Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Parenje tigrica

Ići dole 
+46
lepotica cana
holder
daki12
steva27
miticsinger
happy23
Nikola Marinkovic
Ivan/Rex
jomabo
nebojsa
jecham
Nikola24
veterinarboki
Aleksandar Djuric
MILAN
Laza
Nidzo
dr.nenad86
Luckyboy
mafijas
Matija95
saleksa99
goran74
skorkovic
ZokiLi88
Iwan97
psittacula
Nik
Dalibor Vasic
Bojan_ManUtd
Miks
Djavolchic90
Tarantula6
mokijam
mime30
Nikolanp123
suzic69
GoranKac
Vasa
wanjica
farmacy
ATOS
igorsand
milun
Rea
milkica5
50 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 2:27 pm

Evo i ja nesto o tome da ispricam.Tigrice mozes pariti koliko puta hoces.To ces uciniti tako sto stavis kucicu za parenje i oni ce da rade.Ne bi trebalo da imaju vise od 3 legla godisnje jer je preko toga vec mucenje ptice.Tigrica polaze jaja u drvenu kucicu koju ces staviti.Bitno je da za vreme trudnoce i kad se izlegu pilici ima dosta hrane:semenki,voca,povrca,jajcane hrane,minerala i uvek sveze vode.Obicno u jednom leglu bude od 4-6 mladih,ali nemora da znaci.Nekad nisu sva jaja oplodjena,to ces utvrditi tako sto se kroz ljusku jaja pomalo nazire da li je prazno ili ne.Stavis jaje na svetlost i pogledas.Tigrice nisu teske za izvodjenje,ali se lakse tj. pre se pare kad ih je vise tj. kad su u jatu.Mladi ce biti u kucici jedno 3-4 nedelje a potom izlaze napolje.Ako nekog jos nesto interesuje rad sam da pomognem! cheers
Nazad na vrh Ići dole
mafijas

mafijas


Broj poruka : 19
Datum upisa : 24.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Sabac

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 9:28 pm

Moze li mi neko reci kako se poznaje tigrica kad je mlada i kad je starija po cemu se to poznaje,i sta im je najbolje da im dajem za hranu confused ??
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 9:54 pm

Hrana proso, ovas, muhar, svetlo seme, po koju semenku suncokreta ali nije obavezno. To je osnovna. Uz to naravno jajcana hrana, voce, zelenis itd.
Za raspoznavanje starih i mladih ptica opet treba neko iskustvo. Mlada ptica je uvek ona koja nije polno zrela ali da li ptica ima 1godinu ili 5godina to vec zavisi u kakvim je uslovima gajena, da li se ofucala itd. Ni ja nisam 100% siguran u odredjivanju starosti ptice. Ali bolje da kada ti treba pomoc oko toga pitas nekoga starijeg, tjs iskusnijeg, a on ce ti i objasniti kako je zakljucio da li je ptica stara ili ne
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 9:55 pm

Prepoznajes po delu inad kljuna(voskovica)Ako je onda roze tigrica je mlada i mlada tigrica ima zagasite boje,i ima prugice na celi doh starija je krupnija ima jasnu bolju voskovice plava bela ili braon.A daj im proso ovas muhar nar i niger pomesan!
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 9:58 pm

Da ispravim kolega Nidzu. Niger se ne daje papagajima jer nemaju kljun za krcanje. Proso, ovas, svetlo seme, muhar. Proso 60-70%, ovas 10-20%, svetlo seme 10-15%, muhar 5-10% i koju semenku suncokreta. Ja inace hranu mesam u hranilici, nije mi sada pomesana hrana. Sto znaci da procenti nisu striktni ali proso treba da preovladava
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 10:00 pm

Hvala,moja greska! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 10:05 pm

Nidzo ::
Prepoznajes po delu inad kljuna(voskovica)Ako je onda roze tigrica je mlada i mlada tigrica ima zagasite boje,i ima prugice na celi doh starija je krupnija ima jasnu bolju voskovice plava bela ili braon.A daj im proso ovas muhar nar i niger pomesan!
Ovo prepoznavanje nije bas sigurno ja imam mladu tigricu kojoj je voskovisa jace boje nego kod tigrica starih vise od godine dana,ja ih prepoznajem po kozi na nogama i krupnoci. Za hranu kupi gotovu smesu za tigrice .Dodavaj i jajcanu hranu,minerale,vitamine,voce,povrce i uvek cistu vodu.
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 10:07 pm

Da i ovo sam zaboravio mlade tigrice imaju celo oko crno nevidi im se beonjaca ali i ovde imaju odstupanja!
Nazad na vrh Ići dole
mafijas

mafijas


Broj poruka : 19
Datum upisa : 24.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Sabac

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 10:17 pm

hvala vam puno.. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 10:27 pm

skorkovic ::
Niger se ne daje papagajima jer nemaju kljun za krcanje.

Odakle ti ovakva informacija?
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 10:50 pm

skorkovic ::
Niger se ne daje papagajima jer nemaju kljun za krcanje.

I mene jako zanima, literatura ili?
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 11:00 pm

ovde ima poruka koje su za drugu temu pod nazivom "vicevi-zabava" Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 11:06 pm

Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 11:24 pm

Tu informaciju sam dobio od jednog clana foruma, pokusao sam da dajem svojima i nisu jeli. Izvinite sto sam pogresio Smile
A tebi Milane svaka cast ! Ja sam pocetnik i ne moras odmah da se podsmevas ! Opet ponavljam, nisam to izmislio, cuo sam od jednog clana foruma to, probao sam da dajem svojima i nisu jeli.. Pre mozda godinu dana svratio sam i do pet shopa i pitao ih za niger, da li imaju(taj covek i dobavlja hranu po narudzbini), oni me pitaju za sta mi treba, ja kazem za tigrice a oni mi se slatko ismejase...Tako da mi nije bilo razloga za drugacije misljenje. Hvala Lakiju i Lazi sto su me ispravili.
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimePet Feb 03, 2012 2:00 am

skorkovic ptica jede ono na sto je naucena ili Ili ono sto voli dok nejede ono sto nevoli .

Tesko je naci pticu bilo koje vrste da jede bez problema kompletnu smesu jer kod nas ima jos uvek onih nazovi odgajivaca koji hrane sa cim stignu ili sta nadju . pticu negledaju kao lep hobi i zivo stvorenje kojem je potrebno sve od pravilne ishrane , smestaja , nege itd . Vec cisto kao jedan vid zarade u ovim katastrofalnim vremenima. sto se tice pet sopa oni su prica za sebe njih zanima da od tebe kupi primera radi po 200 dinara ili jos manje a da musteriji uvali po 800 pa cak i hiljadu .
Nazad na vrh Ići dole
mafijas

mafijas


Broj poruka : 19
Datum upisa : 24.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Sabac

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 5:04 am

Moze li neko da mi kaze kako ih mogu pariti,msm ja sam napravio i kucicu ali ne vredi,oni uopste ne ulaze u nju,pa ako moze neko da mi kaze sta trebam josh da radim,hvala unapred... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 8:42 am

Koliko su ti stare tigrice?
Nazad na vrh Ići dole
mafijas

mafijas


Broj poruka : 19
Datum upisa : 24.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Sabac

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 9:06 pm

Neznam,kad sam ih kupovao nista mi nije reko,sad nzm koliko su stare..://
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 9:30 pm

Postavi Slike,fotografiši krupno glave od napred i profil..
Nazad na vrh Ići dole
mafijas

mafijas


Broj poruka : 19
Datum upisa : 24.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Sabac

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimePon Feb 06, 2012 12:49 am

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=292124827507973&set=a.184024194984704.57349.100001313741557&type=1&ref=nf



https://www.facebook.com/photo.php?fbid=292124867507969&set=a.184024194984704.57349.100001313741557&type=1&ref=nf
Nazad na vrh Ići dole
mafijas

mafijas


Broj poruka : 19
Datum upisa : 24.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Sabac

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimePon Feb 06, 2012 12:51 am

evo slikao sam ih,ovo je zenka na profilnu sliq...Smile)
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimePon Feb 06, 2012 1:03 pm

Mafijas nece da otvori ove slike...nisi trebao preko fb-a da stavljas slike,imas upustvo za postavljanje slika na forum :

http://www.avikultura.com/t120-upustvo-za-postavljanje-slika-na-forum
Ova zenka izgleda matora(ne vidi se bas dobro)....Very Happy

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
mafijas

mafijas


Broj poruka : 19
Datum upisa : 24.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Sabac

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimePon Feb 06, 2012 1:53 pm

Neznam drugacije da ih ubacim,..Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
veterinarboki

veterinarboki


Broj poruka : 8
Datum upisa : 12.02.2012
Godina : 37
Lokacija : paracin (okolina)

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimeNed Feb 12, 2012 11:58 pm

uspeo sam da izvedem male zebice sada su na redu tigrice trenutno imam tri para a u planu su jos dva jer kazu da sto ih je vise to bolje.nov sam ovde tako da je svaki savet dobro dosao
Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitimePon Feb 13, 2012 10:24 am

Procitaj temu iz pocetka mislim da je sve objasnjeno tigrice nisu teske za lezenje samo dok krenu. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Parenje tigrica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Parenje tigrica
Nazad na vrh 
Strana 4 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» tigrice-muzijak i zenka starost za parenje
» Moja Tigrica!
» Priprema stiglica za parenje...
» Mutacije tigrica
» Priprema za parenje kanarinaca

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Mali papagaji-
Skoči na: