Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Moje volijere - žako

Ići dole 
+47
makica
dragoSG
dobrivoj_zr
jat32
tihomir111
Rale
Bogi
misko01
Browningbar
ikkacc
Danijel
Pepikg
acafbatocina
jomabo
Dusko
sgrubi
ZARKOTEKICA
Dragomir
Zeljko 99
Alexandar
goranpirot
zaharije
Milos993
ATOS
mime30
rado7rado
Ondrej
makimk
David96
predin
Ivan/Rex
Marjan
rtomek
Rea
vladogouldovi
jecham
srdjan vr
GoranKac
Iwan97
fuz80
dobermanbubi
gogagrizli
Dalibor Vasic
Džoni
Sale77-Nis
psittacula
žako
51 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimePon Nov 05, 2012 12:01 pm

Ipak ništa od moje treće ture. Jedno jaje je bilo prazno, a u druga dva su bila potpuno odrasli ptići, samo što nisu mogli izaći iz nekog razloga. Bilo je malo i hladnije u dane kada su se trebali izleći, a možda su jednostavno bili preslabi pa nisu mogli probiti ljusku. Ipak je to bila treća tura ove godine. Moram ih malo odmoriti, samo ne znam kako. Što da im radim da se ne pare barem jedno šest mjeseci? Question
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimePon Nov 05, 2012 4:44 pm

Zatvori rupu u gnezdo,daj im jaja i klijalo seme svake druge nedelje (jednom).nemoj im produžiti svetlo,malo ih vitaminiziraj,dosta voća i povrća,ubaci kondome u volijeru.
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimePon Nov 05, 2012 7:20 pm

Automatsku rasvjetu za produženje svjetla sam odmah ugasio. Voće imaju svakodnevno....jabuke, mandarine, grožđe, a od povrća dajem mrkvu, crveni radić i sl.
Što se tiče kondoma, nisam razmišljao o tome, ali mogao bih i to uvesti u volijeru. Very Happy
mime30.......dobar si, baš si me nasmijao.
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimePon Nov 05, 2012 7:38 pm

Jesi polivao sa vodom pod unutrašnjih volijera?Pogotovo 10-tak dana pre izleganja?Ako je pticama omogućeno svakodnevno kupanje po volji onda ptica sama dozira vlagu u gnezdu,kvasi perje i ide u gnezdo da perjem pojačava vlagu pre izleganja(tako rade kod mene).I u inkubatoru se pojačava vlaga pre izleganja ako se ne varam.A ako ptica koja ima jaja nema kupanje po volji onda se kvasi pod svaka 2-3 dana a 10-tak dana pre izleganja ja kvasim svakodnevno...Moguće da je to problem što nisu probili ljusku a nemora da znači...
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimePon Nov 05, 2012 8:08 pm

Nisam ništa zaljevao, ni prve dvije ture pa je samo iz prve ture jedno pile isto ostalo u jajetu, a izleglo se tri i jedno jaje je bilo prazno. U drugoj turi je bilo dva prazna jaja i ostala tri su se izlegli. A, ne znam. Onda su bile još veće žege i vlage je sigurno bilo manje. Vjerojatno zahladnjenje ili slabost ptića.
A, dobro. Ne može uvijek biti med i mlijeko. Mora nekada biti i loše.
Sada ih moram malo odmoriti pa na godinu opet ispočetka. cheers
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimeSub Nov 10, 2012 3:52 pm

Žako koje su ti dimenzije žice na boksu za žakoe ???
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimeSub Nov 10, 2012 5:16 pm

2,4 x 2,4, i jedan dio je 1,9 x 1,9 jer nisam mogao naći tko prodaje na metre, i više nisam htio kupiti cijeli bunt od 25 metara.
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimeSub Nov 10, 2012 6:19 pm

a koja je debljina ove 2,4x2,4
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimeSub Nov 10, 2012 6:50 pm

Mislim da je 1,5, onako je dosta kruta, a ova manja je mrvicu tanja, ali isto dosta čvrsta.
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimeSub Jan 19, 2013 11:42 pm

Evo da se pohvalim..............Danas sam dobio rješenje, odnosno dozvolu, za uzgoj žakoa, češljugara i žutarica. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimeSub Jan 19, 2013 11:50 pm

žako ::
Evo da se pohvalim..............Danas sam dobio rješenje, odnosno dozvolu, za uzgoj žakoa, češljugara i žutarica. cheers
Bravo kolega sve cestutke smoje strane!!!
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimeNed Jan 20, 2013 8:40 am

žako ::
Evo da se pohvalim..............Danas sam dobio rješenje, odnosno dozvolu, za uzgoj žakoa, češljugara i žutarica. cheers

Sve čestitke žako!

Želim ti odličan uzgoj, za sve tri vrste, u narednim godinama!

Moje volijere - žako - Page 6 Bravoc

Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimeNed Jan 20, 2013 11:57 am

Posle koliko vremena si dobio dozvolu za odgoj od kad si podneo zahtev..???
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimeNed Jan 20, 2013 5:50 pm

Sutra točno dva mjeseca. S obzirom da su bili Božić i N.G. to i nije tako strašno. Sve u svemu sam zadovoljan. Rade tete kod nas u ministarstvu, svaka im čast. Uvjek su spremne za odgovor i nikada nisu ljute i otresite. Ministarstvo koje iskreno mogu pohvaliti.
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimeNed Jan 20, 2013 5:56 pm

Hvala Marjane, nadam se da će tako i biti.
Nazad na vrh Ići dole
Ondrej

Ondrej


Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.11.2011
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimeNed Jan 20, 2013 8:29 pm

Cestitam Zako Smile
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimePet Jan 25, 2013 8:00 pm

Evo je stiglo i prstenje za moje ptice.

Moje volijere - žako - Page 6 Prstenje-2013-1

Nisam član nikakve udruge, ali se kod nas može naručiti prstenje direktno od ovlaštanog distributera u RH.


Poslednji izmenio žako dana Pet Jan 25, 2013 8:14 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimePet Jan 25, 2013 8:05 pm

Sad na žici, a u jesen na nozi mladih ptica, bili ovi prstenovi!
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimePet Jan 25, 2013 8:16 pm

Kamo sreće da tako bude. Samo sam malo sumnjičav za ove velike, jer još uvijek, nakon onog gubitka, tražim ženku.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimePon Mar 11, 2013 8:03 pm

žako ::
Evo je stiglo i prstenje za moje ptice.

Moje volijere - žako - Page 6 Prstenje-2013-1

Nisam član nikakve udruge, ali se kod nas može naručiti prstenje direktno od ovlaštanog distributera u RH.

Ovi prstenovi za FE su plastični ili.....
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimePon Mar 11, 2013 8:20 pm

Da, plastični. To je navodno i najnoviji trend u Europi. Metalni prsteni hlade pticu po zimi, a isto tako se često znaju dešavati alergijske reakcije na nozi ptice.
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimeSre Mar 13, 2013 2:18 pm

žako
dali se ova zica nezove rabbic pletivo evo slike
Moje volijere - žako - Page 6 Rabic-pletena-zica-tkana-i-elektrovarena
jasam naso ovo pletivo ali najdeblje je 1.4 mm a teo bih da ga upotrebim za pravljenje velikog kaveza za velikog aleksandra dali nije tanka
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimeSre Mar 13, 2013 7:05 pm

Ne znam kako se zove, ali ne mislim da je 1,4 mm tanko. Na mojim volijerama za žakoe je žica debljine 1,2 mm i ne mislim da je tanka.
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimeSre Mar 13, 2013 7:42 pm

a jer ovakva kao na slici u mom predhodnom postu i meni je cudno da neki kazu da je tanka a zako je ipak jaci od velikog aleksandra u sam kljun i ima jaci stisak ,jesam li upravu a kolike su kockice na tvojoj
volijeri
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitimeSre Mar 13, 2013 11:08 pm

Ko kaže da ima jači stisak žako od aleksandra?Osetio sam stisak na svojoj koži i veliki alex kad stisne taj stisak pamtiš....Žakoi su mnogo mirniji što se tiče rasplitanja žice,velike aleksandri su majstori za to!Gledao sam kako moj mužijak drži u nozi kamen iz šljunka i krcka ga kljunom kao da je ljuska od oraha...On žicu neprecvika nego je rasplete i ostane prazna volijera..Žica za velike alex je debljine 2mm i širina oka je 2cm ali i takvu je pogledaj da je negde nisu počeli rasplitati..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Moje volijere - žako - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Moje volijere - žako
Nazad na vrh 
Strana 6 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» Moje volijere
» farbanje volijere
» Volijere i letilice
» Bebica zako
» amazonac ili zako - pomoc

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Smestaj i oprema-
Skoči na: