Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva

Ići dole 
+70
Marcus1
coja
sasa.kg
vladogouldovi
Alek 69
markan
viktorija
Bakarac
vlajko
Miloš Stalać
Markoni
suljaga
Pepikg
Matija95
lepotica cana
Igorche81
Luckyboy
makimk
skorkovic
vit
phaeo92
dusan dragan
border
srxa
madnesstears
ivan79
Damir
Nidzo
sasaznas
ivan83
Dalibor Vasic
bastard kv
Rale
Džoni
mica vasic
DUblitz
ocultis
dalibor
veki
grujo
ATOS
farmacy
fuz80
nikola j
mimo
jecham
holsten
Vasa
Bogdanik
vrscanin
Dacha
ticar
braneOS
corvus corax
BORA
Бане
Milan Nis
Boban
IGOR 72
Siskin
Danijel
Ivica
Ivan_NIsh
Steva
Alexandar
Laza
Loker
malinois
sestoperac
dr.nenad86
74 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 4:53 pm

bukvalno im pravis vestacko prolece
produzujes svetlo i povecavas temeraturu
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimePon Nov 14, 2011 3:01 pm

E pa to...


cheers
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimeČet Dec 08, 2011 5:09 pm

evo nesto od mojih ptica koje planiram sada da parim....ako moze neki komentar sta se misli o njima to bi mi dosta znacilo...kako i sta treba da radim da popravim ako nesto nije dobro...ipak sam ja jos neiskusan iako vec cuvam kanarince 2 god...jos nisam imao uspeha letos sam izveo 2 ture bas sa ovim paromn sto su zajedno u kavezu ali su umrli zbog vrucine...sada se nadam boljem rezultatu...pozzzz i hvala svima...
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimeČet Dec 08, 2011 5:14 pm

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Dscn1001xSezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Dscn1004pSezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Dscn1005Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Dscn1006vSezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Dscn1007rmSezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Dscn1008tSezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Dscn1009rnSezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Dscn1010bSezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Dscn1012o
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimeČet Dec 08, 2011 5:42 pm

budeš li ti njih tjrao da se pare već neće ti ni oni preživiti.
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimeČet Dec 08, 2011 5:45 pm

pa sta treba da radim....lepo sam pitao....potrebno mi je objasnjenje
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimeČet Dec 08, 2011 5:48 pm

i uopste ne razumem to da ja njih teram da se pare...
Nazad na vrh Ići dole
ivan83




Broj poruka : 30
Datum upisa : 26.04.2010
Lokacija : Krusevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimeČet Dec 08, 2011 7:15 pm

Lepe su ti ptice, uradi isto sto si i letos, standardno to vec imas svuda da procitas i kreni.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimeČet Dec 08, 2011 7:33 pm

ma ptice sad treba držati na hladnom mjestu,ako su se parili u ljeto sad im je rano za parenje.ništa nemoj raditi prije 2-3 mjeseca.
odvoji ih i drži na hladnom,ali ako su već u toplom onda ih ne stavljaj u hladno.
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimeČet Dec 08, 2011 7:55 pm

ptice su u toploj prostoriji....uradicu isto sto i letos odvojio sam ih pa cemo videti sta ce bitiiii....hvalaaaa
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimePet Dec 09, 2011 4:46 pm

hteo sam da pitam jos ovo.....da li je moguce istovremeno siliti 2 zenke sa 1 muskarcem...mislim na to da kavez sa muskarcem stavim u sredini a da zenke budu sa strane...stim da jednu zenku zaklonim da je ne vidi muskarac dok ne upari prvu???
Nazad na vrh Ići dole
sasaznas

sasaznas


Broj poruka : 105
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 53
Lokacija : Bijeljina RS BiH

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimePet Dec 09, 2011 5:25 pm

moguce je pariti sa jednim muzijakom dvije zenke
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimePet Dec 09, 2011 10:27 pm

nikola j ::
hteo sam da pitam jos ovo.....da li je moguce istovremeno siliti 2 zenke sa 1 muskarcem...mislim na to da kavez sa muskarcem stavim u sredini a da zenke budu sa strane...stim da jednu zenku zaklonim da je ne vidi muskarac dok ne upari prvu???

onda najbolje pustaj na skokove i da znas nemora da se gleda sa kanarinkom
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimeSub Dec 10, 2011 2:43 pm

hvala puno tako cu uiraditi...
Nazad na vrh Ići dole
veki

veki


Broj poruka : 8
Datum upisa : 08.03.2011
Lokacija : kucura

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimeSre Feb 01, 2012 7:42 pm

pitanje jedno........... zenka se namesta i lezi u gnezdu imam dva muzijaka jednog imam god dana je kod mene i stalno jede jaja a drugog sam doneo pre tri dana i neznam dal je jeo jaja ili nesto tako za nagon....ubacim svog muzijaka tuce ga i ubija ga ko nenormalna a ovog kad stavim odma mu se namesta a on nepari ,,,,neznam sta da radim bojim se da ovaj nece gaziti jer nije dobijao jaja ? pomoc ako moze?
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimeSre Feb 01, 2012 8:38 pm

veki ::
pitanje jedno........... zenka se namesta i lezi u gnezdu imam dva muzijaka jednog imam god dana je kod mene i stalno jede jaja a drugog sam doneo pre tri dana i neznam dal je jeo jaja ili nesto tako za nagon....ubacim svog muzijaka tuce ga i ubija ga ko nenormalna a ovog kad stavim odma mu se namesta a on nepari ,,,,neznam sta da radim bojim se da ovaj nece gaziti jer nije dobijao jaja ? pomoc ako moze?

taj neće sigurno pariti,
moj savjet ubaci svoga i pusti nek se tuku,stat će se tući brzo.
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimeSre Feb 01, 2012 10:15 pm

to je normalno mora da bude malo carki pogotovu kod mladih zenki
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimeSre Feb 01, 2012 10:35 pm

Na koje sve nacine da nateram tigrice u volijeri na parenje?
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimeSre Feb 01, 2012 10:36 pm

ticar ::
veki ::
pitanje jedno........... zenka se namesta i lezi u gnezdu imam dva muzijaka jednog imam god dana je kod mene i stalno jede jaja a drugog sam doneo pre tri dana i neznam dal je jeo jaja ili nesto tako za nagon....ubacim svog muzijaka tuce ga i ubija ga ko nenormalna a ovog kad stavim odma mu se namesta a on nepari ,,,,neznam sta da radim bojim se da ovaj nece gaziti jer nije dobijao jaja ? pomoc ako moze?

taj neće sigurno pariti,
moj savjet ubaci svoga i pusti nek se tuku,stat će se tući brzo.

slazem se sa gore navedenim savetom. kod mene pevajuci papagaji se tuku u pocetku i posle upoznavanja kroz zicu jer svaku put menjam parove da bi dobio odredene boje , desi se da ispadne i koje pero ,ali na kaju ipak pobeduje nagon i sve bude ok , ali uvek ima izuzetaka nazalost..... onda rastavis par i pokusas sa drugim muzjakom ili zenkom
mislim da je najbitnije da su ptice dobro pripremljene za parenje
Nazad na vrh Ići dole
veki

veki


Broj poruka : 8
Datum upisa : 08.03.2011
Lokacija : kucura

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 10:34 am

zenka i moj muzijak su spremni to sam siguran!a ovaj novi to sto posto sam uveren d nije dobijao jajcanu smesu vidi se to .......nista pustio sam mog muzijakakod zenke pa cemo da vidimo.....hvala drugari!!!
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 1:40 pm

taman imas vremena da usilis tog novog za sledecu turu tako da mozes imati mlade od oba muzijaka u ovoj sezoni
Nazad na vrh Ići dole
Damir

Damir


Broj poruka : 40
Datum upisa : 24.01.2012
Godina : 28
Lokacija : Krusevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimePon Feb 20, 2012 3:02 pm

Od ove godine mislim da imaju oko 2,5 ili 3 meseca...Sto kazu kod nas sve "vrapcari"
Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 P2200170
Nazad na vrh Ići dole
Damir

Damir


Broj poruka : 40
Datum upisa : 24.01.2012
Godina : 28
Lokacija : Krusevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimePon Feb 20, 2012 3:08 pm

Radimo dalje Very Happy
Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 P2200174
Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 P1310079
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimeSub Feb 25, 2012 1:39 pm

zasto mi je zewnka ustala sa gnezda sesti dan i kako da je vratim ,muzijak je nije uznemiravao cak je i hranio
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitimeSub Feb 25, 2012 10:59 pm

desava se, odmori je pa ponovi nema druge
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 10 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva
Nazad na vrh 
Strana 10 od 15Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» Rezultati parenja....
» problemi kod parenja
» ISKUSTVA IZ SOPSTVENOG UZGOJA PTICA KOJE DRŽIM!
» Uopsteno o papagajima
» Uopsteno o zebama...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: