Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva

Ići dole 
+70
Marcus1
coja
sasa.kg
vladogouldovi
Alek 69
markan
viktorija
Bakarac
vlajko
Miloš Stalać
Markoni
suljaga
Pepikg
Matija95
lepotica cana
Igorche81
Luckyboy
makimk
skorkovic
vit
phaeo92
dusan dragan
border
srxa
madnesstears
ivan79
Damir
Nidzo
sasaznas
ivan83
Dalibor Vasic
bastard kv
Rale
Džoni
mica vasic
DUblitz
ocultis
dalibor
veki
grujo
ATOS
farmacy
fuz80
nikola j
mimo
jecham
holsten
Vasa
Bogdanik
vrscanin
Dacha
ticar
braneOS
corvus corax
BORA
Бане
Milan Nis
Boban
IGOR 72
Siskin
Danijel
Ivica
Ivan_NIsh
Steva
Alexandar
Laza
Loker
malinois
sestoperac
dr.nenad86
74 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 3:10 pm

Pre koliko je snosila kod tog druga?



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 3:10 pm

nije da nije silna ona ga celo uvrti kanarinac je nagazi ali nista,i dan danas reaguje na pesmu muskarca,nisam je pustao negde oko 2 nedelje koliko da cekam pa da probam opet,,,,hvala vam puno lepo jes to postoje takvi ljudi da pomognu amaterima....
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 3:12 pm

pa nemam pojma tacno ali znam da jeste posto sam od njega uzeo i muskarca s kojim je snosila ali ovde kod mene nije htela,,a kod njega nije izvela a snela je 3 jaja....pozzzz
meni je tolika zelja da imam mlade a nekako nem,am srece,sad u prolece mi je jedan dobar odgajivac obecao da ce da mi da nekog kanarinca on je bas aktivan i ide po takmicenjima....
a koliko puta trebam da pustam kanarinca da je pari....
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 3:32 pm

imat ces mlade kad se najmanje budes nadao sve dok si napet i u iscekivanju ..uvijek to zavrsi lose..ptice ce same odraditi samo je potreban mir ja jednom dnevno sam u prostoriji...nemam sta trazit tamo ...jednostavno treba prepustiti taj posao njima i onda ce one to odraditi rutinski...a tvoje je da u biljeznicu zapisujes dane od kada su prva jaja snesena..:)pocetnik si...kako kazu prvo moras naucit puzat da bi znao hodat...u proljece pari ptice ...zimi pare ljudi koji imaju iskustva i adekvatne uvijete...za veci broj ptica...a do jeseni imas fore da pripremis uvijete..i bice mladih koliko hoces!!
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 3:55 pm

e hvala puno ljudi ja se nadam da ce tako biti,pa ako je neko dobre volje moze pocetniku i da poklono koju pticicu....
a da i to sam hteo da li neko od vas pari i stiglice voleo bi i to da pokusam imam nekoliko stiglica i nekoliko zenki jedna mi je od prosle god,da li neko to moze da mi objasni....
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 4:02 pm

ako neko procita moje poruke molil neka ostavisvoj komentar a ja cu to sigurno pogledati jer sam bas zainteresovan za odgoj kanarinaca....
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 4:10 pm

momak ti si moje godiste malo mladi moras znat da sam i ja tako prosao na samom pocetku..oslanjao sam se na stare pticare ...i nisam ocekivao nista besplatno al sam ocekiva ono sto dobije da dobijem poprilicno dobru pticu ...neki ljudi su i meni tako sta davali ...niko ti nece pomoc ako si sam nepomognes ...nije to samo tako ali uz malo truda i citanja sve sam mozes zakljuciti tu ima 1500tema ...znaci oprosti ljudima al nezaboravljaj...tako ce te pticari vise cjenit i imat ces kvalitet ..prvo uvijete rjesavaj..naravno ako to volis...nemoras ti biti u savezu da te ljudi necjene ..ponovicu cjene te koliko ti ptice vrijede..zato polako ali pametno...
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 4:25 pm

nikola j ::
e hvala puno ljudi ja se nadam da ce tako biti,pa ako je neko dobre volje moze pocetniku i da poklono koju pticicu....
a da i to sam hteo da li neko od vas pari i stiglice voleo bi i to da pokusam imam nekoliko stiglica i nekoliko zenki jedna mi je od prosle god,da li neko to moze da mi objasni....


Prvo kreni sa kanarincima, dok steknes rutinu i sam se naucis na svojim greskama, jer se tako najbolje uci, kasnije kad steknes rutinu i kad sam sebe postavis kako treba i uvidis svoje greske i ispravis ih onda mozes krenuti i sa bastardiranjem.... Polako, nista se na brzinu ne radi, sa kanarincima korak po korak....



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 4:33 pm

kakve uvijete imas takve i rezultate imas ..hocu reci preko ispravnih uvijeta ptici dajes paznju...neces dati paznju ako zavirujes u gnjezda i zanima te kako jaje izgleda jale je dio njih njihove privatnosti i to se postuje...a za pravilan rad sa jajima sve imas na forumu samo treba otvoriti horizonte i proci kroz teoriju..bitan je pocetak ocu reci najbitniji jer imas uzgajivaca koji po 20godina drze ptice i susrecu se skojim kakvim problemima jer sve iznova uce a tako kvaliet se gubi...
http://www.avikultura.com/t133-rezultati-parenja citaj i uci na samom startu..tu ima postenih i praviih ljudi i uci polako kako nenad kaze korak po korak..
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 4:46 pm

stvarno vam hvala puno.....trudicu se da bude tako kako mi vi kazete,a jel moze neko sve detaljno da mi objasni oko kanarinaca koliko se hrane daje,koja hrana,sta ide za silenje,kada se stavlja gnezdo,i kako da dobijem najbojle rezultate.kada da pustam kanarinca na zenku koliko puta da je gazi itd...pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 4:50 pm

to ti sve pise na forumu...tu si da citas i tako ces najbolje nauciti..barem na ovoj temi imas sve necu ponavljati...samo trebas se vratiti iz pocetka na prvu stranicu i listat imas sva pitanja i odgovore..
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 4:58 pm

ok
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 6:05 pm

imam jos jedno pitanje.posto imam 2 muzjaka i 2 zenke jedan muskarac mi je u posebnoj prostoriji za koga mislim da je jalov.muskarac i zenka su mi u istoj prostoriji i stoje kavez pored kaveza,ali tu je jos jedna zenka koja nije blizu njih u istoj prostoriji da li im ona nesto smeta u silenju.....
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 6:07 pm

i jos ovo da li je neko od vas iskusnih imao slucaj da zenka pokusava da peva kao muskarac ali ne moze bas isto malo se mutno cuje i tiho je...evo ja moju upravo slusam i ne prestaje....sta to znaci...hvala unapred.....
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 6:08 pm

To znaci da je silna.............:-)


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 6:10 pm

:)nesa je bio refleksan u odgovoru:))
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 6:12 pm

da ali to je ta zenka koja mi je lezala u praznom gnezdu i nije snela da li da je pustim opet ili da je pustim da odmara posto ima vise od 2 nedelje kako sam joj izvadio gnezdo
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 6:21 pm

ako muzjak skace na zicu i pjeva prati njenu pjesmu i pocinje da pjeva na tu njenu pjesmu ubaci ga slobodno neka gazi..mmoze ostat i do prvog jajeta muzjak unutra...nesekiraj..
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 6:23 pm

ali to je ona kanarinka koja nije htela da snosi pa ne znam da li ima svrhe pokusavati,to mi je bitno kazite mi molim vas,mozda sam dosadan ali sta cu zanima me.....
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 6:25 pm

jel ono na slikama vasa letelica sa kanarincima,pogledao sam i odusevio se,znaci da oni mogu zimi napolje posto sam video da ima snega na krovu....
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 6:34 pm

ovako moras znati da zenka je spremna muzjak pjeva i ona zna snesti jaja a da su prazna zato sto snese jaja a da muzjak ju negazi ..ona nese jaja na pjesmu muzjaka ali ta jaja su neplodna..ta jaja mozes slobodno baciti...a onda nazovi uzgajivaca nek ti objasni kako se provjeravaju jaja...s pomocu lampe...naravnoo ako je covijek voljan objasnit..
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 9:31 pm

snosice i kod tebe, malo se strpi

ubaci muzijaka svaki dan na skok
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 03, 2011 3:11 pm

stavio sam kavez do kaveza njoj sam stavio gnezdo oblozeno vunicom,i stavljao sam joj koncice od dzaka ve je pocela da ih uzima i stavlja u gnezdo,dajem im niger i zumance i ljusku od jajeta zenki,a ova druga mislim da i ona polako pocinje....pozdrav.....
a kod ovog drugog para pustao sam kanarinca van kaveza on odma odleti na zenkin i zove je piskanjem on stane ne hranilicu van kaveza ona dodje i tako je hrani,da li je to dobar znak,stim sto gnezdo jos uvek nije gotovo....
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 03, 2011 6:48 pm

Smanji eksperimentisanje i pustanje ptica van kaveza.

Kad zenka napravi gnijezdo ubacaj muzijaka na skok i cekaj jaja.

Znaci, strpljivo...
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 03, 2011 7:17 pm

ok hvala na savetu necu vise.....korisni su ovi saveti....cujemo se sa novim informacijam a i problemima....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva
Nazad na vrh 
Strana 5 od 15Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» Rezultati parenja....
» problemi kod parenja
» ISKUSTVA IZ SOPSTVENOG UZGOJA PTICA KOJE DRŽIM!
» Uopsteno o papagajima
» Uopsteno o zebama...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: