Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva

Ići dole 
+70
Marcus1
coja
sasa.kg
vladogouldovi
Alek 69
markan
viktorija
Bakarac
vlajko
Miloš Stalać
Markoni
suljaga
Pepikg
Matija95
lepotica cana
Igorche81
Luckyboy
makimk
skorkovic
vit
phaeo92
dusan dragan
border
srxa
madnesstears
ivan79
Damir
Nidzo
sasaznas
ivan83
Dalibor Vasic
bastard kv
Rale
Džoni
mica vasic
DUblitz
ocultis
dalibor
veki
grujo
ATOS
farmacy
fuz80
nikola j
mimo
jecham
holsten
Vasa
Bogdanik
vrscanin
Dacha
ticar
braneOS
corvus corax
BORA
Бане
Milan Nis
Boban
IGOR 72
Siskin
Danijel
Ivica
Ivan_NIsh
Steva
Alexandar
Laza
Loker
malinois
sestoperac
dr.nenad86
74 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSre Jan 05, 2011 7:35 pm

braneOS ::
neso vjeciti si pesimista....ma nema toga sto se nemoze...boki deri samo sa jajcanom hranom...bice i mora bit:))))))))pusti filozofiju..Smile)



Nisam pesimista vec realista.......... Tako je kako je......


Pozdravv cheers
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSre Jan 12, 2011 5:19 pm

Kod mene nekoliko parova vec leze na jajima, nesto sam pustio sad a veci deo cu krajem februara ...

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Picture039c

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Picture033d

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Picture034c

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Picture038un

pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
IGOR 72

IGOR 72


Broj poruka : 88
Datum upisa : 03.01.2010
Godina : 51
Lokacija : Skopje Makedonija

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSre Jan 12, 2011 7:00 pm

Bravo Vaso zelim ti puno lepih ptica cheers
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSre Jan 19, 2011 12:20 pm

Evo koja slicica i iz moje odgaivacnice, bitno je da je krenulo da se nesto desava...

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Img6392y



Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Img6394v



Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Img6396v



Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Img6398k



Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Img6400w



Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Img6406ym



Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Img6409q



Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Img6411x



Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Img6412x

Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 44
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSre Jan 19, 2011 10:16 pm

Ja neznam da izbacim slike ustvari netrudim se ali izvela mi LIpohrom crveni mozaik zenka 7 pilica u jednom leglu i za sada svi su ok.
Nazad na vrh Ići dole
holsten




Broj poruka : 1
Datum upisa : 10.11.2010

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeČet Jan 20, 2011 3:05 pm

lol! blago tebi Boro i meni zenka snela 7 kom ali se izveli samo pet sesto mi zajebo kolega kad je gledao dal su plodna jaja.Ma bice ptica
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSre Jan 26, 2011 3:46 pm

evo da i ja se pohvalim sa prvo ovogodisnjim mladima...sampionske vrste danas me gnjezdo ugodno iznenadilo sa 2 pilet:))bice ih jos a nadam se da su muzjaci:)))
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 29, 2011 1:38 am

Evo jednog prakticnog resenja da se proveri plodnost jaja

https://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DrJEjzNeVd4g%26feature%3Dplayer_embedded&h=c514c
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 29, 2011 10:48 am

Jeste dobro resenje da ih stavis u vodu da se lakse vidi dal mrdaju,al je to moguce samo par dana pre nego sto treba da se izlegu pticici,a nikako na pocetku inkubacije.
Da li je ovakva provera stetna ,ako se jaja posle toga ne obrisu lepo,(jer ptic unutra trazi i vazduh)?
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 29, 2011 1:15 pm

Sve ovo je veoma rizicno i suvisno, prilikom svakog vadjenja jaja iz gnezda postoji mogucnost da usled male nepaznje sve ode u propast. Ja sam tako u pocetku cesto dizao zenku s gnezda da bih video dali su jaja oplodjena pa mi se desavalo da prilikom uzimanja jaja iz gnezda ispustim jaje pa s tim jajetom slomim jos dva...
Zasto????? Ako su jaja oplodjena razlika je uocljiva, tako da ih uopste netrebamo vaditi vani, vec samim pogledom na gnezdo s jajima moze se uociti ta razlika. Ovo govorim iz mog licnog iskustva ali nemam nista protiv onih koji to rade.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 29, 2011 1:18 pm

Vrlo lako se i iskusnijim odgajivacima moze destiti da posle ove metode porazbijaju jaja, kad se izvade iz vode vrlo lako mogu iskliznuti iz ruke i polomiti se. Ovo ne bi preporucio onim mladjim odgajivacima i manje iskusnim da ovom metodom proveravaju.

Svi nesto zure sa gledanjem oplodjenosti jaja, ja tek oko 10. dana pogledam, u gnezdu i tada se sigurno vidi jesu li oplodjena ili ne.



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 29, 2011 1:55 pm

na svijetlu se već nakon 3 dana vidi da li su jaja plodna ili ne,ako ima krvnih žilica su plodna.
Nazad na vrh Ići dole
mimo




Broj poruka : 23
Datum upisa : 29.01.2011

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 29, 2011 8:29 pm

imam nekoliko svojih iskustava ove sezone,al su bas ono.

prva zenka snijela u roku 4 dana 3 jajeta i nece u gnjezdo.
nakon 6 dana snese 4,sutradan 5 i opet sljedeci dan 6 jaje.
krene da lezi.od jaja nista sve prazno.

sada se opet pari sa muzjakom,ide u gnjezdo,ali snijela nekakvo minijaturno jaje,kao trecina velicine normalnog jajeta,i izbacila ga iz gnjezda.
jutros jedno jaje normalno ali ga je nekako ogrebala i opet jos jedno minijaturno.
do sada nisam imao ovakav slucaj.ptice su godinu dana stare.

druga zenka lezi stalno u gnjezdu pari se sa muzjakom on je hrani.
ne nosi jaja jos uvijek,a to sve traje vise od 15 dana.
na samom pocetku primjetio sam jaje na podu kaveza,razbijeno,sutradan jos jedno isto na podu a ne u gnjezdu.ono je kasnije samo iscurilo iako je izgledalo uredno.I dalje ona stalno lezi iako nema jaja.ova ptica je druga godina.

inace oba para se lijepo podnose nema svade,pare se.

ima li neko komentar na ovo?
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 29, 2011 8:43 pm

Prva zenka mozda je premlada da se sada pari , ali ako nije premlada malo se je istrosila u prvoj turi ! A i moguce i da je jalova , nije iskljuceno !
Nazad na vrh Ići dole
mimo




Broj poruka : 23
Datum upisa : 29.01.2011

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 29, 2011 8:45 pm

hvala,a za drugu zenku sta mislis?
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 29, 2011 8:54 pm

Ako je to lezenje bilo pre vise od 4,5 dana znaci da vise nece da snosi. Uzmes opet sve iz pocetka , rasturis gnezdo izvadis muzjaka i opet spremas zenku ! Gledaj malo pisano je po forumu !
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 3:07 pm

mimo ::
hvala,a za drugu zenku sta mislis?

probaj izvaditi mužijaka,možda on baca jaja.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 5:46 pm

Desava se kod nekih zenki da posle nasada leze 4-5 dana i same porazbijaju jaja ili ih pak opste ne leze zbog toga sto jaja nisu oplodjena. U drugoj turi kad jaja budu oplodjena zenka normalno lezi i normalno hrani. Imao sam dosad nekoliko ovakvih slucaja, a mnogi od nas ce pomisliti da su zenke lose majke, nasuprot kod mene su takve zenke bile izvanredne majke.
Mimo. Po mom misljenju prva zenka nece da lezi na jajima upravo zato sto se nije uparila kako treba, a sa drugom turom si pozurio pa zenka nije imala vremena da se oporavi i snese normana jaja. Ovo je moje misljenje,e sad mogu biti i drugi uzroci kao sto je naveo Ticar i Bogdanik...
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 7:16 pm

moj savjet ti je da kad muzjak odradi da vadis ga van i nju stavis u neku mirniju prostoriju i da jajcanu hranu nedajes joj sve dok lezi na jajima 3dana nakon sto se mladi izlegnu ponovo joj dajes jajcanu hranu kako bi mladi mogli napredovati a kako mladi budu veci ptici ce je vise prisiljavati ...vjerojatno hranis oba dvije ptice sa jajcanom hranom u istom kavezu ...a to ti stvara problem ja muzjake isto ostavljam ali prestajem sa jajcanom hranom kad muzjak krene da pari...on odradi svoje i bez problema sve funkcionira..
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 9:33 pm

Nasadjena zenka , za neki dan moze se i lampirati !
Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 IMG_0083
Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 IMG_0082
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 1:47 pm

pozdrav ljudi
posto sam ja pocetnik u uzgoju kanarinaca dobro bi mi dosao neki savet od vas iskusnih.ovako imam 2zenke bakarke i 2 zuta muzjaka,1 zenku sam silio sa 1 muskarcem ona napravi celo gnezdo,ja pustim muzjaka on je nagazi ali ona ne snese jaja nego lezi u praznom gnezdu a kod mog druga je ta ista zenka snosila,sta je u pitanju a zenka je od 2008 godine....
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 1:52 pm

nadam se da cete mi pomoci,a sad i za ovu drugu zenku,nju sam uzeo pre mozda 2 nedelje,i poceo sam je polako siliti,dajem joj kuvano jaje,seme nigera i kapi vitamina e,isto je bakarka,stavljam joj koncice od prtenog dzaka i ona ih uzima ali ne stavlja ih u gnezdo nego ih baca po kavez,gnezdo je plasticno i oblozeno je vunicom,u toploj su prostoriji.....
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 1:54 pm

a da i to sam zaboravio ona ne pravi gnezdo ali se hrani sa muzjakom preko zica od kaveza....
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 2:00 pm

Ta prva sto se parila a nije snela, koliko dugo nije snela od kad se parila, koliko dana je proslo? ( tu moze biti svega i svacega) moras malo viuse informacija dati da bi od prilike znali o cemu se radi.....

Druga zenka je tek na pocetku sa siljenjem i pripremom, hrani se sa muzijakom, dozivaju se vuce konce, kad se usili onda ce sviti gnezdo i poceti da snosi.....



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 3:07 pm

pa bogami dosta dana je lezala na praznom gnezdu a kad joj pustim kanarinca i on joj zapeva ona cucne i on je opet upari,ali nikako da snese a kod druga je snosila....stabi moglo biti....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva
Nazad na vrh 
Strana 4 od 15Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» Rezultati parenja....
» problemi kod parenja
» ISKUSTVA IZ SOPSTVENOG UZGOJA PTICA KOJE DRŽIM!
» Uopsteno o papagajima
» Uopsteno o zebama...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: