Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Parenje tigrica

Ići dole 
+46
lepotica cana
holder
daki12
steva27
miticsinger
happy23
Nikola Marinkovic
Ivan/Rex
jomabo
nebojsa
jecham
Nikola24
veterinarboki
Aleksandar Djuric
MILAN
Laza
Nidzo
dr.nenad86
Luckyboy
mafijas
Matija95
saleksa99
goran74
skorkovic
ZokiLi88
Iwan97
psittacula
Nik
Dalibor Vasic
Bojan_ManUtd
Miks
Djavolchic90
Tarantula6
mokijam
mime30
Nikolanp123
suzic69
GoranKac
Vasa
wanjica
farmacy
ATOS
igorsand
milun
Rea
milkica5
50 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 1:18 pm

Mislim da imaš škartove od ptica (Kanibale) Veliki odgajivači tigrica drže ih odvojeno po parovima,selektirane ptice..i kod njih se javi takva jedinka kanibal ali se sklanjaju i spajaju se samo ptice medjusobno izabrane,koji su dobri roditelji.. Dosta njih kaže da se tigrice drže u jatu ali nije dobro 100% jer onda nemaš preglednost ako nešto krene kako netreba,ima ih puno...Pa dok ne odkriješ ko ulazi u tudje kućice i lupa jaja,izbacije jaja,ubija mlade prošao je voz..Pohvataj one koje prave čuda i pokloni ih nekom za ljubimca i kupi druge..
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 1:57 pm

To što ostale ptice razbiju jaja kad ih nadju u volijeri na podu ne znači da su kanibali. Pokušaj te parove zeba da izdvojiš(možeš u kaveze , a te kaveze staviš u volijeru. Zebe su možda plašljive, a možda ih mužjaci isteraju iz gnezda.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 3:37 pm

Ja sam razumeo da ulze u tudja gnezda i prave čuda...
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 3:39 pm

A naravno da ze tigrice i zebice ne drže zajedno...
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 4:13 pm

Imam problem zenka Tigrice vec dva dana lezi u kucici izlazi samo da jede i uvece pred sumrak da spava na grani kad izadje vidim da joj je stomak natecen mislim da joj se jaje zaglavilo sta da radim?
Nazad na vrh Ići dole
veterinarboki

veterinarboki


Broj poruka : 8
Datum upisa : 12.02.2012
Godina : 37
Lokacija : paracin (okolina)

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimePon Feb 27, 2012 12:50 am

one snose svuda po kavezu samo ne u gnezdu a tamo provode po celi dan :-(
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimePon Feb 27, 2012 11:02 am

Sigurno si video baš kad je ženka snela jaje napolju?Da nisu možda jaja sneta u gnezdu pa su odma razbacana svugde po volijeri??
Nazad na vrh Ići dole
mafijas

mafijas


Broj poruka : 19
Datum upisa : 24.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Sabac

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 29, 2012 9:34 pm

Imam zenku kad sam je kupijo nozdrve su joj bile u boji kafeno,a sad se polako pretvara u bele,sta bi to moglo da bude..Smile)
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa

nebojsa


Broj poruka : 108
Datum upisa : 06.06.2010
Godina : 46
Lokacija : Kruševac

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimeČet Mar 01, 2012 10:41 am

Nije redak slučaj da se Mafijaške ptice navuku na belo pa im ostane na nosu malkice posle šmrkanja! Very Happy

Izvinjavam se svima ali je ovo bilo jače od mene.


Dosta je bilo šale. Ženkama tigrica su voštanice bele, braon, žute ili boje kože tako da je sve uredu sa tvojom tigricom!
Nazad na vrh Ići dole
mafijas

mafijas


Broj poruka : 19
Datum upisa : 24.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Sabac

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimeČet Mar 01, 2012 6:35 pm

HAHAHAHAHHA,zenka mi je postala ovisna za belim,haha..Very Happy hvala ti puno..Wink
Nazad na vrh Ići dole
mafijas

mafijas


Broj poruka : 19
Datum upisa : 24.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Sabac

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimeNed Mar 11, 2012 8:31 pm

Znaci ove moje nece da se pare i bog,nzm sta da im radim...:@
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimeNed Mar 11, 2012 8:42 pm

1. Ptice moraju biti polno zrele.
2. Ne bi trebalo da ocekujes rezultate ako ih drzis u nekoj prostoriji gde cesto prolazis, naprimer u sobi ili u hodniku. Moze biti rezultata ali su znacajno smanjene sanse.
3. Jajcana hrana, klijavo seme, sipina kost i mogao bi na pod pesak, obicni recni. Kucica standardnih dimenzija, uz tanak sloj piljevine, ako je ptice prihvate i krenu da nose moze da se doda jos malo piljevine, i lakse je ptici da greje jaja a i lakse se ocisti od izmeta. Mada neki parovi nece da prihvate piljevinu.
4. U poslednje vreme cujem price kako tigrice nece da rade ako je samo jedan par- tjs ako nema vise ptica. Licno ja, pre par godina, sam svoj par tigrica(tada sam imao samo njih) premestio u jednu sobu u prizemlje, davao im samo jajcanu hranu, stavio kucicu i cekao rezultate. Tada nisam znao za ovaj forum niti bilo koga ko se bavi pticama osim jednog svog komsije koji mi je rekao kako da im spremim jajcanu hranu. Klijavo seme mi nije ni pominjao pa im ga nisam ni davao. Znaci ja te ptice nisam ni silio, stavio sam im kucicu i poceo da im dajem jajcanu hranu i posle 10-ak dana video sam prvo jaje. Zenka je na kraju snela 4 jajeta iz kojih su se izvela 3 potpuno zdrava pileta... Nakon toga su radili jos par puta, isto tu u prizemlju, sami u malo kucnom kavezu dimenzija oko 35x25x30... Znaci i kavez je bio veoma mali, nisam ni pomisljao da bi im trebao veci...
Nazad na vrh Ići dole
mafijas

mafijas


Broj poruka : 19
Datum upisa : 24.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Sabac

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimePon Mar 12, 2012 6:24 pm

Ma napravio sam im ja kucicu,ali jedan lik mi je rekao da im stavljam beli mak rendano zumance i mljeveni keks,ja sam im to stavljao ali one to uopste nece da jedu..:/ a u sobi mi je kavez imam 1par tigrica,mozda bi bilo bolje da ih premestim? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimePon Mar 12, 2012 6:57 pm

Rekao sam plavi a ne beli mak hahaha,nego da se vratimo na temu,pre svega objasni u kakvom i kolikom kavezu ih drzis,da li imas suprotne polove,da li u prostoriji ima nesto cega se plase,a najbolje bi bilo i sliku da ubacis,pozz
Nazad na vrh Ići dole
mafijas

mafijas


Broj poruka : 19
Datum upisa : 24.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Sabac

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimePon Mar 12, 2012 9:12 pm

Pardon,mislijo sam plavi,a u sobi ih drzim u kavezu dimenzije kaveza su 42cm,20cm i 38cm..a muzijak i zenka su..
Nazad na vrh Ići dole
mafijas

mafijas


Broj poruka : 19
Datum upisa : 24.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Sabac

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimePon Mar 12, 2012 9:37 pm

A neznam kako da ubaci slike,mozetel da mi objasnite?
Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimePet Mar 16, 2012 7:45 pm

Dali moze neko da mi kaze koliko dana protekne od parenja do nosenje prvog jajeta, konkretno kod tigrica. Kod mene je mladi par spojen tek pre neko vreme u odgajivacnicu odakle sam ih uzela, kod mene su vec 2 dan sneli jedno jaje ali u kafezu pa se razbilo jer jos tada nije bila gotova kucica. E sad je ima pa u nju po ceo dan ulazi zenka vec nekoliko dana ali nema jajeta, a se u megjuvremenu svaki dan pare po 3-4 puta, muzjak je hrani ili ljubi, sta vec....
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimePet Mar 16, 2012 7:59 pm

od parenja najcesce posle 6-7 dana mada moze da potraje i 10 dana,sve zavisi od same ptice,pozz
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimePet Mar 16, 2012 11:49 pm

Ako se pare jaja ce 99% ubrzo doci...
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 11:56 pm

Imam samo jedno pitanje:Imam tigrice u volijeri i sad imam dosta njih polno zrelih ali imam i par komada tigrica koje su stare oko 4-5 meseci.Da li smem i te od 4-5 meseci da pustim na parenje sa ostalim tigricama tj. moze li sta da im bude?Unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 11:07 am

Nidzo one ako nisu spremne za parenje odvoj ih od radnih parova


Poslednji izmenio Matija95 dana Sre Apr 04, 2012 11:54 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 11:14 am

Uvek treba odvajati radne parove da rade u miru i bez ometanja ono zbog čega se zovu radni parovi..Radne tigrice je najbolje držati po jedan par ali ako nemaš uslove za jedan par posebno onda makar 2-3 para zajedno...Da bi bilo preglednije zbog eventualno nekih problema ako ih bude,a kod tigrica se javljaju češće..Mlade tigrice odvajaš u posebne boksove dok ne budu polno zrele pa posle ih upariš ili oni sami sebi izaberu partnera dok su u zajedničkom boxu i odvajaš ih...
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimePet Apr 06, 2012 8:45 pm

Ovako izgleda držanje radnih parova tigrica po paru..
Parenje tigrica - Page 6 55194229727843950591125

Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimeNed Apr 08, 2012 8:50 pm

kolika kucica treba za tigirce(v*s*d) i otvor...
da li je bolje da ubacim unutar volijere kucice ili sa spoljnje strane...
ja bih radije postavio sa spoljnje strane da im ne zauzima mesta u volijeri i da li moze da bude jedna kucica malo voslje a druga malo ispod ili moraju i istoj ravni da se ne bi tukle za vislju kucicu...
I da li je volijera dovoljna za 5 pari d 120cm, s 70cm i v 80cm + krovic 20-ak cm?
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitimeNed Apr 08, 2012 8:56 pm

Ovako. Dimenzije kucica za tigrice su 20x20x20(moze i nesto manje a i nesto vece) a otvor je 7cm u precniku. Za ubacivanje kucica unutra ili spolja sam odluci. Neki stavljaju sve kucice u ravan neki ne. Ja sam inace uvek stavljao u ravan i bilo je problema, tukle su se oko kucica. Tako da mozda bi trebalo da probas da stavis kucice na razlicitu visinu. Ja sam drzao 4 para u 1,2x1x1m, ali je bilo poprilicno prostora. Ali ipak mislim da su 4 para maksimala za tvoju volijeru, mada mozes da probas i sa 5. Nisam bas siguran za ovo
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Parenje tigrica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Parenje tigrica
Nazad na vrh 
Strana 6 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» tigrice-muzijak i zenka starost za parenje
» Moja Tigrica!
» Priprema stiglica za parenje...
» Mutacije tigrica
» Priprema za parenje kanarinaca

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Mali papagaji-
Skoči na: