Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Istine o PPFE

Ići dole 
+34
rade
milannish
Ninoslav84
Luckyboy
MILAN
drozd
Džoni
milos0205
pedja cb
ticar
salle55
slavishab
Aleksa
klokkende
nebojsa
Rale
Srdjan
Marjan
mime30
bastard kv
Rea
Bogdanik
KUM
Lale
Gasa NS
grujo
Vasa
Danijel
szigics
Laza
rtomek
vlada nish
dr.nenad86
Sale77-Nis
38 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Sledeći
AutorPoruka
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimePon Avg 16, 2010 10:20 pm

Danas sam na nacionalnoj televiziji RTS 2 video da je u Pirotu priveden covek koji je drzao PPFE i nakon toga su prikazali predsednika udruzenja PPFE kako daje obrazlozenja pa se pitam zasto njihov klub ima takvo ime a nije priznat od SOF-a jer oni toliko vole te ptice da su po njima dali klubu ime a ne cuvaju ih vec ih stite ili sta je po sredi.
Koliko sam mogo da kao neutralni posmatrac svega sto se desava na tom polju primetim ovde se radi o nekom profitu i nista drugo tog coveka su prijavili svi ti isti koji cuvaju iste ptice kao i on sto se da videti na njihovom forumu ko sta cuva,pa se pitam ko ovde kome jamu kopa.
Ja kao ljubitelj ptica i zivotinja jos nesto ljigavije nisam vido u zivotu!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimePon Avg 16, 2010 10:30 pm

Pa to udruzenje je tako i napravljeno tu su ljudi koji su imali probelam sa zakonom ili ce ih imati, oni su hvatali ptice, javno prikazivali a sada oni obanjuju ljude , pisu svasta, a zna se dobro koj je istina , oni prijavljuju ljude koji cuvaju ppfe, kako bi se svetili tim istim ljudima a ovamos efoliraju kako vole ppfe i odgajivace koji to cuvaju, jadno i bedno, ali , nma kraju ce sve biti jasno i prenosice rts 1.........


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimePon Avg 16, 2010 10:36 pm

Ono danas sto sam video je toliko ljigavo da neznam sta da kazem a na forumu ciji je administrator ili vlasnik isti covek koji je stvari obrazlagao svaki drugi je odgajivac tih istih ptica pa se pitam ako kod nas jos nije utvrdjeno nulto stanje odakle njima ptice a nisu popisane neka organi provere sve njih a ne samo pojedince koje zrtvuju "za dobrobit ocuvanja prirode".
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimePon Avg 16, 2010 10:45 pm

Pa oni lazu i obnajuju ljude da imaju njihovi clanovi pravo da cuvaju PPFE, i uzimaju novac na te lazi za clanarine i uzimaju pare, obecavaju svasta a nista nme mogu da ispune... Tacno se zna ko je ko i sta je sta, oni su ljudi hvatali ptice unistavali deo Srbije a sada ti isti prijavljuju clanove regu;larnih drustva koji cuvaju dometifikovane ppfe, van svake pameti, neki od njih su odgovarali pred zakonom zato sto su hvatali divlje ptice a sada oni tuze one koji cuvaju dometifikovane ptice, bas me interesujke sta oni misle da ce im poci z arukom, grdno se varaju...... Istina ce se cuti, samo polako... Cool


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.12.2009

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Zdravo!   Istine o PPFE Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 2:03 am

Zdravo svima!

Moraću ovako da počnem, upravo zbog ovakvih stvari tj. spletkarenja, politike i koje čega još nadam se da nikada neću biti član nekog društva osim ako ga ja sa još nekolicinom ljudi otvorim , ali opet je pitanje da li će me primiti toliko bogom dani SOF.


Sale slažem se sa tobom da je to ljigavo i skroz nemoralno i krajnje licemerno tj. nema reči koja bi tako nešto loše opisala, ali opet sa druge strane zar u Gaju nema odgajivača koje nemaju divlje ptice koje nisu videle "d" od domestifikacije i nemoj da mi neko kaže da nikad nije imao divlju pticu ili da nije hvatao divlje ptice, sada što je 99% ljudi srećno pa nije osetilo "udarnu pesnicu " države to je drugo.

Imam nekoliko pitanja?

- Koliko generacija unazad je potrebno da je "nešto" držano u zarobljeništvu da bi se nazvalo domestifikovanom?

- Zašto udruženje ppfe nije primljeno u SOF , recimo da smo čuli jednu stranu , dajte da čujemo i drugu, iako nisam u preterano dobrim odnosima sa predsednikom tog društva čak sam i banovan tamo , Sale1977v to zna, ipak oni su pokrenuli jako dobru ideju i uradili su nekoliko dobrih stvari?

- Nikad niste imali članove koji su hvatani zbog krivolova?

- Ako ćemo već o dobrobiti životinja ko od nas drži ptice u dovoljno velikim kavezima, volijerama preko cele godine ? Ajde da i ja odgovorim na ovo pitanje, pa 98% nas ne bi smelo da drži vrabca a kamoli nešto drugo.

- Zar nije svakom društvu u interesu da ima što više članova kako zbog članarine tako i zbog širenja svog programa, znači opet su i ovde u pitanju i interesi ostalih udruženja SOF-a , uostalom i samog "Gaja", jer uostalom htelo to da se prizna ili ne i oni čine neku konkurenciju, zar ne?

Svako od vas se bori na svoj način za te ptice ali svi imate isti cilj tj. legalizaciju, zar ne treba taj cilj sve vas koji gajite te ptice da spoji, ili opet ne?

I dokle više mistike ako je ovo tabu tema recite, dokle više skrivenih motiva, da li i SOF ima neke sakrivene motive?!?!

Čast izuzecima, dajte ljudi prestanite više sa svađama i spletkarenjima, podmićivanjem nogu jedni drugima, lažnog morala, već se udružite zbog dobrobiti tih divljih ptica tj. da budem malo fin ptica pevačica faune Evrope.


Na kraju krajeva ovo mi možda i nije bilo potrebno ali opet sam osetio neku potrebu da se čuje i moj glas koliko god on bio "bezvredan" za neke.



Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 2:33 am

Evo ja cu ti odgovoriti na ta pitanja....... koliko to mogu.....

1. dometifikacija je dug proces barem 3 generacije izvodjnenja u zarobljenistavu i to je to....

2. udruzenje ppfe nije primljeno u Sof jednoglasno, zato sto su svi delegati bilo protiv , jednpoglasan stav celog saveza, a svaki od delegata je imao svoje stavove i vodjen time je glasao za to da se oni en prime, Uo SOFA je bio uzdrzan, da podsetim toga dana su primljena dva drustva u SOF jednoglasno, a ovo nije..... Znaci dva primljena jedno nije, jer su svi delegati jednoglasno bilo za i protiv, iz cele Srbje.

3. Clanovi koji su hvatani zbog krivolova us isclanjani zi drustva i vise ne mogu biti clanovi drustva i protiv njih je pokrenut odredjen postupak i to sve u maticnim knjigam,a stoji u svakom drustvu, jer se svi vode time...

4. O dobrobiti zivotinja se svako trudi d akoliko moze stvori uslove i da cuva svoje ljubimce kako treba, ali imajmo u vidu standard nasih gradjana ali s eipak ostavaruje neki minimum u tom pogledu.

5. Sto s etice interesa GAJA odmah cu te demantovati u startu a za ioterese SOFA morace neko iz UO OSFA ali uskoro ces i taj odgovor dobiti...
Ovako sto se "GAJA" tice, na ovogodisnjoj skupstini je kandidaturu medju ona 2 drustva podnelo i drustvo iz zzoplanta iz Nisa , drustvo gaj je preko svog delegta podrzalo njihovo primanje u Sof i ceo savez je isto glasao ZA , i oni su primljanei, i tu odma pada u vodu ona tvoja o interesu jer smo iz istog grada i d aimamo takve intterese mi nebi glasaliz an njih i ko zna mozda bi bili odbojeni, cak ako hoces a tvoju informaciju odgovoricu ti i na ovo pitanje, mi sa njima saradjuemo dobro, cak su bili ukljuceni oko pomaganja oko drzavnog samiponata u Nisu, i na kraju mi sene plasimo konkurencije, svako normalno drustvo je dobrodoslo i nisu i u SOFu jer je svima to u interesu...


6. Legalizacija- pa ovako SOf izginu u radu sa minstarstvima i svojim predstavnicima u pradlozima i donosenju pravilnika o drzanju zasticenih vrsta ptica , ne radi s etu samo o FE vec o svimz asticenim vrstama ptuica, prelozi SOFA su usvojeni i stavljeni tamo u te pravilnike , Sof ima tim koji to radi sa ministarstvima, a mi imamo imena i prezimena i predloge a ne prazne price, pa kad neko doej na tu temu i kaze " MIS MO PRVI KOJI TO RADIMO , VI NISTA NE RADITE I NEMATE POJIMA " e onda se reaguje jer niko ne sme obnajivati i lagati ljude i uzimati pare na osnovu toga....

7. Sof nema skrivene motive , sev je javno , jasno i transparentno, skrivene motive imaju drugi i zato sada prijavlajuju sve redom koji cuaju Fe i zato ti prijavljeni ljudi imaju dokaza, znaci tuzi ih drustvo koje se " bori za legalizaciju da naudi nujiam samima" e pa ti vidi o cemu se tu radi...

Spletkarenja sa nase strane nema, kod nas je suva istina, argumenti i to je tako, kod tih drugih ima sve toga, sto oni smai dokazauju, uskoor ce s ecuti sve i pravda dosticvi, pravda jeste spora ali dostaizna.......

Eto dobio si odgovor na tu temu, sve sto ej nejasno mozesa d apitas slobodno ovde, ovde nece niko biti banovan zbog istine, tamos ebanuju ljudi koji govore istinu, banoivene su sve sudije ili su naspustili forum sami i svi koji ensto znace u ovoj drzavi Srbiji u pticarstvu...


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 8:53 am

Pozdrav Vlado zemljace moj evo Nesa ti je odgovorio na pitanje jos samo ja da dodam ovo nema toga coveka koji nije drzao stiglica makariu ruci a kakoli u kavezu i sve je to do nekle realnost ali dali si ti cuo daje neko nekog iz Gaja ili iz drugog drustva neki clan prijavio jer postoje ljudi koji cuvaju te ptice 10 pa i vise godina i nedasu te ptice domestifikovane nego sam dugogodisnji rad rad odgajivaca govori o tome mozda ima 9 generacija koje su uredno alkirane prstenom SOF-a i sad treba da neko doje i da mu to pokupi jer sve kazne i zatvori su blazi u poredjenju sa oduzimanjem barem po meni.


pozdrav!!!!
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.12.2009

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 10:04 am

Zdravo!!!

Prijatelji mislim da grešite oko pojma domestikacije, on traje decenijama i vekovima kod pojednih vrsta životinja, ako je to samo 3 generacije , samo ću se nasmejati.

Ovo oko puštanja ptica u prirodu koje su uhvaćene i one koje su izvedene u zarobljeništvu kod nas , moj stav je da se obe teško snalaze zato treba imati nekoliko ogromnih volijera za podivljavanje ptica, jer sada podivljavanje nekih lovišta i uopšte neke oblasti se radi mahom iz veštačkog odgoja, tako da to što se radi sa policijom je isto toliko okrutno koliko i držanje u nehumanim uslovima, jer kad ih puste te ptice su ili slabe ili debele , krila atrofirala, navikle da uvek ima hrane , nisu više tako oprezne na grabljivice, pa ako neko od nadležnih ovo čita , treba i o tome da povedu računa jer većina tih ptica je više godina u zarobljeništvu ili neka pitaju lovce tj. savez i neka čuju i njihovo mišljenje jer znaš i sam koliko su kasnije veće divlje životinje opasne po čoveka koje su odgajane u veštačkim uslovima a kasnije vraćene u prirodu, ovde to nije slučaj ali opet će te ptice koje su čuvane po kavezima vraćati u čovekova naselja po hranu, gde će ih deca, odrasli i razne grabljivice lako ubijati.


Nemoj mi reći da nije bilo lobiranja da ne budu primljeni, da li su isključeni članovi pojedinih članica SOF-a zato što ima i njihovih članova u tom udruženju i ako je sve javno i transparentno dajte da vidimo bar "zvaničan" zapisnik, jer opet ako zbog jednog čoveka nisu primljeni da li je to u redu zbog ostalih članova i siguran sam da i ovde na forumu ima članova koji su u oba društva tj. u ppfe i u nekom društvu iz SOF-a i mislim da se neki od vas i druže sa njima, iako nisam neki ljubitelj lika i pojedinih dela predsednika ppfe koji mu se stavljaju na teret mora mu se priznati da je okupio veliki broj ljudi i novih članova , ima više članova nego pola SOF-a, bar zbog toga po meni su trebali biti primljeni a koliko znam predsednik se lako menja ako stvari ne funkcionišu kako treba.

Recimo da bude usvojen zakon ko će odlučivati ko može a ko ne može da drži divlje ptice?

Nenade batali ekonomsku situaciju , čuvaju ptice ceo život a nemaju dva kasvetna kaveza, ako se već spremamo za sve to tj. za legalno držanje divljih ptica , moraju se postaviti i uslovi oko smeštaja i ishrane pa ko voli nek izvoli.
Sale i svi ostali htelo da se to prizna ili ne uvek u svemu najviše uticaja ima jedan čovek, kako u priznavanju tako i drukanju , samo što se to tako napiše da mnogo lepo zvuči, drukara ima svuda!!!


Oko banovanja i svega ostalog, sada mi je krajnje nebitno , upravo posle toga skoro da nigde i ne pišem a na tom sajtu iako mi je opet omogućen pristup ne pišem od tada.


Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 12:09 pm

E da, zaboravih da ti odgovorim i zazapisnike, ispasce da necu da ti odgovorim, sto ovde nije slucaj na ovom mestu....
Ti si clan udruzenje, koje je clan Sofa , akd sekretar Sofa bude poslao zapisnik sa skupstine odi u udruzenje pa procitaj, nikakv problem oko toga nije da ti Uo tvog maticnog drustva da to na uvid...


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 12:17 pm

Vlado ja nisam pricao o domestifikaciji ptica nego sam sve ukupno zaokruzio misljene o ljudima koji gaze preko leseva da bo dosli do nekog cilja samo njima poznatog drukajuci svoje sugradjane,prijatelje i sve ostale je pokazatelj koliko bi ti taj sutra pomogo u vezi bilo cega a da nepricamo da se na forumima VELIKI BROJ LJUDI predstavljaju kao odgajivaci PPFE pa ako je to zabranjeno onda treba zabraniti i takve teme .
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 7:00 pm

Pozdrav ...uuuu alaj ste se zapričali to je super
Ajd i ja da se nadovežem jer ko čita razne forume , facebuk i šta ja znam šta mogao je da pročita da su i mene lično prozivali ....u kontekstu sa SOF-om i slično !!! Nažalost prvo što moram da primetim i da kažem da je nepoznavanje situacije najveći problem u ovom slučaju što nažalost mnogi iskorištavaju pa prodaju maglu i to nažalost prolazi !! Pa sad bi možda mogao da usledi kontra pitanje pa odakle da se ljudi informišu ??? U Srbiji postoje oko 30 udruženja koja dobijaju sve izveštaje sa UO SOF, štampa se Avifauna( gde ste mogli pročitati veoma mnogo i o uzgoju FE, i o izveštajima sa sastanaka , o izložbama u Srbiji ....)Verujte da nisu forumi jedina mesta gde se informacije šire i naravno gde se informiše javnost . Nadam se da će i ovaj segment biti skoro pokriven
Jednoumlje u SOF-u .....zanimljivo !!! odkud ova teza ...ja učestvujem 8 godina na skupštinama SOF-a ....dali taj koji tvrdi da je jednoumlje ikad bio da bih mogao da kaže da je tamo jednoumlje ...nažalost ima mnogih koji dođu i ćute( ali zašto se šalju takvi delegati ?? ) ali da vam kažem iskreno to je sve samo jednoumlje nije.
Oko domestifikacije mogu samo da dodoam da nismo mi oni koji odlučujemo dali je nešto domestifikovano ili ne , ima komisija C.O.M-a koja to radi i tu nema druge. Ali naravno da nemora životinja da bude domestifikovana da bih se legalno gajila.
Pola članova kao SOF ...mislim da je to u najmanju ruku smešno , ali ima tu jedan zanimljivi detalj baš oko toga i da kažem da je to bio i jedan od argumenata " protiv " na godišnjoj skupštini sa moje strane !!! da se ljudi primaju daj uplati 500din i ti si član ...aman ljudi kodmene u društvo se niko živ neprimi dok se lično ne pojavi na sastanku , dok nekaže par reči o sebi i svom hobiju, dok nepročita i podpiše daje pročitao statut , pa tek ga onda ide na glasanje dali se prima ili NE ! i dešavalo se da su neki odbijani baš zbog toga da se znalo da se bave nezakonitim radnjama ( ali tu nemislim na ODGOJ bilo koje vrste nego na krivolovce o kojima se znalo šta rade ) , danas kad smo samo korak do konačnog rešenja oko legalnog odgoja ( i to što se nepiše na forumima bajke O ŠTA SAM JA!!! URADIO ) neznači da se neradi veoma ozbiljno i efikasno , moj lični stav je da SOF kao organizacija mora da stane iza svojih članova ...a molio bih da mi neko kaže ko će da stane iza onih o kojima zapravo ni sami presednici neznaju ko je samo se zna da je uplatio 500din ???. ja kao predsednik jednog od najbrojnijeg udruženja u Srbiji koja broji oko 100 članova i gde su pravila rigorozna i traži se 100% poštovanje statuta ...... teško mogu da pratim svakog pojedinca a svi su pretežno iz okružnja ....ali nebi da dužim
I još jedna zanimljiva stvar koju isto čitam gde se blati savez i slično ...a to je LIČNI interes eeeee tu ljudi moji interesa nema , možda jedino neko voli da se Eksponira pa ide da se slika, a takvih u SOF-u je fala bogu malo tu su ima nekoliko ljudi koji ćute i rade a za taj svoj rad netraže ništa čak ni 500 din .
Mi se nebavimo tuđim stvarima , podmuklim prijavljivanjima ( ja nebih znao ni kod koga treba da se nešto prijavi , mada sam dosta čest gost i kod inspektora....) , ko je šta reko , pa podizanjem tenzija, pa prozivanjem drugih , blaćenja drugih .....90 % UO i neprati forume i neka bezvezne priče....
ALi se radi i to efikasno hvala bogu zahvaljujući mnogima koji su na takvim pozicijama gde nam mogu pomoć i pomažu , i poslušaju naša zapažanja dođu na sastanak kad ih pozovemo ......HVALA im ...a imena ..nisu bitna verujte nije ovo ESTRADA !!!!
NAstaviću ako nekog zanima hahahaha
pozdrav ROBY


Wink
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 7:39 pm

Hocemo jos !!! cheers cheers cheers
Uskoro novo dopunjeno izdanje knjige ``Javna Tajna - Let iznad kukavicijeg gnezda`` Autor Robi lol!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 9:23 pm

Cika Roby , ajd pisi jos koju svaka ti je ka u Njegosa, mi mladji nemamo strpljenja mi samo letimo za sada 220 na sat..........



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
szigics




Broj poruka : 47
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : subotica

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 11:51 pm

bas se zakuvalo,samo neko da zasoli.
samo pazite da ne iskipi!
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 11:54 pm

Vlado iz Nish, da se razumemo jednu stvar, treba razgraniciti bar u diskusiji da li neko hvata 5 stiglica godisnje da ima da osvezi krv, ili hvata 500 da bi ih prodavao za 100 kinti komad ? Sta je krivolov? Po Zakonu i jedno i drugo, zar ne ?!

Moje vidjenje tih ljudi koji su uclanjeni u ppfe, je da su to uradili samo da bi se na neki nacin zastitili od strane inspekcija, prijava itd.

Sad ti meni kazi, posto ne volis igre reci i volis direktno, ovih dana se koliko ja vidim na sajtu ministarstva zestoko jure ljudi koji cuvaju divlje ptice, prstenovane i neprstenovane (ne oni koji love), kako bas ni jedan ali BAS ni jedan od njih nije uclanjen u to ogromno ppfe drustvo?

Jos jedna stvar, cista logika, ja sam cuo opet jer sam ja banovan sa Milanovog foruma tj foruma ppfe iako sam od starta bio tamo kao i mnogi sa ovog foruma, ali su nam se misljenja negde razisla, i to bas hocu da kazem, kako je moguce da se oni vode politikom da ce oni biti jedino drustvo koje ce imati mogucnost da cuva ptice pevacice? Ako to ni zakonom nije regulisano??? Kako? i zasto uopste osnivati takvo drustvo ako SOF radi na izmeni Zakona (a radi, i pre nego sto je postojalo ppfe)

Da ne bude da imam nesto protiv drustva ppfe, svaka njima cast sto su uspeli da se organizuju na takav nacin da edukuju mlade, da imaju razne akcije i mislim da je to odlicna stvar !


Opet ponavljam, treba biti clan drustva, ali zasto svi pricaju o tom famoznom ppfe drustvu, po cemu je ono tako posebno i drugacije od ostalih???

Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 12:15 am

Evo zaprske !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Posto si toliko siguran u sebe i znas puno toga, znas da imam clansku kartu ppfe, ( odma bi s eobesio na trgu kod konjce ) bas si me lepo namsejao posle duzeg vremena, ponovo se smejem,
Kontaktiraj predsednika ili podpredsednika tog "udruzenja" , neka ti daju moju clansku kartu fotokopiju ili moja maticni broj iz knjige evidencije i ja cu te uciniti bogatim covekom, tebi dajem 1.000000 dolara a njihovom udruzenjue 500000 dolara u to ime, imace i za tebe i za njih..... Eto koristi od ovog foruma, ako je problem sto su u pitanju dolari, razmenicu pa ti dajem evrove, ostavio mi deda dolare jbg...

A to sto te neko izlagao da ima dosta clanova koji su dvostruki clanovi ja ti nista ne mogu, ne mogu te ubediti , to je tvoj stav i razmislajnje i svakako iams pravo na njega....


Pozdrav od mene....... cheers
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.12.2009

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 12:21 am


Danas ne treba imati poverenja ni u koga, a po zakonu i jedno i drugo je krivolov, ovo bi trebalo prepustiti šumarima tj. da se prijavi određenom telu ne znam koje će biti i da svako ko lovi ima pored njega nekog iz tog tela koji će pratiti taj lov.

Ako hoćeš da mi kažeš da se svi tamo bave krivolovom, to je isto kao da tvrdiš da su na drugoj strani svi pošteni, mislim da je to smešno.

Ne ovo ne znam da ti dam odgovor, ali kao što je Robi rekao svako bi trebao da brine o svojim članovima, pa verovatno oni to i rade.

I ja sam banovan sa tog foruma , možda sam imao čast da budem prvi Very Happy , to je smešno ukoliko oni tvrde da će samo oni imati prava na to, koliko znam to društvo nije usko specijalizovano samo za divlje ptice , već imaju nekoliko sekcija.

Ovo tvoje zadnje pitanje pogodilo je u centar i ja se to isto pitam, kada je ono toliko obično i ne razlikuje se od ostalih, zašto nije primljeno u SOF, govorimo o društvu a ne o pojedincima koji su u njemu???

Nadam se da sam ti dao odgovore koji te zanimaju Lazo.


Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.12.2009

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 12:31 am

Drago mi je da sam te nasmejao posle dužeg vremena da nisi bio bolestan ili da ti je ne daj može neko umro Sad .

Pošto ne čitaš rekoh ti da nisam u preterano dobrim odnosima sa njima i na kraju ne odgovaraš sve vreme na moje pitanje koje upućujem tebi u više postova?
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 12:36 am

Necu da ti kazem da se svi bave tamo krivolovom jer jos uvek nismo definisali krivolov niti ti kazem da znam ko sta od njih radi, jer licno ne znam nikoga ko je u ppfe, osim Nenada ali to nisam ni znao da mi ti nisi rekao Smile

Na to sto ne znas da das odgovor je vrlo zanimljivo, Zakon treba da vazi za sve.

A na zadnja dva pasusa cu ti ovako reci, ako si banovan i ako te to drustvo ne zanima jer da te zanima sigurno si bio u njemu, zasto si pokrenuo tematiku oko njega i zasto te sve to toliko interesuje, ja ne znam nikog od delegata iz Sof-a, niti znam ko sta radi tamo, ali sam cuo da je to visoko strucni kadar, da ne kazem i pun iskustva... recimo gosn Kulic... ko ne zna za knjigu standard ?
Pogledaj strucnost ovog foruma, imas rtomek-a, to je covek ciji se tekstovi objavljuju u Avifauni redovno, ako on kaze da se radi na tome, da su nacrti uradjeni itd, meni je to sasvim dovoljno.

Sta mene ili tebe sprecava da oformimo drustvo tog tipa???

Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 12:47 am

vlada nish ::
Drago mi je da sam te nasmejao posle dužeg vremena da nisi bio bolestan ili da ti je ne daj može neko umro Sad .

Pošto ne čitaš rekoh ti da nisam u preterano dobrim odnosima sa njima i na kraju ne odgovaraš sve vreme na moje pitanje koje upućujem tebi u više postova?



Nije hvala Bogu, ubila me promajaj pa mi desna strana malo otisla , a sada je sve to ok i jos se smejem.....

A sto ne pitas da ti daju za pola miliona bi svako dao takvu informaciju a tebi ostaje jedan milion dolara Americkih, malo li je na ovu krizu.....

A pitanje koje ne znam konkretno, na svako ti posebno odgovorio, a sto s etice toga sto nisyu primljeni , nisu jer ako je predsednik krivolovac taj koji je hvatao ptice i javno postavljao klipove na youtubu, a podpredsenik isto , s takvim rukovodtvom oni u Sof ne mogu nikako, za clanoved ai ne pricam , ne znam strukturu...... Laughing I tamo ima normalnih ljudi koji cuvaju i rade kako to treba kao pravi pticari, ali u kontaktima sam sa nekolicinom koji su ogorceni notornim lazim ai ubrzo ce se preispitati i sevbe i taj Uo, sta oni to rade i pokuavaju d aobanjuju ljude, od mene toliko i ne zelim vise da ponavljam jedno ter isto, SOF je imao cvrste argumente cim ih je odbio, a to je bilo sve na skupstini receno, ja nsiam sekretar SOfa da bi ovde ponavljao ili postavljao zapisnik....
A da ne citam postove , nebi ti ni odgovarao, valjda logican zakljucak.............. king


A sto se hvatanja tice, no comnet, ovde toga nema , nit ce ga biti, i u nasim udruzenjima koje su u SOfu, takvi se preipistuju i kaznjavaju i vodi se postupak protiv njih i tako ce uvek i biti.....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 12:52 am

E daaaaaaaaaaaaaaaaaa, sada se setih Vklado da ti kazem......

Jel znas ko je tu inicijativu trebao da gura , da bude pocasni predsednik tog udruzenje i da njima pomogne i kome su nudili tu funkciju??????

Odgovor je Ja, odmah u startu sma to odbio, i pocela je istuina da se pise na tom forumu i on nas banovali, do tada sma bio extra, drzao im predavanja i svi me zivi jurili d apitaju stogod, a od tog mog istorisjkog NE, odma u istom sekundu postao sve najgore, to govori o tim ljudima smao, nista vise, neko ko moze u roku od 5 sekundi da promeni misljenje za 360 stepeni, ne doticu emtakvi, i vise o njima nemamsta da razmisljam, nisu nam ni do kolena, a jos malo cuce se sve.......


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.12.2009

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 1:26 am

E moj Nenade zar zbog toga ne možeš da odgovoriš da li si hvatao divlje ptice ili nisi, strah te da ne budeš izbačen iz saveza?

Ja skromno živim i ne bih da se uobrazim a stara jela ne podgrevam i ne vidim razlog ne samo tebe nego bilo koga koji krije te "argumente" ili mu je problem da postavi zapisnik, ili možda ne sme da se otvara pandorina kutija?

Eto Robi zbog ovakvih pisanja i nekih sličnih možda ja i izvodim pogrešne zaključke a i mislim većina ljudi koja je nepristrasna, a ovako vodimo samo rekla kazala.
Lazo u nijednom društvu nikad nisam bio daću ti i moje podatke ako hoćeš da proveriš, može da se kaže da sam radoznao jer jedni druge non-stop pljuju , znači niko ovde nije majka Tereza, pa me baš zanima oko čega se tolike bitke biju a i iskren da budem malo mi je dosadno ova dva dana pa rekoh da se malo raspišem a i da probudim ostale, lepo bi bilo kada bi se mogla čuti i druga strana i da se stavi tačka na sve to.

Za tebe Lazo ne znam šta te sprečava a za mene znam ne želim još jednu obavezu , to mi je sada najmanje potrebno, mada bilo je nekih razgovora o tome sa nekih 20-ak ljudi iz mog okruženja, možda sledeće godine oformim društvo a do tada ovde bi trebalo da se učim na tuđim greškama i kako bi moje buduće društvo bilo primljeno u SOF.
Pošto o ovome ne želi da se priča onda nećemo , krenućemo sa prvobitnim postovima ove teme, dokle se stiglo sa legalizacijom i dali ima nekih novina?


Pozdrav za veselo društvance!!!


Pozdrav


Poslednji izmenio vlada nish dana Sre Avg 18, 2010 1:44 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.12.2009

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 1:31 am

Izvini nisam video drugu poruku koju si napisao, možda sam ja zbog toga čuo da si član ili da si bio.

A sada ću da malo pametujem ako promeni mišljenje za 360 stepeni , to mu dođe na isto tj. nije ga promenio.

Opet pozdrav .
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 1:38 am

Rekoh ti, jok bre nisam........ A ne plasim se ja nikoga , to svi ovde dobro znaju, radim po pravilima i po savesti tako d anemam cega da se plasim, zezuo si sei tu.......... Ko me zna on moze da odlucuje o tome , tako da, sve ostalo je izlisno.... A kad smo kod izbacivanja iz saveza, ja do sada nisam cuo da nje neko izbacen iz saveza, vec da nije proimljen ( salim se naravno ) bas volim sto ovako bockas, u svakom postu isto cu ti pisati....

Ja sam citao jedan post odavno, gde si ti napsiao jednom svetskom prvaku i medjunarodnom sudiji, da nije dovoljno upucen i da otprilike ne zna tematiku tj. genetiku... O cemu mi dalje da pricamo............... i opet ti ponavaljm, ti imss pravo na svoje misljenje i to je to, ovde ga slobodno mozes iskazati...
A kakva je situacija tamo ja najbolej znam , jer su meni nudili sve, da odradim ali po njihovim pravilima , trange frange, itd, imam sve zapise, lepo ih cuvam za bas takve provokacije, sve da ide mimo SOFA, a ja to odbio i to je to.... Evo exkluzivno da ti otrijem jos nesto da mozes lepo da spavkas, predsednik tog " udruzenja" je hteo d abude pocasni clan " GAja" i d aradi za nas, ako cemo o interesim opet te ja demantovao, mi ga naravno odbili, zna se ko moze biti pocasni clan jednog tako jakog drustva kao sto je moje..... Sada nekoga to boli, ja sta cu, i treba da boli.........

Kad budes pravio drustva ili drustvo, imaces podrsku mog drustva to ti javno obecavam, posto si neveo da je u pitanju neki interes i da nam konkurencija ne odgovara opet cu te dematovati i javno glasti za tebe i tvoje udruzenje i pokazti da opet nisi u pravu.....


Pozdrav, a sto se jela tice , ne podgrevam ni ja, vegetalijanac sam...... pig cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 1:42 am

vlada nish ::
Izvini nisam video drugu poruku koju si napisao, možda sam ja zbog toga čuo da si član ili da si bio.

A sada ću da malo pametujem ako promeni mišljenje za 360 stepeni , to mu dođe na isto tj. nije ga promenio.

Opet pozdrav .


Nema problema, tu smo da pisemo ozbiljno i da se zezamo, po nekad i bockamo, jbg, taki smo ti mi.......
Ali ovde svako ima pravo da pita i da se istina kaze i da dodje do izrazaja, ovde se ljudi ne banuju ako zele nesto da saznaju i da imaju uvid u pravu situaciju, nista nije bolelo ovde, zato sto su ovde pravi pticari, na nekom drugom emstu, gde se samo interes g;leda bio bio odavno banovan, ovde lepo razmenjuejmo misljenja i to je to.........

Pozdrav i laku noc,
A za okretanje, bem li ga, znas kako jedan cika kaze "vazno je da se okrece", ili "ipak se okrece", tek ce se tu mnogo sto sta okretati i vrteti................
cheers Sleep
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Istine o PPFE Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Istine o PPFE
Nazad na vrh 
Strana 1 od 21Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno :: Zabava-
Skoči na: