Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Spic amadina (Poephila acuticauda)

Ići dole 
+16
Ivan/Rex
Srdjan
marinko
acahaski
Matija95
Dijamant
Iwan97
fuz80
ivan79
milun
Sale77-Nis
Exotic
rtomek
SrdjanKG
VeljaVa
Luckyboy
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Icon_minitimePon Feb 06, 2012 6:54 pm

Kada krenu sa inkubacijom,nemoj davati proteinsku hranu kao sto ti je Robi rekao,pozz
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Icon_minitimePon Feb 06, 2012 7:04 pm

što se tiče dadilja ...ja sam uvek protiv ....sačekaj šta će da se desi do kraja ali ako pobacaju sva jaja onda bi ti preporučio da im izvadiš gnezdo i ostaviš da odmore barem mesec dana a hrani ih samo semenskom hranom a posle odmora vrati gnezdo i pojačaj ishranu sve dok ne počnu da nose ...kad snesu onda im opet samo daj osnovnu smešu semenja i prati šta se dešava ..i dan dva pre izleganja što je kod špiceva 11-12 dana ( pile se na 13-14 dana ) počni im davati jajčani koktel i nabubrelo semenja ..e ovo je moj savet
pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 6:43 pm

Srdjan ::
Dali su jaja koja izbacuje puna ili prazna?
puna
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 11, 2012 10:21 pm

moze li neko da izbaci sliku mladih spiceva?
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 10:58 am

[img][You must be registered and logged in to see this link.]

Preuzeto sa neta Smile


Poslednji izmenio Iwan97 dana Uto Maj 07, 2013 6:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 1:57 pm

Iwan97 ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Preuzeto sa neta Smile

kad vidim ove mlade, zeludac mi se prevrne Sad
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Icon_minitimePet Apr 13, 2012 7:07 am

hvala ivane .ma poturio sam jaja od spiceva pod krem galebice a zenka galebica je snela u medju vremenu par jaja ,sad u gnezdu imam dva kre pileta pa neznam dali su spicevi ili galebici
Nazad na vrh Ići dole
Exotic

Exotic


Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.01.2011
Lokacija : Kovačica

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Icon_minitimePon Jul 09, 2012 3:03 pm

Imam problem sa mladima špic amadina. Roditelji su napustili gnezdo dva dana pre nego što je trebalo da se legu mladi, međutim mladi su se ipak izlegli verovatno zbog toplog vazduha. Sada nastaje problem jer nema ko da ih hrani, pokušao sam ručno da hranim jednog ptića ali mi je uginuo. Osim njega su ostala još dva koja su se danas izlegla, pa ne znam šta da radim sa njima. Da li mogu da ih ubacim galebićima iako nemaju svoje mlade a nemaju ni jaja?
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Icon_minitimePon Jul 09, 2012 10:17 pm

probaj kolega da ih podbaciš... ja sam probao i uspeo, imam jedan par galebića koji prihvata sve , jaja sigurno a i mlade sam podbacivao bez predhodnog ležanja na jaja...
Nazad na vrh Ići dole
miticsinger

miticsinger


Broj poruka : 42
Datum upisa : 06.03.2012
Godina : 61
Lokacija : 18412 zitoradja

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Icon_minitimeNed Sep 16, 2012 9:43 pm

da se pohvalim i ovde.dobio sam od saleta par spiceva i evo ih posle dva meseca svili su gnezdo.imaju sest jajeta i leze na njima.lepo se slazu sa zebama i galebicima.nestrpljivo cekam da se ispile mladi...
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Icon_minitimePon Sep 17, 2012 7:45 am

miticsinger ::
da se pohvalim i ovde.dobio sam od saleta par spiceva i evo ih posle dva meseca svili su gnezdo.imaju sest jajeta i leze na njima.lepo se slazu sa zebama i galebicima.nestrpljivo cekam da se ispile mladi...
Samo napred bice mladih, znam ja sta dajem cheers Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 265488
Nazad na vrh Ići dole
miticsinger

miticsinger


Broj poruka : 42
Datum upisa : 06.03.2012
Godina : 61
Lokacija : 18412 zitoradja

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Icon_minitimeSub Sep 22, 2012 10:13 pm

i evo danas malih spiceva u gnezdu roditelji su maksimalno angazovani oko mladih i za sada je sve supernnadamse da ce tako i da ostane.sale za tebe sve pohvale dobio sam prave ptice
Nazad na vrh Ići dole
Pash031

Pash031


Broj poruka : 58
Datum upisa : 17.01.2012
Godina : 58
Lokacija : Čepin/Hrvatska

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Icon_minitimeSub Feb 16, 2013 12:24 pm

Nakon puno muke, danas i kod mene izletio mali špic...čim bude prilike, bit će slika...
Nazad na vrh Ići dole
MilosPlana

MilosPlana


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.09.2012
Godina : 32
Lokacija : Velika Plana

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Icon_minitimeUto Feb 26, 2013 12:47 pm

Treba mi pomoc, neznam sta da radim od jutros mi se zenka spica cudno ponasa! Non stop je na podu volijere i malo je naduvena... Bojim se da mi ne ugine, pa bi mi dobro dosao svaki savet sta da radim..
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Icon_minitimeUto Feb 26, 2013 1:01 pm

Odvoji pticu( špic amadinu) u mali kavez. U vodi za piće dodaj( najbolje Baycox) ili promotor- L, ako nemožeš da nađeš te lekove, možeš pokušati sa Flumekvin- P ili enrocin- ima ih vet- apotekama. Kavez sa pticom stavi u prostoriju na sobnu temperaturu.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Icon_minitimeUto Feb 26, 2013 2:27 pm

Jel su pravili gnezdo?
Nazad na vrh Ići dole
MilosPlana

MilosPlana


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.09.2012
Godina : 32
Lokacija : Velika Plana

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Icon_minitimeUto Feb 26, 2013 3:03 pm

Pticama vec 3 dan piju promotor L.. A i gnezdo imaju..
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Icon_minitimeUto Feb 26, 2013 3:11 pm

Ako su napravili gnezdo, moguce da je zenka naduvena jer treba da snese jaje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Spic amadina (Poephila acuticauda)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Maskirna amadina (Poephila personata)
» Crvenoglava amadina (Amadina erythrocephala)
» ćelavost gould amadina
» Ogrlicasta zeba (Amadina fasciata)
» Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: