Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Komaromski prevrtač

Ići dole 
+2
Boban
Vasa
6 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Komaromski prevrtač - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komaromski prevrtač   Komaromski prevrtač - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 2:25 pm

Stvar ukusa ali ipak je najlepsi madjarski ,jer je i izvorni....
Cim ima toliko tipova mogli bi da napravimo i nas , Srpski tip.... Very Happy

Hvala Bobane za slike i objasnjenja

pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Komaromski prevrtač - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komaromski prevrtač   Komaromski prevrtač - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 2:31 pm

Po meni takodje najlepsi madjarski ima prefinjenu glavu, istaknuto celo, srazmernu kapu, mali, pun kljun, americki nema finocu glave, akcenat je dat na bujnosti i visini kape, kljun tanak i duzi.
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Komaromski prevrtač - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komaromski prevrtač   Komaromski prevrtač - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 2:34 pm

Kod Americkog tipa kljun je kao kod letaca a kod Madjarskog tipa kljun je poput msra, tj satinete, djulije itd...
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Komaromski prevrtač - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komaromski prevrtač   Komaromski prevrtač - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 2:46 pm

Nemacki tip je nesto izmedju, imaju bogatu kapi sa cesljevima, kljun kraci od americkog tipa ali ne tako istureno celo kao madjarski tip, a ujedno takvu glavu kod ove rase kao sto imaju vrhunski komoronci madjarskog tipa najteze je i dobiti. Inace ako su u kvalitetu jako su teski za odgoj, potrebne veoma dobre dadilje po najmanje dva para na maticni par, skloni su bolestima, pogotovu disajnih organa. gajio sam nekoliko godina srcaste zute i crvene zaista odlicne madjarskog tipa i nesto belih koji su osim jednog muzjaka u celini bili tanjeg kvaliteta.
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 43
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Komaromski prevrtač - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komaromski prevrtač   Komaromski prevrtač - Page 2 Icon_minitimePon Feb 28, 2011 8:05 am

Vaso,

Poswto sam, kao sto sam ti rekao imao priliku da nedavno posetim eminentne odgajivace ove rase u njihovoj kolevci u Madjarskoj, evo mojih iskustava koje sam doneo otuda:

Prvo, ukusi se razlikuju, ali moje je misljenje da treba da se forsira tip kao u Madjarskoj, jer su oni stvaraoci ove rase. Razlog vise za ovo (Boban to nije pomenuo) je taj sto se u Srbiji i u Regionu (Bosna, Hrvatska,...) drzi maltene iskljucivo Madjarski tip...sto ce ti biti jako bitno zbog sveze krvi ako pocnes da ih drzis...

Dalje, Madjari forsiraju, izrazito izbaceno i naglaseno celo, sto manji kljun (ne veci od 0,5 mm mereno od nozdrva ka vrhu), jarko crvene ocne okvire (onakve kakve ima recimo onaj cisto beli na Bobanovoj slici, dok je recimo boja okvira kakvu ima crveno srcasti (sa Bobanove slike) veoma losa, odnosno nedovoljno intenzivna...Kpa treba da bude sto bujnija i pravilnija sa dve sto vece rozete na krajevima, dok su naravno srcasti varijeteti mnogooo tezi za odgoj od jednobojnih jer treba voditi racuna o crtezu...ali po meni i lepsi...

Sto se tice mladih dadilje su neophodne i tu vecina odgajivaca drzi "svrake" jer su se najbolje pokazale za ovu rasu kao dadilje...razlog je taj sto su nezni, dobri roditelji, ne recimo kao pismonose, jaki, robusni...

Iskreno se nadam da sam ti pomogao makar malo Smile

Pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Komaromski prevrtač - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komaromski prevrtač   Komaromski prevrtač - Page 2 Icon_minitimePon Feb 28, 2011 11:42 am

Hvala Mladene,

Ali zasto uopste drzati dadilje kao svrake kad ima drugi golubarnik pun izuzetnih roditelja kao sto su belorepci.... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 43
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Komaromski prevrtač - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komaromski prevrtač   Komaromski prevrtač - Page 2 Icon_minitimePon Feb 28, 2011 1:15 pm

Tako je Vaso, ali onda unazadjujes proizvodnju belorepaca...a i steta je njih koristiti za dadilje, jer su golubovi sa prelepim eksterijerom...iako su kao roditelji fenomenalni...

Pozdrav i puno srece s novom rasom...

Mladen
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Komaromski prevrtač - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komaromski prevrtač   Komaromski prevrtač - Page 2 Icon_minitimePon Feb 28, 2011 2:03 pm

Trenutno ima dosta parova tako da ce se odvojiti nekoliko parova u novi golubarnik i ostaviti kao dadilje komaromcima, znas i sam da svaki par nije idealna par kod belorepaca mada mozda donesem i jos neku rasu iz Vojvodine kao dadilje a i za ukras ujedno....

Hvala na savetu druze moj stari ....

Kada ces navratiti do nas Vranjanaca, sad si postao jako vazna licnost u predstavljanju belorepaca pa bi nam bilo drago da dodjes do nas i vidis sta mi sitni odgajivaci drzimo od te rase Smile

Pozdrav za Belu Palanku.... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Komaromski prevrtač - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komaromski prevrtač   Komaromski prevrtač - Page 2 Icon_minitimePon Feb 28, 2011 4:17 pm

Tacno je sto kaze Mladen u Srbiji i okolini gaji se samo madjarski, po meni najlepsi tip ove rase. Prvi srcasti zuti je najkvalitetniji primerak, ali u celini svi golubovi jako dobri. Sto se tice crteza kod srcastih to je sredjena rasa tako da sa njim nema drasticnih problema, makar po nekom iskustvu koje imam s ovom rasom od jedno 4-5 sezona. Nabavi svrake koji par obavezno ako imas kvalitet komoronskih bez njih tesko ide.
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Komaromski prevrtač - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komaromski prevrtač   Komaromski prevrtač - Page 2 Icon_minitimePon Feb 28, 2011 6:31 pm

Ne bih pricao o nekom kvalitetu narednih tri godina, tad cemo pricati o ovom golubu i nekom iskustvu...
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 43
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Komaromski prevrtač - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komaromski prevrtač   Komaromski prevrtač - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 01, 2011 7:37 am

Vaso,

Ja nikad nisam drzao ovu rasu, sve ono sto znam o njoj je ono sto sam saznao iz ciste znatizelje i iz prica odgajivaca...pa nadam se da sam barem malo pomogao...

A to da "sam vazna licnost" ne stoji, odnosno bilo bi mi drago kada bi se i ti i jos neki odgajivaci belorepaca ukljucili u jihovu promociju, jer bi posao bio mnogo laksi...

Za posetu Vranju - nema sanse, jer si ti ostao duzan posetu koju obecavas godinama!!! Salu na stranu, ja uvek rado odlazim u Vranje koje ima jako dobre dogajivace sitnih zivotinja...tako cim se ukaze prilika eto mene...

Pozdrav,

Mladen
Nazad na vrh Ići dole
panter vranje

panter vranje


Broj poruka : 1
Datum upisa : 09.12.2012
Godina : 44
Lokacija : Vranje

Komaromski prevrtač - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komaromski prevrtač   Komaromski prevrtač - Page 2 Icon_minitimeNed Dec 09, 2012 9:29 pm

...


Poslednji izmenio Luckyboy dana Ned Dec 09, 2012 10:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Procitaj pravila foruma)
Nazad na vrh Ići dole
Farmaflekica




Broj poruka : 5
Datum upisa : 20.02.2014

Komaromski prevrtač - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komaromski prevrtač   Komaromski prevrtač - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 19, 2014 10:40 pm

Pozdrav za sve, imam jednu veliku molbu posto ne mogu da saljem pp, a imam veliku zelju da nabavim po par niskih belorepih, komaronskih prevrtaca i jos nekih golubova da mi ili Vasa ili Mladen puste poruku na pobednik21@gmail.com kako bih mogao da ih kontaktiram i nabavim golubove. Inace nisam golubar ali mi se ovi golubovi toliko svidjaju da prevrcem internet vec nekoliko dana i bicu uporan dok ih ne nadjem kod nekoga.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Komaromski prevrtač - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komaromski prevrtač   Komaromski prevrtač - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Komaromski prevrtač
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Backi prevrtac

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Golubovi :: Letači-
Skoči na: