Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

  Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica

Ići dole 
+35
Ondrej
momoks
zozi
žako
ATOS
jecham
nebojsa
srxa
veterinarboki
Sale77-Nis
Dalibor Vasic
slavishab
Srdjan
mica
Laza
Rale
KUM
mime30
pedja cb
salle55
Luckyboy
ticar
rtomek
fuz80
klokkende
Djuka
milos0205
Marjan
drozd
Rea
dr.nenad86
Danijel
rade
Bogdanik
Aleksa
39 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimeČet Maj 19, 2011 5:48 pm

Ukratko, nakon sastanka sa nadležnima iz oblasti Zaštite prirode (o ovome bih napisao poseban post jer smatram da su sve te informacije od izuzetnog značaja za sve odgajivače ptica) gosp. Kulic i ja smo prijemnoj službi (ko kaže da administracija u Srbiji ne funkcioniše?! Smile Velika zahvalnost damama koje su nam pomogle!) podneli do sada prispele prijave.
One su, bez izuzetka, procesuirane i svim odgajivačima će, preko matičnih društava, biti dostavljena dokumenta o amnestiji prijavljenih ptica.

(Jedna digresija: Bilo je nekoliko odgajivača koji nisu članovi ni jednog udruženja i njima će sva dokumentacija biti poslata na navedene adrese ili dostavljena kako je navedeno u zahtevu tih odgajivača.)

Ovom prilikom bih želeo da pozovem one odgajivače koji nisu prijavili svoje ptice da to učine do 24.maja kada ćemo ponovo imati sastanak i ujedno podneti do tada pristigle prijave.

Preporuka: Po savetu prijemne službe, najbolje je da se napravi kopija svih dokumenata – prijave i izjave o poreklu (od kojih originali ostaju Ministarstvu, a overene kopije će biti vraćene odgajivačima).


Prijateljski pozdrav,
Aleksa

Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimeČet Maj 19, 2011 8:41 pm

To je ponovio Kulic i kod nas na sastanku, ali nije bio siguran dal ce ministarstvo overiti dupli primerak. Ali iako ga ne overi kopije ce ostati kod odgajivaca da znaju sta su napisali u prijavi i izjavi.
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimeČet Maj 19, 2011 9:08 pm

Odlicna preporuka Aleksa i hvala na obavestenjima . Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimeČet Maj 19, 2011 9:13 pm

ma ajmo to da odradimo! ljudi su samo preplaseni - bez razloga!
a postupak i ljudi u Ministarstvu NISU onakvi kakvim su ih neki predstavljali!
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimeČet Maj 19, 2011 9:30 pm

Aleska posto si upucen, ja imam jedno pitanje za tebe.
Koji je dalji put u proceduri legalizacije?
Znaci sledeci koraci nas odgajivaca i samog ministarstva. Gosp. Kulic je najavio da ocekuje sastanak sa Dulicem, pa bih zakljucke voleo da vidim na ovom forumu a ne da ih cujem u neformalnim razgovorima.
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimeČet Maj 19, 2011 9:52 pm

sastanak sa Ministrom ce biti sledece nedelje i tada cemo, kao i sada, preneti sve sto budemo saznali, culi, dogovorili.

sto se tice toga "sta posle legalizacije", trebalo bi da to bude prijavljivanje odgajivacnica, tj. postupak za dobijanje dozvola za razmnozavanje...
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimeČet Maj 19, 2011 11:05 pm

Ima u AviFauni lepo napisan odgovor na pitanje koje im je bilo postavljeno,a to je da Ministarstvo nece vrsiti overu poslate dokumentacije vec da ce podatke ubacivati u elektronsku bazu i na osnovu tih podataka ce nadlezni strucni organi i inspekcija vrsiti proveru i koliko sam ja razumeo da ce na osnovu evidentiranja i provere zatecenog stanja biti odobreno ili neodobreno drzanje tj. razmnozavanje zasaticenih i strogo zasticenih vrsta ptica.
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimeČet Maj 19, 2011 11:09 pm

Ministarstvo je danas izdalo overene potvrde svim odgajivacima koji su podneli zahtev i te potvrde ce se za koji dan naci kod svakog odgajivaca licno.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimeČet Maj 19, 2011 11:15 pm

Ja samo kazem sta pise u avifauni, tu su navedeni odgovori koje su dali nadlezni ljudi iz ministarstva, a utoliko bolje ako su promenili misljenja jer je ipak bolje da imamo nekakva overena dokumenta da smo prijavili ptice.
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimeČet Maj 19, 2011 11:22 pm

pa da, zato sam i odgovorio da ne zbunjujemo odgajivace. dakle, svako dobije dokument overen od strane Ministarstva.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimePet Maj 20, 2011 12:12 am

Aleksa ::
Ukratko, nakon sastanka sa nadležnima iz oblasti Zaštite prirode (o ovome bih napisao poseban post jer smatram da su sve te informacije od izuzetnog značaja za sve odgajivače ptica) gosp. Kulic i ja smo prijemnoj službi (ko kaže da administracija u Srbiji ne funkcioniše?! Smile Velika zahvalnost damama koje su nam pomogle!) podneli do sada prispele prijave.
One su, bez izuzetka, procesuirane i svim odgajivačima će, preko matičnih društava, biti dostavljena dokumenta o amnestiji prijavljenih ptica.

(Jedna digresija: Bilo je nekoliko odgajivača koji nisu članovi ni jednog udruženja i njima će sva dokumentacija biti poslata na navedene adrese ili dostavljena kako je navedeno u zahtevu tih odgajivača.)

Ovom prilikom bih želeo da pozovem one odgajivače koji nisu prijavili svoje ptice da to učine do 24.maja kada ćemo ponovo imati sastanak i ujedno podneti do tada pristigle prijave.

Preporuka: Po savetu prijemne službe, najbolje je da se napravi kopija svih dokumenata – prijave i izjave o poreklu (od kojih originali ostaju Ministarstvu, a overene kopije će biti vraćene odgajivačima).


Prijateljski pozdrav,
Aleksa



Bravo Aleksa, sva cast tebi i ser Kulicu... Sledeci put tim damama odnesite prezeny iz SOF-a i neku cokoladicu, zasluzile su to svojom ljubaznoscu.....


P.s u Nisu i Niskom "GAJ"-u je odziv odlican, cak su probijene cifre predatih dokumenata koje smo nagadjali da ce biti predate u drustvau "GAJ"

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimePet Maj 20, 2011 12:37 am

samo vi saljite... cuo sam da tek pristizu prijave!
trazicu 1000 din. po prijavi/odgajivacu! Smile)))
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimePet Maj 20, 2011 12:39 am

Aleksa ::
samo vi saljite... cuo sam da tek pristizu prijave!
trazicu 1000 din. po prijavi/odgajivacu! Smile)))


Xaxxaxaxa, to vise niie popularna cena...... 1000 je bilo u pocetku, sam proces prijave , za jednu crvenu si mogao da radis tsa hoce, obecavali su sve i svasta ljudima.........



Pozdrav cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimePet Maj 20, 2011 12:44 am

samo se ti smej! mi smo više od dva sata stajali u mestu! to moramo da naplatimo Wink
a ovo bi bio legalni Crvendać! Smile
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimePet Maj 20, 2011 12:50 am

Mislis...... Erithacus rubecula
 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica 300pxeuropeanrobinerith

ili

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica 1000dinaradanas




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimePet Maj 20, 2011 12:51 am

Smile
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimePet Maj 20, 2011 2:09 pm

promaklo mi je da obavestim odgajivace iz "Slavuja" - sada sam se cuo sa Miletom Stuparom, veceras cu doneti papire tako da mozete da ih preuzmete u Udruzenju.

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimeSub Maj 21, 2011 11:31 pm

Moramo vrsiti pritisak na ministarstvo da se napravi i sazida jos koji zatvor i ovi su dosada vec prenatrpani hahah ali neki slican alkatrazu ili sing singu da kada jednom udjes vise ne izadjes cheers haha
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimePon Maj 23, 2011 2:14 pm

Ja imam jedno pitanje, posto javni poziv ministarstva lepo kaze da se prijave sve zasticene zivotinje koje su po bilo kom osnovu kod drzaoca ili vlasnika. Ja sam u nedoumici da li da prijavim male pilice koji imaju tek 3,4 dana? Sta vi mislite o tome , sta da napisem u opisu paperje na glavi i telu je sive boje ? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimePon Maj 23, 2011 2:16 pm

Prijavi ih kako zelis, kao takve kakve si ih opisao, ili ako ti neke zenke leze na gnedima, napisi za taj par da su ptice u reprodukcionoj fazi, i da ocekujes od 3 do 6 mladih po gnedzu.. Cool



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimePon Maj 23, 2011 2:28 pm

Sve sam ja to napisao, svaka moja ptica je potencijalno priplodna. Trenutno od 5 ptica zenskog pola 4 imaju mlade, s tim sto ova jedna nije pustana da se pari uopste. Mislim da ipak necu prijaviti, zelim samo da cujem iskustva drugih !
Nazad na vrh Ići dole
drozd




Broj poruka : 24
Datum upisa : 02.05.2011
Lokacija : V.Banja

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 1:07 am

Bogdanik ::
Sve sam ja to napisao, svaka moja ptica je potencijalno priplodna. Trenutno od 5 ptica zenskog pola 4 imaju mlade, s tim sto ova jedna nije pustana da se pari uopste. Mislim da ipak necu prijaviti, zelim samo da cujem iskustva drugih !

druze, te mlade ces uredno alkirati i prijaviti na drugim formularima kada za to dodje vreme. to su formulari o novoizlegnutim pticama za prethodnu sezonu parenja. isto tako postoje i formulari za uginuce itd, ali ce oni biti u upotrebi kada se zavrsi proces legalizacije.

sve najbolje pa da bude jos koja tura.

cheers
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 10:20 pm

Evo kao sto sam obecao ukratko da vas obavestim o danasnjem sastanku sa Ministrom Dulicem.

Prilicno sam euforican da bih sada u detalje pisao o tome kako je protekao sastanak, kako su komentarisani nasi stavovi i ostalo.
Zeleo bih da svima prenesem ono sto smo, zapravo, i ranije govorili - sve ide svojim tokom, prolazili smo razlicite periode u kojima je ponekad bilo neophodno brzo donositi odredjene Pravilnike, ali niko u Ministarstvu nije niti ce biti takav diletant (kako zlonamerni najcesce interpretiraju pojedine stavove) da bilo kome tek tako oduzima ptice, kaznjava vlasnike i sl.
Uvereni smo u izuzetnu upucenost, strucnost i spremnost Vlade da izadje u susret nama (odgajivacima), postujuci principe i pravila Svetske ornitoloske federacije, ciji je S.O.F ravnopravni clan.

Svi oni koji nisu prijavili ptice, pozivamo ih da to ucine do 1. juna (bilo da salju svoje prijave licno, bilo da ih proslede nekom od nas ili preko svog maticnog Udruzenja.)

S.O.F ce i u narednom periodu raditi u korist odgajivaca i njihovog izjednacavanja sa odgajivacima iz Evrope i Sveta, zasigurno!

Prijateljski pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 11:03 pm

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

Konacno je SOF od strane ministarstva prepoznat kao partner od struke, partner koji povezuje Srbiju i ostatak pticarskog sveta udruzenih u SVETSKU ORNITOLOSKU KONFEDERACIJU- COM, cija se rec postuje kao jedinog saveza u Srbiji od struke sto se avikultrure tice, ideje koje SOF predlaze nailaze na veliko razumevanje svih struktura u ministarstvu sto je veliki napredak za sve pticare ujedinjene u SRPSKU ORNITOLOSKU FEDERACIJU sto je i danas na sastanku POTVRDJENO OD STRANE MINISTRA LICNO I DRZAVNIH CINOVNIKA.
SOF je do sada izlazio svim odgajivacima u susret, bilo da su clanovi nekog udruzenja pri SOF-u ili ne, bez bilo kakvih razlika.

Sto se tice legalizacije konkretno, apeluijemo na sve odgajivace i ljubitelje ptica da do 1. juna.2011 god prijave sve zasticene i strogo zasticene vrste ptica i ispostuju rokove, prijave mogu sami polsati u ministarstvo ili ih predati u najblizem udruzenju u svom mestu bez obaveze uclanjenja, S.O.F i clanice nikoga ne primorava da se OBAVEZNO UCLANI PA DA PRIKUPI PAPIRE i poslaje ih ministarstvu, mi smo u sluzbi ljubitelja ptica i odgajivaca.
Moje udeuzenje ima dosta ljubitelja ptica koji su predali prijave u drustvu "GAJ"-Nis a nisu nasi clanovi, ima clanova iz drugih udruzenja a ima i ljubitelja koji nisu nigde clanovi ( dosta je takvih, do0laze kod nas po savete i formulare i sve to dobiju uz odgovarajuce obrazlozenje) ali bez bilo kakvih problema smo sve prijave prihvatili i one se vec nalaze u ministarstvu overene i zavedene, a broj zahteva je dosta veliki, cak su nase prognoze nadmasene i to dostaaaa. Sto nas sve raduje.



Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 11:27 pm

Da li se vodi broj prijava na nivou saveza? U mom drustvu se ne vodi broj prijavljenih ptica, vec samo imena onih koji su predali.
Sacekacemo te Aleksa da malo izadjes iz euforije, pa nam ukratko ispricaj sta je odgovor ministarstva na konkretna pitanja Sofa, od kojih smo neka i ovde videli.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 8Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno
» Legalizacija drzanja ptica faune Evrope
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Koja je ovo vrsta ?
» SPISAK VRSTA PAPAGAJA KOJE TREBA PRIJAVITI !!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih ptica i ptica sa CITES-a-
Skoči na: