Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Šugavac kod ptica

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
petar sk




Broj poruka : 1
Datum upisa : 12.04.2011

Šugavac kod ptica Empty
PočaljiNaslov: Šugavac kod ptica   Šugavac kod ptica Icon_minitimeUto Apr 12, 2011 12:37 am

Mozete li mi reci nesto u vezi bolesti sugsvac nogu kod ptica i kako mogu to izleciti. Pozdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
zilbert

zilbert


Broj poruka : 5
Datum upisa : 03.12.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Šugavac kod ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Šugavac kod ptica   Šugavac kod ptica Icon_minitimeUto Apr 12, 2011 8:45 am

To je jako zarazna bolest i prenosi se sa ptice na pticu,prvo bi trebalo odvojiti pticu od ostalih i dezinfikovati kaveze,zatim bi trebalo zarazenoj ptici natopiti i razmeksati te zarasline na nogama,sa glicerinom pa onda namazati lekom da bi lek,ima mnostvo lekova za tu bolest iste mozete potraziti u bilo kojoj veterinarskoj apoteci.Trebalo bi takodje u vodu u kojoj se ptice kupju staviti "Badesalz"koji takodje mozete naci u veterinarskoj apoteci dobar je preparat i on se cesto koristi protiv koznih parazita.
Pozdrav
Vlada
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Šugavac kod ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Šugavac kod ptica   Šugavac kod ptica Icon_minitimePet Sep 30, 2011 2:21 pm

Nisam znao gde da se obratim pa rekoh ajde ovde, mladi cajzlov mi je pre nekoliko nedelja zakačio zadnji prst negde u volijeri i nokat mu je otpao posle nekog vremena, ali na kraju prsta je ostao onaj otok koji je bio i kad je ptica zakačila prst, evo juče vidim kod stajncajzle na obe noge po jedan prednji prst isto otekao pri vrhu, a danas kod stare cajzle isto prednji prst otkekao pri vrhu, a kod jednog starog cajzlova sam primetio na zglobu dole takoreći ili na zadnjem prstu čini mi se u gornjem predelu uglavnom dođe mu kao neka bubuljica ili neka bradavica ali crvenkasta mu dođe i ima neka crna tačka u njoj .... je l' bi znao neko šta to može da bude, strah me da mi sve ptice ne prođu tako i što je najgore da mi ne pocrkaju..... Crying or Very sad pomoć mi je prekopotrebna....


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Šugavac kod ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Šugavac kod ptica   Šugavac kod ptica Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Šugavac kod ptica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pseudomonijaza ptica
» Mikoplazmoza ptica
» Sta imate od ptica?
» DNK analiza ptica
» Kolibaciloza ptica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Bolesti ptica-
Skoči na: