Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Mozaik kanarinac

Ići dole 
+17
VlatkoSK
ticar
Mirko
jelenalaz
Dalibor Vasic
zozi
gocke
dr.nenad86
Rale
Luckyboy
Laza
Srdjan
SasaVR
Бане
BORA
Danijel
Vasa
21 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimePon Jul 26, 2010 9:26 pm

Fotografije grešaka i dobrih karakteristika
Tekst, fotografije i uzgoj: Grégory Cam

Web stranice : http://www.canaria.fr.st


Mnogo toga je već bilo rečeno o lipokromskim crvenim mozaicima, o kvalitetama koje moraju imati, o greškama koje treba izbegavati, muškim i ženskim linijama, i sl… Ali teško je predočiti sve to bez slike, posebno onima koji ne ucestvuju redovno na velikim takmičenjima. Ovaj članak ima za cilj prikazati načine ispoljavanja mozaičnog faktora.


Maska mužjaka :

Okrugla, velika, nepresečena, jasna, u kontrastu s ostalim perjem, okružuje kljun u potpunosti, završava jasnim vrhom iza očiju.


Mozaik kanarinac Image001fi
Komentari :

Vrlo dobar obli oblik na licu, lipokrom dovoljno izražen, lagani nedostatak kontrasta s ostalim perjem.

Mozaik kanarinac Image002sf
Komentari :

Vrlo dobra obojenost, vrlo jasno određena maska, glava je manje obla nego prethodni primerak, perje je nešto manje priljubljeno. Uočite lagani nedostatak lipokroma iznad kljuna, konture oko kljuna su previše bez pigmenta

Mozaik kanarinac Image003
Komentari :

Loše oblikovana maska, nije jasno određena, linije "naočala" prilično vidljive, nedostatak kontrasta lipokromske obojenosti s ostalim perjem, lipokrom naginje prema crveno/narančastom


Mozaik kanarinac Image004ej
Komentari :

Premala maska, nedostatak intenziteta ispod kljuna, ali vrlo dobar završetak maske iza oka. Nedostatak lipokroma između kljuna i oka.

Mozaik kanarinac Image005k
Komentari :

Loša kategorija, spuštena maska, jako rasvjetljena ispod kljuna. Ovakav se mužjak ne bi trebao izlagati na izložbama i pre spada u žensku liniju.



Očna linija kod ženki :

Kratka (+ ili - 5mm) ali vidljiva, intenzivna, bez lipokroma oko oka ili ispred, tekođe bez lipokroma na čelu ili blizu obraza. Ova linija mora biti horizontalno položena, kao povučena flomasterom

Mozaik kanarinac 67730831
Komentari :

Idealna oznaka ograničena iza oka, jasno određena, dobrog kontrasta.

Mozaik kanarinac 16374581
Komentari :

Očna linija dobro prisutna iza oka, ali previše lipokroma iznad oka.

Mozaik kanarinac 20007155
Komentari :

Loša, lipokrom okružuje oko umesto da ide iza. Potpuni nedostatak linije, gubitak tipičnih oznaka na glavi.

Mozaik kanarinac 14109478
Komentari :

Lipokrom lociran oko oka umesto da se crta nalazi iza oka. Lipokrom čak ide i pomalo ispod oka. Nema stvarne linije iza oka. Nedostatak jasnog kontrasta, lipokrom samo kao naznaka umesto pune crte.


Mozaik kanarinac 31743556
Komentari :

Loša kategorija, lipokrom se spušta dole prema obrazima i na čelo. Ovakave ženke ne bi trebalo izlagati na izložbama i pre spadaju u mušku liniju


Ramena :

Intenzivna, bez naznaka inja, lipokrom mora biti maksimalno izražen. Dužina i forma perja ovde igraju vrlo važnu ulogu.

Mozaik kanarinac 33743392
Komentari :

Vrlo dobar gornji deo ramena, dobar intenzitet i odvojenost od tela, ali postoji manja prisutnost inja u donjem delu. Perje je kratko i priljubljeno.

Mozaik kanarinac 30186857
Komentari :

Lipokrom nedovoljno intenzivan, prisutnost inja u centralnom delu ramena dok je samo rame u redu. Perje je dobro.

Mozaik kanarinac 67542926
Komentari :

Relativno dugo perje daje izgled širokog ramena, neuredno. Prisutnost inja u središnjem delu

Mozaik kanarinac 82051083
Komentari :

Loše, prisutnost inja u celom gornjem delu, rame se spaja s pokrovnim perjem. Slab kontrast.

Mozaik kanarinac 44189985
Komentari :

Loše rame, prisutnost inja u središnjem i gornjem delu..

Leđa :

Bela, kredasta, bez lipokromske obojenosti. Uočite razliku između leđa ženki, često bela poput krede i leđa mužjaka koja pokazuju prisustvo lipokroma

Mozaik kanarinac 23880493
Komentari :

Vrlo dobra kredasta boja i nejasan tonalitet. Sjajna belina (ženka)

Mozaik kanarinac 27771752
Komentari :

Lipokrom prisutan u rozkastom nahuku, ali leđa su relativno bela za mužjaka.

Mozaik kanarinac 12445504
Komentari :

Loše: na leđima prisutan lipokrom. Leđa su rozkasta.

Letna pera :

Potpuno bez lipokroma, bez prekrivanja. Belina je ovde merilo kvaliteta. Letna pera čak i vrlo malo prekrivena žutom bojom narušavaju celokupnu harmoniju ptice.

Mozaik kanarinac 85965412
Komentari :

Dobra belina letnih pera, lagano zamućeni nahuk sprečava maksimalno ispoljavanje beline.

Mozaik kanarinac 63055906
Komentari :

Srednje: jaka prekrivenost žutom bojom, obojena letna pera (koja su ponovno narasla).

Mozaik kanarinac 51654922
Komentari :

Obojena glavna letna pera (učestalo). Lagana prekrivenost žutom bojom osnove ostalih letnih pera i obojenost sekundarnih letnih pera.

Prsa mužjaka :

Dobro obojeni trokut jasno odeljen od maske i abdomena zonom bez liopkroma.

Mozaik kanarinac 57197404
Komentari :

Dobar raspored na prsima, jasno vidljiv, dobar kontrast prema okolnom belom perju

Mozaik kanarinac 45996836
Komentari :

Lipokrom nedovoljno prisutan.

Mozaik kanarinac 35644880
Komentari :

Dobar raspored ali loš kontrast prema ostatku abdomena koji pokazuje puno lipokroma.


Prsa ženke :

Lagana obojenost duž sredine prsiju.

Mozaik kanarinac 54958123
Komentari :

Dobra osna raspodela lipokroma.

Mozaik kanarinac 41250544
Komentari :

Srednje: centralna tačka i odsutnost lipokromske crte.

Mozaik kanarinac 58199626
Komentari :

Loše: potpuno odsustvo lipokroma.


copyright Vasilije Nikolić














Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeUto Jul 27, 2010 9:37 am

Sve je jako lepo opisano i slikovito objasnjeno koje su najcesce greske kod mozaika i uz sve to hocu samo da napomenem da je odgoj mozaika veoma tezak jer se i iz konbinacije dva prava primerka mogu dobiti i dobijaju se dosta skartova tj. dobijaju se ptice koje nisu izlozbene, a mogu da se koriste u daljem radu. Sa mozaicima se treba znati raditi i odgaivac se mora odluciti na koju ce liniju prilikom gajenja ici, na musku ili zensku...
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 9:50 pm

Ja sam kupio 5 mozaik zenki od Belog iz kragujevca on cuva ptice od cinimi se Vlade iz Panceva sada moram da kupim muzjake i planiram pa ih uzmem od Gorana iz Novog Sada.Kako ja da znam pa ce oni da se poklope jedni zdrugim?Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeUto Avg 03, 2010 10:34 am

BORA ::
Ja sam kupio 5 mozaik zenki od Belog iz kragujevca on cuva ptice od cinimi se Vlade iz Panceva sada moram da kupim muzjake i planiram pa ih uzmem od Gorana iz Novog Sada.Kako ja da znam pa ce oni da se poklope jedni zdrugim?Pozz
Boro pozdrav iz moskve....
Ako su od Vlade to je extra ptica bila,a od Gorana je jos bolja koliko ja znam jer je on nedavno doneo vrhunske ptice iz Italije...

TVOJA KOMBINACIJA JE PUN POGODAK)))
Nazad na vrh Ići dole
SasaVR

SasaVR


Broj poruka : 25
Datum upisa : 21.08.2010
Lokacija : Srbija Vranje

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeSub Avg 21, 2010 10:20 pm

Ja mislim da je to pun pogodak Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeSre Sep 15, 2010 5:34 pm

Koim karotino ako neko moze iz iskustva da mi kaze da karotiniram lipohrom crvene mozaike i kojom jajcanom hrano crvenom ili belom?I ako moze neki recept za siljenje pozz
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeUto Okt 05, 2010 9:47 pm

Nabavio sam muzjake bili su 40e ali nisam bas nesto posebno zadovoljan ali nisam imao sta i da biram.Slab izbor mozaika na izlozbama
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeSre Okt 06, 2010 9:37 am

BORA ::
Nabavio sam muzjake bili su 40e ali nisam bas nesto posebno zadovoljan ali nisam imao sta i da biram.Slab izbor mozaika na izlozbama
Kolko ja znam Mesaroš rasprodaje ptice jer neće više da čuva.Možda je bilo bolje da se ode do njega kući pa tamo izaberu ptice nego na berzi ptica .Ima Mesaroš super ptice,mada napominjem da je odavno počeo sa rasprodajom paje pitanje šta je ostalo.Najbolje pozvati i raspitati se šta mu je ostalo i kog kvaliteta.
Veliki pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeSre Okt 06, 2010 1:56 pm

Zaboravio sam da kažem da imam crvene i žute mozaike kojih ima mnogo malo i ako ne nabavim svežu krv u januaru ću se naći u ćorsokaku,dok kod crvenih nije taj problem samo treba znanja study za pravu kombinaciju i onda je cheers zagarantovan.
lol!
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeSre Okt 06, 2010 5:19 pm

Ja sam od njega kupio mužijake mada imam još jednog svog nisu loši ali imao sam jednog kupio sam ga početkom godine i uginuo mi on je bio bolji od ovih.Uglavnom sve su to ptice dobre krvi pa videćemo sledeće godine šta će da bude od odgoja.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeSre Okt 06, 2010 6:27 pm

BORA ::
jA SAM OD NJEGA KUPIO MUZJAKE MADA IMAM JOS JEDNOG SVOG NISU LOSI ALI IMAO SAM JEDNOG KUPIO SAM GA POCETKOM GODINE I UGINUO MI ON JE BIO BOLJI OD OVIH.UGLAVNOM SVE SU TO PTICE DOBRE KRVI PA VIDECEMO SLEDECE GODINE STA CE DA BUDE OD ODGOJA

Laza ::
Zamolio bih sve clanove da pisu malim slovima, jer se pisanje velikim moze smatrati naredbom i vikanjem na ostale clanove !


Hvala
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeSre Okt 06, 2010 6:31 pm

Ok Lazo imam malo problem sa tastaturom pozz
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeSub Okt 30, 2010 9:33 pm

Samo za drNeleta Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeSub Okt 30, 2010 10:49 pm

Laki svaka cast na ovom klipu, ekstra pticica mnogo mi se svidja
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeNed Okt 31, 2010 2:09 am

Luckyboy ::
Samo za drNeleta Very Happy


Oxo, hvala LAki, bas je sto rece Rale lepa pticica , inace mutacija u priznavanju jaspe, o kojoj se dosta pisalo, a autor vise tekstova je i nas kolega sa foruma Boban, pa se moze dosta nauciti i procitati o tome........


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeNed Sep 18, 2011 8:10 pm

zenke muske linije

Mozaik kanarinac Img7714m



Mozaik kanarinac Img7722z



Mozaik kanarinac Img7719o



Mozaik kanarinac Img7718q



Mozaik kanarinac Img7717w

Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeNed Sep 18, 2011 8:15 pm

muzjaci liphrom crveni mozaik

Mozaik kanarinac Img7739q



Mozaik kanarinac Img7741uj



Mozaik kanarinac Img7745t



Mozaik kanarinac Img7744o



Mozaik kanarinac Img7743pr



Mozaik kanarinac Img7301t

Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeNed Okt 23, 2011 4:31 pm

BORA ::
Koim karotino ako neko moze iz iskustva da mi kaze da karotiniram lipohrom crvene mozaike i kojom jajcanom hrano crvenom ili belom?I ako moze neki recept za siljenje pozz


Karotiraj sa carophyll 10% red, ide 8 grama na kilo jajcane ili 4 grama na litru vode. Jajcanu hranu samo belu.
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeNed Okt 23, 2011 7:22 pm

Ok hvala gocke
Nazad na vrh Ići dole
zozi

zozi


Broj poruka : 148
Datum upisa : 05.04.2010
Godina : 41
Lokacija : kragujevac

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeNed Okt 23, 2011 11:13 pm

BORCA ni beta karotin nije los
. cherry
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimePon Okt 24, 2011 6:12 pm

Kakvi mozaici, ovo stvarno vredi videti, i imati.... svaka čast!

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
jelenalaz




Broj poruka : 22
Datum upisa : 31.10.2011
Lokacija : de meern

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeUto Nov 01, 2011 10:25 am

Ptice su onako solidne, ali kavezi mnogo prljavi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
jelenalaz




Broj poruka : 22
Datum upisa : 31.10.2011
Lokacija : de meern

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeUto Nov 01, 2011 10:29 am

zozi ::
BORCA ni beta karotin nije los
. cherry

betacaroten ne daje zadovoljavajucu boju, njega je najbolje mesati sa ostalim vrstama carotene pogotovo za mozaik ptice
Nazad na vrh Ići dole
Mirko

Mirko


Broj poruka : 26
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 58
Lokacija : Beograd

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimePon Dec 19, 2011 4:30 pm

U kom mesecu treba poceti karotirati mozaik kanarinca?
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitimeUto Dec 20, 2011 11:31 am

Mirko ::
U kom mesecu treba poceti karotirati mozaik kanarinca?

mlade kad napune 40-45 dana,a ao je stari onda kad počme mjenjati perije
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mozaik kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Mozaik kanarinac
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Ahat crveni mozaik
» K-ahat crveni mozaik
» Normal melanin -crni- crveni mozaik
» Topaz kanarinac
» Eumo kanarinac

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci :: Kanarinci boje-
Skoči na: