Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Malino kanarinci

Ići dole 
+26
Pepikg
markan
danee9877
lepotica cana
stosic
ivana_paracin
Vladakg
elo
ivan79
Igorche81
Bojana.C
Boban
zucko
Srdjan
sasaznas
Alexandar
mimo
Vasa
SasaVR
Bogdanik
Ivan_NIsh
grujo
dr.nenad86
dr dac
klokkende
Laza
30 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimePon Jan 31, 2011 12:47 pm

Heh he hehe,
u pravi si Srdjane,mada ja ne preferiram ove novokomponovane vrste kanarinaca zato sto sve vise lice na karikature Very Happy !!!!
Ipak ostajem veran vrstama koje postoje decenijama i vekovima.
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimePon Jan 31, 2011 1:08 pm

Da ne skrećem sa teme meni LIČNO liče na degenerike ali...
Grujo što se tiče novokonponovanih mora da se složiš da je među njima i malino, jer nije isti ovaj i onaj pre desetak godina . Svi mi u odgoju težimo ka onoj savršenoj ptici . Moram da priznam da po meni dobar odgaivač kanarinaca pesme mora da bude i dobar sluhista jer bez toga nema uspeha po meni.
Ne odgajam malinoe zbog nedostatka uslova ali volim da ih čujem.
cheers
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimePon Jan 31, 2011 1:19 pm

Sto se tice odgajivaca slazem se da mora da ima sluh sto se tice pesme, ako mislimo na kanarince pesme.A da je malino novokomponovana rasa ,gresis,to je jedna od najstarijih rasa kanarinaca uz harc-rolera,A to sto se tice poboljsanja pesme u zadnje vreme na ovim nasim prostorima to stoji ali ipak nemozemo sa sigurnoscu reci da bolje pevaju od onih od pre 40-50 ili vise godina zato sto ne postoji nijedan bar nama dostupan zapis pesme malino kanarinaca iz tog doba.Cak je nekada postojala jedna mnogo lepa tura woeten koja je izgubljena kroz generacije ptica.Tako da mogu reci samo da su malinoi nekada i sada potpuno iste ptice,iste konstitucije i sa istim turama,sem te jedne izubljene.
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimePon Jan 31, 2011 1:37 pm

Hvala Grujo na pojašnjenju jer za te podatke nisam znao .
Nazad na vrh Ići dole
mimo




Broj poruka : 23
Datum upisa : 29.01.2011

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimePon Jan 31, 2011 7:27 pm

prvo hvala na napisanom.
ja imam jedno pitanje koje me onako malo muci.
ako izaberem te zenke koje su od potpunog pjevaca,da li to znaci da cu morati da ih parim u srodstvu.to mi se bas i ne svida.
koliki bi bio minimum zenki i muzjaka za pocetak?

hvala.
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 01, 2011 9:48 am

mimo,
iz napisanog vidim da bi hteo ozbiljno da se bavis odgajanjem ove rase,pa ti stoga predlazem da za pocetak pocnes (zavisi od mogucnosti) sa dva muzjaka (sa svim turama) za parenje na koje idu od 4 do 6 zenki.Znaci u proseku na jednog muzjaka moze ici 2-3 zenke, za parenje.Kako kasnije stizu mladi i potreban im je ziv ucitelj bice ti potreban jedan muzjak sa naravno svim turama tj. ptica koja na tebe ostavlja utisak i ono sto bi ti licno voleo da ti pevaju mladi kada odrastu i naravno sto vise da je duboka u turama.Ja licno ne praktikujem da stavljam za ucitelja pticu koja je parila zato sto je ta ptica usiljena i cesto se desava da peva isprekidane ture,a neke cak ume i da izostavi pa stoga takva ptica ne bi trebala biti primer mladima.
Parenje u krvnom ili linijskom srodstvu nije za pocetnike jer isti jos nisu napravili svoje jato i nemaju zacrtan put tj. lutaju za pesmom i pticama koje bi odgajali,ipak je to pocetak necega.
Kada budes napravio svoje jato od nekih 40-50 ptica i budes znao od cega te ptice poticu i sta sa cim treba upariti da bi se dobila zeljena kombinacija a uz to su potrebne i godine staza u ovom nasem ludom hobiju,onda mozes poceti po svojoj zelji neko od navedenih parenja.
Ja nikada nisam ulazio u to krvno srodstvo tj blisko parenje vec godinama unazad idem na parenje u daljem srodstvu jer imam svoje jato koje sam godinama sticao.
Nazad na vrh Ići dole
mimo




Broj poruka : 23
Datum upisa : 29.01.2011

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 4:21 pm

imas li grujo nekih video klipova svojih ptica ili slika?


pozdrav.


Poslednji izmenio Laza dana Sub Feb 05, 2011 4:50 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : ogasavanje je zabranjeno, procitajte pravila foruma)
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimePon Feb 07, 2011 8:15 am

mimo,
imas na 1 strani !
Nazad na vrh Ići dole
mimo




Broj poruka : 23
Datum upisa : 29.01.2011

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimePon Feb 07, 2011 6:04 pm

hajd ako imas vremena da malo analiziramo ture.
nisam strucnjak,ali me interesuju one ture kao cavkanje u prvom videu,izrazito su naglasene.To nije greska niti nezeljena tura,kako se zove?
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 12:47 pm

Evo pa analiziraj,mislim da ce ti pomoci:
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 10, 2011 12:23 am

Odlican klip da pocetnici mogu da neuce ture i kako se koja zove
Nazad na vrh Ići dole
mimo




Broj poruka : 23
Datum upisa : 29.01.2011

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 10, 2011 3:50 pm

po ovome one ture na koje sam mislio bi bile Staaltonen.
hvala.


Poslednji izmenio Luckyboy dana Čet Feb 10, 2011 4:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Pročitaj pravila foruma !!!)
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 10:11 pm

Jel su beli malinoi ove godine priznati po COM-u ili nisu??? pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
sasaznas

sasaznas


Broj poruka : 105
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 53
Lokacija : Bijeljina RS BiH

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 11:54 pm

davno su bijeli malinoi bili priznati od com-a
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimePon Feb 14, 2011 11:05 am

To znam, ali sam cuo da ih polako izbacuju pa pitam zbog takmicenja??? Da li neko ima link gde mogu da se vide vrste priznate po com-u???
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimePon Feb 14, 2011 4:44 pm

Ne izbacuju se, nisu vise posebna kategorija(klasa, grupa kako se vec zove)
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimePon Feb 14, 2011 5:17 pm

Hvala Bobane, to prakticno znaci da se takmice sa zutim za iste pehare???
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimePon Feb 14, 2011 6:08 pm

Mislim da je od sada tako.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimePon Feb 21, 2011 10:02 pm

Nisam nasao podatak ovde, koja je dimenzija kaveza za takmicenje kanarinaca pesme po COM u ? I Bobane , moze neki od tvojih tekstova o skolovanju kanarinaca pesme , urodjene i nametnute pesme. Znam da ih ima !
Hvala
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 22, 2011 9:13 am

Takmicarski kavezi po COM-u :
duzina 21 cm
sirina 15 cm
visina 20 cm
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 11, 2011 12:09 pm

http://vodpod.com/oem/oemsjan2009videos


Pogledajte u opciji biranje ima jos video zapisa i sa novijih i starih takmicenja malinoa u Grckoj.
Nazad na vrh Ići dole
Bojana.C




Broj poruka : 18
Datum upisa : 19.08.2011

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimeSub Sep 24, 2011 11:38 am

Imam pitanje za odgajivace malino kanarinaca, pitanje mozda nije za ovu temu ali neka mi moderator nezameri...kada je najbolje vreme za kupovinu malino ptica?
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimePon Sep 26, 2011 9:09 am

Bojana.C ::
Imam pitanje za odgajivace malino kanarinaca, pitanje mozda nije za ovu temu ali neka mi moderator nezameri...kada je najbolje vreme za kupovinu malino ptica?

Ako muzjaka biramo po pesmi,najbolje vreme od oktobar-mart,za zenke isto zato sto joj treba prilagodjavanje na novu sredinu i priprema za parenje.Ovo je okvirno mada malino muzjake i zenke mozete kupiti kad god hocete ako nemate za cilj njihovo razmnozavanje i td.
Nazad na vrh Ići dole
Bojana.C




Broj poruka : 18
Datum upisa : 19.08.2011

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimePon Sep 26, 2011 9:39 pm

Hvala grujo na odgovoru!!!
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitimePon Nov 07, 2011 1:22 pm

Medjunarodno takmicenje u Nis-u ,
malino kanarinci:

kolekcija:
1.Zeljko Bojovic
2.Nedeljko Vasic
3.Zeljko Bojovic

pojedinacno zuti:
1.Mikica Jevtic
2.Zeljko Bojovic
3.Zeljko Bojovic

pojedinacno beli:
1.Prvulovic Nenad
2.Prvulovic Nenad
3.Mikica Jevtic

mogu samo da napomenem da je konkurencija bila jaka i pored ranog takmicenja za malinoe zato sto se mnogima ptice jos nisu otvorile a nagradjenima sve cestitke cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Malino kanarinci - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Malino kanarinci
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Malino kanarinci - ocenjivanje
» Pitanje? za odgleduvaca malino kanarije
» Takmičenje Malino kanarinaca-Veliko Gradište
» Otvoreni šampionat malino kanarinaca Društvo ,,Slavuj,, Beograd

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci :: Kanarinci pesme-
Skoči na: