Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA

Ići dole 
+44
Sremac
bojan*
Banerott
ringeee
brankoKW
markotiki123
toma
MarkoKV
mnedel3
bozo
Joks
itan
sasa87
maja_paunovic
Miks
grujini
makimk
SALE GUZONJIN.SIN
dsc64am2
Kundak
Ivan/Rex
Ruster
sladjan78
peca
Banjalucanin
Srdjan79
filip kam.
markos87
Marjan
Beca272
szrtoma
pedja cb
laci
byrkomi
Sale77-Nis
mladenbp
dusan dragan
SALE KV
bozen
marconi
Luckyboy
MILAN
jecham
dalibor
48 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimeSub Avg 11, 2012 9:49 pm

Nije mnogo, naravno samo nemoj mnogo da ih kvasis...
Nazad na vrh Ići dole
sasa87




Broj poruka : 20
Datum upisa : 10.07.2012

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimeSub Avg 11, 2012 10:12 pm

pa sa onom pumpicom nebi da ubacujem jos jednu ciniju da ne preteram sa vlagom, jel samo sa cistom vodom ili malo sirceta da ubacim?
Nazad na vrh Ići dole
sasa87




Broj poruka : 20
Datum upisa : 10.07.2012

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimeSub Avg 11, 2012 10:13 pm

da i jel rano sto sam krenuo 10 dan da prskam?
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimeNed Avg 12, 2012 7:32 am

cista voda, tako sam ja radio, nije rano, ja sam to cinimi se drugi treci dan krenuo sa prskanjem...
Nazad na vrh Ići dole
sasa87




Broj poruka : 20
Datum upisa : 10.07.2012

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimePet Avg 24, 2012 12:51 am

evo da javim rezultat od 48 komada 40 izaslo, za prvi put ja mislim da je odlicno! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
itan

itan


Broj poruka : 106
Datum upisa : 23.11.2010
Lokacija : Beograd

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimeSub Dec 15, 2012 11:20 pm

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 P1512122128

nabavio sam inkubator bounce za 200 kom kokosijih ,automacko okretanje Stankovicev ima li neko uputstvo da mi posalje na mail ,nisam ga dobio uz predhodni vlasnik ga je izgubio i samo jednom legao prepelice i njemu ,trebali da ga dezinfikujem Arrow
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimeNed Dec 16, 2012 12:16 am

lol! ovo ti je prava stvar svaka cast na inkubator koliko si ga platio ako nije tajna.za listu za leganje pilica sve pretrazi nikako da je nadjem nadam se da ce ti je neko vec poslati.dezinfekcija moze i ne mora ja ih dezinfikujem jednom godisnje kada zavrsim sa izleganje pilica (nemoguce je dezinfikovatiih kada non stop ima jaja jedni izlaze drugi su na pola retko kad ih napunim odjednom i moji su za 200 ali okretanje je rucno stari tip pre 15 godina) P
Nazad na vrh Ići dole
Joks




Broj poruka : 25
Datum upisa : 23.07.2012
Godina : 38
Lokacija : Zabljane, Leskovac

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimeČet Jan 17, 2013 11:24 pm

Kog dana od stavljanja jaja je najbolje poceti ih prskati pumpicom? Planiram da stavim i kokosija i prepelicija jaja sta mislite da li je to izvodljivo?
Nazad na vrh Ići dole
bozo




Broj poruka : 12
Datum upisa : 18.02.2011
Godina : 59
Lokacija : Užice

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimeUto Jan 29, 2013 3:06 pm

Zamolio bih clanove foruma da ako ko ima sliku ili skicu mahanizama za poluautomatsko ili automatsko okretanje jaja u inkubatoru da postavi na forum ili posalje na pp.
Nazad na vrh Ići dole
Joks




Broj poruka : 25
Datum upisa : 23.07.2012
Godina : 38
Lokacija : Zabljane, Leskovac

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimeUto Feb 05, 2013 10:04 am

Moje prvo izvodjenje inkubatorom, engleske i japanske prepelice.Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 05022013544
Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 05022013546
Nazad na vrh Ići dole
mnedel3




Broj poruka : 39
Datum upisa : 27.06.2011
Godina : 32
Lokacija : Slovenija

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimeUto Feb 05, 2013 10:30 pm

Joks ::
Kog dana od stavljanja jaja je najbolje poceti ih prskati pumpicom? Planiram da stavim i kokosija i prepelicija jaja sta mislite da li je to izvodljivo?
prepelicija jaja vale se 17. dan, a od kokoši 21. dan. Preprelicija jaja stavi u inkubator 5 dana kasnije nego kokošja. Tako se vam budo pilići legli isti dan. Jaja prskamo od 18. dneva naprej, 2-3 puta na dan. Kad se izleže prvo pile obavite zadnje prskanje i poslije toga ne otvarajte inkubator 24-30 sati dok se pilići ne izlegu i osuše.
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimeSre Feb 20, 2013 11:26 pm

Evo i ja da se oglasim ovde posto sam pravio greske u inkubiranju sve dok nisam procitao detaljno iskustva ljudi koji su legli pilice tako.P{rve dve ture su mi bile propast zato sto nisam znao da treba da merim temperaturu tj da drzim termometar na jajima a ja sam drzao na polici na kojoj su jaja a razlika je velika cak za 3 stepena sto me je kostalo 100 jaja.U pitanju je Stankovicev inkubator i ok je sasvim u ovoj uspeloj turi.Od 60 jaja izleglo mi se 41 zivih i zdravih s tim sto mi je par njih uginulo u toku izvodjenja,probili ljusku,skoro izasli napolje i samo zamrli a sta je razlog ne znam pa ako neko zna da mi kaze cisto me zanima.Sto se tice vlage nemam pojma jer nisam merio ni jednom jer nemam vlagomer ali obe posudice su bile pune uvek a i prskao sam jaja od 15,16og dana.Temperatura je bila izmedju 38 i 39 stepeni.Eto ne znam sta jos sem te nedoumice zasto su uginuli a skoro celi su izasli napolje
Nazad na vrh Ići dole
toma




Broj poruka : 41
Datum upisa : 30.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimePet Feb 22, 2013 6:44 pm

Evo jedno pitanjce.. Very Happy dobio sam inkubator i uz njega digitalni tremometar i vlagomer, i sad na displeju mi se pojavljuju dve razlicite temperature na OUT je veca 39,03 a na IN je manja i iznosi 35,05.. I sad na koju ja temperaturi da lezem jaja koja treba da stavim sad u nedelju?!pozzz
Nadam se da pitanje nije tesko Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
markotiki123

markotiki123


Broj poruka : 18
Datum upisa : 17.11.2012
Godina : 38
Lokacija : Pukovac, Nis

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimePon Mar 04, 2013 11:44 pm

Molim za pomoc! Nikako ne mogu da nastelujem vlagu, stavim manju posudu ono nista, stavim vecu posudu opet nista, vlaga mi je negde na oko 30 %. Sta da radim? Imam digitalni termostat koji meri i vlagu i temperaturu platio sam ga 1800 din.
Nazad na vrh Ići dole
Joks




Broj poruka : 25
Datum upisa : 23.07.2012
Godina : 38
Lokacija : Zabljane, Leskovac

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimeUto Mar 05, 2013 12:16 am

Ja tim digitalnim meracima nista ne verujem, takodje imam digitalni merac i vlage i temperature koji pokazuje temperaturu u inkubatoru 34 stepena, a moram reci da mi je izvodljivost prve ture bila 80%. Temperaturu proveravam svakog dana toplomerom. A sto se tice vlage, covek od kog sam kupio inkubator mi je rekao da se ne sekiram mnogo oko vlage najbitnije da se ne javlja kondezacija na staklu inkubatora. Znaci sipam vodu do nivoa kad pocinje da se javlja kondezacija i to je to. 3-4 dana pred izleganje povecam malo vlaznost i za sad je super. Ovo ti je neko moje iskustvo, ne kazem da je po literaturi ili sta vec, ali kod mene funkcionise dobro.
Nazad na vrh Ići dole
maja_paunovic

maja_paunovic


Broj poruka : 4
Datum upisa : 15.05.2012
Lokacija : Kraljevo

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimeSub Mar 16, 2013 3:29 pm

Moze li neko da mi kaze od kog do kog dana se jaja u inkubatoru prskaju?Inkubator Stankovic,jednoslojni,izgubila sam uputstvo Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimeČet Mar 28, 2013 7:18 pm

Ja prskam od 15og dana po jednom dnevno ali tek po neku kapljicu onako na prst ne da okupam jaja jer da se ne poguse pilici,mlakom vodom
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimeČet Mar 28, 2013 8:57 pm

Ja od 10-og dana po 2 puta a od 15 po 3 puta, sve zavisi od inkubatora.
Nazad na vrh Ići dole
brankoKW




Broj poruka : 2
Datum upisa : 29.04.2013

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimePon Apr 29, 2013 1:31 pm

peca ::
Pozdrav. Pravo da Vam kazem ja sam kupio 3 vlagomera, i digitalne i analogne, ali ni jedan ne pokazuje vlagu kako treba. Nasao sam na net-u da je najpreciznije koristiti psihrometar , posto se on koristi i meteorologiji.
Vrlo ga je jednostavno napraviti a sigurno je 100 posto tacan. Potrebna su dva termometra koja pokazuju istu temperaturu. Jedan je suvi , i ujedno pokazuje temperaturu vazduha u inkubatoru , a na drugi se na dnu, gde je ziva ili alkohol navuce krpica od pamucnog platna, a ispod njega se stavi mali sud koji se napuni destilovanom vodom , a zatim se krpica uvuce u sud i sluzi kao fitilj. Razlika izmedju suvog i vlaznog termometra pokazuje vlaznost vazduha. Ocitavanja se ubace u mali online kalkulator koji izracuna vlaznost vazduha. Postoji i tabela , pa sta je kome jednostavnije.
Postavicu sliku kako izgleda i tabelu, a i link za izracunavanje ocitanih vrednosti.Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 P2505Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Vlagads4http://www.ringbell.co.uk/info/humid.htm
Nadam se da sam pomogao. Pozdrav
Imam jedno pitanje kolega za tebe. Suvi termometar mi pokazuje 38 a ovaj vlazni 31,5C kolika mi je vlaga onda???
Nazad na vrh Ići dole
brankoKW




Broj poruka : 2
Datum upisa : 29.04.2013

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimeNed Maj 26, 2013 10:30 am

Sad sam kupio original posude koju ovaj covek salje uz inkubator i vlaga je 60%-65%. Evo danas je vec 10 ili 11 dan. Ne znam kako da racunam , stavio sam ih u ponedeljak 13.05.2013. u 18:00 pa ne znam dal da taj ponedeljak racunam kao prvi dan ili da racunam tek od utorka.
Ali 29-30 maja ce izaci.
Interesuje me vlaga? Prskao bih jaja 2x dnevno od 13. dana ili 14. Da li onda imam potrebe da stavljam jos jednu posudu (vec imam 2 koje drze 60% vlagu). Bojim se da ako posudom dobijem veliku vlagu , a pored toga i jos prskam , da ce se pilici pogusiti u jajetu.
Ko ima iskustva sa inkubiranjem prepelicjih jaja voleo bih da mi pomogne.

Unapred hvala , Branko.
Nazad na vrh Ići dole
ringeee




Broj poruka : 39
Datum upisa : 05.07.2013
Lokacija : Kursumlija

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimePon Avg 19, 2013 9:56 pm

Moja sestra je juce iz inkubatora izvadila samo 18 pilica od 55.. i ne znamo sta je problem, nakljuvano dosta, ali se nisu izlegli..
Nazad na vrh Ići dole
Miks

Miks


Broj poruka : 85
Datum upisa : 21.05.2011
Godina : 58
Lokacija : ZR

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimeSub Mar 08, 2014 12:14 am

Tema je malo zastarela, pa da je osvezim, jer sam na mukama Sad
18-i dan, pala mi je temperatura na 17* i to sam primetio tek nakon 8-9h!? (razlog; nisam dobro ukljucio uticnicu nakon redovne kontrole).
Jesam li puno "uprskao"?
Nazad na vrh Ići dole
Banerott

Banerott


Broj poruka : 55
Datum upisa : 27.01.2014
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimeNed Mar 09, 2014 5:05 pm

Nisi puno uprskao,isto se meni dogodilo zakacio sam uticnicu i iskopcao inkubator 11 sati nije radio i temperatura je bila pala na 15 stepeni,to mi se desilo kad su jaja bila 19 dana u inkubatoru,od lampiranih 20 jaja koja su tada bila u inkubatoru izleglo mi se 19 pilica ali su svi kasnili tacno onoliko sati koliko nije radio inkubator,sad imaju 3 nedelje i sve je ok
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Joks




Broj poruka : 25
Datum upisa : 23.07.2012
Godina : 38
Lokacija : Zabljane, Leskovac

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimeNed Mar 09, 2014 7:44 pm

Nista im nije, ne sekiraj se. Ja sam jednom usred zime zaboravio da ukljucim inkubator u periodu 20h-04h i sve je bilo ok.
Nazad na vrh Ići dole
Banerott

Banerott


Broj poruka : 55
Datum upisa : 27.01.2014
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitimePon Mar 10, 2014 9:13 pm

Miks javi nam ishod Obavezno !!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 7 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA
Nazad na vrh 
Strana 7 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Pomoc pri izleganju pilića!
» Odgoj pilića kod živine
» Leženje pilića prirodnim putem
» Pomoc!
» Nimfe (Nymphicus hollandicus)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina-
Skoči na: