Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 nemacki cubasti kanarinac

Ići dole 
+7
SasaVR
Boban
Laza
dr.nenad86
Vasa
ticar
Danijel
11 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeČet Avg 12, 2010 4:44 pm

Juce smo sa Vasom i Saletom dobro trgovali, slucajno smo uspeli da dodjemo do jako kvalitetnih nemackih cubastih kanarinaca uvezenih iz Nemacke...

Evo i mojih, kojima ce stici ptice bez cube, inace beli je muzjak,a zuta neintenzivna je zenka...

nemacki cubasti kanarinac Img56331

Uploaded with ImageShack.us

nemacki cubasti kanarinac Img56351

Uploaded with ImageShack.us

nemacki cubasti kanarinac Img56391

Uploaded with ImageShack.us

nemacki cubasti kanarinac Img56451

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeNed Avg 15, 2010 12:48 pm

ja ti nebi savjetovao da pariš dvi ptice sa čubom,
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeNed Avg 15, 2010 8:02 pm

gasa ns ::
lepe ptice ali cube nisu bas najbolje cheers


Gaso kod nemackog cubastog kanarinca cuba ne treba da bude velika kao kod glostera, ne mozes uporedjivati cubu glostera ili velikog cubastog kanarinca sa nemackim cubastim.
A i ptice su mlade (2010) jos se mite i nisu kompletno sredili svoje cube


pozz
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeNed Avg 15, 2010 8:03 pm

nemacki cubasti kanarinac Picture036ql

nemacki cubasti kanarinac Picture037

Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeNed Avg 15, 2010 8:08 pm

ticar ::
ja ti nebi savjetovao da pariš dvi ptice sa čubom,

Znam da netreba da se pare dve ptice sa cubom zbog letalnog faktora i to i ne planiram da radim vec ce za zutu cubastu neintenzivnu zenku stici intenzivan zuti muzjak bez cube,a za belog isto zuta zenka bez cube. Pozdrav Ticar ....
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimePon Avg 16, 2010 1:58 pm

Posto sam cuvao nemacke cubane dugo i bio nekoliko puta prvak drzave sa njima, mogu vam reci da kod nas nema idealnih nemackih cubana, tako da su ovo za sada korektne ptice... Posto su mlade i ne formirane ptice, sacekaj Vaso jos malo pa stavi sliek za koji mesec kad ih ponovo slikas da vidimo ima li novina...
Kod nemackog cubana cuba treba da je velika ali ne kako kod glostera da dolazi do oka, treba da bude pravilna, i sa centralnom tackom u sredini da se vidi da cuba odatle pocinje.

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimePon Avg 16, 2010 11:41 pm

nemacki cubasti kanarinac Nemackicubacrv

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 4:15 pm

Daco to su te cube koje obecavaju Very Happy
Mala su odstupanja nasih cubana sa ovim crvenim, ja lepo kazem jos su mlade ptice. Pogledaj kako cuba ide samo do gornjeg dela oka a pozadi se stapa u vratnom delu i polako gubi nanize.
Bitno je da imaju pocetnu tacku na temenu od dakle krece cuba a jacina cube zavisi od krvi, a verujem da je nasa krv jaka...

pozz cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 5:04 pm

Otprilike Vaso to je to sto si nabrojao kod gledanja cube, ima tu jos faktora koji se gledaju ali cuba je najbitnija stavka............



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 10:43 pm

gasa ns ::
nesto ste u pravu ali nesto i niste ,dobra cuba zavisi ne od dobre krvi nego od .......mnogo cega............. nastavice se cheers

Sto volim da procitam ovako edukativan post.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 10:49 pm

Ja bi ipak rekao da dobra cuba zavisi od genetike a genetika se sastoji od dnk ( dezoksiribonukleinske kiseline) i gena.... Ja bar mislim da je tako..... A to se narodski akze dobra krv, ako mogu da pomognem mojim misljenjem.....




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 11:29 pm

Upravo tako nesto ako ptica nema dobru krv ili ne nosi dobre gene cubu ne mozemo da napravimo gelom za kosu ili da vrsimo nadogradnju , kao kod kose Very Happy

pozz cheers
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 10:02 am

dr.nenad86 ::
Ja bi ipak rekao da dobra cuba zavisi od genetike a genetika se sastoji od dnk ( dezoksiribonukleinske kiseline) i gena.... Ja bar mislim da je tako..... A to se narodski akze dobra krv, ako mogu da pomognem mojim misljenjem.....




Pozdrav cheers

To je to.. Bravo Neso, vidi se da si strucnjak i lepo si objasnio i uprostio tako da moze svako da shvati.. nemacki cubasti kanarinac Icon_cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 2:37 pm

Ovde je rec bila o cubastim pticama, a ne one bez cube cemo tek kasniej da predjemo, prvo razradjuemo ovu temu.......

Dzaba extra injasta i krupna ptica sa jakom glavom , kad nemas idealnu cubu, tad jos gore.......

Vasa tek sada pocinje, pa je red da mu pomognemo malo, e VAso da imam ja one moje, da ti dam da od njih vadis dobre cubane....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 2:41 pm

gasa ns ::
a to sto kazete dobra krv..mozes imati pticu sa dobrom krvi i paris je sa losom pticom i dobijes sve lose,npr imas odlicnog lipohrom crvenog kanarinca i paris ga sa dobrom lipohrom crvenom zenkom i dobijes sve mlade sa melaninskom flekom i koja je sad tu dobra krv? Vaso u pravu si za gel ,a ne vredi ni nadogradnja cheers


Gaso to sto si pomenuo za lipohrom ptice, postoji jedna teorija koja kaze dok god postoji melanin kod lipohromnih ptica , postoji i verovatnoca da ce se javiti ptice sa fleakom i to nisu lose ptice , vec nesto druga, to je ipka genetika , i kod lipohromnih ptica postoji verovatnoca da i od dva svetska prvaka dobijes pile sa flekom, a naravno to nije losaa ptica, vec nesto drugo......



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 2:53 pm

gasa ns ::
vidim da neki ovde imaju iskustva a tako malo godina scratch study


Da , sa mnogo iskustva i malo godina ja sam dve godine za redom bas sa tim cubanima bio drzavni prvak u Subotici 2006 i Nisu 2007 godine, od tada sam prestao da ih cuvam.... Tako da...... ne znam sta da dodam....



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 3:13 pm

Axa, ok Gaso, ja sam shvatio da mi pises , kako mlad ne mogu da imam iskustva, onda je moja greska, i izvinjavam se......
Boban ima odlicne tekstove, nadamos eda ce koji postaviti ovde , on je Vranjanac a i Vasa je , tako da ce kolko mi s ecini tu biti dobrih nemackih cubana....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 3:51 pm

kanartince jedino i imam.... mislim imao dosta dok me nisu pokrali lopovi, sada imam m nekoliko komada od svega, od sezdesetak ostalo samo mali broj, ali poceo sam opet da nabavljam, pa ce do decembra biti pun broj, imam normal ahat crvene mozaike, imam normal crne crvene mozaike, imam ahat opal crvene mozaike...

Ima tu negde mojih slika, mog bivseg jata, pa pogledaj.....

pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 4:05 pm

Ma ptice nadjene, cekaju me, samo da odem po njih. Sva sreca pa imam puno pravih prijatelja , pa su mi to omogucili i povezali em sa tim ljudima, sve je ostalo lako, vazno ej da su pravi prijatelji uz menen sada, i hvala im na tome, do sada su uvek bili, i oni su mi i pomogli sada ovo d aprebrozdim...


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 4:26 pm

Po mojoj oceno gloster koga gasa ns drzi u ruci, a i postavio je fotografiju je odlicna ptica ako je okruglast i malog tela, kapa i glava odlicni, takodje od nemackih cubana onaj beli sa neta koga je postavio gasa prelep, a od ovih nabavljenih ptica daleko najbolja po meni je zuta neintenzivna cubasta zenka.Inace pre mnogo godina u Vranju je prelepe cubaste kanarince u beloj i zutoj boji drzao sada pokojni Jova Sunder, pa i sarene ali to bili slavujari, medjutim ti cubasti su bili krupni, lepi, odlicnih cuba, a u mladosti u jednom periodu i ja sam odgajao tu vrstu ptica kao srednjoskolac.
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 5:56 pm

Imam crtez u knjizi sa greskama kod nemackih, ali skener ne pa cu opisati. Pogresne cube su rascepljena, gde od centralne tacke idu dva rascepa unazad, cuba s razdeljkom gde nema centralne tacke vec razdeljak koji ide ka kljunu, ulubljena cuba odnosno bocno na obe strane izgleda kao da ima manjak perja, nije u liniji, i uzdignuta cuba u zadnjem delu je pogresna. Pravilna cuba kod nemackog nije kruzna kao u glostera, vec neka ne bas pravilna elipsa koja u zadnjem delu prelazi u dva roga. Centralna tacka postoji i pozeljno je da je mala.Malo pada preko kljuna, a boja moze biti kod lipohromih ptica, lipohrom cista, mramorasta i potpuno melaninska, dakle kontrastna u odnosu na boju tela.
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 6:41 pm

E upravo to je i opisano, to su najcesce greske na cubi kod nemackih.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 9:08 am

Gaso mislim da ti to znas ali cisto da ponovimo neke stvari, nemoze sa od idealnog cubastog kanarinca dobiti sve izlozbene ptice sa pravilnom cubom,vec tu jednostavno postoje ptice koje ce biti skartovi i one sa kojima ce moci da se radi, naravno u sve to mora da se ukomponuje i celokupni izgled ptice(mislim na velicinu ptice, oblik glave, perje,drzanje i slicno) i kad se sve to sagleda veoma je tesko doci do idealnog izlozbenog primerka.
Gaso bilo bi lepo da postavis i greske kod cuba glostera u toj temi, neka ljudi i oni koji hoce da se bave uzgojem vide o cemu se radi.
Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 4:50 pm

Gloster hoce da poboljsa glavu i cubu ali oce i to dobro da sjebe oblik kod ptice .......... To je onda zeznuto......... Cool


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 4:57 pm

Gaso oko rada sa crvenim nemackim cubanima mi je Boban pricao i on me je posavetovao da to uradim odma kad sam uzeo ove i to mi je jedan od sledecih koraka, trebalo bi da do nemackih cubastih crvenih dodjem vrlo brzo.
Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





nemacki cubasti kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: nemacki cubasti kanarinac   nemacki cubasti kanarinac Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
nemacki cubasti kanarinac
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Australijski cubasti golub (Ocyphaps lophotes )
» Kanarinac NORWICH
» Ruski kanarinac
» VECTIS KANARINAC
» Lizard kanarinac

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci :: Kanarinci stasa i oblika-
Skoči na: