Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Неприродно митарење :-(

Ići dole 
+5
border
Srdjan
Matija95
Marjan
Бамбус
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
mica vasic

mica vasic


Broj poruka : 86
Datum upisa : 18.12.2010
Godina : 52
Lokacija : Aleksinac

Неприродно митарење :-( - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 25, 2012 3:00 pm

.


Poslednji izmenio mica vasic dana Uto Dec 24, 2013 5:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Неприродно митарење :-( - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 25, 2012 6:51 pm

Mićo , neznam koje ptice čuvaš ali samo nešto da ti pojasnim. Da se nadovežem na post koji si uputio Makimk .Ptice koje kupujem isključivo u inostranstvu odgaivači tretiraju hemijom da one budu kao najveći narkomani. Tu pticu kad uneseš u jato ako ne istretiraš vitaminima i lekovima koje možeš kupiti preko ili kod nekih naših uvoznika ta ptica je gotova. Budeš li krenuo sa našom tradicionalnom medicinom biljke i tako slično ta ptica neće da skrpi ni dva dana. Samo umerenim doziranjem uspem da vratim pticu u normalu . Imam jednu ženku koju sam doneo iz Redjio još prošle godine nemogu još uvek da je očitavim , ptica izgleda bolesno a u suštini nešto joj fali. U našem institutu će da pronadju koja je bakterija ali za lek ako pitaš tu već njihovo znanje staje , A ptica je plaćena 80 eura . Pa ti vidi dali je treba drogirati ili ne.
Veliki pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Неприродно митарење :-( - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 25, 2012 7:38 pm

Pratim temu i shvatam da,

Zaista, stepen znanja koji posedujemo( skoro većina Srpskih uzgajivača) čast izuzecima, je veoma mali u odnosu na zapadnoevropske uzgajivače ptica.

Kao prvo- Gde smo mi sa kvalitetom ptica?

Jer......

Koju zrnastu i meku hranu koristimo?
Koje mineralno- vitaminske preparate koristimo?
Koje lekove koristimo?
Gde i u kakvim uslovima ptice držimo i uzgajamo?

Na sva ta pitanja odgovoriću jednim poobilnim odgovorom!

Sve zapadnoevropske firme koje proizvode semenske i meke htrane, mineralno- vitaminske preparate, lekove, isključivo se bave tom problematikom a usto imaju tim eksperata: nutricijonista i veterinara, specijalizovane za potreba ptica u kućnim uslovima. A samim tim i pre svega znanje da izbalansiraju ISHRANU za svaku vrstu ponaosob koja se uzgaja u kućnim uslovima.

Omogućivši da ptica bude hranjena i po preporuci- receptu dozirana mineralno- vitaminskim preparatima i LEČENA po preporuci i određivanju terapije od specijaliste veterinara za ptice DOŽIVEĆE i PROŽIVEĆE u idealnom zdravstvenom stanju u kućnim uslovima. Koji nisu nimalo nalik na PRIRODNIM SUROVIM USLOVIMA ako se uzgajivač samo malo potrudi.

Obezbeđivanjem svih pomenutih hrana, preparata i lekova ispunili smo jednu polovinu IDEALNOG DRŽANJA I UZGOJA PTICA. Da bi kompletirali i drugi deo treba da se zapitamo sa
- kakvim SMEŠTAJNIM kapacitetima raspolažemo,
- i dali smo obezbedili odgovarajući prostorni smeštaj za svaku vrstu ptive koju držimo- uzgajamo a ona to zahteva od nas uzgajivače!

Eto to je moje viđenje na svu tu NEPOTREBNU raspravu kad bi bilo šta bi bilo i Ja sve najbolje znam a drugi nemaju pojma.
Dok to ne iskorenimo, još dugo dugo ćemo biti tu gde jesmo, na dnu ptičarsta u svetu!

Nazad na vrh Ići dole
mica vasic

mica vasic


Broj poruka : 86
Datum upisa : 18.12.2010
Godina : 52
Lokacija : Aleksinac

Неприродно митарење :-( - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 25, 2012 11:26 pm

.


Poslednji izmenio mica vasic dana Uto Dec 24, 2013 5:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
mica vasic

mica vasic


Broj poruka : 86
Datum upisa : 18.12.2010
Godina : 52
Lokacija : Aleksinac

Неприродно митарење :-( - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 26, 2012 1:20 am

.


Poslednji izmenio mica vasic dana Uto Dec 24, 2013 5:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Неприродно митарење :-( - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 26, 2012 7:39 pm

Za uspesno mitarenja ptica, veoma je vazna dobro izbalansirana hrana puna proteina amino kiselina i pristupnost A vitamina od prvog dana, jer nedostatak njega ce otezati menjanje perja. Dva puta nedeljno je pozeljno davati stimunals za jetru na primer ekstrakt od mlecne mace alternativa Avi-Chol ili preparat neke druge firme,, takodje ulje od belog luka davati 2-3 puta nedeljno pomesano u hrani.
Ptice koje su pod stresom ce veoma tesko promeniti perje i imacemo utisak da ga redovno bacaju. Ovo se desava jer ptice pod stresom imace los uticaj na bubrege koji tada blokiraju mitarenje.

Neko je ranije objasnio uticaj tkiva, hormona i smestaja kod mitarenja,, ja bi se samo jos nadovezao da za uspesno mitarenje pozeljno je poceti smanjivati dnevnu svetlost nakon 21 jula koji je inace najduzi



Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Неприродно митарење :-( - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: aaaaaaaaaaaaaaaa   Неприродно митарење :-( - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 26, 2012 11:11 pm

Treba razgraničiti ta dva pojma . Po meni je to velika razlika. Jedno je francusko koje ima odlike de ptica nonstop odbacuje perije bilo u sezoni ili van nje , a drugo je neprirodno gde ptica iz iks razloga pred sezonu parenje krene u mitarenje.

Drugo Mićo , neću da citiram tvoje pojedine postove iz razloga što smatram da je to nepotrebno. Nisam imao nameru da nikog uvredim a ako se neko našao ja se najiskrenije izvinjavam. Smatram da treba jedni drugima da pomažemo a ne suprotno. Pticama koje su nabavljene na berzi je nemoguće ući u trag kako su držane i pod kojim uslovima. Mislim da se tu moraš složiti samnom. Što se tiče Niškog instituta posle analize izmeta sve ostalo nevredi. I ja sam čuo o Kraljevačkom sve naj naj. Moji komentari iz predjašnjeg posta su se odnosili na sve one odgaivače koji nemaju tu sreću da žive u okolini Kraljeva.

Treće Molim administratore da vrate temu neprirodno mitarenje jer se radi o dve sasvim suprotne stvari. Mitarenju ptica koje su pri kupovini bile u TOP FORMI mlade ptice.

Veliki pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Бамбус

Бамбус


Broj poruka : 60
Datum upisa : 29.10.2012
Godina : 56
Lokacija : Лесковац

Неприродно митарење :-( - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 26, 2012 11:53 pm

Линк из хрватске о "француском митарењу"
Nazad na vrh Ići dole
mica vasic

mica vasic


Broj poruka : 86
Datum upisa : 18.12.2010
Godina : 52
Lokacija : Aleksinac

Неприродно митарење :-( - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 13, 2013 11:30 pm

.


Poslednji izmenio mica vasic dana Uto Dec 24, 2013 5:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Бамбус

Бамбус


Broj poruka : 60
Datum upisa : 29.10.2012
Godina : 56
Lokacija : Лесковац

Неприродно митарење :-( - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 16, 2013 2:17 am

Све је исто,само 3 птице које сам убацио у топлу просторију престале су да "бацају" перје.
Nazad na vrh Ići dole
mica vasic

mica vasic


Broj poruka : 86
Datum upisa : 18.12.2010
Godina : 52
Lokacija : Aleksinac

Неприродно митарење :-( - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 16, 2013 12:24 pm

.


Poslednji put izmenio mica vasic dana Uto Dec 24, 2013 5:02 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Бамбус

Бамбус


Broj poruka : 60
Datum upisa : 29.10.2012
Godina : 56
Lokacija : Лесковац

Неприродно митарење :-( - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 16, 2013 8:13 pm

Пробао сам на пар птица ...оно са црним луком и ништа...Нешто сам изгубио вољу да се ичим замарам,осим што сам почео да мало више да користим витамунску храну.Сад колико ту стварно има витамина...питање је.Птице које сам унео у топлију просторију престале су да бацају перје,али нису ни нешто претерано веселе.Осим што не изгледају лоше ,никако да почну да певуше.Ја чувам бојаше и знам да они нису неки певачи...али не иде.....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Неприродно митарење :-( - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Неприродно митарење :-(   Неприродно митарење :-( - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Неприродно митарење :-(
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Bolesti ptica-
Skoči na: