Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva

Ići dole 
+70
Marcus1
coja
sasa.kg
vladogouldovi
Alek 69
markan
viktorija
Bakarac
vlajko
Miloš Stalać
Markoni
suljaga
Pepikg
Matija95
lepotica cana
Igorche81
Luckyboy
makimk
skorkovic
vit
phaeo92
dusan dragan
border
srxa
madnesstears
ivan79
Damir
Nidzo
sasaznas
ivan83
Dalibor Vasic
bastard kv
Rale
Džoni
mica vasic
DUblitz
ocultis
dalibor
veki
grujo
ATOS
farmacy
fuz80
nikola j
mimo
jecham
holsten
Vasa
Bogdanik
vrscanin
Dacha
ticar
braneOS
corvus corax
BORA
Бане
Milan Nis
Boban
IGOR 72
Siskin
Danijel
Ivica
Ivan_NIsh
Steva
Alexandar
Laza
Loker
malinois
sestoperac
dr.nenad86
74 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimeUto Feb 08, 2011 10:49 am

ljudi pomagajte imam problem kanarinka mi je napravila gnezdo ja joj pustim kanarinca on joj peva ona nikako da cucne vec bezi,sta da da radim.....
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimeUto Feb 08, 2011 12:45 pm

Ostavi ih zajedno, i ne opterecuj se vise toliko time, pa sta bude bice........



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimeUto Feb 08, 2011 1:45 pm

Pusti ih malo zajedno i neka imaju privatnost, ja imam iskustvo da kad pustim kanarinca prvo ga zenka malo juri pa on onda pocne da peva i juri zenku pa se oboje stisaju i cute jedno 2 minuta i onda zenka bez pesme samo cucne i muzjak je opali. Znaci ostavi ih i nemoj da BDIS nad njima , ubacuj ga ujtru u parilicu na jedan do dva sata i onda ga vadi. Kod mene je muzjak cak i gnezdo napravio , uneo je sav materijal u gnezdo i nabacao , a zenka dosla samo i napravila rupicu za jaja .
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimeUto Feb 08, 2011 5:39 pm

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 110208084140
pusti ih vec sam ti bio rekao ptice moraju imati privatnost ostavi zajedno..dugacak je put ovog gore sto sam poslao...poslusaj i bice
takvi slicni ce i tvoji bit samo sto su ovi kineski hibridni vrabci!!))
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimeUto Feb 08, 2011 11:00 pm

Nasboli rezultati su kad se uopste ne obraca paznja. Ostavo ih i videces da ce sve biti OK (pod uslovom da su usiljeni i jedno i drugo)
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimeČet Feb 10, 2011 9:22 pm

zaskocio je sad cekam da snese ako je ok...
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimePet Feb 11, 2011 9:24 pm

affraid
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimePet Feb 11, 2011 9:25 pm

braneOS ::
affraid
kineski hibridni vrapci Very Happy Very Happy Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 265488
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimePet Feb 11, 2011 9:27 pm

heeheheheehee..bice bice africkih zdepastih šišmiša:)))))
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimeUto Feb 15, 2011 1:37 pm

ljudi od one moje zenke nista muskarac je gazi ona ne snosi,a ova druga vec mesec dana nikako da popcne gnezdo,sta da radim?
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimeUto Feb 15, 2011 5:55 pm

Nabavljaj zenke kanarinke samo od odgajivaca direktno i samo sa alkicom. Ovako mozes da dobijes istrosenu zenku , jalovu , losu majku kod tebe su zenke problem.
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimeUto Feb 15, 2011 7:57 pm

ma ova ima alkicu,drug je kupi kod njega snosila,i to joj je bio prvi put kod mene nece...
Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimeUto Feb 15, 2011 8:27 pm

pozdrav! mojim kanarincima dajem onu kupovnu jajcanu hranu (onako sto se kupuje iz vrece na meru). trebam li u nju ubaciti jos nesto ili je od jajcane to dovoljno?
Nazad na vrh Ići dole
mimo




Broj poruka : 23
Datum upisa : 29.01.2011

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimeUto Feb 15, 2011 9:42 pm

obicno je to dovoljno,samo mi se ne svida to kupovanje na mjeru.
bolje kupi cijelu vrecu ili manja pakovanja.
neki odgajivaci pojacaju sa kuhanim naribanim jajetom,mada je ta hrana i nastala da se daje mladim tako gotova.
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimeUto Feb 15, 2011 10:09 pm

znam neke odgajivace koji iskljucivo gutovu jajcanu hranu koriste, lepe rezultate postizu na izlosbama , ja isto koristim ceo dan im je pred nosom mada priznajem moj miks radije jedu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimeUto Feb 15, 2011 11:23 pm

Pa koji je broj alkice i koje je boje , kazi nam !
Dajes ono sto ptice jedu , ako jedu tu kupovnu onda samo nju daj . Ako jedu mesano , onda pomesaj sa jajima. Onda neki daju i tu kupovnu sa narendanom jabukom . Ne mozes pogresiti !
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 16, 2011 12:13 pm

obadve zenke imaju plavu alkicu,bakarke su?da dajem im mesavinu,i u pipetama niger i jaje zumance keks itd....ne znam sta da radim?
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 16, 2011 10:34 pm

koliko se secam plave alke su za ptice izvedene u 2008 godini
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 16, 2011 11:16 pm

da iz 2008 je
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 16, 2011 11:22 pm

vrlo moguce da su zenke istrosene do maksimuma i zato imas problem da nece da nose jaja
Nazad na vrh Ići dole
mimo




Broj poruka : 23
Datum upisa : 29.01.2011

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimePet Feb 18, 2011 12:42 am

moje iskustvo ove sezone do sada

jedan par ahatni crveni
sve bilo u redu,parili se potom zenka snijela prvo jaje,sutradan drugo,jedan dan pauza potom trece sljedeci dan.naredni dan nije bilo vise jaja i stavim sva tri u gnjezdo.medutim zenka lezi kako joj se svidi,svaki cas ustaje i ne mari za jaja.nakon 6 dana od treceg jajeta snese 4,sutradan 5 i naredni dan 6 jaje,koja su naravno neoplodena jer nije bila sa muzjakom.
iz ovoga nijedno jaje nista.
kratki odmor zenka ponovo krene,ne tuce se s muzjakom ide dobro,pocne da nosi neka skroz mala jaja gotovo trecinu velicine normalnog,i jedno jaje normalne velicine.uredno lezi na njemu iako je samo jedno.
muzjak joj ne smeta hrani je sve u redu.
nakon 14 dana izleze se mlado,koje izgleda skroz zdravo i dobro,ali ga drugi dan zenka utusi u gnjezdu.
sada je u fazi da ide na trece gnjezdo ali nista ne ocekujem.
inace mlade ptice od 2010.

drugi par izabele
krenulo se u pripreme,fino ide,ali zenki treba vremena da se pripremi.
ide fino hrane se ne tuku krene i parenje ali nema jaja.
potom zenka preko dana stalno u gnjezdu.ujutro jaje na podu,razbijeno.sutradan isto tako ali jaje napuklo.zenka u gnjezdu a jaje na podu.kasnije sam shvatio da nosi jaje sa precke iako ima gnjezdo.
sada lezi na jednom jajetu,koje nije najvjerovatnije oplodeno iako su se parili.ovo jaje nisam vadio mozda snese jos neko.


eto uglavnom sve naopako.

pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimePet Feb 18, 2011 4:42 am

nisi jedini neboj se,ja sam kupio ptice za 550e i sve su krenule naopako,jedna neće leži njena jaja stavim kod druge nakon par dana razbije jaja,druga leži 13 dana a ptići crkli u jaju,treća izleže jednog mladog neće ga hrani,četvrta snese jaja neće leži,peta ima 2 puna i zasad leži,šesta ima 4 puna i leži, i to je ova na avataru.affraid affraid affraid affraid affraid affraid
Nazad na vrh Ići dole
mimo




Broj poruka : 23
Datum upisa : 29.01.2011

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimePet Feb 18, 2011 11:53 am

ma da ,nije lako sa pticom nekad,sta se moze
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimePet Feb 18, 2011 2:40 pm

mimo ::
ma da ,nije lako sa pticom nekad,sta se moze

to je što se tiće novih,stare tj moje ptice bile od ove ili prošle god rade ko sat,treba znati da kad se uzmu nove ptice one se moraju prvo naučiti na novog vlasnika,početi mu vjerovati,tek onda se mogu početi pariti.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan_NIsh

Ivan_NIsh


Broj poruka : 39
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 38
Lokacija : NIs

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitimeUto Mar 08, 2011 12:02 am

koliko vremena treba da prodje od mitarenja kanarinke da bi bila plodna tj spremna za parenje ?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva
Nazad na vrh 
Strana 6 od 15Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» Rezultati parenja....
» problemi kod parenja
» ISKUSTVA IZ SOPSTVENOG UZGOJA PTICA KOJE DRŽIM!
» Uopsteno o papagajima
» Uopsteno o zebama...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: