Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )

Ići dole 
+97
Miloš Stalać
coja
danee9877
amir2
saggit
MilanNis
karlo28
markan
banex
Miljan B.
daniel87
Don Milanessi
Dusan91ks
Pash031
cica
danee987
lepotica cana
marinac1
TomoCv
Marjan
milojed
gorany82
MilosPlana
Kyuzo
aleksa culuman
Ivan/Rex
steva27
mocur
miroslav bg
žako
miticsinger
blueboy
Aleksandar Djuric
magi
Djerdan
vladogouldovi
vasko
Exotic
sgrubi
goran74
Matija95
skorkovic
Dijamant
kelies
ivankv
Igorche81
florida
Šarengrad
tatjanasd
Stankovic
Dalibor Vasic
braneOS
Iwan97
ivan79
farmacy
vladimircvele
nemanja-77
boze
draganbely
Rea
Dare
milun
rade
GoranM
mt_manki
dr.nenad86
ado
marconi
ivan83
acca
dino
sipi
cody007
jecham
papayajamaica
bacobobi
srdjan vr
Gero
Vasa
fuz80
DarkoMne
vlatko-phoenix
stamil
lica
VeljaVa
rtomek
vecos
ZQKY
zucko
Danijel
SrdjanKG
Sale77-Nis
Alexandar
Perceval
Бане
Laza
Luckyboy
101 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 20, 2010 9:13 pm

Jel ovo muzjak zebe lezi na jajima??
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 20, 2010 9:15 pm

tu nema jaja, (to je slikano u mrklom mraku... to je samo pocetak gnezda koje on pravi...One vole da spavaju u gnezdima... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 20, 2010 10:09 pm

Very Happy Surprised Laughing Koliko imas para zeba u ovom kavezu i za koliko je predvidjen???
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 20, 2010 10:41 pm

imam za sada jedan par... a za koliko je predvidjen iskreno nemam pojma... mislim da bi bar 4-5 parova stalo bez problema... moj drugar drzi 3 para u kavezu koji je kao pola mog u shirinu i pola mog u visinu.... i nema problema.... neznam samo shta ce sa mladima... verovatno ce morati drugi veci kavez....
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 20, 2010 11:19 pm

Hehe pa neka prodaje. Kako se krecu cene zeba u Beogradu??? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 11:51 am

Neznam,ja sam dobio muzjaka od tog druga,a zenku sam kupio u pet shop-u u pozarevcu poshto ih na berzi nije bilo.... ja sam za zenku dao 500 din... znam da su me odrali al shta da se radi... trebalo mi hitno...jer u bgd nemam vremena da idem po pet shopovima....
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 11:56 am

Obicne,raznoraznih mutacija (ne izlozbene i losije ali radjih mutacija ) zebe su oko 200 din!
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 12:02 pm

Srdjane jel znash neshto o izlozbenim?? kako treba da izgledaju,koje mutacije se najvishe cene??? Do sada nisam ucestvovao na izlozbama,al sam pario i poklanjao raznorazne varijetete...
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 12:53 pm

Ubicu se vishe sa ovim zebicama.... Prosle godine sve lepo izvele mlade sve extra,a sad problemi i problemi...
I zenka i muzjak uzmu vodu iz pojilice i onda odu na prechku koja stoji ispred gnezda i trljaju kljunom u tu prechku!!!! Shta im sad to znachi????
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 2:28 pm

To znaci da trebas poneki put da im stavis posudu sa vodom da se okupaju Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 3:31 pm

Ukratko,za izlozbene zebe postoji standard u kome je sve tacno navedeno kako treba da izgledaju( tip,velicina,oblik....i priznate mutacije)! Sad dugacko je da sve to ovde pisem,ali ako te bas zanima,napisacemo! Na izlozbama se sve mutacije (a i normali) ne izlazu zajedno,vec su razvrstane po mutacijama u klase! Tako da se ne moze reci koja je mutacija najcenjenija,vec da pre mozemo pricati o pojedinacnom kvalitetu izlozbene ptice! Moze normal biti mnogo kvalitetniji izlozbeno od neke prelepe mutacije! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 6:33 pm

ajde molim te napishi bar neshto ukratko... nemorash puno ono osnovno (po chemu se gleda kvalitet,na koje stvari da obratim paznju itd..)... ako te ne mrzi napisi mi molim te,jer me stvarno zanima...
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 8:59 pm

Nemoze to Zucko ukratko!! Mora ceo standard po stavkama da se ispise,pa slike idealne ptice,pa slike ptica sa greskama,pa spisak priznatih mutacija,pa sekcija u kojoj se takmice i klase koja je mitacija gde...da bi bilo potpuno,tj kako treba!! Ja sad to ne mogu odmah da uradim,ali videcemo da skorije to odradimo!!!Pozz
Nazad na vrh Ići dole
vecos

vecos


Broj poruka : 88
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : CALGARY

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 2:52 pm

Moje ime je Vedran Matković iz Osijeka! Uzgajam isključivo standard zebraste zebe! Moram primjetiti da se ovdje daje puno krivih odgovora vezanih za zebraste zebe! Na stranici mog društva [You must be registered and logged in to see this link.] postoji prozor ( [You must be registered and logged in to see this link.] ) u kojemu obrađujem teme vezane za ovu prekrasnu pticu, ako Vas zanima uzgoj zebraste zebe volio bi da mi napišete članak koji ću ja objaviti na toj stranici, te da ćemo zajedno doći do još boljih odgovora!

Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
vecos

vecos


Broj poruka : 88
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : CALGARY

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 2:57 pm

Što se tiće opisa pojedinih mutacija možete ih pogledati na dnu teksta [You must be registered and logged in to see this link.]
Klikom na pojedinu mutaciju otvara se tekst u kojemu možete vidjeti detaljan opis pojedine mutacije, sa slikama i kratkim sadržajem vezanim za genetiku mutacije!
Javite mi se na [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
vecos

vecos


Broj poruka : 88
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : CALGARY

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 3:25 pm

Inaće postoje ako to možemo tako nazvati tri vrste ili tipa zeba (po veličini). Njemački, Britanski i Američki (preferira se i u Australiji)! Njemačji tip je največi, Britanski je srednji, a Američki je najmanji (slićan zebrastim zebama iz divljine)!
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 3:59 pm

Pozz Vedrane,i dobrodosao nam!!! Drago mi je sto je neko kao ti,tj. ko gaji standard zebraste zebe dosao ovde na nas forum! Ovde kod nas ih gaji vrlo malo odgajivaca,pa nam svaka razmena iskustava i saznanja dosta znaci!!! Nadam se da ce ti ovde sa nama biti prijatno,i da cemo se dopunjavati!!! Ne znam na koje krive odgovore ovde mislis(ne kazem da ih nema!),ali ja ovo malo sto sam ovde pisao,pisao sam samo o zebrastim zebama standard po COM-u! A u te sve tipove ne ulazim-zanima me samo zeba po COM standardu,i mutacije priznate po COM-u!!! Hvala ti i za ove linkove,sad odoh da ih pogledam!! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
vecos

vecos


Broj poruka : 88
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : CALGARY

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 6:38 pm

Nisam želio da se nitko uvrjedi (i ja grješim Smile ) , vidio sam temu o egzotama i njihovoj ishrani, pa sam primjetio da ljudi pišu krive sastave hrane (nema direktno veze sa ovom temom iako je sa druge strane usko povezana).
Slažem se sa tobom, jer sam i sam veliki zagovornik kad kažeš da nije lijepa samo ona ptica koja je u nekoj rijetkoj mutaciji. Ja imam kod kuće puno standard sivih zeba koje svojim odlikama nadilaze black face, kombinacije mutacija... itd.
Inaće stažiram za sudca za egzote tako da ja više gledam kvalitetu cijele ptice, nego samo njenu boju.
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 6:52 pm

vecos pa recite koje su greshke po vashem mishljenju... dajte da razmenimo iskustva!!! pozzz Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
vecos

vecos


Broj poruka : 88
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : CALGARY

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 7:55 pm

Vidim da se spominje proso kao vodeći sastav ishrane, sa duplo manje muhara. Inaće se muhar daje minimalno oko 40%! Ja ga osobno dajem u omjeru od 50%, ako ne kupujem gotovu hranu za egzote! Ostali sastojci ovise od sezone u kojoj se ptica nalazi ( priprema za parenje, hranjenje mladih, pripreme za izložbu, odmor od sezone leženja mladih...itd., kao i hrana za mlade ptice).
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 7:58 pm

vecos shta dajete u vremenu kada imaju mlade a shta pred parenje????
pozzz
Nazad na vrh Ići dole
vecos

vecos


Broj poruka : 88
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : CALGARY

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 8:15 pm

Količina sjemenja ovisi i o tome dali su ptice u malim kavezima ili u volijerama. To će te morati sami isprobavati, ali pravilo je da hrana pred parenje mora sadržavati manje masnoće kako se ptice ne bi udebljale inaće ih neće zanimati parenje, a za vrijeme odgajanja mladih preporučljivo je davati zasićeniju hranu (što podrazumjeva više kalcija, bjelančevina, vitamina... i svega što je potrebno za razvoj pilića), ovisno o kojoj se vrsti egzote radi (poznato je da su guldovi više osjetljivi na jetru od nekih drugih egzota i da lakše oboljevaju od prevelike količine masnoća), tako da treba imati na umu puno faktora kada se slaže hrana.

Moram naglasiti da je sve ovo idealno, ali smo svi svjesni da je teško i vremenski i novčano sve ovo raditi kako treba, ja sam prvi koji sve ovo radim samo ako imam dovoljno uvjeta (vremenski i novčano).

Ne treba se natjecati tko više ili bolje razumije uzgoj pojedine ptice, nego treba težiti tome da se zajedničkim radom vlastiti uzgoj dovede do stanja kada ste vi zadovoljni viđenim, a ptice zadovoljne što su Vaše!
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 12:16 pm

hvala vecos, ja mojim pticama konkretno zebicama,(napravili gnezdo, samo josh cekam jaja) dajem:- klijali proso i niger
- hranu za kanarince i egzote (fabricka)
- tvrdo kuvano jaje sa dodatko keksa
- sirak,niger(seme)
Nazad na vrh Ići dole
vecos

vecos


Broj poruka : 88
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : CALGARY

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 3:10 pm

Zanima me kako vi stojite sa izložbama ptica, preciznije koliki se često izlažu zebraste zebe, koje mutacije i kvaliteta?

Što se tiće dodatka hrani, probajte im davati grančice vrbe, jako je jednostavno i uvijek ih imate pri ruci! Uvjerit ćete se kako su lude za tim i kako to djeluje na njihov organizam pri parenju! Inaće ja to dajem u zimskom periodu kada nema zelenila. Jednostavno uberem smotuljak grančica, stavim u vazu na toplo i za par dana kad propupa stavljam u kaveze!

I kratak savjet za gnjezda. Prije nego ptice počnu praviti gnjezda stavite na dno gnjezda orahovo lišče, budite sigurni da nečete imati tekutova, a ako ih nemate dobro dođe kao preventiva!

Za jačanje mladih (sve egzote) dobro je imati jednu volijeru ili kavez koji po dimenzijama nije velik (moja letarka za mlade je 60x150), ali da je poprilično visok (moja je 2m). Poznato je da egzote vole letjeti po vertikali, a pogotovo kada se mladi razvijaju i to na sistem da im je hrana i voda na dnu volijere, a prečke pri vrhu (nije loše da im se naprave prečke koje nisu fiksne, nego da se mogu njihati. Na ovakav naćin ptice osim što ih tjerate da lete po vertikali kako bi jačale krila i prsa, jačaju i noge, ja sam svoj "vrtić" opremio na ovakav način i jako sam zadovoljan rezultatima)

pozz
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 3:35 pm

Sto se tice zebrastih zeba kod nas na izlozbama,izlaze se vrlo mali broj!! Vec sam ti rekao da bukvalno par ljudi ovde gaji ( ili pokusava ) da gaji standard zebu!!! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )
Nazad na vrh 
Strana 2 od 30Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Svetloleđe zebraste zebe
» Dijamant zeba (Stagonopleura guttata )
» Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)
» Leptir zeba

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: