Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Kanarinci boje

Ići dole 
+41
phaeo92
Pepikg
Miloš Stalać
lepotica cana
sasaznas
Dragomir
srxa
braneOS
madnesstears
Igorche81
Srdjan
akimak
acahaski
jelenalaz
VlatkoSK
mimo
Martin
marconi
Green Singer
Rale
dragan67
gorany82
SasaVR
Luckyboy
Laza
Dijamant
zozi
malinois
krstokljun
pero
Milan Nis
BORA
milos0205
sestoperac
Dax BG
SrdjanKG
Ivica
Rale KG
Danijel
ticar
dr.nenad86
45 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 8:33 pm

srxa ::
ticar ::
braneOS ::
namo da je pastel ptica mutacija i drugacija struktura pera dali se baff moze dogoditi i kod pastelnih ptica..?

pastel kod lipokroma nije mutacija.to se naziva avorio,ili izbljeđena boja. study

Ticar, lipohrom pastel JESTE mutacija. Poenta je sto je to polno vezana mutacija sasvim drugog para gena, nevezanog od gena koji manifestuju boju pera, te se kao opticki faktor mogu videti na svakoj boji lipohroma. Kod lipohrom pastela vrh pera je neobojen, tj. providan, te iz tog razloga sticemo utisak da je ptica svetlija, a kod intenzivnih izgleda cak i kao lakirana.Takodje, kod lipohrom pastela dolazi do toga da je keratinski sloj na vrhu pera mnogo deblji, i to dalje utice na to da ptica izgleda sjajnije i svetlije.
Lipokrom-pastel ne mora sadržavati optički faktor.
Neobojeni vrh pera upućuje na B kategoriju.
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 8:57 pm

Citat :
Lipokrom-pastel ne mora sadržavati optički faktor.
Neobojeni vrh pera upućuje na B kategoriju.

U redu. Mozda sam se pogresno izrazio. Kada pogledate strukturu pera, vidite da se sastoji od dlacica ili bodlji, a svaka bodlja se zavrsava kukicom. To sto tebe pero upucuje na B kategoriju, i sa Dr.Nenadom sam imao istu polemiku. Kod B kategorije, ta kukica je obojena, ali je deformisana, pa od tog ostecenja deluje kao BELA.Savijena je na gore.Kod lipohrom pastela je NEOBOJENA, PROVIDNA, pa samim tim deluje kao opticki faktor na osnovnu boju.
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 5:06 pm

Optički faktor se više ne ocjenjuje. Ne znači da je nepoželjan u mom jatu. Pali i suce prilikom ocjenjivanja.
Nisi jasan govoriš li o genetici ili optici. Bijeli vrškovi, optički faktor - pa zato je izostala kategorija?
Npr. kakve vrškove imaju B ptice sa optičkim faktorom ?
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 8:57 pm

pero ::
Optički faktor se više ne ocjenjuje. Ne znači da je nepoželjan u mom jatu. Pali i suce prilikom ocjenjivanja.
Nisi jasan govoriš li o genetici ili optici. Bijeli vrškovi, optički faktor - pa zato je izostala kategorija?
Npr. kakve vrškove imaju B ptice sa optičkim faktorom ?

B ptice imaju BELE kukice na vrhu, a pasteli imaju PROVIDNE. Kod B pastela vrhovi su i dalje beli,, ali ima i providni deo, koji je malo duzi, ili tamo gde se inje ne vidi na ptici. Takozvano inje, kao sto sam vec napisao, nastaje tako sto su te kukice izvijene na gore, i sitno rascupane, kao ostecene, pa na SVAKOJ podlozi dobijemo utisak bele boje. Najbolje je poredjenje sa paus papirom ili slicnom plastikom-folijom u bilo kojoj boji. Paus je providan, ali kada ga isavijas ili malo ostetis, videces da pobeli. Isti efekat prelamanja svetlosti dobijamo i kod neintenzivnih ptica.
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimePon Maj 14, 2012 6:48 pm

srxa ::
pero ::
Optički faktor se više ne ocjenjuje. Ne znači da je nepoželjan u mom jatu. Pali i suce prilikom ocjenjivanja.
Nisi jasan govoriš li o genetici ili optici. Bijeli vrškovi, optički faktor - pa zato je izostala kategorija?
Npr. kakve vrškove imaju B ptice sa optičkim faktorom ?

B ptice imaju BELE kukice na vrhu, a pasteli imaju PROVIDNE. Kod B pastela vrhovi su i dalje beli,, ali ima i providni deo, koji je malo duzi, ili tamo gde se inje ne vidi na ptici. Takozvano inje, kao sto sam vec napisao, nastaje tako sto su te kukice izvijene na gore, i sitno rascupane, kao ostecene, pa na SVAKOJ podlozi dobijemo utisak bele boje. Najbolje je poredjenje sa paus papirom ili slicnom plastikom-folijom u bilo kojoj boji. Paus je providan, ali kada ga isavijas ili malo ostetis, videces da pobeli. Isti efekat prelamanja svetlosti dobijamo i kod neintenzivnih ptica.
Nitko se ne javlja. Zanima me kako gledaš pticu. Sigurno imaš dobru optiku za promatranje. Da bi bio siguran koristim eventualno naočale i dobro osvjetljenje.
Inače doživljaj kolorita s aspekta fizike i niz drugih korisnih uputa sadrži knjiga BOJE PERJA - OSOBITO U KANARINACA CRVENE BOJE od Dr. Milivoja Lozovine, u izdanju"MARIJAN TISKA". Preporučam je svakom tko drži bojaše.
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimePon Maj 14, 2012 8:15 pm

pero ::
srxa ::
pero ::
Optički faktor se više ne ocjenjuje. Ne znači da je nepoželjan u mom jatu. Pali i suce prilikom ocjenjivanja.
Nisi jasan govoriš li o genetici ili optici. Bijeli vrškovi, optički faktor - pa zato je izostala kategorija?
Npr. kakve vrškove imaju B ptice sa optičkim faktorom ?

B ptice imaju BELE kukice na vrhu, a pasteli imaju PROVIDNE. Kod B pastela vrhovi su i dalje beli,, ali ima i providni deo, koji je malo duzi, ili tamo gde se inje ne vidi na ptici. Takozvano inje, kao sto sam vec napisao, nastaje tako sto su te kukice izvijene na gore, i sitno rascupane, kao ostecene, pa na SVAKOJ podlozi dobijemo utisak bele boje. Najbolje je poredjenje sa paus papirom ili slicnom plastikom-folijom u bilo kojoj boji. Paus je providan, ali kada ga isavijas ili malo ostetis, videces da pobeli. Isti efekat prelamanja svetlosti dobijamo i kod neintenzivnih ptica.
Nitko se ne javlja. Zanima me kako gledaš pticu. Sigurno imaš dobru optiku za promatranje. Da bi bio siguran koristim eventualno naočale i dobro osvjetljenje.
Inače doživljaj kolorita s aspekta fizike i niz drugih korisnih uputa sadrži knjiga BOJE PERJA - OSOBITO U KANARINACA CRVENE BOJE od Dr. Milivoja Lozovine, u izdanju"MARIJAN TISKA". Preporučam je svakom tko drži bojaše.

Posmatrajući različita pera kroz mikroskop, došao sam do ovakvog zaključka. trenutno radim na tome da u kombinaciji kućnog mikroskopa i foto-aparata napravim seriju fotografija koju ću rado podeliti sa kolegama sa foruma.

Pozz.
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimeSre Maj 23, 2012 4:55 pm

mozda sam pogresio mesto gde cu da postavim pitanje, ali nisam mogao da nadjem odgovarajucu temu...posto imam OSB table i krovne letve, hocu da napravim veliki kavez i da ga podelim na menje boxice za kanarince i jos neke ptice avifaune...zanimame da li sme da se lakira spolja i iznitra? a ako ne moze, da li preporucujete neki drugi nacin da se kavez lepo sredi i zastiti...hvala...
Nazad na vrh Ići dole
sasaznas

sasaznas


Broj poruka : 105
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 53
Lokacija : Bijeljina RS BiH

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimeČet Maj 24, 2012 9:58 pm

mozes da zastitis kavez lakom za drvo ili nekim drugim epoksivnim smolama za zastitu drveta i to treba 4do 5 dana da se dobro osusi i onda mozes ptice unijeti u kaveze
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimePet Maj 25, 2012 12:40 pm

sasaznas ::
mozes da zastitis kavez lakom za drvo ili nekim drugim epoksivnim smolama za zastitu drveta i to treba 4do 5 dana da se dobro osusi i onda mozes ptice unijeti u kaveze
hvala...rekli su mi za neki eko lak na bazi vode, ali nisam hteo nista da radim dok ne dobijem savet da li moze ili ne...
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimeČet Jun 21, 2012 9:54 pm

Mene zanima da li sadrži liporomske ili melaninske pigmente?
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimeNed Feb 17, 2013 8:59 pm

Kanarinci boje - Page 9 Img0285


Moze li neko da mi odgovori u koju vrstu kanarinaca boje spada ova zenkica,inace danas sam je uzeo hteo bih da znam
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimeNed Feb 17, 2013 11:33 pm

Lipohrom crveni moziak....



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimePon Feb 18, 2013 5:15 am

Hvala Nenade pozdrav Very Happy cheers
Nazad na vrh Ići dole
Miloš Stalać

Miloš Stalać


Broj poruka : 103
Datum upisa : 17.06.2012
Godina : 28
Lokacija : Stalać ,Srbija

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimePet Apr 05, 2013 9:03 pm

Evo jedna korisna slika o pokazivanju melanina Wink


Kanarinci boje - Page 9 55567537178800289476710
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimeUto Jun 25, 2013 1:12 pm

Kanarinci boje - Page 9 Xno8


Da li iko moze da kaze nesto o ovim kanarincima.U pitanju je smedji normal,dobijen o bakarnih kanarinaca,tj.muzjaka nosioca smedje I bakarne zenke.
Uvek u dobijenoj kombinaciji bude jedno ili nijedno smedje u gnezdu,ali bude zenka.
Ove godine sam povratnim parenjem pokusao da dobijem muzjaka,tacnije oca bakarnog nosioca sa kcerkom smedjom.u zadnjem gnezdu je od 4 ptica cak 3 bilo smedje a samo jedan bakarac.
A ranije sam izveo jos 3 smedje iz 2 gnezda od drugog para sin x majka smedja.Mladi su,ali mislim da imam jednog ili 2 muska.
Da li je moguce dobiti muzjaka i kako?
sta se moze raditi sa ovim pticama,da li je moguce uneti satine?
Ko ih ima,cemu sluze I da li neko ima muskog.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimeUto Jun 25, 2013 9:57 pm

smeđeg mužijaka možeš dobiti samo sa ocem nosiocem i kćerkom smeđom.ženka ne može biti nosioc.
kako misliš ćemu služe,pa to su ptice izložbene,smeđi crveni,kao što ima crni crveni i ahat crveni.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimeUto Jun 25, 2013 10:17 pm

Razumeo sam I znam naravno da su izlozbene ptice,ali sam dobio informaciju da su to "radne" ptice.
Sad sta mu to znaci...pretpostavljam za  dalji rad,ma sta to znacilo.

muzjak nosioc x kcer smedja...ali i sin je nosioc smedjeg x majka smedja?zasto ne bi I tu bio neki muski.
Videcemo 6 mladih sam dobio ukupno ove godine,jedna mi smedja jos lezi,i zelim sa smedjima da nastavim.

I ono sto sam pitao,da li i kako moguce uneti satine?
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimeSre Jun 26, 2013 11:32 am

Pepikg ::
Razumeo sam I znam naravno da su izlozbene ptice,ali sam dobio informaciju da su to "radne" ptice.
Sad sta mu to znaci...pretpostavljam za  dalji rad,ma sta to znacilo.

muzjak nosioc x kcer smedja...ali i sin je nosioc smedjeg x majka smedja?zasto ne bi I tu bio neki muski.
Videcemo 6 mladih sam dobio ukupno ove godine,jedna mi smedja jos lezi,i zelim sa smedjima da nastavim.

I ono sto sam pitao,da li i kako moguce uneti satine?

je može i sin nosioc i majka smeđa.
ti moraš znati što želiš držati i poboljšati jer sa smeđim pticama sigurno nećeš poboljšati bakrene koji su crne ptice,samo sa bakrenima možeš poboljšati smeđe.
satinete crvene možeš ubaciti u jato sa smeđima pa ćak i sa bakrenim ali ja mislim da to nema smisla još jer ni sam još neznaš što imaš
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimeSre Jun 26, 2013 1:59 pm

da pustimo sad bakrene,oni su za sebe i ne mesam ostale bakrene koje imam sa smedjima,koristim 2 nosioca vec 2 godine(I njihove mlade) i sa njima radim vezano za smedje ptice.
Znam sta zelim,jato smedjih,naravno sa muskima.i da u iste unesem satine.
Nazad na vrh Ići dole
phaeo92

phaeo92


Broj poruka : 64
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 54
Lokacija : Kruševac

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimeSre Jun 26, 2013 8:43 pm

Pepikg ::
da pustimo sad bakrene,oni su za sebe i ne mesam ostale bakrene koje imam sa smedjima,koristim 2 nosioca vec 2 godine(I njihove mlade) i sa njima radim vezano za smedje ptice.
Znam sta zelim,jato smedjih,naravno sa muskima.i da u iste unesem satine.
Da bi imao dobre satinete ako su ti oni krajnji cilj, onda moraš da radiš sa normal izabelema, a ne sa smedjim pticama.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimeSre Jun 26, 2013 9:26 pm

To pitam:cheers:
A smedje x izabele?
Ko ima uopste izabele kod nas.?
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimeSre Jun 26, 2013 9:52 pm

phaeo92 ::
Pepikg ::
da pustimo sad bakrene,oni su za sebe i ne mesam ostale bakrene koje imam sa smedjima,koristim 2 nosioca vec 2 godine(I njihove mlade) i sa njima radim vezano za smedje ptice.
Znam sta zelim,jato smedjih,naravno sa muskima.i da u iste unesem satine.
Da bi imao dobre satinete ako su ti oni krajnji cilj, onda moraš da radiš sa normal izabelema, a ne sa smedjim pticama.

tako je,za satinete je najbolje ubaciti izabele ali čak može crne pa i smeđe.većina svijetskih prvaka za koje ja znam satinete rade preko crnih.
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimeČet Jun 27, 2013 8:43 pm

Pepikg ::
To pitam:cheers:
A smedje x izabele?
Ko ima uopste izabele kod nas.?

svi muzijaci su ti smedji nosioci izabele a zanke su izabele...
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimePet Jun 28, 2013 9:53 pm

Nista mi nije jasno.
Sad ispade da u ove smedje moze da se unese satine Kima?
Negde sam citao raspravu u vezi smedjih I neko je pitao da li su to izabele,ali je dobio odgovor da nisu.
Pa da li je pastel,nije ni pastel.
Jedino sto mi je Dragan Lazarevic rekao kad je dolazio da su to normal smedje I nista vise.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitimePet Jun 28, 2013 10:51 pm

Pepikg ::
Nista mi nije jasno.
Sad ispade da u ove smedje moze da se unese satine Kima?
Negde sam citao raspravu u vezi smedjih I neko je pitao da li su to izabele,ali je dobio odgovor da nisu.
Pa da li je pastel,nije ni pastel.
Jedino sto mi je Dragan Lazarevic rekao kad je dolazio da su to normal smedje I nista vise.

kima ti je napisao odgovor što bi dobio da pariš smeđe i izabele
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kanarinci boje - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 9 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kanarinci boje
Nazad na vrh 
Strana 9 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» pismonoše boje
» Boje prstenova
» Kanarinci boje - albino recesivno bijeli
» hitno boje za igracke
»  Sivokrila mutacija kanarinaca boje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci :: Kanarinci boje-
Skoči na: