Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Jajcana ishrana

Ići dole 
+31
ticar
Toni72
Luckyboy
dino
Iwan97
acafbatocina
korbach
Dragomir
коста_п2
vlada130168
belobradi
MILAN
Dalibor Vasic
Rale
sasaznas
zucko
Bogdanik
Marjan
milos0205
joki_skrce
Ivan Z
Nikolasbc
SrdjanKG
versi
dr.nenad86
kima
ŠpEk
Dax BG
gocke
zoran ptice pjevice
Laza
35 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 1:23 pm

Napisite ovde svoj recept za jajcanu hranu u svrhu odhranjivanja mladih, konkretno stiglica.
Nazad na vrh Ići dole
zoran ptice pjevice

zoran ptice pjevice


Broj poruka : 58
Datum upisa : 05.03.2010
Godina : 53
Lokacija : banja luka

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 1:57 pm

Kuhano jaje, plazma keks,psenicne klice,psenicni griz,kukuruzni griz,polen u prahu,kalcij u prahu,mekana suha kupovna hrana za divlje ptice,rucna dohrana,vitamini. Sve to izmiksas.
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 2:18 pm

Lazar ::
Napisite ovde svoj recept za jajcanu hranu u svrhu odhranjivanja mladih, konkretno stiglica.

mislis sam da ih kljukas,,ili jajcana hrana kao smesa
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 3:28 pm

sam da kljukam Smile
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 3:43 pm

Lazar ::
sam da kljukam Smile

najbolje ti je da kupis orluksovu ili quikovu gotovu smesu
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 3:48 pm

gocke ::
Lazar ::
sam da kljukam Smile

najbolje ti je da kupis orluksovu ili quikovu gotovu smesu

Gocke brate mili, ja tvoju lokaciju vidim u profili a vidis li ti moju Smile pa bre ja ovde kad odem kod veterinara i kazem mu ptice mi kunjaju sta da radim, on mi da vitamin neki za kokoske...

Smile

Znam ja sta je najbolje, ali pitam ne zbog sebe nego zbog drugih koji dolaze ovde da razmenimo iskustva i vidimo sta je najbolje po tom pitanju.

Skidam kapu gotovim mesavinama, ali mi se cini da i ja mogu da je napravim Smile a da me ne kosta uopste..
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 9:17 pm

pa neznam.. prvih 5 dana oni moraju da jedu dosta zivotinjske hrane inace crkavaju, posle petog dana mozes da ih kljukas sa jajetom i malo plazme, za prvo vreme razredjeno a kasnije sve gusce i gusce.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 9:22 pm

znam sta treba da jedu, prvih par dana definitivno mora da ih odhrani majka zbog jacanja imuniteta itd, ona im uz hranu daje kroz svoju pluvacku hemiju koja im pojacava imunitet, bas smo Srdjan i ja danas pricali o tome. Ali posle toga me interesuje sto bi rekli iz prve ruke neko da napise ko je to radio. I takodje me interesuje uloga mravljih jaja i od kog dana ih treba davati, umesano u hranu
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 9:34 pm

Lazar ::
znam sta treba da jedu, prvih par dana definitivno mora da ih odhrani majka zbog jacanja imuniteta itd, ona im uz hranu daje kroz svoju pluvacku hemiju koja im pojacava imunitet, bas smo Srdjan i ja danas pricali o tome. Ali posle toga me interesuje sto bi rekli iz prve ruke neko da napise ko je to radio. I takodje me interesuje uloga mravljih jaja i od kog dana ih treba davati, umesano u hranu

mravlja jaja mozes da dajes vec kad pocnes da pripremas ptice pa do kraja sezone lezenja,,pa cak i kasnije ali ne vise od dvaput nedeljno
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 9:36 pm

mislio sam na mravlja jaja umesana u jajcanu ishranu, jer su puna aminokiselina a to je jako dobro, ali su takodje jako kisela i mogu da poremete crevnu floru.
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 9:40 pm

Lazar ::
mislio sam na mravlja jaja umesana u jajcanu ishranu, jer su puna aminokiselina a to je jako dobro, ali su takodje jako kisela i mogu da poremete crevnu floru.

nece biti problema ako ne predoziras..ja inace dajem osusena mravlja jaja i nisam imao problema
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 9:44 pm

to verovatno kupujes?
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 9:49 pm

Lazar ::
to verovatno kupujes?

da uzimam vec gotovo..svu hranu kupujem za ptice
Nazad na vrh Ići dole
Dax BG

Dax BG


Broj poruka : 62
Datum upisa : 04.03.2010
Godina : 54
Lokacija : Beograd, Srbija

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimePon Mar 08, 2010 9:53 am

Do 5-og dana im dajem uglavičen maslačak, biljne uši, mravlja jaja, larve poljskog moljca, a evo Bocka je pisao o tome da mogu da im se daju larve crva bašnara na hrvatskom forumu. Posle 5-og dana im dajem ORLUX gotovu smešu pomešanu sa jajetom japanske prepelice i počinjem dodavati klijalo seme polagano.
Nazad na vrh Ići dole
ŠpEk

ŠpEk


Broj poruka : 8
Datum upisa : 08.03.2010
Lokacija : vučipolje

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimePon Mar 08, 2010 11:44 am

prvioh dana svog zivota ptica dobiva jajcanu hranu pomesanu sa ESB-3 i tako sve dok ne promeni perje .isto tako prvih dana do mitarenja daje se jabuka da ne dođe do dehidracije mlade ptice , potom se daje mnogo zelenila narucito maslacak te kuhano jaje (zumance i bilance zajedno) i nema tu puno da se mudruje , drugovi moji nijedan nece da krepa
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 41
Lokacija : Kragujevac

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimePon Mar 08, 2010 1:11 pm

i sta dobijes kad pticu toliko drzis na medicini?Cim se prestane sa davanjem ESB-a vise od pola ptica nece da prezivi
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimePon Mar 08, 2010 3:36 pm

Ja mislim da treba prvih nekoliko dana na nekoj medicini ali ne isuvise jakoj!

Jer im i u prirodi serviraju roditelji narodnu medicinu uz travu Smile
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimePon Mar 08, 2010 3:43 pm

Kad bi mi malo vise koristili tu narodnu medicinu , bilo bi mnogo zdravijih ptica , a ne zavisnika od lekova, u prirodi nema lekove i hemije pa su sve ptice zdrave , vitalne i u punoj snazi.................. Zagovoronik sam toga, samo sto vise prirode i sve je tu, nista vise od toga im nece trebati....



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 41
Lokacija : Kragujevac

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimePon Mar 08, 2010 4:14 pm

Sto se tice stiglica Belgijanci svoje ptice celu godinu kljukaju sa medicinom pa kad se kupe ptice kod nekog od njih nijedna neprezivi ni mesec dana u novoj sredini.
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimePon Mar 08, 2010 4:30 pm

ŠpEk ::
prvioh dana svog zivota ptica dobiva jajcanu hranu pomesanu sa ESB-3 i tako sve dok ne promeni perje .isto tako prvih dana do mitarenja daje se jabuka da ne dođe do dehidracije mlade ptice , potom se daje mnogo zelenila narucito maslacak te kuhano jaje (zumance i bilance zajedno) i nema tu puno da se mudruje , drugovi moji nijedan nece da krepa

esb u jajcanu hranu, zaista nikada nisam cuo za ovo. Ja mislim da bi ti vecina ako ne svi mladi stiglici pocrkali ovom ishranom. Esb se ne daje mladim pticama pre izlecanja iz gnezda, jer su im stomaci jako osetljivi, tako da za mlade ptice najbolja medicina u prvim danima zivota je higijena kaveza. Sto se tice mitarenja znam da je dobar krastavac, ali sada vec uveliko ima raznih vitamina koji podsticu lakse i uspesno mitarenje. I mnogo crvica
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimePon Mar 08, 2010 4:33 pm

Lazar ::
Ja mislim da treba prvih nekoliko dana na nekoj medicini ali ne isuvise jakoj!

Jer im i u prirodi serviraju roditelji narodnu medicinu uz travu Smile


sto se tice prvih dana zivota, jedino su pozeljni probiotici i nikakva semenska hrana u prvih 5 dana. Od probiotika mesam sa jajcanom hranom probi-zyme i bio digest.
Nazad na vrh Ići dole
zoran ptice pjevice

zoran ptice pjevice


Broj poruka : 58
Datum upisa : 05.03.2010
Godina : 53
Lokacija : banja luka

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimePon Mar 08, 2010 7:48 pm

gocke ::
Lazar ::
Ja mislim da treba prvih nekoliko dana na nekoj medicini ali ne isuvise jakoj!

Jer im i u prirodi serviraju roditelji narodnu medicinu uz travu Smile


sto se tice prvih dana zivota, jedino su pozeljni probiotici i nikakva semenska hrana u prvih 5 dana. Od probiotika mesam
sa jajcanom hranom probi-zyme i bio digest.
Gocke ako dobro razumijem napisao si nikakva sjemenska hrana.Zasto Question Question
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimePon Mar 08, 2010 7:56 pm

zoran ptice pjevice ::
gocke ::
Lazar ::
Ja mislim da treba prvih nekoliko dana na nekoj medicini ali ne isuvise jakoj!

Jer im i u prirodi serviraju roditelji narodnu medicinu uz travu Smile


sto se tice prvih dana zivota, jedino su pozeljni probiotici i nikakva semenska hrana u prvih 5 dana. Od probiotika mesam
sa jajcanom hranom probi-zyme i bio digest.
Gocke ako dobro razumijem napisao si nikakva sjemenska hrana.Zasto Question Question

da ne dajem im nista osim jajcane hrane i crva prva 5 ana. Razlog je da semenska hrana izaziva oboljenja u stomaku i veliki broj mladih crkava. Njima ona u to vreme nije potrebna ali majka ce ih ako joj je ponudjena i servirati. Tek nakon petog dana vracam seme i klijalo seme u hranilicu.
Nazad na vrh Ići dole
Dax BG

Dax BG


Broj poruka : 62
Datum upisa : 04.03.2010
Godina : 54
Lokacija : Beograd, Srbija

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimePon Mar 08, 2010 8:05 pm

Svako ima nešto svoje u čemu se usavršio. Pravilo je da nem pravila.
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitimePon Mar 08, 2010 8:29 pm

Dax BG ::
Svako ima nešto svoje u čemu se usavršio. Pravilo je da nem pravila.

ja pripremam jajcanu hranu na sledeci nacin
jedno jaje, sest kasika eggfodera, 10 grama eiwit protein 90, spirulina, grazdjani secer, vitamin(omni vit), i sitni iseckani beli luk sangarepa i basilika(bosiljak) u mikseru.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Jajcana ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajcana ishrana   Jajcana ishrana Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Jajcana ishrana
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Najbolja jajcana hrana
» Jajčana hrana za egzote i ostale ptice
» Ishrana
» Ishrana egzota
» Ishrana stiglića uopšteno....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: