Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača

Ići dole 
+5
Bogdanik
kima
Matija95
gocke
Marjan
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 6:15 pm

https://2img.net/r/ihimizer/img541/1980/kima2.jpg

da vidim tvog nekog majora
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 6:16 pm

gocke,
ja ti naveo i pokazao slike kako se djeca igraju
ozbiljan uzgajivač mora imati diplome i medalje
meni se čini affraid da ti nisi ozbiljan
pokaži nam svoje medalje i dostignuća
ja ću se izvinuti evropi i tebi
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 6:20 pm

gospodo dipolome i pehari-samo je pitanje ko prvi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 6:22 pm

Uslovi za moje ptice...od samih kaveza za parenje...bokseva za odvajanje mladih ptica i razdvajanje priplodnih jedinki van sezone uzgoja...ishrane u svim vremenskim periodima...higijena...to je pokazatelj dal ja pristupam odgoju ptica ozbiljno ili ne...
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 6:23 pm

border ::
gocke,
ja ti naveo i pokazao slike kako se djeca igraju
ozbiljan uzgajivač mora imati diplome i medalje
meni se čini affraid da ti nisi ozbiljan
pokaži nam svoje medalje i dostignuća
ja ću se izvinuti evropi i tebi

Ovo postaje licno ocigledno.. Tema je sasvim drugacija od ove koju ti spominjes.. Svaka cast imas mnogo dobre ptice, ali ja ih ne bi nikada drzao.. Antibiotika opet kazem na zalost ali potrebna za uzgoj faune..od zivotnog je znacaja sampionu. Ti imas tvoje misljenje i cenim ga. Ja imam svoje, ne moras ga ceniti.. A za ptice kao sto ti imas ne bih ni ja trosio pare na antibiotiku.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 6:28 pm

Citat ranija poruka
Marjan Pirot ::
,,Rezime- Možda izgleda drugačije od proizvođačkog predloga, ali kod mojih ptica itekako daje odlične rezultate,,

Nije da pametujem ali svojim pticama ka da su zdrave i nemaju vidljive sintome neke bolesti nikad ama baš nikad nedajem antibijotik, jer i sebi to ne radim ( nepijem antibijotik ka da sam zdrav)!

Što se tiče vitamina, sve potrebe ptica za vitaminima, aminokiselinama trudim se da obezbedim adekvatnom ishranom preko zrnastu, meku i voćnu hranu. Ali ipak korigujem tom recepturom kao što sam napisao u prethodnim porukama!
je odgovopr kada dajem antibijotik ptici!

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Img6703n



Ptice sa državnog šampionata Srbije Niš 2012, mutacije štiglića ahat, smeđa i izabela!, za koje znam da nisu tretirane antibioticima ka da za to nije bilo potrebe. A siguran sam 100% da je tako, jer poznajem vlasnika i njegov sistem rada. Pogledajte katalog i broj ptica koje je izložio i koliko ptica u mutaciji, siguran sam da bi većina članova složila samnom o pitanju kad se daje antibijotik ptici!

Zasve to je potreban adekvatan smeštaj, ishrana i preventiva- a naravno i antibijotik kada je ptica bolestna!
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 6:28 pm

border ::
gospodo dipolome i pehari-samo je pitanje ko prvi Very Happy

U kom se selu ti takmicis prijatelju??? Sta dizes sebe??
Jesi bio u Mehelenu neki put??
vicenci mozda?

Nemam kvalitet,, ali imam ptice.. na zalost nigde na takmicenju se ne mozemo sresti i da vidimo ciji je bolji kvalitet...
Za sada si bolji.. NAJBOLJI...

Moj stav je... i dalje... nema faune evrope bez antibiotike...
to je jos uvek tema zar ne...
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 6:33 pm

ništa mi niste odgovorili ,gdje ste Vi,ko ste Vi affraid
u svojoj branši
idete li na takmičenja,ima li Vas igdje
jeste li išta osvojili
ima li Rezzzzzzzzzzzzzzzultata
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 6:41 pm

border ::
ništa mi niste odgovorili ,gdje ste Vi,ko ste Vi affraid
u svojoj branši
idete li na takmičenja,ima li Vas igdje
jeste li išta osvojili
ima li Rezzzzzzzzzzzzzzzultata

nema nema... ja ih nemam!!! a mislim da ih nikada necu ni imati..jer ima ljudi koji imaju mnogo bolje ptice od mene.. a to je zato sto zivim u takvoj sredini.
A ko si ti... nigde u evropi nisam cuo za tebe.. ipak i ja zivim u evropi..

Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 6:47 pm

lagano,
imam rezultate Exclamation na svetskom ,balkanskom,međunarodnom,jugoslovenskom,BiH ,
prvenstnu i svim lokalnim
čekam Vas da bih potegao rezultat
meni se čini da ga nema
meni je žao da Vas nigdje nema
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 6:57 pm

border ::
lagano,
imam rezultate Exclamation na svetskom ,balkanskom,međunarodnom,jugoslovenskom,BiH ,
prvenstnu i svim lokalnim
čekam Vas da bih potegao rezultat
meni se čini da ga nema
meni je žao da Vas nigdje nema

Sad cu ti odgovoriti i vise NE! Osecam da ti ovo shvatas kao licno a ne kao diskusiju za koji je ovaj forum i namenjen. Poznajem mnoge pticare svetskog ranga, to ti mogu dokazati jer privatnom porukom cu ti ako treba proslediti telefone. Mozes onda da pitas. Oces li na primer sekretara COMa Constant van Santena da kontaktiras i pitas,reci?? A sad tebi prvo da objasnim.. mozda tebe i znaju na nasem prostoru,, ali za javnost ovde na forumu mogu ti reci da niko zivi te nezna u svetskom pticarstvu.. Ja sam niko i nista po medaljama, a znam mnogo ljudi koji i mene znaju..
Necu se vise prepucavati..tema je sasvim druga,,a mi odlutasmo.
P.S. a ja ucim od tih ljudi,,ipak su oni merodavni u pticarstvu
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 7:00 pm

lijek,
pet puta dnevno čitati "UZGOJ KANARINACA STASA"
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 7:25 pm

border ::
lijek,
pet puta dnevno čitati "UZGOJ KANARINACA STASA"

Njih licno ne drzim.. A svi koji izvode stiglice znaju sta nase ptice sve ceka. Prvo E.coli tzv(vlazna gnezda) broj uginulih u gnezdu ogroman.
Ondah po osamostavljivanju mladih tu su kokcidioza i jos gora bolest jetre(atoxoplasmiosis)
ostale i da ne spominjem..i sa preventivom ima gubitaka, a izvodjaci majora znaju o cemu pricam.
Ja licno drzim i aniflane i njima je potrebno skoro nista u poredjenju sa majorima,ali opet preventive ima. A ima i uginuca. Pricam iz licnog iskustva ptica koje drzim i uzgajam
Dok sam drzao i kanarince primera radi davao sam ESB samo dvaput godisnje.
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 7:38 pm

Evo da se i ja uključim.........
gocke, mislim da pretjeruješ s antibioticima.
Svi doktori za ljude su teški kada trebaju prepisati antibiotik, jer to i nije baš najbolje rješenje.
Te ptice moraju biti invalidi po pitanju imuniteta.
Iskreno rečeno, ne bih nikada kupio pticu od tebe. Meni takva ptica istreetirana lijekovima ne treba.
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 7:52 pm

žako ::
Evo da se i ja uključim.........
gocke, mislim da pretjeruješ s antibioticima.
Svi doktori za ljude su teški kada trebaju prepisati antibiotik, jer to i nije baš najbolje rješenje.
Te ptice moraju biti invalidi po pitanju imuniteta.
Iskreno rečeno, ne bih nikada kupio pticu od tebe. Meni takva ptica istreetirana lijekovima ne treba.
Vidis Zako, ako mislis da je 4x ESB i 1x baycox godisnje mnogo za ptice, ti onda nazalost nigde u evropi ne bi mogao kupiti stiglice. Na zalost to je istina, medicina je mnogo godina unazad vec zastupljena kod ptica. Procitaj po sajtovima cisto onako informativno iskustva ljudi koji drze ptice sta tek oni daju i jos o tome pise iskreno na netu. Pa samo vecina italijana daje ESB svakog meseca. Zalosno ali tako je.. I veruj bolji evropski pticari javno ti kazu da ih tretiraju kada ih kupujes, dok preprodavci ce ti uvek reci..cist bez ikakve medicine odgajan bez kanarinki, ali to sa kanarinkama vec je drugi problem..
Evo samo jedan primer.. Gos. Oskar Dhull koji je prvi izveo faeo majora...mozes li zamisliti sta mu je dao..mozes li zamisliti cime ih tek sad kljuka?? Ali cena je 8000 eura komad ne bitno dal je musko ili zensko. I tako kod svakog nastajanja mutacija...a sve te ptice se prodaju negde,,a sve su naviknute na taj nacin.. drzanje obicnih stiglica uhvacenih pre par godina i poceto parenje s njima, pa njima ne treba nista bukvalno, ali mi smo ti koji smo poceli raditi sa njima..a majore mutirane...eeeeee koliko je to medicine proslo kroz njih,jos mnogo pre posto su neki njihovi mladi usli dal u moje ili tvoje ili bilo cije jato..mislim da me sad shvatate o cemu pricam
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 7:57 pm

Mogu ja to vjerovati, ali još jednom kažem da to nije normalno.
Te ptice su kao pahuljice. Prvi vjetrić i one su gotove.
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 8:04 pm

žako ::
Mogu ja to vjerovati, ali još jednom kažem da to nije normalno.
Te ptice su kao pahuljice. Prvi vjetrić i one su gotove.

To su cinjenice.. Osetljive su naravno da jesu to svi mi dobro znamo.. Zato sam i napisao u ranijem postu, da pri nabavci ptica moramo biti svesni sta nas ocekuje.
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 8:05 pm

Zako u tvom okruzenju ima puno pticara faune i oni sami su na Forumu vodili polemiku zasto ptice koje kupuju u italiji ne dozive 3 meseca u novom okruzenju...mislim da je to dovoljno da bi se videlo kako se tretiraju ptice i sta se desava u slucaju prelaska na prirodnu ishranu i smestaj...Italijani naravno prednjace u davanju lekova ali nijedan pticar preko ne odgaja ptice bez medicine...tako da u slucaju da zelis da ti kupljene ptice opstanu moraju se tretirati antibioticima...e sad dal si ti protivnik toga i vecina drugih to je druga stvar....
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 9:08 pm

Pobrisao sam zadnje poruke a da ne bi brisao celu temu zamolio bih Bordera da ne proziva Gocku a ni Gocku da ne vredja Bordera.
Svako ima svoje misljenje i jedno i drugo je ispravno, to sto mi ne koristimo antibiotike je samo zato sto nam avikultura nije razvijena ! Naravno da su ptice koje su tako odgajane mekse nego nase ali je i stopa produkcije daleko veca nego nasa, a mutacije koje kostaju tamo brdo para vredi kljukati antibioticima. Da li je mnogo ili nije tu je vecina nas nekompatibilna da sudi jer se u mom okruzenju pticama pred smrt daje prasak pentraksila na vrh noza... toliko o razvijenosti avikulture, pristupu lekova itd kod nas.

Gocke i Border, mislim da tema nije ciji je veci vec da zajedno dodjemo do nekog normalnog zakljucka.

Procitajte ponovo prvo pravilo foruma...
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 9:13 pm

ja nisam nikog vrijeđao
mene jesu
ako sam ja treba me ukloniti
tražio sam rezultate
ako je to grijeh isključite me
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 9:32 pm

Ne zelim dalju raspravu na ovu temu, pogledajte naslov teme ! Ako Vi mislite da je ok da prozivate nekog i da trazite nekom medalje, diplome i da je to pokazatelj uspesnosti odgajivaca ja se prvi necu sloziti sa Vama !
Toliko o tome.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača   Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Januar – Decembar u uzgajalištu iz ugla uzgajivača
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica-
Skoči na: