Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Ptice Srbije

Ići dole 
+3
holder
Rale
Laza
7 posters
AutorPoruka
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Ptice Srbije Empty
PočaljiNaslov: Ptice Srbije   Ptice Srbije Icon_minitimeSub Feb 20, 2010 9:36 am

Priručnik “Ptice Srbije i područja od međunarodnog značaja”

Aprila 2008., LOA je objavila “Ptice Srbije i područja od međunarodnog značaja”, prvi terenski priručnik za određivanje vrsta ptica na srpskom jeziku. Sve zemlje sa kojima se Srbija graniči već imaju takve publikacije i njihova iskustva nas uče da je dostupnost priručnika na maternjem jeziku značajno oruđe za podizanje javne svesti o potrebi zaštite ptica i prirode uopšte. Da bismo nešto zaštitili, moramo ga poznavati, a ovaj priručnik će omogućiti stvaranje mreže posmatrača sposobnih da pomognu profesionalcima u poznavanju i zaštiti ptica.

Od oko 360 vrsta ptica koliko je zabeleženo u Srbiji, pruručnik prikazuje oko 140, uglavnom češćih vrsta. Tekst za svaku pticu pominje glavne odlike značajne za identifikaciju vrste, potom staništa u kojima se javlja i, u slučaju usko rasprostranjenih vrsta, region ili područje u kome se gnezde. U nastavku priručnika sledi vodič po 35 područja od međunarodnog značaja za ptice (Important Bird Area ili IBA) koji opisuje koje se tu vrste javljaju, koja su staništa zastupljena, stepen zaštite i faktore ugroženosti. Na karti se mogu videti položaji i veličina svakog područja.

Autori priručnika su Dragan Simić i Slobodan Puzović, ilustracija ptica Zbigniew Sroga, fotografija ptica Maciej Szymanski i Jyrki Mäkelä, a fotografija područja S. Puzović, Goran Sekulić i Srdjan Belij. Priručnik je finansirao Grad Beograd – Gradska uprava, Sekretarijat za zaštitu životne sredine, u okviru konkursa za finansiranje projekata nevladinih organizacija u 2007.

Ptice Srbije PticeSrbije

Evo i linka za knjigu



Tekst je preuzet sa www.ptica.org


Smatram da je ovo jedna izuzetna prilika da se nauci nesto o nasim pticama, knjiga je u koloru, ovde je u elektronskom formatu.

http://www.ptica.org/newsletter/index.htm
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Ptice Srbije Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptice Srbije   Ptice Srbije Icon_minitimeSub Feb 20, 2010 10:10 am

Posedujem ovu knjigu i mogu vam reci da je ekstra odradjena, dzepnog je formata i svakom bih je preporucio. Cesto u prici sa poznanicima prijateljima komsijama dodjem u situaciju da mi pokusavaju opisati pticu koju su videli i koja im je lepa ali neznaju kako se zove, e za takve situacije ova knjiga je prava stvar i vrlo lako se resi problem. Meni je takodje dosta puta pomogla da utvrdim koja je ptica u pitanju. Toplo je preporucujem svakom ljubitelju ptica imati ovu knjigu isto je i ko u kolima drzati autokartu.
Nazad na vrh Ići dole
holder




Broj poruka : 36
Datum upisa : 09.05.2010
Godina : 44
Lokacija : Padina

Ptice Srbije Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptice Srbije   Ptice Srbije Icon_minitimeNed Okt 09, 2011 11:12 am

Dali neko zna gde bih mogao da kupim ovu knjigu? Skinuo sam je sa interneta u PDF formatu ali bih hteo da je imam u štampanom obliku.
Nazad na vrh Ići dole
korbach




Broj poruka : 26
Datum upisa : 26.10.2011

Ptice Srbije Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptice Srbije   Ptice Srbije Icon_minitimeUto Nov 13, 2012 4:17 am

I mene zanima gde se moze nabaviti ova knjiga, iako vidim da niko nije odgovorio.
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Ptice Srbije Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptice Srbije   Ptice Srbije Icon_minitimeUto Nov 13, 2012 4:22 pm

Gore ti je postavljen link od LOA i njih kontaktiraj u vezi te knjige
Nazad na vrh Ići dole
korbach




Broj poruka : 26
Datum upisa : 26.10.2011

Ptice Srbije Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptice Srbije   Ptice Srbije Icon_minitimeUto Nov 13, 2012 6:20 pm

Pokusao sam Rale, cekam odgovor.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Ptice Srbije Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptice Srbije   Ptice Srbije Icon_minitimeSre Dec 19, 2012 12:28 pm

Evo još jedna veoma poučna knjiga o pticama Srbije!

Ptice Srbije Img6860dn

Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Ptice Srbije Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptice Srbije   Ptice Srbije Icon_minitimeČet Mar 14, 2013 7:27 pm

http://ptica.org/newsletter/PticeSCG.pdf
Nazad na vrh Ići dole
ervinio




Broj poruka : 17
Datum upisa : 23.11.2013
Godina : 53
Lokacija : Slovenija

Ptice Srbije Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptice Srbije   Ptice Srbije Icon_minitimeNed Mar 23, 2014 7:17 pm

Jel ima ne ko zimovke, kakava je reprodukcija kod njih, molim ako mi može neko pomoči, ako ima posla oko njih ?, hvala Lp
Nazad na vrh Ići dole
Petrovicjkd

Petrovicjkd


Broj poruka : 50
Datum upisa : 30.11.2014
Godina : 28
Lokacija : Nis

Ptice Srbije Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptice Srbije   Ptice Srbije Icon_minitimeČet Feb 05, 2015 7:46 pm

Pozdrav Lazo , kazi mi konkretno gde mogu da kupim knjigu ili da uzmem u nekoj biblioteci da procitam ? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Ptice Srbije Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptice Srbije   Ptice Srbije Icon_minitimePon Maj 11, 2015 9:50 pm

Izvinjavam se na kasnom odgovoru. Cini mi se da ti google.com moze pomoci Smile

Probaj na sajt Lige ornitoloske akcije.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ptice Srbije Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptice Srbije   Ptice Srbije Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ptice Srbije
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kojekude po severu Srbije
» Kojekude po jugu Srbije
» 56. DRZAVNI SAMPIONAT SRBIJE ,,Leskovac,, SOF
» 55. ORNITOLOŠKI ŠAMPIONAT SRBIJE-NIŠ 2012.GOD
»  57. ORNITOLOSKI SAMPIONAT SRBIJE ,,SOMBOR,, SOF

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope-
Skoči na: