Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Kanarinci boje

Ići dole 
+41
phaeo92
Pepikg
Miloš Stalać
lepotica cana
sasaznas
Dragomir
srxa
braneOS
madnesstears
Igorche81
Srdjan
akimak
acahaski
jelenalaz
VlatkoSK
mimo
Martin
marconi
Green Singer
Rale
dragan67
gorany82
SasaVR
Luckyboy
Laza
Dijamant
zozi
malinois
krstokljun
pero
Milan Nis
BORA
milos0205
sestoperac
Dax BG
SrdjanKG
Ivica
Rale KG
Danijel
ticar
dr.nenad86
45 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 14, 2010 1:55 am

E tu smo,dok neko nema i muzijake i zenke kvalitetne ne priznajem da ima dobre mozaike!A sa koliko linija ce da radi i na koji nacin u to ne ulazim!!Al da izlozi i muzijake i zenke!A sve dok izlaze samo jedno,ne-to je lako!!Ko to izlozi-svaka cast i priznajem mu da je pravi odgajivac mozaika(kad to vec hoce da bude)!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 14, 2010 1:58 am

Ja sam ove godine izlagao kolekcije i muzijakea i zenki..... Odlicno su prosle na oceni... Sa njima sma iso i pojedinacno odlicno su prosle i normal ahat crveni mozaici i opal mozaici.....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 14, 2010 2:01 am

Svaka cast!!Nisam pratio kanarince toliko ove godine,reko sam ti da se sve vise fokusiram na redje i teze vrste egzota i sl.!A kanarince sad vec gajim iz navike posle toliko godina gajenja njih!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 14, 2010 2:03 am

Da , medju kanarincima , mozaici su najtezi i najzahtevniji kanarinci za rad, jer ako hoces i muzijake i zenke dobre treba ti puno vise tica i puno vise rada.....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 14, 2010 2:10 am

Mozaike ko mozaike najvise volim od kan. boje(pored satinea koji su mi prvi),a dugo ih gajim ranije lipohromne,sad melaninske i iz tog razloga - treba dosta rada pa dobiti pticu sa da ne kazem idealnim,al korektno ocrtanim zonama(aj sad pravilno,xe xe)!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 14, 2010 2:14 am

Da u tome je i poenta mozaici su tezi za odgoj jer ne zadovoljavaju standard veliki broj i nisu u tipu ( muskom ili zenskom) sve jedno je, za to je i potreban veci trud da bi se dobio odlican mozaik, jer svaka greska kod njih se kaznjava , lipohroma boja na letnim perima, losa maska, lipohromna boja preko trnuha itd itd , kod mozaika se to cesto javlja i zato su teski za odgoj jer treba to ocistiti se i dobiti mozaika u tipu....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 14, 2010 2:17 am

A kod nas je trenutno (nazalost) jedno 90 posto takvih ptica sa greskama kako si opisao!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 14, 2010 2:19 am

Pa tesko je doci do dobrih ptica, ima puno toga danas ponudjenog ali se treba izabrati najbolje i ne stavljati sve po svaku u maticu vec uradititi nemilosrdnu selekciju i mora da se vide rezultati ciscenja.........


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 14, 2010 5:39 pm

Hvala Vam obojici na odgovorima! Naucio sam neke stvari. A i drago mi je da je ovo moje pitanje dovelo do jednu vrlo poucnu diskusiju!!
Pozdrav Srdjanu i Nenadu i svim clanovima Avikulture!!!!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 14, 2010 7:27 pm

Nadamo se da smo ti malo pomogli, treba nam sto vise pitanja sa vase strane kako bi mi pisali i imali violje da vam odovaramo i pomognemo koliko toliko.....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 14, 2010 7:46 pm

Drago mi je ako smo ti ikako pomogli,bas smo se trudili:-) I ti ,a svi drugi slobodno pitajte!!!Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Dax BG

Dax BG


Broj poruka : 62
Datum upisa : 04.03.2010
Godina : 54
Lokacija : Beograd, Srbija

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimePon Mar 15, 2010 4:27 pm

dr.nenad86 ::
Da covek je furao samo musku liniju, skoro sam drzao jedno predavanje o tim mozaicima, ako covek hoce vrhunskle tice ne moze da kupi dva sampiona izlozbe i da ih dobije, to kod mozaika nece da moze, ako hoce dobre muzijake mora malko vise da se potrudi...... Od dva extra mozaika nikad ne ispadaju dobri, vec treba da se usmeri odgoj na ono sto zelimo dobiti i sa cime cemo se takmiciti.... kolko sam upoznat on nikada zenku nije ni prodao, nudili mu ljudi i mpo 100 eura ali jok, nista nije izaslo od njega....

Pozdrav cheers

Istina je ovo 100%. Nisam se mnogo baktao sa kanarincima, ali sam video šampione '97 u Nemačkoj. Oduševili su me i hteo sam da ih kupim bez obzira na cenu odmah, ali nisu bili na prodaju. Vlasnik je prodavao dva brata od istih roditelja za 100 DM svakog i imali su držanje, perje na mestu, oblik i veličinu, samo crvena boja se malčice razlivala i nije imala taj intenzitet. Kada sam ih doneo ovamo i ponosno pozvao neke od "velikih stručnjaka" da pogledaju moje mozaike, komentari su bili blago rečeno užas. Te im se razliva boja, nije to tip koji se traži kod nas, prekrupni su i mnogo robusni... Ja inače nisam kanarindžija pa sam ih prodao "prijatelju" za 50DM manje nego sam ih platio. On je posle toga uzimao sa mladima od njih dvojice sve moguće nagrade u SCG naredne dve sezone. No
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimePon Mar 15, 2010 7:43 pm

Ivica ::
SrdjanKG ::
Posto su kod mozaika crvene lipohromne particije na telu na : glavi,ramenima,grudima i trtici (a nema crvenog lipohroma na letnim perima i repu) ne moras ih karotinirati iz gnezda,vec mozes krenuti sa karotinirabnjem sa starosti mladih od 3,5-4 meseca kad menjaju prvo perje(mlad kanarinac prve godine u tom prvom mitarenju menja svo perje sem letnog i repnog - a kao sto sam prethodno rekao tu kod mozaika i nema crvenog lipohroma)!Pozz
Hvala Nenadu i Srdjanu na odgovorima, ali moje pitanje je bilo povazano sa tim dali karotin osim u beloj jajcanoj moze da se daje i u crvenom? Tacnije ako se nema bela na raspolaganju, pa se mora birati izmedju crvene i zute?

Koliko ja kapiram, mozes da nabavis zutu i crvenu, a bijele nema ? Ako je tako, ja licno bih uradio sledece : zuta dok pilad ne napune 6 nedelja, nakon toga crvena sa dodatkom ekstra karotina jer ta fabricka doza nije dovoljna. ILI do 42 dana home made meka hrana - bjelance+keks+klijalo sjeme.
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimePon Mar 15, 2010 7:45 pm

Dax BG ::
Ja inače nisam kanarindžija pa sam ih prodao "prijatelju" za 50DM manje nego sam ih platio. On je posle toga uzimao sa mladima od njih dvojice sve moguće nagrade u SCG naredne dve sezone. No

DAX, ko je taj ''prika'' ako nije tajna ???
Nazad na vrh Ići dole
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimePon Mar 15, 2010 10:16 pm

sestoperac ::
Koliko ja kapiram, mozes da nabavis zutu i crvenu, a bijele nema ? Ako je tako, ja licno bih uradio sledece : zuta dok pilad ne napune 6 nedelja, nakon toga crvena sa dodatkom ekstra karotina jer ta fabricka doza nije dovoljna. ILI do 42 dana home made meka hrana - bjelance+keks+klijalo sjeme.

Tako cu uraditi - prvih 6 nedelja home made, zatim crvena + karotin.
Hvala i pozdrav, Sestoperac!
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 17, 2010 10:55 am

@Sestoperac
I po meni je najlogicnije ono sto je reko Sestoperac, kad vec nema bele onda zuta ili ona kombinacija s keksom do 40 dana zivota, a crvena fabricka ima manje karotina u sebi zato jer je namenjena pre svega za ishranu mladih pa ih netrebamo toliko forsirati karotinom, a znamo da se neke rase karotiniraju iz gnezda ili bolje receno iz jajeta.
Ovo sam procitao negde, da je ta gotova karotirana hrana, blago karotinirana i da se normalno mora pojacvati karotinom kad ptice malo poodrastu i krenu s prvim mitarenjem.
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 5:31 am

SrdjanKG ::
E tu smo,dok neko nema i muzijake i zenke kvalitetne ne priznajem da ima dobre mozaike!A sa koliko linija ce da radi i na koji nacin u to ne ulazim!!Al da izlozi i muzijake i zenke!A sve dok izlaze samo jedno,ne-to je lako!!Ko to izlozi-svaka cast i priznajem mu da je pravi odgajivac mozaika(kad to vec hoce da bude)!

kod mozaika postoje dvije linije,muška i ženska,

u ženskoj liniji su mužijaci kratke maske a ženke uopće nemaju maske već samo crticu,

u muškoj liniji su mužijaci velike maske a ženke imaju maske veće ko mužijaci iz ženske linije.

kad bi se parili mužijak iz muške linije i ženka iz ženske niti jedni nebi bili dobri za izložbu,mužijaci bi imali kratke maske a ženke pre velike.isto vrijedi i za obrnuto.

zato postoje dvije linije,u ženskoj liniji se nose samo ženke na izložbu a u muškoj samo mužijaci,i nemoguće je da onaj tko drži mušku liniju dobije dobre izložbene ženke kao ni tko drži žensku liniju da dobije dobre izložbene mužijake.
za izložiti dobre ženke i mužijake treba držati obadvije linije.
nadam se da ti je sad jasno.ako nije pitaj.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 5:37 am

sestoperac ::
Ivica ::
SrdjanKG ::
Posto su kod mozaika crvene lipohromne particije na telu na : glavi,ramenima,grudima i trtici (a nema crvenog lipohroma na letnim perima i repu) ne moras ih karotinirati iz gnezda,vec mozes krenuti sa karotinirabnjem sa starosti mladih od 3,5-4 meseca kad menjaju prvo perje(mlad kanarinac prve godine u tom prvom mitarenju menja svo perje sem letnog i repnog - a kao sto sam prethodno rekao tu kod mozaika i nema crvenog lipohroma)!Pozz
Hvala Nenadu i Srdjanu na odgovorima, ali moje pitanje je bilo povazano sa tim dali karotin osim u beloj jajcanoj moze da se daje i u crvenom? Tacnije ako se nema bela na raspolaganju, pa se mora birati izmedju crvene i zute?

Koliko ja kapiram, mozes da nabavis zutu i crvenu, a bijele nema ? Ako je tako, ja licno bih uradio sledece : zuta dok pilad ne napune 6 nedelja, nakon toga crvena sa dodatkom ekstra karotina jer ta fabricka doza nije dovoljna. ILI do 42 dana home made meka hrana - bjelance+keks+klijalo sjeme.

žuta nikako ako hoćeš izložbene ptice prvih 40 dana samo bijelance od jaja sa petit keksom i klijanom,sve promiješaj.poslije toga ptice će teško prihvatiti crvenu hranu,stoga uzmi žutu i mješaj s karotinom,10 grama na kilo.i ne boj se Laughing
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 9:57 am

Da li je neko koristio karotin Carored i kako se pokazao u praksi Question
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 10:36 am

Ja sam ove godine prvi put krenuo sa Caroredom i mogu reci da sam za pocetak odusevljen, zbog karofila od 18% koga sadrzi u sebi ptice dobijaju zarko crvenu boju dok sa cistim kantaksantinom bivaju crveni ali onako tamno crveni. Carored je spoj karofila i kantaksantina i po meni bas dobra kombinacija...
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 11:06 am

Samo nesto da razjasnimo! Do sada se je vodila diskusija o karotiniranju mozaika! Na sta se odnosi i pitanje, a i Danijele tvoj odgovor(tj. iskustvo sa njim) u vezi Caroreda - na karotinirinje mozaika njime,ill nekih drugi mutacija kanarinaca sa K faktorom? Cisto da ne bude zabune!Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 12:10 pm

Ja sam mozaike krenuo tek sad sa karotiniranjem sa 40 dana starosti i kod njih dejstvo jos nemoze da se vidi, mislio sam na karotiniranje mladih ptica iz gnezda pre svega na crvene ptice, one su dobile bas lepo ono prvo perje, a mogu da zamislim kakvo ce biti ono drugo iz iskustva govorim bice jos crvenije i sjajnije. Srdjane izvinjavam se ja sam malo skrenuo sa teme ali sam hteo da odgovorim Milosu kako deluje ovaj Karored na ptice i po meni mnogo bolje od drugih karotina, a koristio sam i Qvikov intenziv i Orluksov kantaksantin... Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 12:24 pm

Ma nema bre sta da se izvinjavas,ti si samo odgovorio coveku na pitanje,a to je i cilj ovoga!!! Nego samo sam hteo da razjasnimo-da ne bude zabune!! Sad sve jasno!! Pozz:-)
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 3:18 pm

Moja greska nisam naglasio na koje kanarince mislim, Danijel me je razumeo pa se ostalima izvinjavam jer sam i ja mislio na lipohrom crvene koje i sam gajim. Hvala na odgovoru cheers
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 8:07 pm

Ako je CeDe ja ga koristim poslednje dvije sezone i pokazao se OK.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kanarinci boje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci boje   Kanarinci boje - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kanarinci boje
Nazad na vrh 
Strana 2 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» pismonoše boje
» Boje prstenova
» Kanarinci boje - albino recesivno bijeli
» hitno boje za igracke
»  Sivokrila mutacija kanarinaca boje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci :: Kanarinci boje-
Skoči na: