam im okacio kucicu,zenka ulazi u nju,cak ima i paperija unutat kucice. Ali nema jaja i dalje.

1. pitanje,kad moze da se ocekuju jaja?
2. Klijalo seme im dajem cisto,ili mesam sa necim?

Sto se tice klijalog semena,citao sam da im se daje,ali sam u dilemi da li im se daje samo klijalo seme,ili uz normalnu hranu im se dodaje,tj dnevnu porciju koju dobijaju svakodnevno pa im se dodaje klijalo seme ili sta?

Hvala
Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimePon Apr 21, 2014 1:05 am

pitanje, dobila sam pevajuceg kao zenku (mlada jos?) ali su boje malo intenzivnije nego ovde na slici i jos peva bolje i glasnije nego oba muzjaka koje vec imam. Dali mozete da prosudite jeli muzjak ili zenka pomocu ovih slika?
Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 2csdt0m
Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimePon Apr 21, 2014 1:07 am

evo jos jedne slike, nisam mogla da je prilepim u prosli post nikako
Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 P4zdf
Nazad na vrh Ići dole
ivankv




Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 45
Lokacija : Kraljevo

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimeUto Jul 01, 2014 1:30 pm

MUZJAK ...
Nazad na vrh Ići dole
Vladakg

Vladakg


Broj poruka : 65
Datum upisa : 01.10.2012
Godina : 31
Lokacija : Kragujevac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimeSub Jul 05, 2014 3:03 pm

Ljudi kako vama rade pevajući ove godine? Ja sam do sad samo 2 izlegao, a prošle godine u ovo vreme sam imao preko 40-50 mladih, uz istu hranu, uslove i sa manje više istim parovima  Sad 
Nazad na vrh Ići dole
Pjevac

Pjevac


Broj poruka : 2
Datum upisa : 06.12.2014
Godina : 47
Lokacija : BiH

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimePon Dec 08, 2014 7:41 pm

Zdravo,novi sam na forumu,pa cu iznjeti svoj problem:Dobio sam na poklon 3 pjevajuca papagaja.Neznam koji su spolova pa molim ovim putem da mi pomognete.Samo zuti papagaj ima crvene oci.Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 2ekqgycPevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 2hxamfn,Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 A13ih4.Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Ev7rz7,Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 34gpnch,Unaprijed Hvala!!!
Nazad na vrh Ići dole
pajja

pajja


Broj poruka : 57
Datum upisa : 25.02.2014
Godina : 54
Lokacija : SUBOTICA 064/294-25-45

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitimePon Dec 08, 2014 9:05 pm

Po meni ovo gore su dve ženke i ovaj poslednji opalin mužjak .
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 8 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)
Nazad na vrh 
Strana 8 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Visebojni papagaj(Psephotus varius)
» Kraljevski papagaj
» Ogrlicasti papagaj (Barnardius barnardi)
» Moj papagaj Akica
» Braonuhi papagaj - Pyrrhura

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: