Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno

Ići dole 
+52
ATOS
makimk
Ondrej
srxa
Dusko
žako
rade
MILAN
laci
marconi
Dalibor Vasic
Džoni
GoranKac
dusan dragan
itan
bubnjar
papayajamaica
VeljaVa
salle55
milannish
jecham
igorsand
fuz80
psittacula
Aleksa
Marjan
pedja cb
Alex
Rale
akimak
Rea
Luckyboy
momoks
Bogdanik
milos0205
ticar
slavishab
KUM
mime30
klokkende
Sale77-Nis
Boban
vlada nish
ipapige
jevca5
micko
Laza
dr.nenad86
Danijel
TheFameMonster
szigics
rtomek
56 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
KUM

KUM


Broj poruka : 170
Datum upisa : 27.10.2010
Godina : 45
Lokacija : Krusevac

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimePon Maj 02, 2011 1:33 am

Aleksa ::
ma pusti KUMe... necemo valjda sad i o nekoj zaveri COMa protiv Srbije!

u cemu bi bila razlika da si svoje ptice prijavio "Bagdali" ili "Sv.Djordju"?

Druze to nije teorija zavere to je cinjenica to ce ti reci svaki ozbiljniji odgajivac sa balkana koji malo poznaje stvari!

Nisam razumeo pitanje u vezi ova dva krusevacka udruzenja!

pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimePon Maj 02, 2011 4:13 am

KUM ::
Roby
Ja sam ubedjen da i ti neverujes u ove price da nasi odgajivaci neucestvuju na COM-ovim izlozbama zbog pticijeg gripa... to su gluposti koje oni izmisljaju i uvek ce izmisljati i nikada ih nece promeniti iz jednostavnog razloga jer na taj nacin stite odgajivace iz zapadno-evropskih zemalja od jake konkurentnosti koja dolazi sa istoka tako da o iskrenosti COMa netreba ni diskutovati niti bilo sta, i cinjenica je da nasi odgajivaci ne ucestvuju na takvim izlozbama bez obzira kako se to obrazlaze i to da ce se uskoro nesto promeniti je "sargarepa vecita".

Sto se tice tvog izbacivanja ili sta vec neznam odakle o tome neznam nista! Cuo sa od nekih prijatelja za probleme koje ste imali ali ja to nisam komentarisao i necu komentarisati iz vise raloga.

Sto se tice obecanja da ce ljudi biti zasticeni za 500din to je svakako tako i bilo! Niti jedan clan udruzenja koji je postupao u skladu sa statutom udruzenja kao i prema smernicama koje je udruzenje preduzimalo i pored ogromnog broja prijava i kontrola NIJE OSUDJEN niti je imao vecih problema za zakonom.Udruzenje je uspesno delovalo nekoliko puta u pomoci nekim licima koja nisu bila nasi clanovi ali je udruzenje procenilo da se osobama moze pomoci u zakonskim okvirima, u nekoliko takve akcije i sam sam ucestvovao i vecina je bila uspesna a jedno Pravno lice je jos u postupku ali ce i tu po svemu sudeci odluka biti pozitivna.

Sto se tice pocetka legalizacije gde si ti tvrdio da ukoliko i dodje do legalizacije da ce to biti iskljucivo privilegija clanova Sofa i zastupanje nekih drugih monopolistickih stavova u korist Sof-a, imao sam priliku da procitam neke delove scenograma i uz duzno postovanje sa takvim stavovima se NESLAZEM.

Pozdrav!!!

nemoj da te nitko čuje da smo mi sa istoka konkurencija zapadu jer če ti se ljudi smijati.
kako ja ili ti ili itko sa ovih prostora možemo biti konkurencija ljudima koji su stvorili ptice koje mi uzgajamo.da je tako nitko nebi kupovao ptice sa zapada nego bi oni dolazili kod nas kupovati.

drugo,moj kolega iz udruge je učestvovao na svjetskoj izložbi ptica prošle godine i trebalo mu je brdo papira iz ministarstva i brdo raznih dozvola i zato se ne ide na izložbe van države,svijetska izložba ptica je ove godine koštala oko milion eura.

i još nešto,prsteni koji su sad došli u srbiju su prsteni priznati od COM-a,a vi sa vašim alkama pravljenim u srbiji sigurno nećete moći na izložbe van države ali sigurno ni na izložbe od SOF-a.u to sam siguran .
Nazad na vrh Ići dole
psittacula




Broj poruka : 100
Datum upisa : 11.04.2011
Godina : 37
Lokacija : Zvornik

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimePon Maj 02, 2011 9:28 am

E stvarno je dosta!!!

KUM-e svaka ti cast!Jedan covjek da ovoliko ljudi uzbuni i da se sa ovoliko ljudi raspravlja...to ne moze svako!

Steta sto nisi rodjen tamo negdje oko 1800 god. zbog tebe bi se i ratovi vodili...Smile

Napoleon bi bio omiljena osoba u evropi pored tebe...Smile
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimePon Maj 02, 2011 11:06 am

KUMEEE mi konkurencija svetu .pa ti nisi video još ptice ..kako procenjujem po tvojoj priči mislim da i dalje teraš svouju priču a da ti kažem ove gluposti sam čuo i pre dve godine od tvog gazde kada sam snjim prepričavao noći ubeđivajući ga da to što priča nema veze sa životom ...ali džaba ..a opet ima ko nasedne poput ....tebe ..to ti je kao da bi ubedio nekog da je Yugo najbolji auto na svetu ali ga nemožemo prodati napolju jer se ljudi odnosno svetska auto industrija plaši našeg superiornog proizvoda pa nas nepušta na to tržište..mislim da stvarno ovo nema smisla.....
o tome zašto ne učestvujemo nemoj samnom da ulaziš u raspravu jer bi ti znao knjigu napisati šta se sve preduzimalo u predhodnim godinama da bi se ostvario cilj da učešćujemo na svetskom ( bilo je ljudi koji su bili spremni da svoje para ..ne male ulože da se Srbija pojavi na svetskoj izložbi ali je nažalost nije uspelo NE zbog COM-a već zbog zakonskih propisa koja su važeća u EU ..i to koji su donešene od kada je bio taj ptičji grip .....neželim da ti objašnjavm kakav to ima uticaj ima mnoge druge sfere ptičarstva i dan danas u EU ...samo da ti kažem jedan primer koji dokazuje sve da je pre uvođenja zabrana u EU jedna koral zeba koštala 3 EUR a sada je 50 Eur ..a sve ovo nema veze sa izložbama , sa COM om ...nego sa zabranom uvoza ..mnogi uvoznici ptica u EU koji su decenijama radili uvoze ..danas se bave reptilima , sitnim sisarima ..ribama ..jer je zabrana uvoza peradi odnosno izuzetno je teško uvesti ptice u EU ...pa tako i prilikom izložbe....)
što se tiče pravne pomoći dali ti znaš koliko puta je savez preko pravne pomoći pomagao ljudima koji su bili u tim situacijama ...očito da ne ..ali o tome se nikada nije hvalilo ..da se pojeni skupljaju na nesreći nekih odgajivača ...nažalost to što nemate pojma o stvarima nedaje vam za pravo da pričate bez veze
to što se pričalo da prilikom legalizacije će imati prednost ljudi koji su dugogodišnji odgajivači je i dalje tačno pošto i dan danas mi u inspekciji kažu da svaka diploma, pehar koju su ljudi dobijali u predhodnom periodu može da dokazuje da su gajili ptice, alkirane ptice sa zatvorenim prstenom opet dokazuju da su ptice odgajane ..tako da ima mnogo toga što tim ljudima olakšava da dokažu poreklo što naravno neznači da oni koji nišu bili nigde članovi, nisu učestvovali na izložbama , nisu prstenovali .. nemogu da legalizuju ptice naravno da mogu što je normalno ..ali ipak ko ima neki dokument iz nekog predhodnog vremena da je odgajao ptice lakše dokazuje te tvrdnje!

kako komentarišeš to što ti je gazda postavio na vaš forum gde ministarstvo javno izjavjuje da je popis i ceo ovaj projekat " представља обавезу Србије у процесу приступања Европској унији." !!! a ne nečijeg individualnog insistiranja ..poput bilo koje organizacije( mada savez ima brdo dokumenata koje je u predhodnih 10godina pokretao u ovom pravcu ) ..to što se preko foruma pričalo da treba da se pokrene legalizacije , pa kao skupjeli peticiju pa neznam ti ja priče razne pa da je to sve nečija neznam zasluga da je država zbog toga pokrenula legalizaciju pada u vodu ..samo ako vas gazda ne ubedi da i ta izjava i na sajtu ministarstva zavera ili možda i ne postoji ....

pozdrav ROBY
P.S psittacula izvini ako te sa ovim stvarima davim ali je neprihvatljivo da neko ko je dobio zadatak od gazde da tu seje neke gluposti nedobije odgovor ...
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimePon Maj 02, 2011 12:28 pm

iskreno ljudi da sam ja admin ovu bi temu zakljucao odavnooo
Nazad na vrh Ići dole
KUM

KUM


Broj poruka : 170
Datum upisa : 27.10.2010
Godina : 45
Lokacija : Krusevac

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimePon Maj 02, 2011 2:03 pm

[quote="ticar"][quote="KUM"]Roby

Ili se ja nisam lepo izrazio ili ste vi to pogresno shvatili! Kada sam se pozvao na konkurentnost naravno da nisam mislio da mozemo da im konkurisemo kvalitetom odgojenih jedinki ali kao sto Ticar rece mi kod njih odlazimo u nabavku kvalitetnih primeraka, da bi oni kasnije od nas uzimali jeftine primerke, veliki broj ptica se i danas prosvercuje sa ovih prostora u EU, zamislite samo kada bi neko otvorio to trziste EU i primerci koji se kod nas prodaju za 15-20e a u EU od 80-150 stigli kod njih njihovi odgajivaci bi momentualno bankrotirali! Odgoj ptica i drugih zivotinja u EU po svim standardima je jako komplikovan i skup, ljudi ulazu ogromne svote novca u takve stvari i zato su organizacije poput COM-a i dr. u obavezi da zastite odgajivace koji nakraju i finansiraju takve organizacije, Milion evra koliko je kostala poslednja izlozba kako neko rece sigurno nije finansirala Srbija, Hrvatska ili neko od zemalja cije je ucesce limitirano!

Ticar sto se tice to sto navodno alkice priznaje COM ljudima neznaci apsolutno nista za tvoju informaciju te alke su tri puta skuplje od ovih alki koje izdaje ovo drugo udruzenje, nabavljene su sumnjivim kanalima i pod sumnjivim okolnostima.
Tvoja konstatacija da ove druge alkice nece da prizna ni SOF, sve i da je to nesto bitno smesno je.
Zamisli ti sad dodjes u Srbiju sa autom hrvatskih registracija i ja ti kazem "slusaj ja nepriznajem te tablice koje imas na autu" a koga je prijatelju briga sta ja priznajem kad Drzava srbija priznaje te tablice!
Tako je i sa alkicama njih je priznalo ministarstvo koga je briga sta ce da prizna SOF ili nece na kraju krajeva MORCE jer na taj naci remeti drustveni poredak!

Roby sto se tice izjave " представља обавезу Србије у процесу приступања Европској унији." moj ti je savet da politicke izjave neshvatas zdravo za gotovo to je samo politicka izjava koju mi ovde mozemo da cujemo na televiziji barem 50 puta dnevno.

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimePon Maj 02, 2011 5:06 pm

Kume ja sam mislio da ti ipak imaš neku predstavu kako to u svetu fonkcioniše kakve su organizacije , koje su cene ...kolika je potražnja ....tek za kvalitet da nepričam ...ti na svetskom prvenstvu si mogao da kupš kanarince po 25-30 koji bi ovde pokupili sve na izložbama ...a što su tamo prvaci to su po astronomskim cenama....ja sam se nadao da ima nekoliko ljudi u PPFE koji imaju neka iskustva i na sirem planu ali mi se sve više čini da su ti ljudi koji tvre da ja najlakše prevariti one koji su neinformisani pa veriuju tome ko im kaže što oni vole da čuju ...u pravu ....

znači i na sajtu ministarstva po vama prodaju maglu!!! jeduno na PPFE forumu u zemlji Srbiji se može čuti istina i to od gospodina Zokice fantoma koga niko nezna ko je lol! ali zna sve ..i od predsednika pošto skoro niko tamo i nepiše drugi mada svi znamo da se radi o istom čoveku samo sa drugim imenom .....
ajde stavrno neverujem da vredi trošiti vreme na sve ovo ....radite šta hoćete ... niko vam ne brani a manite se vi nas ....mi hoćemo u EU u svet ..mi hoćemo da se takmičimo , da se ptičari Srbije pokažu u svetu, , za nas je ovo sport a ne trgovina , mi nedržimo pet shopove , nismo poznati trgovci poput vašeg gazde , nismo krivolovci poput nekih iz vašeg rukovodstva koji su dojuče kažnjavani zbog toga , dok vi u svojim redovima nenapravite red da vas vode PTIČARI koji su sa svojim radom i znanjem, stažom kao uspešni takmičari, kao odgajivači .... prvo stekli neko ime dotle vi nama niste zanimljivi kao udruženje ...
pozdrav ...mislim da ako misliš da vodimo i dalje neku diskusiju mani se gluposti
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimePon Maj 02, 2011 5:49 pm

KUME SVAKA ČAST !!!

Zaključak koji sam steko tvojim izlaganjima o SOF-u i COM-u.Našim i njihovim odgajivačima ptica a da kažem i Vašim.Zaključio sam da nisi upoznat ili to ne želiš da priznaš koliko su njihovi odgajivači zaslužni za domistifikaciju FE.Jer sa onoliko mutacija koje su dobili,uslove opremanja odgajivačnica koji su pružili i ishrane koju primenjuju,nije ni čudo koliko su vremenskih zona ispred nas po tim pitanjima.Samo je vreme kada će pojedine vrste ptica iz porodicu carduelis dobiti statut DOMISTIFICIRANA vrsta u AVIKULTURU zaslugom njihovih odgajivača .A Mi ćemo im biti konkurencija na svetskim takmičenjima?Pa zato COM osporava nama i svim zemljama bliskog istoka da učestvuju na Svetskim ŠAMPIONATIMA jer šta bi NJIHOVI ODGAJIVAČI SA NJIHOVIM PTICAMA osvojili kada bi naše ptice pobrale sve medalje sa tih ŠAMPIONATA!!!Ili je nešto drugo u pitanju što vama izgleda nije jasno...Zaključak koji sam stekao gledajući inostranu literaturu i posetama inostranih odgajivača glasi:Daleko smo Mi od njihovog standarda ,ali samo u saradnji svih udruženja sa SOF-om i POD OKRIVRIVLJEM COM-a imamo šanse da uđemo u svetske tokove po pitanju odgoja i domistifikacije FE.Jer drugačije nemože jer je to pravi put za pojavljivanje naših ptica na SVETSKIM ŠAMPIONATIMA uz poštovanje svih novih ZAKONA koji su stupili na snagu kodnas.Pa zato jedan od najboljih načina da se sačuva FE u prirodi je njihova domistifikacija . Domistifikaciju su primenili odgajivači Evropske Unije i postigli rezultate za svaki respekt.Ujedno u zaštiti i odgoju ptica Faune Evrope daleko su ispred nas u svim akspektima zaštite divljih ptica i njihovog odgoja u kućnim uslovima.Ovo je kraj mojim postova na ovu temu.autor.Marjan Stanijev iz Pirota.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimePon Maj 02, 2011 7:02 pm

kod nas je nedavno uveden zakon koji još nije stupio nigdje u evropi ,sve divlje ptice iz faune europe u mutacijama nisu više zaštićene samo ako je ta mutacija priznata kao mutacija.
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimePon Maj 02, 2011 7:36 pm

A ja bi iskrenu ukinuo EU Smile
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimePon Maj 02, 2011 10:09 pm

offtopic
Luckyboy i ja cemo oformiti udruzenje da ko ne zeli da udje u EU ne mora, uslov je da samo bude clan naseg udruzenjenja Smile
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimePon Maj 02, 2011 10:12 pm

ticar ::
kod nas je nedavno uveden zakon koji još nije stupio nigdje u evropi ,sve divlje ptice iz faune europe u mutacijama nisu više zaštićene samo ako je ta mutacija priznata kao mutacija.
ovo je odlicno! javi kad stupi na snagu da i mi pokusamo da donesemo takvu neku uredbu!
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimePon Maj 02, 2011 10:14 pm

http://www.osh.hr/
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimePon Maj 02, 2011 10:15 pm

pa ovo je super!
Nazad na vrh Ići dole
psittacula




Broj poruka : 100
Datum upisa : 11.04.2011
Godina : 37
Lokacija : Zvornik

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimePon Maj 02, 2011 10:15 pm

Roby ne nerviras ti mene ni najmanje, samo mi nije jasno zasto se spustas na taj nivo da se ubjedjujes sa tako nekim!!!
Ako iko zna kako se ide na izlozbe, i sa kojim udruzenjem, i bla,bla,bla to si ti...
Ljudima treba da bude cast sto se takav jedan sampion udostoji da pomogne i da savjet o svemu i svacemu.
Ja ti se iskreno divim i zahvaljujem ti se sto si na ovom forumu, cime si pokazao samo kakav si covjek.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimeUto Maj 03, 2011 3:09 am

Aleksa ::
ticar ::
kod nas je nedavno uveden zakon koji još nije stupio nigdje u evropi ,sve divlje ptice iz faune europe u mutacijama nisu više zaštićene samo ako je ta mutacija priznata kao mutacija.
ovo je odlicno! javi kad stupi na snagu da i mi pokusamo da donesemo takvu neku uredbu!

već je donešen pravilnik. mi smo prvi koji su to uveli na svijetu,znači ako je ajmo reći major u normalu njega se tretira kao divlju pticu a sve mutacije su sada u rangu sa kanarincima što se zakona tiče.

zemlje europe ovo nemaju ali kod nas se još radi test na klamidiju što se u europi ne radi več godina.
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimeUto Maj 03, 2011 5:16 pm

Pregledom spiska za legalizaciju nisam nasao neke vrste domacih ptica (zimovka, obicna zeba, severna zeba,batokljun...), mozda mi je i promaklo ali vise puta sam ga listao, da li treba i te ptice stavljati na listu za prijavu ili ne?????
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimeUto Maj 03, 2011 6:07 pm

Moze li se otvoriti nova tema sa spiskom ptica za koje nije potrebno prijavljivanje(npr. vrabac itd).
Nazad na vrh Ići dole
Alex




Broj poruka : 67
Datum upisa : 26.03.2010
Lokacija : Pancevo

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimeUto Maj 03, 2011 7:29 pm

jecham ::
Moze li se otvoriti nova tema sa spiskom ptica za koje nije potrebno prijavljivanje(npr. vrabac itd).
ovo ti je odlična ideja, pridružujem se molbi
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimeUto Maj 03, 2011 7:49 pm

Salzem se Rale sa tobom, i ja nisam uspeo da nadjem zimovku, finka ( obicnu zebu) i severnu zebu pa sam u rebusu da li su te ptice izostavljene ili ih ja jednostavno nisam naso na spisku.
Nadam se da cemo uskoro razresiti ovu dilemu cheers
Nazad na vrh Ići dole
salle55

salle55


Broj poruka : 259
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Rača

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimeUto Maj 03, 2011 8:23 pm

Tih ptica koliko vidim nema,moje misljenje je da su skroz zaboravili da ih stave na spisak a kolko znam ako ih nema na spisku mogu da se drze bez ptrijavljivanja ako se ne varam.Iskreno ja planiram da izbacim iz odgoja sve rase ptica koje zahtevaju prijavljivanje ma koliko ih puno voleo jer mi je muka od zakona ne samo ovog nego bilo kog,da ne navodim razloge ima ih puno...
Nazad na vrh Ići dole
salle55

salle55


Broj poruka : 259
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Rača

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimeUto Maj 03, 2011 8:27 pm

Da voleo bih na ovo pitanje oko ovih pomenutih ptica koje nisu na spisku nesto da nam kaze ROBI jer iskreno od cele faune meni su zimovke naj interesantinje i bilo bi lepo da ne moraju da se prijavljuju...
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimeUto Maj 03, 2011 9:47 pm

Da ima vrsta koje su greškom izostale sa spiska ..moguće ... i ja sam našao neke vrste ali što se tiče zimovke i nekih strogo zaštićenih ptica koje slučajno nisu na spisku i njih treba prijaviti pošto se prijavjuju sve zaštićene i strogo zaštićene vrste pa ukoliko ih nema na spisku ima ih na prilozima gde su navedene zaštićene i strogo zaštićene vrste tako da se to na neki način podrazumeva !!!

pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
salle55

salle55


Broj poruka : 259
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Rača

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimeUto Maj 03, 2011 10:11 pm

Znaci mora da se gleda i Cites?A koje se prijavljuju sa citesa samo CITES1 ILI 2 I 3?
Nazad na vrh Ići dole
VeljaVa

VeljaVa


Broj poruka : 70
Datum upisa : 23.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Valjevo

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitimeUto Maj 03, 2011 11:23 pm

sale potpuno se slazem sa tvojim misljenjem ni ja necu drzati ni jednu pticu koja podleze legalizaciji ma koliko ih voleo sve cu da ih pustim u prirodu da ih nebi neko oduzeo za dzabe a ja ih gledao i hranio toliko vreme ovako cu da ih pustim pa neka idu u prirodu. poz. svima pticarima.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 8 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno
Nazad na vrh 
Strana 8 od 15Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
»  Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica
» Legalizacija drzanja ptica faune Evrope
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Problematika uzgoja hibrida žutarica x kanarinka i obratno
» Koja je ovo vrsta ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih ptica i ptica sa CITES-a-
Skoči na: