Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Moje volijere - žako

Ići dole 
+47
makica
dragoSG
dobrivoj_zr
jat32
tihomir111
Rale
Bogi
misko01
Browningbar
ikkacc
Danijel
Pepikg
acafbatocina
jomabo
Dusko
sgrubi
ZARKOTEKICA
Dragomir
Zeljko 99
Alexandar
goranpirot
zaharije
Milos993
ATOS
mime30
rado7rado
Ondrej
makimk
David96
predin
Ivan/Rex
Marjan
rtomek
Rea
vladogouldovi
jecham
srdjan vr
GoranKac
Iwan97
fuz80
dobermanbubi
gogagrizli
Dalibor Vasic
Džoni
Sale77-Nis
psittacula
žako
51 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimeSre Mar 13, 2013 11:11 pm

Rupe su 24 mm, a za debljinu nemaš brige, pa ne mogu oni baš gristi žicu, a i nije im interesantna.
Moraš im nekada dati i jesti pa neće gristi žicu. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
sgrubi

sgrubi


Broj poruka : 77
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Osijek

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimeSre Mar 13, 2013 11:20 pm

Ha,ovo sa hranom i nije loša ideja,inače su vel.aleks. aktivne ptice i stalno trebaju nešto za zabavu,granu,kamen,orah i sl.,ali oprez sa žicom jer kad jednom osjete da ju mogu pokidat onda ne odustaju,bar su moji tako radili sa žicom od 2,5mm debljine,a stisak kljuna im je nevjerovatno jak!
Nazad na vrh Ići dole
sgrubi

sgrubi


Broj poruka : 77
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Osijek

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimeSre Mar 13, 2013 11:38 pm

...iako mislim da je moja žica bila slabo zavarena ali ipak oprez
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimeČet Mar 14, 2013 8:30 am

mime30 baki ovo pletivo koje sam ja nasao kao sto je sto je zako stavio na svoju volijeru je 1.4mm kocke su 20x20mm ali su sve punktovane a ne pletene sto znaci da svaka kocka ima saaq svake strane punkt tako da mi nelogicno da to rasplete ja sam stiskao kocku prstima i nemogu ni da je maknem a kamo da je malo savijem.oOd 2mm nemogu da nađem nista slicno jedino grifovana zica ali najmanje kocke su 5x5 i plus nije punktovana tako da to nije pametno staviti.ja cu u tom kavezu cuvati samo jednog aleksandra a oko ove zice-mreze za kavez stvarno neznam sta da radim skrenucu a dani proloze i prolaze a skoro stiže nabavka papike
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimeČet Mar 21, 2013 12:16 am

dali moze rabic pletivo 25x25/1.4mm debljine dali nisu velika okca ima i 20x20mm
pitanje za zako dali nece rđati ovo rabic pletivo sto je na tvoje volijere ili da ga ipak plastificiram sta mislite
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimeČet Mar 21, 2013 9:29 am

Ne znam kako se zove ova žica kod mene, rabić ili kako već. Moje rupe su 24x24 kako sam već ranije rekao i za moje žakoe je sasvim dobra. Za aleksandre, po mojem mišljenju, je ta 25x25 isto sasvim ok. Što se plastificiranja tiče, mislim da to nije nikakvo rješenje za papagaje, jer će oni to najvjerojatnije izgristi. Kod mene je na ovom dijelu volijere gdje su FE skinuta žica sa stare volijere još iz vremena kada sam nekada držao tigrice, a to je bilo prije dvadesetak godina, i stavljena na ovu novu. I još nigdje nije izrđala, a svo vrijeme je bila vani na otvorenom.
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimeČet Mar 21, 2013 7:06 pm

ok jer ta tvoja zica ide na rolnu 1m sa duzinu koju ti oces kako si je pricvrstio za konstrukciju ,neznam dali oce da se cecka sa co2 i cime da farbam kutije-konstrukciju ako nije pametno plastificirati.dali neko zna da radi na fotosopu neznam kako bi izgledao kavez sa rabic pletivom
Moje volijere - žako - Page 7 Izgledkaveza
dimenzije kaveza bi bile
900x700x1200+500mm nogare dali moze konstrukcija od 15mmx15mm kutije
evo rabic pletiva
Moje volijere - žako - Page 7 311c

Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimeČet Mar 21, 2013 11:19 pm

To je žica širine 1m i kupiš koliko želiš. Moja konstrukcija je od aluminija i tu nema nikakvog farbanja. A žicu sam pričvrstio vijcima koji se vide na ovoj slici.
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimeČet Mar 21, 2013 11:21 pm

lepo je dali moze da se pecka sa co2
ja moram praviti od kutija celicnih kavez jer nema al tako male kutije
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimePet Mar 22, 2013 12:00 am

Probaj, vjerojatno može, al to mjesto automatski postaje izvor hrđe.
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimePet Mar 22, 2013 12:02 am

pa znam ali meni bi bio kavez za u stan ili bi ofarbao konstrukciju ali neznam kojom bojom smem da neotruje pticu ako ljuska boju
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 12:28 am

Najvjerojatnije da ove godine neće biti ništa od uzgoja žakoa s obzirom da ne mogu pronaći spolno zrelu ženku.
Postavljam jedan mali video da vidite kako sam riješio otvaranje i zatvaranje vratašca na izlazima iz zatvorenog dijela u vanjsku volijeru.


Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 12:44 am

Evo još malo tehnike.........
Kako bi se ptice malo osvježile i okupale u ove vruće dane napravio sam i umjetnu kišu.....
Hvala goranu092 na ideji i objašnjenju.

Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 12:50 am

nista se nevidi na snimku
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 11:12 pm

Ova kiša se stvarno ništa ne vidi. Morat ću pokušati snimiti malo bolje.
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 11:21 pm

trebalo bi
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimeUto Maj 21, 2013 6:35 pm

Evo i drugog snimka. Ponovno je snimano mobitelom, ali mislim da se sada bolje vidi.

Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimeUto Maj 21, 2013 6:52 pm

super stavio si prskalicu
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimeUto Maj 21, 2013 8:50 pm

Ovo je ekstra moram i ja kod sebe nesto ovako da uradim, od cega si koristio ovu prskalicu ostalo kako vidim je obicna alkatan cijev.
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimeUto Maj 21, 2013 10:48 pm

Prskalice sam kupio u nekoj trgovini što prodaje razni materijal za vrtove i sl. Pakovanje je bilo od 10 kom i cijena je nekih 5 €. Ima više vrsta prskalica. Ove stvaraju maglicu, a ima i krupnije pa prska kao tuš.
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimePet Maj 24, 2013 8:10 pm

Malo priče i galame od moje Koko.

Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimeNed Jun 02, 2013 2:25 am

bas sam uzivala dok sam citala svih 18 strana ove teme. Svaka chast Zako na volijeru i zelimti i dalje uspeh sa zakoima
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimeNed Jun 02, 2013 12:04 pm

Hvala jomabo.
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimePon Jul 15, 2013 1:10 pm

Mozda danas pojacam jato s jednim novim radnim parom, da konacno opet ozivi ova moja tema.
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitimeČet Jul 18, 2013 8:53 pm

Evo moje novo pojačanje....
Nisam našao ženku, ali sam nabavio radni par. Možda bude nešto do kraja godine. cheers 

Moje volijere - žako - Page 7 Internet-radni-par1-3
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Moje volijere - žako - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje volijere - žako   Moje volijere - žako - Page 7 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Moje volijere - žako
Nazad na vrh 
Strana 7 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» Moje volijere
» Volijere i letilice
» farbanje volijere
» Bebica zako
» Zako problem sa disanjem

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Smestaj i oprema-
Skoči na: