Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Spic amadina (Poephila acuticauda)

Ići dole 
+16
Ivan/Rex
Srdjan
marinko
acahaski
Matija95
Dijamant
Iwan97
fuz80
ivan79
milun
Sale77-Nis
Exotic
rtomek
SrdjanKG
VeljaVa
Luckyboy
20 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeSub Dec 26, 2009 9:29 pm

Shafttail finch
Spic amadina kao i vecina egzota potice iz Australije.
Razlika medju polovima je teza,posto su muzijaci i zenke skoro identicni. Kod muzijaka 'brada'je sira ka grudima, teme glave ima intezivniju sivu boju i muzijaci su za nijansu krupniji,mada
to nije pravilo koga se treba drzati.Muzijaci pevaju ,u odnosu na zenke koje ispustaju jednolican zvuk.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ishrana spiceva je standardna kao kod vecine egzota(proso,muhar,svetlo seme i niger),jedu jajcanu hranu i klijavo proso.Grit je obavezan kao i kod drugih ptica.
Postoje izjave nekih odgajivaca da su spiceve odgajali u zajednickim volijerama,vise parova odjednom,mada je to izuzetak ,a ne pravilo.Mogu se drzati u mesanim
kolonijama
sa guldovima,zebama.i slicnim egzotama.Treba posmatrati spiceve u takvim kolonijama jer umeju da budu poprilicno nestasni,stalno ulecu u tudja gnezda i
uznemiruju zenke na jajima.Takve parove treba odvojiti samostalno.Velicina kaveza za par spiceva je minimum 60X40X35.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Kucica za spiceve je kao i za guldove,neke "idealne mere"su 15cm visina,12,5 sirina i isto toliko dubina.Na vrhu kruzni otvor.Izuzetni su graditelji gnezda,treba im
dati dobar materijal ,kokosova vlakna,finu travu...
Zenka nosi izmedju 4 i 7 jaja,kojima inkubacija traje 13 dana.Nakon 21 dan mladi izlecu iz gnezda,i jos im treba otprilike 21 dan da se osamostale.
Postoji nekoliko mutacija spiceva,od kojih je krem po meni najlepsa,ujedno i najneznija.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
VeljaVa

VeljaVa


Broj poruka : 70
Datum upisa : 23.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Valjevo

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimePon Mar 29, 2010 11:07 pm

dali neko zna do koliko spic amadina moze da podnese temperaturu u minusu?
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimePon Mar 29, 2010 11:13 pm

Spic amadina je egzota,a one se ne drze na takvim temperaturama,bar ti ja ne bih preporucio!!! Mozda neko ima neko drugo iskustvo?!
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeUto Mar 30, 2010 12:05 am

Ja ih nisam drzao na minusu,ali prostoriju ne grejem preko zime,ali je uvek u +,voda se nikad ne ledi
Nazad na vrh Ići dole
VeljaVa

VeljaVa


Broj poruka : 70
Datum upisa : 23.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Valjevo

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 10:14 pm

dali bi mi neko ogovorio dali je muzijak spic amadine od 3 god. previse star za parenje i koliko zive spic amadine ako neko zna poz svima.
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 10:32 pm

Nije star za parenje,a koliko zive,to zavisi koliko su rabljene,dali su drzane kao ljubimci,ili su se intenzivno parile i izvodile mlade.
Nazad na vrh Ići dole
VeljaVa

VeljaVa


Broj poruka : 70
Datum upisa : 23.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Valjevo

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 10:38 pm

hvala druze!
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 11:18 pm

Ako je verovati knjigama životni vek spic amandina je 6-8 godina a kao što je i Lucky napisao od mnogo štošta zavisi ali ptica u trećoj godini je kao čovek od 35 !! TAMAN Cool
pozz ROBY
Nazad na vrh Ići dole
VeljaVa

VeljaVa


Broj poruka : 70
Datum upisa : 23.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Valjevo

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 11:36 pm

Hvala Roby. Pozz za tebe cheers
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 11:41 pm

Meni je spic muzijak najnormalnije radio sa 6 god,i hranio!!!
Nazad na vrh Ići dole
VeljaVa

VeljaVa


Broj poruka : 70
Datum upisa : 23.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Valjevo

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 11:46 pm

hvala srdjo i tebi na odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
VeljaVa

VeljaVa


Broj poruka : 70
Datum upisa : 23.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Valjevo

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 9:09 pm

bio bi zahvalan ako ima neko da stavi video zapis od spic amadine poz. za sve.
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 10:12 pm


i mlado
Nazad na vrh Ići dole
Exotic

Exotic


Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.01.2011
Lokacija : Kovačica

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeČet Jan 27, 2011 3:49 pm

Pozdrav!
Kako mogu da prepoznam ženku špic amadine?
Kupio sam dve amadine kao par i jedna od njih liči na ženku, manja je od one druge, ima bleđi kljun i manje ono crno perje oko vrata tj."bradu". Sve ukazuje na to da je ženka ali osim što ispušta piskutave zvukove, ponekad peva slično kao mužjak, pa me to zbunjuje i tada pomislim da nije možda i ona mužjak. Zato bih vas molio da mi pomognete da sa sigurnošću utvrdim pol ove ptice.

Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeČet Jan 27, 2011 5:56 pm

Druze kao i sam sto si rekao jedini vizuelni znak po kome mozes koliko toliko da ocenis je portikla,velicina ptice i boja kljuna nimalo ne ukazuju na to dali je muzijak ili zenka ali naj sigurniji znak je pesma tako da ko peva taj je muzijak a zenka ispusta jednolicni kratak zvuk!!
Nazad na vrh Ići dole
Exotic

Exotic


Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.01.2011
Lokacija : Kovačica

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeČet Jan 27, 2011 9:43 pm

Onda je moguće da su obe ptice mužjaci iako ova za koju sam mislio da je ženka retko "peva". Možda bih još mogao da pokušam da im stavim gnezdo i da vidim šta će biti. U suprotnom moraću da zamenim jednog mužjaka za ženku...
Nazad na vrh Ići dole
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimePon Feb 07, 2011 6:01 pm

pozdrav svima,mene interesuje sa koliko meseci Spic amdina postaje polno zrela posto nameravam da nabavim i ove egzote.
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeNed Okt 02, 2011 5:59 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] dali mi mozete reci sta mislite dali su ovo par ili su me prevarili
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeNed Okt 02, 2011 6:08 pm

kao prvo moras znati od koga kupujes i dali mu se moze verovati

kao drugo prati ih koji peva taj je muzjak i on bi trebalo da ima vecu portiklu

a sad sta je sta ..........?????? ja neznam a ko zna reci ce....
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeNed Okt 02, 2011 6:16 pm

druze ja ne poznajem nikoga ko to prodaje tako da se oslanjam na rec Sad a ovaj spic sto ima manju portiklu ispusta jedan ton malo duzi a drugog jos nisam cuo . e a kanarinac peva ko lud nego neznam dali ja treba da mu pustam neku pesmu
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeNed Okt 02, 2011 6:18 pm

to ti je skolovani slavujar nemoj mu nista pustati samo ce zeznuti to sto zna....


Poslednji izmenio fuz80 dana Uto Okt 18, 2011 6:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeUto Okt 18, 2011 5:09 pm

da vam se pohvalim ,kod spiceva u gnezdu imam jaja cheers ,interesuje me kakvi su roditelji
Nazad na vrh Ići dole
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeUto Okt 18, 2011 7:55 pm

to zavisi od para do para ,ja trenutno imam dva para sa kojima radim ..jedan par redovno izbacuje ptice pa ih moram da poturam pod galebice dok drugi sasvim normalno odgaja svoje potomstvo ,spic amadine su kao roditelji dosta slicni guldovima i kakvi su problemi sa guldovima takvi se srecu i kod spiceva zato ja ti zelim da tvoji budu slicni mom drugom paru pa da sami hrane svoje potomstvo ...jer je ono dosta bolje odgajeno pod svojim roditeljima nego pod dadiljama.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 12:22 pm

Moji spicevi,ovim putem se zahvaljujem Srdjan Kg!!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 12:30 pm

moj par spiceva nosi muckove ,drzim ih u parilici i hranim ih mesavinom ,klicama, jajcanom padovan moze li neki savet?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Spic amadina (Poephila acuticauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Spic amadina (Poephila acuticauda)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Maskirna amadina (Poephila personata)
» Crvenoglava amadina (Amadina erythrocephala)
» ćelavost gould amadina
» Ogrlicasta zeba (Amadina fasciata)
» Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: