Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)

Ići dole 
+6
Sale77-Nis
tosamadu
SrdjanKG
Grumpy
Vasa
Luckyboy
10 posters
AutorPoruka
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Empty
PočaljiNaslov: Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)   Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 10:51 pm

Owl finch
Dolazi nam sa Australijskog kontinenta,i pripada porodici Taeniopygia.
Razlika medju polovima je vizuelno nemoguca,postoje price da muzijaci imaju tanju crtu na grudima i belje obraze,ali je to ....
[You must be registered and logged in to see this image.]
Jedino merodavno utvrdjivanjae polova je po pesmi,koju samo muzijaci pevaju.
Odgoj sovica je poprilicno lak,mogu se gajiti pojedinacno u kavezima,kao i grupno u volijerama,takodje i u mesovitim kolonijama sa srodnim pticama.
Ishrana,jedu sve sto i ostale egzote,dobro prihvataju jajcanu hranu,grit i sipinu kost trebaju uvek imati na raspolaganju.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ukoliko parovi nece hratniti svoje mlade,mogu se podmetnuti pod japanske galebice,ili pod zebraste zebe.Ukoliko se podmecu pod zebraste,treba samo njih staviti u gnezdo,a zebe ukloniti,jer ako bude mix mladih u gnezdu,njih nece hraniti.
Naravno,prirodni odgoj je nesto cemu treba teziti,da svaki par hrani svoje mlade
Moze se bastardirati sa zebrastom zebom.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Bastard izmedju zebraste zebe i sovice


Poslednji put izmenio Luckyboy dana Pet Apr 02, 2010 10:16 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Empty
PočaljiNaslov: Re: Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)   Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 10:54 pm



Pesma muzijaka lol!
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Empty
PočaljiNaslov: Re: Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)   Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Icon_minitimeSub Apr 10, 2010 7:29 pm

Sradjane imas li ove Ringel amadine?
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Grumpy

Grumpy


Broj poruka : 29
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Beograd

Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Empty
PočaljiNaslov: Re: Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)   Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Icon_minitimeSub Apr 10, 2010 8:29 pm

Ove amadine su vrlo interesantne i lepe.
Odavno me zanimaju,ali nisam uspeo da ih nadjem.
Luckyboy,hvala na lepoj prezentaciji!
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Empty
PočaljiNaslov: Re: Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)   Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Icon_minitimeSub Apr 10, 2010 8:37 pm

Pre 4-5 godina ih je bilo u ponudi skoro na svakoj berzi,ali zadnjih godina sve manje.
Nazalost,jako mali broj ljudi je zainteresovan za odgoj egzota,svima su lepe,ali...
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Empty
PočaljiNaslov: Re: Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)   Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Icon_minitimeSub Apr 10, 2010 9:24 pm

Sada ih nemam Vaso! Trenutno imam samo jednog muzijaka,a zenku ne mogu da mu nadjem! Al Boze zdravlja,imacu ih ponovo vec letos! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Empty
PočaljiNaslov: Re: Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)   Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Icon_minitimeSub Apr 10, 2010 10:42 pm

Boze zdravlja, dace bog , cekacemo sa nestrpljenjem bounce
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
tosamadu




Broj poruka : 1
Datum upisa : 30.10.2010
Godina : 46
Lokacija : Sremska Mitrovica

Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Empty
PočaljiNaslov: Re: Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)   Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Icon_minitimeNed Apr 17, 2011 4:35 pm

Danas sam kupio par ringera ovogodišnji,pa me zanima koliko im treba da budu polno zreli? Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Empty
PočaljiNaslov: Re: Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)   Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Icon_minitimeNed Apr 17, 2011 4:41 pm

Ja imam zenku koja je izlezena novembra 2010 a od marta je pocela da nosi znaci sa 5 meseca je pronela i jaja su bila plodna ali nisu lepo lezali tako da su izlegli mlade ali ih nisu odhranili!!pa se nadam da ce sledeci put biti bolje!!
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Empty
PočaljiNaslov: Re: Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)   Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Icon_minitimePon Okt 31, 2011 5:53 pm

ovaj ima ljubicaste noge?
Nazad na vrh Ići dole
itan

itan


Broj poruka : 106
Datum upisa : 23.11.2010
Lokacija : Beograd

Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Empty
PočaljiNaslov: Re: Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)   Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Icon_minitimeČet Maj 15, 2014 3:59 pm

tema je malo uspavana gaji li jos ko ringele kod nas
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Empty
PočaljiNaslov: Re: Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)   Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Icon_minitimeČet Maj 15, 2014 11:30 pm

Ja imam ringele i uspesno ih gajim vec 4 godine mozda i malo vise trenutno u matici imam 3 para od kojih dva leze na jaja a treci previ gnezdo oacemo videti stace da bude.
Nazad na vrh Ići dole
itan

itan


Broj poruka : 106
Datum upisa : 23.11.2010
Lokacija : Beograd

Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Empty
PočaljiNaslov: Re: Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)   Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Icon_minitimePet Maj 16, 2014 10:11 am

hvala sale na odgovoru nadamn se da ce biti mladih lepa ptica ,koja je dimenzija kaveza ja 1 par da bi se parili ,i mogu li se drzati sa Crvenoglava papagaj amadina Amblynura psittacea u vecoj volijeri
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Empty
PočaljiNaslov: Re: Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)   Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Icon_minitimePet Maj 16, 2014 11:17 pm

moze ja imam u volijeri dva para crvenoglavih papagaj amadina,par ringlela,par binzenta,par plavoglavih letir zeba i par spiceva.
Nazad na vrh Ići dole
MilosPlana

MilosPlana


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.09.2012
Godina : 32
Lokacija : Velika Plana

Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Empty
PočaljiNaslov: Re: Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)   Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Icon_minitimeUto Maj 20, 2014 12:01 am

I ja gajim ringele, samo ne tako dugo kao moj kolega Sale. I imam 4 para u matici.
Nazad na vrh Ići dole
itan

itan


Broj poruka : 106
Datum upisa : 23.11.2010
Lokacija : Beograd

Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Empty
PočaljiNaslov: Re: Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)   Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Icon_minitimePet Maj 23, 2014 10:34 pm

milose oce li biti podmlatka ove godine ?
Nazad na vrh Ići dole
DJURA RADIVOJEV

DJURA RADIVOJEV


Broj poruka : 10
Datum upisa : 25.08.2014
Godina : 61
Lokacija : Pancevo

Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Empty
PočaljiNaslov: Re: Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)   Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Icon_minitimePet Sep 05, 2014 9:18 pm

Ko za inat drugari ja imam 2 muzjaka. I opet za inat ubacim im zenke zebe i galebica. A oni iz inata meni naprave mlade. Slike postavljam cim uklavirim kako se to radi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Empty
PočaljiNaslov: Re: Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)   Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Crvenoglava amadina (Amadina erythrocephala)
» Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )
» ćelavost gould amadina
» Ogrlicasta zeba (Amadina fasciata)
» Spic amadina (Poephila acuticauda)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: