Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Grinje vazdušnih vrećica

Ići dole 
+10
ZQKY
dr.nenad86
Bogdanik
robertino.knjur
Luckyboy
Sale77-Nis
Laza
fuz80
Danijel
Vasa
14 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimePon Jul 26, 2010 1:11 pm

Grinje vazdušnih vrećica (Sternostoma tracheacolum) opasno deluju na ptice uzrokujući respiratorne smetnje i smrt. Kanarinci i zebice su vrste ptica koje ovi paraziti najčešće napadaju
Grinje žive i razmnožavaju se na površini respiratornog trakta s kompletnim životnim ciklusom od 14 do 21 dan. Mogu se nalaziti bilo gde u respiratornom traktu napadnute ptice - sinusima, bronhijima, plućima, vazdušnim vrećicama.
Prenos grinja odvija se direktnim oralnim kontaktom obično kada inficirana odrasla ptica povraćajući hrani mlade u gnezdu. Drugi način prenosa se javlja u toku udvaranja kada mužjak hrani ženku. Prenos se može dogoditi i kroz kontaminiranu vodu. Klinički znaci su disanje na usta s karakterističnim škripajućim zvukom. Takođe gubitak glasa, nosne izlučevine, obešen rep, slabost i gubitak težine.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimePon Jul 26, 2010 5:11 pm

Dobra stvar protiv tih grinja je tretiranje ptica ivermektinom i kao prateca terapija tiogal V.
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimePon Jul 26, 2010 10:06 pm

pozzdrav ! Smile
tražio sam da kupim ali u mojoj okolini nema nigde da se kupe .
mogu li negde da naručim i koja je cena tih preparata? Question
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimePon Jul 26, 2010 10:09 pm

Ivermektin i tiogal imas kod nas u Vranju ali za cenu se moras obratiti Daci jer je on upoznat
pozz
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimePon Jul 26, 2010 10:13 pm

400km do vranja od Ratkova. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimePon Jul 26, 2010 10:18 pm

Sve sto je lepo i korisno je uvek daleko od one tacke na kojoj se nalzimo study
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimePon Jul 26, 2010 10:24 pm

ima li neki sajt na kome moze da se naruci?
ja se izvinjavam malo sam dosadan ali meni je stalo
do ptica koje imam
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimePon Jul 26, 2010 10:26 pm

svima nam je stalo do ptica koje imamo Smile
Sve lekove mozes da potrazis u nekoj poljoprivrednoj apoteci u Odzacima recimo ili nekom blizem gradu.
Jos uvek nije toliko zastupljena avikultura kod nas da bi mogli da narucujemo preko interneta lekove i slicno... Takodje mogu se naci lekovi na berzama, izlozbama itd itd...
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimeUto Jul 27, 2010 7:36 am

Lazo moram da te ispravim lekovi se ne prodaju u poljoprivrednoj nego u veterinarskoj apoteci znaci potrazices lekove u veterinarskoj apoteci.
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimeUto Jul 27, 2010 7:51 am

Sale imas neke lekove i vitamine i u poljoprivrednoj apoteci, ja vitamine Evitamol,Baktericit itd kupujem u poljoprivrednoj apoteci
pozz cheers
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimeUto Jul 27, 2010 8:08 am

sale1977v ::
Lazo moram da te ispravim lekovi se ne prodaju u poljoprivrednoj nego u veterinarskoj apoteci znaci potrazices lekove u veterinarskoj apoteci.
Ako si mi rekao Smile samo sto veterinarske apoteke mogu na prste da se izbroje u manjim gradovima kao sto je mesto odakle je on sunny
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimeUto Jul 27, 2010 9:32 am

Ivermektin se moze naci u svakoj veterinarskoj apoteci u Srbiji, negde ga mozes kupiti i u spricu tj. izvade ti iz vece boce kolko ti trba, a ja sam spric od 10 ml placao 260 din., neznam tacno kolko bese cela boca ali raspitacu se pa javljam.
Tiogala u Vranju, a i u Srbiji nema jer se vise ne proizvodi ali ima nekih zamena za to kao sto su Doksilan,a sad sam skoro nasao i Tilozin koji je u tecnom, stanju i potpuno je istog sastava kao i Tiogal V.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimeUto Jul 27, 2010 1:00 pm

Znam Vaso da ima lekova nekih i u poljoprivrednoj apoteci ali NISMO rekli ljdima zasto trrba da izbegavaju da kupuju hranu i lekove tamo evo zbog cega:
u poljoprivrednim apotekama se prodaju razni pesticidi,herbicidi,i ostali otrovi koji su uvek smrtonosni za zivotinjski svet u manjim ili vecim kolicinama ali su smrtonosni a tamo mora doci do isparenja tih otrova ili lomova ambalaze u kojima se nalaze zato nikom nebi preporucio da hranu ili vitimanine ili lekove kupuje u poljoprivrednoj apoteci!!!
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimeUto Jul 27, 2010 1:07 pm

I jesi u pravu ali ja do sada nisam imao nikakvih problema barem sto se tice golubova, koliko ih dugo gajim a sve vitamine , skoro sve, uzimam u poljo apoteci.
sale i da dodje do loma i prosipanja nekog otrova, svi vitamini bili oni u kesi ili bocici su vakumski zatvoreni i ne mogu da dodju u kontakt sa tim isparenjima.
Ali si u pravu , bolje u veterinarskoj apoteci, ali ako nema ...
pozz cheers
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimeUto Jul 27, 2010 1:10 pm

Kad nema kise,dobar je i grad Smile
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimeUto Jul 27, 2010 8:58 pm

polako ljudi razumem Lazu sta hoce da kaze .
Moje mesto je malo i nema veterinarsku stanicu i u poljo apotekama
nema jer nas je malo koji se bave ovim hobijem!
jos je problem sto ja krecem na posao u 6:30 a vracam se u
20;00 svaki dan!!
vec sam davao drugima da mi kupe neke lekove za kunice i
minerale za ribice pa su mi donosili nesto sasvim levo tako da
sad sve uzimam sam! U petak sam slobodan pa cu potraziti u N.S-u!
ZAhvaljujem se svima na pomoci, stvarno je lepo od vas da
hocete da pomognete jer mnogi nece .

pozz od Nikole
Nazad na vrh Ići dole
robertino.knjur

robertino.knjur


Broj poruka : 4
Datum upisa : 30.05.2010
Godina : 51
Lokacija : Kanjiža

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 10:08 pm

Veliki pozdrav....
Ja sam našao u Poljoprivrednoj apoteci ivermectin ali za sisare (na kutiji je nacrtana ovca), jel može i to da se daje pticama? Trilogal V (mislim da se tako zove) ne mogu ni ja da nadjem...ali pokušaću da nadjem zamene koje ste predložili!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimeSub Apr 16, 2011 11:06 pm

Ovako imam mladog kanarinca star 2.5 meseci i u sred je mitarenja. Takodje je u treningu pa ga posecujem jednom dnevno do dva puta samo da pustim traku i da ih nahranim i ne zadrzavam se puno pa se nadam da je ovo pravovremeno otkriveno. Danas sam cuo skripanje sinhronizovano sa pokretima disanja kod ovog pubertetlije mislim da su grinje.
Da li postoji jos neka bolest koja ima iste simptome ?

Koristicu lekove koji su ovde preporuceni i u Ponedeljak cu skoknuti do apoteke jer lekove ne koristim preventivno! Nijedan od roditelja niti moje druge ptice nisu u prethodnih 6 meseci imali ovakvih zdravstvenih problema posto sam procitao da se bolest prenosi !
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimeSub Apr 16, 2011 11:25 pm

Moguce da je samo zbog naprezanja, ako se ptica uplasila, hoce da je i od toga, na to mi najvise lici jer je mlada, moja procena je da je 99% to, a ako nije to onda ima dosta razloga za tako nesto.......


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimeSub Apr 16, 2011 11:34 pm

Ja sam prvo pomislio da cevrlja pesmu, ali sam primetio da grcenje misica na stomaku od disanja i ispustanje zvuka idu zajedno i ta teorija je pala u vodu. Ptica se nalazi u malom kavezu za trening, koji se nalazi u izolovanom boxu koji je jedini u prostoriji. Nije u mraku, ali jeste malo zamraceno. Znaci nije se uplasila i nije zadihana. Koliko je uspesno lecenje i posle koliko tretiranja prestaju simptomi ? Da pitam i da li ce imati uticaj na glasovni aparat, sada se ptica javlja normalno, kanarinski !
Hvala
Pozdrav iz Leskovca
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimeSub Jun 02, 2012 9:07 am

[/img][/URL]]Grinje vazdušnih vrećica Fdaqfds[/url]


Dali su ovo grinje ako se moze videti na slici???
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimePon Jun 04, 2012 10:40 am

Dali ptica ima grinje ili ne u vazdušnim vrećicama utvrdjuje se po načinu disanja ili laboratoriski . Vizuelno kod ptica se jedino mogu videti pipe.
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimeČet Jul 05, 2012 1:07 pm

Moze li neko da objasni kako se koristi ivermektin kod ptica koje je napala grinja tj koje skripe i kaslju da tako kazem. I kod mene se pojavilo skripanje kod 3 ptice koje stoje napolju, naravno trazeci tilogal kod poznatog veterinara tj zamenu za njega preporucen mi je AVISAN na moje zaprepascenje!!!!!!!! Cemu oni sluze sem da stroje i vakcinisu sisare!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimeČet Jul 05, 2012 2:09 pm

Ovo je tekst Malinoisa, OMJ sudije iz Hrvatske.


" Tretiranje ptica ivermektinom


1.dan skloniti vodu iz volijere ili kaveza nakapati pticu (1kap)iza vrata,malo sa strane ima jedno udubljenje i na njemu par krvnih zilica, kap ide na te zilice. I jedna kap niz kljun (uzeti pticu i okrenuti joj kljun ka dole nakapat kap da sklizne niz sastav kljuna,kad kap klizne otvoriti kljun da visak izade.Vodu vratiti nakon par sati.

2.dan tilogal V 1gram na 1 litra vode
3.dan tilogal V
4.dan tilogal V
5.dan tilogal V
6.dan tilogal V

7.dan vitamini
8. dan vitamini
9. dan vitamini
10.dan vitamini
11.dan vitamini

12.dan tilogal V 1 gram na 1 litar vode
13.dan tilogal V
14 dan tilogal V
15 dan tilogal V
16 dan tilogal V

17 dan ponoviti kao 1.

Nakon ovog tretmana nastaviti sa vitaminima par dana.

Grinja koja se nalazi u zracnim vrecicama pravi puno problema ptici.Ne treba tretirati samo ptice koje imaju grinje(tj kojima se to vidi) nego treba istretirati cijelo jato.Ako ima jedna imaju sve u jatu.
Talijani daju kap direktno u grlo (otopina 1ml ivermektina 9 ml propilen glikola)
Zasto dolazi do hroptanja (posebno nocu)?grinja napravi rupe u zracnoj vrecici i kako ptice disu tako te grinje se krecu kroz te rupe razlicitim intezitetom.Problem se moze desiti ako je ptica prepuna grinja a na vrijeme nije sprijeceno da prvom terapijom ivermektina ubijemo grinje i one jos ne razgradene se gomilaju na tim rupama i dodatno otezavaju disanje.Svaka rupa je potencijalno bakteriolosko zariste.
Pozto uzgajam kanarince pjeva posebno sam osjetljiv na ovaj problem.Probao sam tretiranja i sa frontline a i sa scatt om koji mi je stizao iz Australije i nisam bas bio zadovoljan .To su tretmani koji grinju drze pod kontrolom ali je sustavno ne unistavaju.

VAZNO:

Nakon ovog tretmana pticu ne treba(ne smije se) tretirati frontline i preparatima za crijevne parazite.Ivermektin rijesava vanjske (tekuti,pipa) i crijevne parazite.

Mozda ovo sve djeluje prekomplicirano ali je nuzno ako postoji problem.Ovaj tretman radim svake godine u 9.mjesecu "

Nadam se da sam pomogao,
Milan



Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitimeČet Jul 05, 2012 3:05 pm

Hvala Milane znaci mi puno, Tilagal v vise nije u prodaji a sta kao zamenu da uzmem, zna li neko?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Grinje vazdušnih vrećica Empty
PočaljiNaslov: Re: Grinje vazdušnih vrećica   Grinje vazdušnih vrećica Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Grinje vazdušnih vrećica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Bolesti ptica-
Skoči na: