Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva

Ići dole 
+70
Marcus1
coja
sasa.kg
vladogouldovi
Alek 69
markan
viktorija
Bakarac
vlajko
Miloš Stalać
Markoni
suljaga
Pepikg
Matija95
lepotica cana
Igorche81
Luckyboy
makimk
skorkovic
vit
phaeo92
dusan dragan
border
srxa
madnesstears
ivan79
Damir
Nidzo
sasaznas
ivan83
Dalibor Vasic
bastard kv
Rale
Džoni
mica vasic
DUblitz
ocultis
dalibor
veki
grujo
ATOS
farmacy
fuz80
nikola j
mimo
jecham
holsten
Vasa
Bogdanik
vrscanin
Dacha
ticar
braneOS
corvus corax
BORA
Бане
Milan Nis
Boban
IGOR 72
Siskin
Danijel
Ivica
Ivan_NIsh
Steva
Alexandar
Laza
Loker
malinois
sestoperac
dr.nenad86
74 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimeUto Mar 08, 2011 10:07 am

Zavisi od same zenke,najcesce prodje mesec dana i ona pocne sa pletenjem gnezda mada se to desavalo kod nekih i ranije!!!
Nazad na vrh Ići dole
veki

veki


Broj poruka : 8
Datum upisa : 08.03.2011
Lokacija : kucura

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimeUto Mar 08, 2011 2:03 pm

zdravo svima nov sam ovde i imam jedno pitanje za vas iskusnije odg. imam dve zenke malino kanarinaca i jednog muzijaka zenke su pocele da prave gnezdo i ponekad vidim da leze po 10 tak min.pa sruse i prave opet.muci me to sto muzijak peva stalno al kad ga spojim sa zenkom cuti ko zaliven uopste nece da pari inace nikad nije pario a ima godinu ipo dana.neznam sta da radim bojim se da ce zenke sneti prazna jaja.molim nekok da mi kaze nesto vise o tome sta raditi ? hvala unapred!
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimeUto Mar 08, 2011 4:42 pm

veki ::
zdravo svima nov sam ovde i imam jedno pitanje za vas iskusnije odg. imam dve zenke malino kanarinaca i jednog muzijaka zenke su pocele da prave gnezdo i ponekad vidim da leze po 10 tak min.pa sruse i prave opet.muci me to sto muzijak peva stalno al kad ga spojim sa zenkom cuti ko zaliven uopste nece da pari inace nikad nije pario a ima godinu ipo dana.neznam sta da radim bojim se da ce zenke sneti prazna jaja.molim nekok da mi kaze nesto vise o tome sta raditi ? hvala unapred!

ne moraš ti viditi parenje,samo ih ostavi skupa,ja imam par za koji mislim da se ne pare a jaja su uvijek puna.
Nazad na vrh Ići dole
veki

veki


Broj poruka : 8
Datum upisa : 08.03.2011
Lokacija : kucura

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimeUto Mar 08, 2011 6:36 pm

A ja sam mislio da moram videti parenje.posto sam gledao kod druga ima par bakaraca pa njegov muzijak odma peva i agresivana je da pari.nista pustam muzijaka kod zenke pa cu videti sta ce biti.i hvala na odgovoru!
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 12:00 am

Sve zavisi od muzijaka neki odma pevaju i napadaju zenku ali pak ima i onih koji nisu tako agresivni na parenju nego cekaju pravi momenat .
A potpuno se slazem sa Ticarom da nemoras da gledas parenje i najbolje da se malo udaljis i nezavirujes mnogo jer tad uvek bude bolje i jaja uvek budu puna.
puno srece
pozzz
ACA
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimeNed Mar 13, 2011 7:06 pm

opet ja sa mojim problemima....pva moja bakarka nikako da svije gnezdo,dajem joj jaja i sve kako mi je receno...uzima slamcice ali nikako da svije gnezdo....ja joj pustim muskarca on je napada da je bije....nekad je zaskoci ali ona bezi....sta da radim????
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimeNed Mar 13, 2011 7:07 pm

sad cu ovih dana da uzmem novu zenku....tj da kupim.....nadam se da ce biti bolje....covek je iz nisa...
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 1:13 pm

u kakvim je kavezima najbolje cuvati kanarince....drvenim ili gvozdenim..posto mi svi govore drugacije????
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 10:06 pm

Sto se tice kaveza to je stvar ukusa , neko voli drvene neko metalne ja licno vise volim dobar drveni kavez ali isto tako moram da priznam da je gvozdeni kavez laksi za odrzavanje .
Nazad na vrh Ići dole
veki

veki


Broj poruka : 8
Datum upisa : 08.03.2011
Lokacija : kucura

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 11:05 am

Jos jednom hvala na pomoci kanarinka je danas snela sesto jaje a muzijaka sam izvadio kad je snela prvo jaje jer je cacko stalno gnezdo pa sam se bojo da neizbaci jaje!e sad cekam pa cu videti sta su uradili.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 1:15 pm

veki ::
Jos jednom hvala na pomoci kanarinka je danas snela sesto jaje a muzijaka sam izvadio kad je snela prvo jaje jer je cacko stalno gnezdo pa sam se bojo da neizbaci jaje!e sad cekam pa cu videti sta su uradili.

a jesi lud,sad od tih 6 jaja će biti plodno najviše tri ako i toliko.trebaš vaditi jaja a ne mužijaka
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 1:17 pm

ako si mu rekao...
Nazad na vrh Ići dole
veki

veki


Broj poruka : 8
Datum upisa : 08.03.2011
Lokacija : kucura

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 7:00 pm

Ja mozda jesam lud,al nisi mi reko da treba da vadim jaja nego si reko da ubacim muzijaka.al ok drugi put cu znati!poz
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 9:38 pm

Moras imati palsticno jaje (POLOG) .
Cim zenka snese prvo jaje ti vadis to jaje i stavljas polog i tako svaki dan vadis njeno jaje a polog ostaje u gnezdu onda obicno kad snese cetvrto jaje izvadis polog i vratis joj nena prava jaja. Tako da ce ti se svi mladi izleci isti dan sto je jako bitno.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimePet Mar 18, 2011 4:15 am

veki ::
Ja mozda jesam lud,al nisi mi reko da treba da vadim jaja nego si reko da ubacim muzijaka.al ok drugi put cu znati!poz

pa to znači ubaci mužijaka i ne diraj ništa,ja nikad ne vadim jaja prvu turu jer ženka u prvoj turi ne grije jaja dok ne snese sva,iako ona legne na njih ne grije ih sigurno,

nisi morao vaditi mužijaka nebi on dirao jaja.a ako ti je to jedini par mislim ako ga ne koristiš za drugu ženku trebao si ga ostaviti jer bi hranio ženku i mlade,inače se kanarinac smiri čim ženka zalegne.
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimePet Mar 18, 2011 8:13 am

Sledeci put jaja izvadi a muzjak nek ti ostane unutra Very Happy Laughing Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
veki

veki


Broj poruka : 8
Datum upisa : 08.03.2011
Lokacija : kucura

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimePet Mar 18, 2011 12:58 pm

ok sad znam sta da radim iduci put da su to psi znao bi sta raditi a ovo neznam pa zato pitam vas!hvala i javicu dali se sta izleglo .poz!
Nazad na vrh Ići dole
ocultis

ocultis


Broj poruka : 12
Datum upisa : 03.03.2011

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimePet Mar 18, 2011 7:33 pm

Jedno pitanje za poštovane članove foruma. Ženka stara godinu dana kojoj je ovo prvo parenje pre tri dana je snela jedno jaje. Od tada nije nosila. Sa mužjakom se odlično uparila, nisam ga vadio iz kaveza, on je stalno hrani i tu nema nikakvih problema. Zanima me da li postoji mogućnost da ženka napravi dva dana pauze u nošenju pa da sutra mogu očekivati još barem jedno ili je to kraj i da li postoji šansa da je i to jedno plodno? On je dosta puta gazio (bar ono što sam ja video) a od trenutka spajanja do nošenja tog jajeta je prošlo 7 dana.
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimeSub Mar 19, 2011 12:33 pm

Ako ni posle dva dana zenka ne snese drugo jaje onda je to zadnje i ako je muzjak gazio sigurno je plodno.Sad neznam da li imas vise zenki ili samo tu jednu ali ja u takvim situacijama pustim zenku da odlezi 2-3 dana i zatim joj izvadim i to jedno jaje kako bi prekinuo tok reprodukcije i krenuo sa usiljavanjem iste kako ne bih gubio vreme sa tim jednim jajetom skoro mesec dana od lezenja do odvajanja mladog od majke.Ti mozes videti vec cetvrti dan od nasadjivanja zenke da li je jaje oplodjeno pa kako ti je volja ili ga ostavi nek se izlegne i to jedno ili skrati situaciju.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimeSub Mar 19, 2011 1:12 pm

ocultis ::
Jedno pitanje za poštovane članove foruma. Ženka stara godinu dana kojoj je ovo prvo parenje pre tri dana je snela jedno jaje. Od tada nije nosila. Sa mužjakom se odlično uparila, nisam ga vadio iz kaveza, on je stalno hrani i tu nema nikakvih problema. Zanima me da li postoji mogućnost da ženka napravi dva dana pauze u nošenju pa da sutra mogu očekivati još barem jedno ili je to kraj i da li postoji šansa da je i to jedno plodno? On je dosta puta gazio (bar ono što sam ja video) a od trenutka spajanja do nošenja tog jajeta je prošlo 7 dana.

Meni se nekoliko puta desilo da mlada zenka snese jedno jaje pa nakon 5-6 dana jos tri ili cetri jajeta. Predhodnih godina sam to jedno jaje bacao kao sto rece grujo zbog gubljenja vremena,a i to jedno mlado ce ici mnogo sporije nego li kad su 3-4 u gnezdu i to ostavljanje jednog jajeta je za mene cist promasaj.
Medjutim ove sezone sam u prvoj turi imao bas istu situaciju i to jedno sneseno jaje nakon cetri dana kad sam video da zenka nece vise snositi podmetnuo sam pod drugu zenku koju je trebalo da nasadim, kad posle jednog dana od nasada prva zenka nastavila da nosi i snela jos tri jajeta. Sva jaja su bila oplodjena i sva cetri pileta su se izlegla. Desavaju se i takve situacije samo mnogo redje. Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
ocultis

ocultis


Broj poruka : 12
Datum upisa : 03.03.2011

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimeSub Mar 19, 2011 7:24 pm

Hvala na savetima, za sada nije nosila više jaja. Mislim da je završila. A i malo se čudno nalegla, preko dana leži kao luda, ne mogu je pomeriti sa gnezda, čim dođe veče i počnem postepeno smanjivati svetlo u prostoriji ona skoči sa gnezda i neće da se vrati. Pomislio sam da je pipa jer sam pre par godina imao problema sa njom ali nije sigurno, proverio sam nekoliko puta. Možda je zbog toga što je samo jedno jaje pod njom. Od njega sigurno nema ništa pa ću joj sutra skloniti gnezdo i početi ispočetka. Za sada mi je ona jedina ženka tako da od podmetanja nema ništa.
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 7:34 pm

moja kanarinka svila gnezdo...pustao sam joj kanarinca gazio je nekoliko puta....da li trebam jos nesto da uradim ili mi samo preostaje samo da cekam da mozda snese....
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 9:24 pm

Kada je svila gnezdo ? Moze da snese dan posle zavrsetka , moze i posle vise dana nema pravila ! Samo cekaj jaje i budi strpljiv !
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimePon Mar 21, 2011 8:10 pm

Ti samo budi strpljiv a priroda radi sve ostalo Wink
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitimePon Mar 21, 2011 9:56 pm

Ja sada imam jedan interesantan slucaj sa mladom zenkom, danas je snela drgo jaje bez pauze iako je prvo nosenje, ali nije to cudno koliko je cudno da ona i dalje oblaze gnezdo iznutra vatom. Jaja su vadjenja ima samo polag, i ona mota gnezdo oko pologa, ali jaje je uvek na povrsini. Vrlo zanimljiv slucaj !
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 7 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva
Nazad na vrh 
Strana 7 od 15Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» Rezultati parenja....
» problemi kod parenja
» ISKUSTVA IZ SOPSTVENOG UZGOJA PTICA KOJE DRŽIM!
» Uopsteno o papagajima
» Uopsteno o zebama...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: