Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Problem sa nogicama i letenjem.

Ići dole 
+3
jecham
ticar
skorkovic
7 posters
AutorPoruka
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Problem sa nogicama i letenjem. Empty
PočaljiNaslov: Problem sa nogicama i letenjem.   Problem sa nogicama i letenjem. Icon_minitimePon Jun 13, 2011 3:20 pm

Jutros sam primetio da se jedan ptic, koji ima oko 2 meseca, uopste ne oslanja na noge. Lezi na dnu kaveza i kada pokusava da se popenje da jede to radi samo kljunom pa njegovo penjanje traje vise minuta. I na kraju kada uopste ne moze da stane na neku od precki on samo padne. Medjutim odlicno leti. Sada mi je u sobi sa drugim pticem koji je odjednom prestao da leti. Inace ta 2 ptica su bila odvojena u mali kavez cim su poceli da jedu. I sada odjednom jedan odlicno leti ali uopste ne moze da stoji na nogama a drugi odlicno stoji ali ne moze ni malo da poleti. Sada sam ih doneo u sobu i tu ih malo pustim da idu po podu, tjs jedan samo lezi jer uopste ne moze da se krece a drugi malo svrlja ali ne leti uopste. Moze li neko da mi pomogne. Da ih vodim kod veterinara platicu preglede vise od njihove vrednosti. Sta da radim ? Molim za pomoc.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Problem sa nogicama i letenjem. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa nogicama i letenjem.   Problem sa nogicama i letenjem. Icon_minitimeUto Jun 14, 2011 12:40 am

skorkovic ::
Jutros sam primetio da se jedan ptic, koji ima oko 2 meseca, uopste ne oslanja na noge. Lezi na dnu kaveza i kada pokusava da se popenje da jede to radi samo kljunom pa njegovo penjanje traje vise minuta. I na kraju kada uopste ne moze da stane na neku od precki on samo padne. Medjutim odlicno leti. Sada mi je u sobi sa drugim pticem koji je odjednom prestao da leti. Inace ta 2 ptica su bila odvojena u mali kavez cim su poceli da jedu. I sada odjednom jedan odlicno leti ali uopste ne moze da stoji na nogama a drugi odlicno stoji ali ne moze ni malo da poleti. Sada sam ih doneo u sobu i tu ih malo pustim da idu po podu, tjs jedan samo lezi jer uopste ne moze da se krece a drugi malo svrlja ali ne leti uopste. Moze li neko da mi pomogne. Da ih vodim kod veterinara platicu preglede vise od njihove vrednosti. Sta da radim ? Molim za pomoc.

taj koji samo čuči,pogledaj mu malo noge,dali su mu prsti zadebljani,ima li kakve naslage na nogama,ako ima javi pa ćemo rješiti.
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Problem sa nogicama i letenjem. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa nogicama i letenjem.   Problem sa nogicama i letenjem. Icon_minitimeUto Jun 14, 2011 10:23 am

bas nema nista...noge su mu normalne ali kada ga uzmem u ruku i pipkam mu noge on kao da ih uopste ne oseca, skroz su mekane, mlitave, kao da nema kontrolu nad njima...ali nisu hladne...jedino da mu dajem malo suve ljustine od jajeta(cuo sam da ima Ca) i da mu malo pojacam ishranu...on je non stop van kaveza(u sobi mi je) jer ne moze da dohvati hranilice u kavezu a ovako prostrem neku tkaninu i prospem mu po njoj hrane i on puze i jede...ali bukvalno se nimalo ne oslanja na noge
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Problem sa nogicama i letenjem. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa nogicama i letenjem.   Problem sa nogicama i letenjem. Icon_minitimePet Jul 22, 2011 1:56 pm

Evo i ja imam slican problem sa jednom mladom zebom.
Primetio sam pre par dana da dosta cuci na nogama(pokrije ih telom).Normalno leti, normalno jede, a li levu nogu drzi malo u stranu i ne hvata lepo granu sa njom jer joj srednji prst ostane ispravljen.
Izdvojio sam je u poseban kavez i primetio da na zglobu tog prsta ima ranicu. Danas malo savije taj prst.
Da li je potrebno da mazem ili prskam sa necim tu ranicu ili ce to proci samo od sebe?
Problem sa nogicama i letenjem. Nogaj
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Problem sa nogicama i letenjem. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa nogicama i letenjem.   Problem sa nogicama i letenjem. Icon_minitimePet Jul 22, 2011 3:03 pm

jecham ::
Evo i ja imam slican problem sa jednom mladom zebom.
Primetio sam pre par dana da dosta cuci na nogama(pokrije ih telom).Normalno leti, normalno jede, a li levu nogu drzi malo u stranu i ne hvata lepo granu sa njom jer joj srednji prst ostane ispravljen.
Izdvojio sam je u poseban kavez i primetio da na zglobu tog prsta ima ranicu. Danas malo savije taj prst.
Da li je potrebno da mazem ili prskam sa necim tu ranicu ili ce to proci samo od sebe?
Problem sa nogicama i letenjem. Nogaj


Ne vidi se bas lepo ta ranica, tj. dubina i sve ostale karakteristike rane, da bi se naslutilo od cega je, ali....

Nista nece skoditi, samo ce ubrzati okoncanje tog procesa, sledece :

1. Neutralnim sapunom i mlakom vodom operes tu ranicu.
2. Hidrogenom ocistis tj. uklonis prljavstinu iz dubljih slojeva
3. Jodom ( povidon jodid) zastitis ranu

Mislim da je to sasvim dovoljno za ovaj tvoj problem...


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Problem sa nogicama i letenjem. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa nogicama i letenjem.   Problem sa nogicama i letenjem. Icon_minitimePet Sep 30, 2011 4:59 pm

Ja imam problem sa prstom jednog kanarinca, ovogodisnjeg iz Aprila. Naime njemu je jedan prst iskrivljen za 180 stepeni i on gazi po njemu. Iskrivljen je na zglobu na sredini prsta, rec je o desnom prstu. Taj prst s ne nalazi na nozi gde je prsten i smatram da nisam prstenovanjem ja to ucinio. Ptica je bila normalna kada se osamostalila, ovo se desilo u poslednjih mesec,dva. Pokusao sam da ispravim prst ali on se opet vracao u stari polozaj. Ima li resenja za ovako nesto ili ce ptica ostati hendikepirana, malo.
Nazad na vrh Ići dole
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Problem sa nogicama i letenjem. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa nogicama i letenjem.   Problem sa nogicama i letenjem. Icon_minitimePet Sep 30, 2011 10:28 pm

Bogdanik ::
Ja imam problem sa prstom jednog kanarinca, ovogodisnjeg iz Aprila. Naime njemu je jedan prst iskrivljen za 180 stepeni i on gazi po njemu. Iskrivljen je na zglobu na sredini prsta, rec je o desnom prstu. Taj prst s ne nalazi na nozi gde je prsten i smatram da nisam prstenovanjem ja to ucinio. Ptica je bila normalna kada se osamostalila, ovo se desilo u poslednjih mesec,dva. Pokusao sam da ispravim prst ali on se opet vracao u stari polozaj. Ima li resenja za ovako nesto ili ce ptica ostati hendikepirana, malo.
Sasvim isti problem ja imam kod jednog mladog stiglica. Samo sto kod njega to se desava na nozi gde je prsten. Zarem je moguce da sam ja ucinio nesto prilikom prstenovanja??
Nazad na vrh Ići dole
enab




Broj poruka : 11
Datum upisa : 05.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Problem sa nogicama i letenjem. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa nogicama i letenjem.   Problem sa nogicama i letenjem. Icon_minitimeČet Nov 08, 2012 3:45 pm

Pozdrav svima,
Dva stiglica su se sinoc u letilici jako preplasila kada je pala saksija sa cvecem. Od tada jedan ne moze da leti ali se pomaze krilima pri penjanju na preckice. Nisam primetio da je krilo slomljeno jer ga pomera i nema podliva ili oteklina. Pored toga odpalo joj je nekoliko velikih pera sa repa i krila pa se pitam dali to moze biti uzrok ne letenja. Bojim se da bih mogao da joj pomognem ali neznam kako.
Molim za pomoc. Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa nogicama i letenjem. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa nogicama i letenjem.   Problem sa nogicama i letenjem. Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa nogicama i letenjem.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Problem sa tigricom
» problem sa okom
» Problem sa disanjem
» Problem sa kozicom
» problem sa kanarinkom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Bolesti ptica-
Skoči na: