Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Kobaltni kanarinci

Ići dole 
+8
ticar
viktorija
Pepikg
braneOS
dr.nenad86
Aleksa
Danijel
Vasa
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimeUto Dec 07, 2010 10:58 pm

Kobaltna mutacija je najmlađa priznata mutacija. Prvi takvi kanarinci pojavili su se na izložbi u Ulmu u Nemačkoj 1994.godine. od odgajivača Karla Warnera Webera. Mutacija je recesivna i nije polno vezana. Zanimljivo je da je kobaltna mutacija dodatna „plusmutacija“.Ona dodaje melanine, a sve ostale do danas poznate mutacije su mutacije redukcije ili razvodnjavanja. Za razliku od klasičnih melanina kobalt ptica izgleda savrseno zbog pravilne razdeobe melanina na površini pera, nema vise na njenom telu jako svetlog ili jako tamnog područja, boja je jednolična. Neki uzgajivači ubacuju kobaltni faktor u oniksnu mutaciju da bi nadomestili neke nedostatke(vrlo svetli trbuh). Uzgajivac Geoff Walker pretpostavlja da bi preko oniks kobalta mogli doci do dugo zeljenog potpuno crnog kanarinca.
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimeUto Dec 07, 2010 11:07 pm

Poredjenje crnog normala crvenog (bakaraca) i kobalt mutacije kanarinaca

Kobaltni kanarinci Kobaltporedjenjecrvnorm

Kobaltni kanarinci Kobaltnicrveniporedjenj

Kobaltni kanarinci Kobaltnikanarinac1
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimeUto Dec 07, 2010 11:08 pm

Poredjenje crnog normala zutog ( zeleni ) i kobalt mutacije zutog kanarinaca

Kobaltni kanarinci Kobaltniinormal

Kobaltni kanarinci Kobaltniporedjenjesanor
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimeUto Dec 07, 2010 11:10 pm

Poredjenje normala i kobalt mutacije kanarinaca (crveni mozaik)

Kobaltni kanarinci Kobaltcrvenimozaikcrnes

Poredjenje normala crno belog- ( plavi) i kobalt mutacije belog kanarinaca

Kobaltni kanarinci Kobaltnibeli

Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimeUto Dec 07, 2010 11:11 pm

Cuo sam, da bi se pojacao melanin kod normal melanin crvenih kanarinaca tj. kod bakaraca koriste se kobalti kao jedina mutacija koja moze da popravi melanin ali sam takodje cuo da se na taj nacin kvari lipohrom i taj kontrast koji je prisutan kod bakaraca. Hteo bih da cujem vasa misljenja o tome?
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimePon Maj 02, 2011 11:17 pm

Danijel ::
Cuo sam, da bi se pojacao melanin kod normal melanin crvenih kanarinaca tj. kod bakaraca koriste se kobalti kao jedina mutacija koja moze da popravi melanin ali sam takodje cuo da se na taj nacin kvari lipohrom i taj kontrast koji je prisutan kod bakaraca. Hteo bih da cujem vasa misljenja o tome?
ovo je zanimljivo za diskusiju, samo se bojim da nemam dovoljno iskustva u odgoju kobalta, ali neka uskoci neko iskusniji ako gresim...

mislim da je glavna stvar kako je dobijen kobalt (sa kojim zelis da paris bakarca)
mozes ih dobiti kobalt x kobalt (sto ne preporucuju) a mozes preko nosioca, najcesce onix x kobalt
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimePon Maj 02, 2011 11:20 pm

evo jednog malisana crvenog kobalta

[img]Kobaltni kanarinci Dsc09092u [/img]
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimePon Maj 02, 2011 11:24 pm

Aleksa ::
Danijel ::
Cuo sam, da bi se pojacao melanin kod normal melanin crvenih kanarinaca tj. kod bakaraca koriste se kobalti kao jedina mutacija koja moze da popravi melanin ali sam takodje cuo da se na taj nacin kvari lipohrom i taj kontrast koji je prisutan kod bakaraca. Hteo bih da cujem vasa misljenja o tome?
ovo je zanimljivo za diskusiju, samo se bojim da nemam dovoljno iskustva u odgoju kobalta, ali neka uskoci neko iskusniji ako gresim...

mislim da je glavna stvar kako je dobijen kobalt (sa kojim zelis da paris bakarca)
mozes ih dobiti kobalt x kobalt (sto ne preporucuju) a mozes preko nosioca, najcesce onix x kobalt


Ne znam kako mi je promaklo Daco ovo tvoje pitanje oko parenja bakarac x kobalt... da li se pojacava melanin....???

Ovako, ovim parenjem se moze pojacati melanin na roznatim delovima, ali isto tako moze se pokvariti melaninski crtez, najcesce na glavi......

Ptica iz te kombinacije ima plast na glavi a ne crtez koji bi taj normal ( bakarac) trebao da ima ...

Dosta je takvih ptica kod nas na izlozbama....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimePon Maj 02, 2011 11:53 pm

da, ali je to dobar nacin da ponovnim parenjem sa kobaltom dobijes dobre kobalte?!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimePon Maj 02, 2011 11:59 pm

Aleksa ::
da, ali je to dobar nacin da ponovnim parenjem sa kobaltom dobijes dobre kobalte?!


Preko mladog koji se dobije iz kombinacije kobalt x normal ( bakarac) ne preporucujem parenje sa kobaltom zbog dobrih kobalta...

A sa Onixom je vec druga prica, kobalt x onix , pa onda opet parenje tih mladih sa kobaltom, tu se ipak moze pojacati kobalt "s gornje strane"


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimeUto Maj 03, 2011 12:19 am

Kobaltni kanarinci Img6922n



Kobaltni kanarinci Img6924e

Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimeUto Maj 03, 2011 12:26 am

Ova sema je potpuno tacna, ovde u parenju kobalta sa normalom dobijas sve normale nosioce kobalta, koji posle ( norpam/kobalt x normal/kobalt) mogu dati u potpomstvu sve u tacno oredjenom procentu, normale 25%, normale nosioce kobalta 50% i ciste kobalte 25%...


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimeUto Maj 03, 2011 12:35 am

...a onda, kao prema drugoj tabeli, paris kobalta sa nosiocem kobalta i... uzmes pehar lol!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimeUto Maj 03, 2011 12:38 am

Aleksa ::
...a onda, kao prema drugoj tabeli, paris kobalta sa nosiocem kobalta i... uzmes pehar lol!


Legendo...... farao


Bices ti zanimljiv protivnik na izlozbama, jedva cekam........ Laughing


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimeNed Apr 15, 2012 2:12 pm


Šteta što se o ovoj relativno novoj mutaciji stalo. Sviđa mi se i mislio sam je nabaviti, ali imam malo iskustva.
DrNenad je djelovao preventivno, ali ja bi odgovorio. Na cenu ptice utiče pomodarstvo. zakon ponude i potražnje, kao i kvaqliteta određenog primjerka.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimePon Jan 28, 2013 10:02 pm

Imam jedno pitanje za sve poznavaoce,posto ne znam sta je sa ova ptica koju sam dobio pre 3 nedelje od poznanika koji ima nesto ptica koje cuva.
Zvao me da mi pokaze ovu pticu,posto zna da ja drzim kobalte bakarne,i kaze da misli da je kobalt .Zenka je u pitanju.
Kad sam otisao,odmah sam video izuzetno tamnu intezivnu pticu boje cokolade!Bukvalno kao tamni deo "eurokrema", onaj sto jedemo uvek posle belog dela.. Very Happy
Podperje je tamno,bez ikakvih tragova rasvetljenosti!Kobalt....!?
Medjutim noge su boje koze,kao i kljun,koji je tamniji malo,ali je ipak svetle nijanse.
Ptica mi se izuzetno svidela,video sam posto je bila u toplom da je spremna za parenje.Evo posle 3 nedelje od kad sam je doneo,(uneo sam jedino nju u kucu i par kapucinera zbog hladnoce),danas je snela 3 jaje.Pustio sam na nju neintezivnog kobalta bakernog.Evo i slike,ali ne moze se videti njena boja preko foto(mobilnog)aparata kako treba.Nema tragova crvene,bakrene,bukvalno cokolada braon boja i crna.
Ne znam o cemu se radi...
Kobaltni kanarinci 280120131381

Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimeSub Feb 09, 2013 9:01 pm

Razlika izmedju kobalta i bakarca je najbolje uocljiva na trbuhu gde je kobalt kanarinac dosta tamniji,a i roznati delovi kljun i noge su kod kobalt crvenog dosta tamniji nego kod normal melanin crvenog tj. kod bakarca.
Ova ptica na slici je nekarotinirana ptica zbog toga nema crvene boje i po meni je intenzivna bakarka, e sad kad bih pogledao i njen trbuh tacno bi smo znali o cemu se radi.
Ako se kobalti i bakarci cuvaju na suncu moze se dosta popraviti melanin po celoj ptici tako da kljun i noge mogu biti puno tamniji, a i svetliji ako pticu drzimo u uslovima gde ih nehvata sunce. Zbog toga su kod te ptice noge i kljun rasvetljeni ako se tu radi o kobaltu.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimeSub Feb 09, 2013 9:04 pm

Pepi imas na prvoj stranici razlike kod crvenog kobalta i bakarca pa uporedi sa tvojom pticom.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimeNed Feb 10, 2013 9:39 am

Danijele pozdrav
Kobalt je u pitanju,trbuh je taman,oko kloake je tamno podperje,drzim kobalte inace.
Ne radi se o tome,vec o nogama i kljunu i boji koja i bez karotina mora da ima crvenilo,nisam karotinirao neke ptice prosle godine,i sve imaju bakarno crvenilo,nije punog inteziteta normalno ali ne moze da nestane ni bez karotina.
Ova ptica je braon,i odozdo i gore,na suncu kad je gledas nema nikakvog crvenila,cisto braon cokolada.
Danas ili sutra bi trebalo da izadju pilici.Videcemo,zvao sam sudiju Lazarevica da dodje da pogleda.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimeNed Feb 10, 2013 9:59 am

Pepi ptica bez karotina je bas takva kakva je na slici tvoja zenka u to sam 100% siguran. Bez karotina nema nimalo crvenila u to budi siguran.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimePet Mar 15, 2013 6:46 pm

"cokoladna" zenka na prethodnim slikama je ispilila pre neki dan 4 mlada sa nosiocem kobalta,pa cemo videti sta je ispalo,tj.sta ona nosi u sebi.
Muzjak koji je pario u prvom gnezdu je neplodan,bio je kod druge zenke,gazio je,i danas 13 dan kako je lezala da pogledam jaja na lampu,sva prazna!
Kupio sam ga,star je 3 godine. ali ga je prethodni vlasnik potrosio, te ce ga dobiti nazad...
Nazad na vrh Ići dole
viktorija

viktorija


Broj poruka : 10
Datum upisa : 15.07.2012
Godina : 40
Lokacija : Vranje

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimeČet Mar 21, 2013 3:54 pm

Pepikg ::

Muzjak koji je pario u prvom gnezdu je neplodan,bio je kod druge zenke,gazio je,i danas 13 dan kako je lezala da pogledam jaja na lampu,sva prazna!
Kupio sam ga,star je 3 godine. ali ga je prethodni vlasnik potrosio, te ce ga dobiti nazad...

Potrosio ga prethodni vlasnik,prijatelju uz svo duzno postovanje ali bojim se da ta tvoja konstatacija nema veze s realnoscu Razz
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimePet Mar 22, 2013 10:32 pm

kada muzjaka paris u sezoni sa 6 zenki po 3 gnezda,koliko godina mozes ocekivati plodnost istog?!
A drugo "potrosio" moze znaciti i losu ishranu,bolest,i lose uslove tokom cele godine,ne gleda se ptica samo kad treba da se pari nego i posle toga.
navedi razloge prestanka plodnosti ptice posle 3 godine,posto ti imas veze sa realnoscu...
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimeSub Mar 23, 2013 10:50 am

Pepikg ::
kada muzjaka paris u sezoni sa 6 zenki po 3 gnezda,koliko godina mozes ocekivati plodnost istog?!
A drugo "potrosio" moze znaciti i losu ishranu,bolest,i lose uslove tokom cele godine,ne gleda se ptica samo kad treba da se pari nego i posle toga.
navedi razloge prestanka plodnosti ptice posle 3 godine,posto ti imas veze sa realnoscu...

može biti svašta,od nespremnosti,bolesti dugog perija na guzici,bacanje perija.....
a i nije mi jasno tko to kupuje stare ptice,to se ne kupuje,ja osobno ne bi nikad dao staru pticu jer ako nešto ne bude u redu ispadnem ja kriv,ako prodam mladu odmah skinem krivicu sa sebe ili kupim mladu pa ako što ne valja ja sam kriv.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitimeNed Mar 24, 2013 4:53 pm

Da li je neko ukrstio plavog kobalta i kobalta bakrenog.?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kobaltni kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Kobaltni kanarinci   Kobaltni kanarinci Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kobaltni kanarinci
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci :: Kanarinci boje-
Skoči na: