Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Slomljen kljun

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
maja79




Broj poruka : 2
Datum upisa : 20.11.2011

Slomljen kljun Empty
PočaljiNaslov: Slomljen kljun   Slomljen kljun Icon_minitimeNed Nov 20, 2011 3:27 pm

Imam kozicu vec pet godina, nikada nije bolovola. Prije tri dana leteci po kuci zavukla se u otvorenu policu koju je mama slucajno zatvorila i time joj prikljestila kljun. Kljun joj je neprestano otvoren i ne moze da jede sjemenke. Samo gricka jabuku i rendanu mrkvu.Ne pije vodu.....mnogo smo tuzni....cesto kunja sa glavom ispod krila ali kad je budna bude i malo zivahna ali se brzo umori.Veterinar je odbio pregled kaze to je sigurno lom cekajte sta ce biti....Pomoc i hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Slomljen kljun Empty
PočaljiNaslov: Re: Slomljen kljun   Slomljen kljun Icon_minitimeNed Nov 20, 2011 4:40 pm

Ptice mogu da zive normalno sa slomljenim kljunom, samo sto ce u zavisnosti od velicine povrede morati da jede meku hranu... Treba je odneti kod veterinara koji hoce da pogleda i da ustanovi, ovako preko foruma bez slika i ti u kucnim uslovima malo sta mozemo da uradimo.
Pretpostavljam da nema krvarenja tako da to znacajno smanjuje rizik od infekcija itd.
Ako ne pije vodu stvar je jako jako ozbiljna...
Iskreno ne znam ko radi to u Srbiji ali znam da bi uz specijalni zavoj trebalo fiksirati kljun... ne preporucujem to tebi nikako da radis vec je odnesi kod nekog veterinara...
Kozica kao kozica nije skup papagaj tako da budi spremna da ta intervencija prevazidje cenu papagaja poprilicno.


p.s. Dobrodosla na forum
Nazad na vrh Ići dole
maja79




Broj poruka : 2
Datum upisa : 20.11.2011

Slomljen kljun Empty
PočaljiNaslov: Re: Slomljen kljun   Slomljen kljun Icon_minitimeNed Nov 20, 2011 7:53 pm

Hvala Lazare...mnogo mi znaci ovo sto si napisao.Krvarenja nije bilo, ali najzalije od svega je sto u nasem malom mjestu samo je jedan veterinar koji nece ni da pogleda akamoli nesto da odradi.... Sad
Kozici je kljun neprestano otvoren, znas kako im je gornji kljun spusten ka dole, njemu je sada blago podignut.Zao mi je jer se pati a ja mu ne mogu pomoci....i tako smo tuzni...Najzalije mi je kada pokusa da uzme sjemenku a ona mu ispane iz kljuna... No
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Slomljen kljun Empty
PočaljiNaslov: Re: Slomljen kljun   Slomljen kljun Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Slomljen kljun
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Bolesti ptica-
Skoči na: